Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, azgan napisał:

Miałem "suszarki" nawet z więcej niż 3 wentylami i dziękuję bardzo nigdy więcej 

No i jednocześnie głośność taka że nie masz ochoty ich wł. bo razem z tymi z lapka jest dramat ?

Wiec ja odwrócę pytanie - czy miałeś styczność z Notepal U3 Plus?

Ja tylko proszę, żebyś tu nie polecał komuś czegoś co nie jest najlepszym rozwiązaniem ot. tyle...

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i kusi mnie kupić obie i zrobić test:) Potem jedną odsłać do 14 dni.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SkubiDoo napisał:

Wiec ja odwrócę pytanie - czy miałeś styczność z Notepal U3 Plus?

Nie bo już z doświadczenia z innymi rozwiązaniami tego typu wiem czym to "pachnie" i z miejsca podziękowałem jak tylko polecałeś mi ten wynalazek. Wolę żeby cały czas dmuchał jeden cichy wentyl o dużej mocy niż 3 małe pierdziawki które będą doprowadzać mnie do szału generując dodatkowo hałas przy lapku który już sam z siebie ultra cichy nie jest.

4 minuty temu, klysiu napisał:

Czytam i kusi mnie kupić obie i zrobić test:) Potem jedną odsłać do 14 dni.

Tak zrób i sam zdecyduj które rozwiązanie najbardziej do Ciebie trafia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Nie bo już z doświadczenia z innymi rozwiązaniami tego typu wiem czym to "pachnie" i z miejsca podziękowałem jak tylko polecałeś mi ten wynalazek. Wolę żeby cały czas dmuchał jeden cichy wentyl o dużej mocy niż 3 małe pierdziawki które będą doprowadzać mnie do szału generując dodatkowo hałas przy lapku który już sam z siebie ultra cichy nie jest.

Pytanie do czego ma Ci służyć podstawka ? bo mi do "pulpitu" nie jest potrzebna żadna. Ma być wydajna w momencie jak odpalam coś mocniejszego ;) a przy tym nie za głośna.

I skoro nie używałeś tej konkretnej to nie wiesz czym to "pachnie".

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, azgan napisał:

Miałem "suszarki" nawet z więcej niż 3 wentylami i dziękuję bardzo nigdy więcej 

No i jednocześnie głośność taka że nie masz ochoty ich wł. bo razem z tymi z lapka jest dramat ?

Tak właśnie myślałem ?

Czyli podkładka robi za podstawkę bo po co męczyc się z dodatkowym hałasem z tych pierdziawek jak już sam lapek potrafi dać po uszach 

Akurat notepl ma wentyle na tyle chisze, że działają na minimalnej prędkości ciszej niż sam laptop w idlu z wentylatorem tylko cpu. Na maksymalnym ustawieniu np. podczas gry laptop sam w sobie zagłusza podstawkę. Temp kiedy laptop jest na podkładce bez wentylatorów w zupełności mnie zadowala, a więc jak dla mnie nie ma sensu trzymać przypiętych wentylatorów żeby nie ograniczały przepływu kiedy nią są włączone. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SkubiDoo napisał:

Pytanie do czego ma Ci służyć podstawka ? bo mi do "pulpitu" nie jest potrzebna żadna. Ma być wydajna w momencie jak odpalam coś mocniejszego ;) a przy tym nie za głośna.

Robi to co ma robić specjalnie wybrałem taką która ma duże śmigło (zależało mi na jak największym) i możliwie dużą moc. Gdyby był jeden wentyl ale średnich rozmiarów z dosyć niskim RPM w życiu bym tego nie kupił. Te małe wentylatorki muszą nieźle się na hałasować żeby zapewnić podobny przepływ powietrza co ten jeden duży i cichy. Jedyna ich zaleta to że te dwa po bokach będą lepiej wycelowane w te od lapka i tyle. Nie mam zamiaru się zastanawiać nad tym czy w danej chwili gram czy robię coś na pulpicie ma być cicho i cały czas wiać na te heat pipe na środku (spodzie lapka).

