Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poprosiłbym pozostałych użytkowników o wrzucenie wyników cinebench r23 multicore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, SkubiDoo napisał:

Poprosiłbym pozostałych użytkowników o wrzucenie wyników cinebench r23 multicore

Załączam screenshot. Bez podstawki chłodzącej, bez podkręcania, ale z UV: CPU Core: -69.3mV, CPU Cache: -47.9mV. Laptop GP76 11UH, i7 11800h.
Może też wrzuć swój wynik.

R23-MB.jpg

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Cooler Boost wyszło mi 12805 (bez podkładki, UV jak wyżej, bez podkręcania). Masz nieco lepszy wynik ale to może być kwestia temperatury otoczenia albo czystszego systemu (u mnie instalacja Windowsa jest z poprzedniego laptopa - Aorusa, dużo programów w tle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pierwsze testy podkładek CoolerMaster Notepal U3 Plus i Thermaltake Massive 20 RGB. Sprawdzałem temperatury w Diablo 2 Resurrected (postać stojąca w mieście akt 1 przez 20 min).

Profil Balanced:

  • Na blacie:
    • CPU 77 st, 3600 rpm
    • GPU 86 st, 3900 rpm (temp limit)
  • Na blacie z podniesionym tyłem:
    • CPU 72 st, 3600 rpm
    • GPU 82 st, 3900 rpm
  • Notepal U3 (fan MIN):
    • CPU 69st, 3600 rpm
    • GPU 79 st, 3900 rpm
  • Notepal U3 (fan MAX):
    • CPU 68 st, 3600 rpm
    • GPU 78 st, 3900 rpm
  • Thermaltake 20 RGB (fan MIN):
    • CPU 68st, 3600 rpm
    • GPU 78 st, 3900 rpm
  • Thermaltake 20 RGB (fan MAX):
    • CPU 67st, 3600 rpm
    • GPU 76 st, 3900 rpm

Profil Silent (ograniczone fps w grze do 80):

  • Notepal U3 (fan MAX):
    • CPU 68 st, 2900 rpm
    • GPU 80 st, 2900 rpm
  • Thermaltake 20 RGB (fan MAX):
    • CPU 66 st, 2900 rpm
    • GPU 78 st, 2900 rpm

Profil Performance:

  • Na blacie:
    • CPU 71 st, 4500 rpm
    • GPU 79 st, 5100 rpm
  • Na blacie z podniesionym tyłem:
    • CPU 64 st, 4000 rpm
    • GPU 73 st, 4700 rpm

Na profilu Performance podkładki jeszcze mniej dają w porównaniu z samym uniesieniem laptopa. Na profilu Silent dają trochę więcej (da się grać w D2 Resurrected bez przegrzewania przy 80fps).

W weekend może uda mi się zamontować wentylatory 12 czy 14 cm na 12V do Notepala i zobaczyć jakie będą wyniki.

W notepalu wentylatory zamontowałem pod wlotami laptopa. Moim zdaniem wyniki są gorsze od Thermalright przez to, że ta kratka ma małą powierzchnię otworów i wentylatory są dość mocno zabudowane kolejną osłoną od spodu. W R20 kratka jest bardziej przewiewna i laptop swobodniej zasysa powietrze. 
Jeśli chodzi o głośność to jest zbliżona. Trochę cichszy wydaje mi się 20 RGB i jego dźwięk jest niższy.

Obie się mi podobają i nie wiem, którą oddać:)

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klysiuDlatego jak pisałem używam lapka bez wentyli na podkładce. Najwięcej daje postawienie laptopa na podkładce bez wentylatorów i tyle. Różnica 4-6c na gpu czy cpu nie jest jak dla mnie warta używania wentylatorów w podkładkach itp.

U mnie cine only UV z masą gówna w tle, tylko ram wiadomo załadowany XMP.

Zrzut-ekranu-2021-09-30-152323.png

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, seba84_2005 napisał:

@klysiuDlatego jak pisałem używam lapka bez wentyli na podkładce. Najwięcej daje postawienie laptopa na podkładce bez wentylatorów i tyle. Różnica 4-6c na gpu czy cpu nie jest jak dla mnie warta pakowania używania wentylatorów w podkładkach itp.