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem także coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/nillkin-skladane-podkladki-nozki-do-laptopa-9684345807?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MDdjMDg0N2MtZDdlZS00YjYyLTgyZTUtNGIzM2YyZDE4NjZjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7961cbe2-bec7-40a7-a451-bb4871b23638

Gdyby nie to, że się odkleja nosząc lapka np w plecaku to by zostało. Spisywało się świetnie kiedy głownie przenosimy laptopa. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, seba84_2005 napisał:

Akurat notepl ma wentyle na tyle chisze, że działają na minimalnej prędkości ciszej niż sam laptop w idlu z wentylatorem tylko cpu. Na maksymalnym ustawieniu np. podczas gry laptop sam w sobie zagłusza podstawkę. Temp kiedy laptop jest na podkładce bez wentylatorów w zupełności mnie zadowala, a więc jak dla mnie nie ma sensu trzymać przypiętych wentylatorów żeby nie ograniczały przepływu kiedy nią są włączone. 

Świetną wydajność muszą zapewniać te małe wentyle na niskich obrotach :E

Dobrze że nigdy PC nie składałem i nie wiem że bierze się zawsze większe wentyle do budy a nie małe i głośnie pierdziawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Świetną wydajność muszą zapewniać te małe wentyle na niskich obrotach :E

Dobrze że nigdy PC nie składałem i nie wiem że bierze się zawsze większe wentyle do budy a nie małe i głośnie pierdziawki ?

Dobrze, że widzisz różnicę miedzy PC i laptopem ? chociaż zaraz? Nie.. cytuję stopkę: "PC MSI GP76 Leopard..."

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie widzę sensu się szarpać o to co lepsze. @klysiuzrobi co uważa i najwyżej jak zaproponował weźmie obie i sam zdecyduje co jest dla niego lepsze. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SkubiDoo napisał:

Dobrze, że widzisz różnicę miedzy PC i laptopem ?

Zasada jest podobna jeśli chodzi o prawa fizyki ?

Wystarczy że mam już 2 małe pierdziawki w lapku i wiem jak potrafią się rozbujać żeby schłodzić np. procka i ile potrzebują do tego obrotów, za dokładnie kolejnych 3 podziękuję i wolę żeby robił to jeden ale duży o sporej mocy.

17 minut temu, seba84_2005 napisał:

@klysiuzrobi co uważa i najwyżej jak zaproponował weźmie obie i sam zdecyduje co jest dla niego lepsze. 

I dokładnie jestem tego samego zdania 

19 minut temu, SkubiDoo napisał:

Nie.. cytuję stopkę: "PC MSI GP76 Leopard..."

PC to skrót od "personal compute" a komputery dzielą się na urządzenia różnego typu w tym desktopy oraz laptopy to tak dla Twojej informacji 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, seba84_2005 napisał:

Panowie nie widzę sensu się szarpać o to co lepsze. 

Otóż to 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz postów pod postem tylko edytuj ;) 

Koledze @klysiu polecam przetestować pod względem wydajności obie i wybrać samemu jak najbardziej :)

@seba84_2005 zainteresowales mnie tymi nóżkami. Laptopa noszę w plecaku. Bardzo liche to jest? Warte 40zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkubiDooNie jest liche samo w sobie. Mam plecak od MSI i przy wkładaniu lapka zaczepiałem często o górną krawędź plecaka nóżkami co powodowało odrywanie sukcesywne nóżek aż odpadły całkiem i jakoś olałem temat. Jak nosiłem w torbie nie było większego problemu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie kłóćcie się:) Pewnie obie dają podobne wyniki. Na pewno pozytywnym wynikiem tej dyskusji będą moje testy, jak tylko kupię i przetestuję to opiszę tu wrażenia. Każdy ma trochę racji. Duży wiatrak jest dla mnie zawsze "lepszy", ale w tym przypadku nie da się tego tak łatwo porównać, gdyż pozycja tych małych jest inna i może być dopasowana. Z tego co widziałem jakieś testy to wyniki były podobne: 

Do NotePal'a można próbować zamontować wiatraki 12 czy 14cm, tylko trzeba ogarnąć zasilanie:

http://forum.notebookreview.com/threads/modding-my-cooler-master-notepal-u3-plus.809628/

Edytowane przez klysiu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SkubiDoo napisał:

Nie pisz postów pod postem tylko edytuj ;) 


Tak chciałem zrobić ale forum zamuliło

8 minut temu, SkubiDoo napisał:

 

Koledze @klysiu polecam przetestować pod względem wydajności obie i wybrać samemu jak najbardziej :)
 

 Jak komuś nie zależy na ciszy tylko wydajności to równie dobrze może zainwestować w rozwiązanie tego typu zamiast się bawić w jakieś małe wentyle wiejące od spodu 

3a7d6e2244948ad90264a017ed9e-jpeg
Odkurzacz-Chlodzacy-do-Laptopa-Wentylator-Wiatrak-jpeg

 

Odkurzacz-Chlodzacy-do-Laptopa-Wentylator-Wiatrak-Do-laptopow-Inni-producenci-jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zależy na ciszy, chcę dołożyć coś cichego, żeby laptop w grze chodził na niższych obrotach (sumarczynie żeby było ciszej).

Gra ktoś z Was w Diablo 2 Resurrected? Pytam, bo zauważyłem dziwny problem. Pamieć karty graficznej stopniowo się zapełnia, zaczyna spadać obciążenie GPU i liczba klatek. Restart gry pomaga. Drugi problem, po jakimś czasie znika overlay z RivaTuner.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu mam taki ala "łóżkowy" setup. Lubię pracować wygodnie, a wystarczy, że w robocie się nasiedzę i bolą plecki. Notepal połączony na stałe ze stolikiem Silentium aby wygodnie się leżało ?

https://www.x-kom.pl/p/149483-podstawka-chlodzaca-pod-laptop-silentiumpc-stolik-atlas-nt-l10-aluminium-do-173-czarna.html?gclid=CjwKCAjw7rWKBhAtEiwAJ3CWLPCqIBMErvGuziB99KEDomFjMOxAmQWoOqrZ-cS0Fk4bEvRHXPIA7hoCtacQAvD_BwE

20210924-114152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, klysiu napisał:

Panowie, nie kłóćcie się:) Pewnie obie dają podobne wyniki. Na pewno pozytywnym wynikiem tej dyskusji będą moje testy, jak tylko kupię i przetestuję to opiszę tu wrażenia. Każdy ma trochę racji. Duży wiatrak jest dla mnie zawsze "lepszy", ale w tym przypadku nie da się tego tak łatwo porównać, gdyż pozycja tych małych jest inna i może być dopasowana. Z tego co widziałem jakieś testy to wyniki były podobne: 

Do NotePal'a można próbować zamontować wiatraki 12 czy 14cm, tylko trzeba ogarnąć zasilanie:

http://forum.notebookreview.com/threads/modding-my-cooler-master-notepal-u3-plus.809628/

Z tego testu do którego zalinkowałeś (swoją drogą fajny materiał porównawczy) wynika że jednak Thermaltake Massive 20 RGB ma lepsze temperatury od Cooler Master NotePal U3 Plus jest to pokazane w 5:34 nagrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, klysiu napisał:

Mnie zależy na ciszy, chcę dołożyć coś cichego, żeby laptop w grze chodził na niższych obrotach (sumarczynie żeby było ciszej).

 

I bardzo słusznie wychodzę z podobnego założenia ?

U mnie Thermaltake Massive 20 RGB pracuje na max obrotach i jestem mega zadowolony z kultury pracy jak i samej jakości wykonania.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, klysiu napisał:

@seba84_2005Nie spada laptop z tego? Kąt jest konkretny.

Ma zabezpieczenie fabryczne ze stolika od Silentium, które pasuje w wycięcie notepala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na tym samym cpu rtx 3060 vs 3070. Z testów wynika, że 3070 w 1080p (21% w 1440p) jest szybsza o 16%, co też ma odzwierciedlenie w testach na innych kanałach. 

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...