Zgadzam się. Mnie interesuje to, żeby zmiejszyć hałas i to się może udać, jeśli ciche wentylatory pozwolą grać na niższym profilu. W D2R udało mi się grać na Silent (ta gra mocna obciąża GPU, a procesor bardzo mało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz capa na 60fps co wystarcza w tej grze gpu wcina lekko ponad 85w i jest błoga cisza. Druga opcja włączenie w NV exp whispermode i też dać capa na 60fps wtedy gpu jeszcze mnie ciągnie W i można grać bezproblemowo w trybie silent. Normal i połowę koszmaru tak obleciałem zero problemów z crashami itp. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie temperatury w trakcie grania celować (bezpieczny max przez dłuższy czas)? Jakie masz temp w D2R?

Chciałem dostać te 50$ na Steam, ale okazuje sie, że mojego laptopa nie ma na liście mimo, że ma i7 11 gen...11UG-059PL jest, a 11UG-667PL nie:(

Edytowane przez klysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba84_2005 napisał:

Druga opcja włączenie w NV exp whispermode i też dać capa na 60fps wtedy gpu jeszcze mnie ciągnie

Czemu mniej ciągnie niż przy cap w grze?

Edytowane przez klysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, klysiu napisał:

Zrobiłem pierwsze testy podkładek CoolerMaster Notepal U3 Plus i Thermaltake Massive 20 RGB.

W notepalu wentylatory zamontowałem pod wlotami laptopa. Moim zdaniem wyniki są gorsze od Thermalright

Mówiłem. Pozostaje tylko podziękować za przetestowanie i potwierdzenie mojej opinii ?

W życiu bym nie polecił czegoś z czego sam nie byłbym zadowolony ?

Tak więc jeszcze raz polecam Thermaltake Massive 20 RGB do MSI GP76 Leopard - cicha i wydajna podkładka chłodząca w dodatku solidnie wykonana ?

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan

  • Notepal U3 (fan MIN):
    • CPU 69st, 3600 rpm
    • GPU 79 st, 3900 rpm
  • Notepal U3 (fan MAX):
    • CPU 68 st, 3600 rpm
    • GPU 78 st, 3900 rpm
  • Thermaltake 20 RGB (fan MIN):
    • CPU 68st, 3600 rpm
    • GPU 78 st, 3900 rpm
  • Thermaltake 20 RGB (fan MAX):
    • CPU 67st, 3600 rpm
    • GPU 76 st, 3900 rpm

Patrzyłeś na temperatury? Jak dla mnie obie są dobre, a wybór pozostaje w kwestii gustu, bo 1-2c różnicy to można w kalosze wsadzić ? jakby to było minimum 5c różnicy wtedy można dywagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko że te 2 stopnie mniej są na tej podkładce która miała być "gorsza" a jak się okazało w testach naszego kolegi któremu sami proponowaliście zamówić obie i samemu sprawdzić jest dokładnie odwrotnie ?. W teście na poprzedniej stronie z YouTube zresztą dokładnie ta sama historia. Te 3 małe wentyle precyzyjnie wycelowane miały być przecież dużo lepszym rozwiązaniem jak widać nie specjalnie się to potwierdziło i teraz już obie są dobre a wcześniej tylko Cooler Master był jedynym słusznym rozwiązaniem :E. Kupowanie podkładki i proponowanie wyłączenia tych 3 małych pizdryków zostawie już bez komentarza bo uważam że mija się to z celem płacić za coś z czego i tak później się nie korzysta. Tyle było gadania czego to nie potrafią te 3 ręcznie rozmieszczane wentylatory żeby na sam koniec polecać nie korzystać z nich zupełnie ?.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdzie nie pisałem, która jest lepsza jeśli piszemy na temat tylko tych 2 podkładek. Napisałem jakie miałem doświadczenia z podkładkami na jednym dużym wentylatorze (nie tylko na laptopie msi). Dla mnie największą zaletą notepala jest możliwość używania jak zwykłej podkładki (clean bez kabli itp) bez potrzeby podłączania czegokolwiek do laptopa, a na tym najbardziej mi zależało i w razie potrzeby można podłączyć wentylatorki, które spełniają swoją rolę, a bez nich nic nie ogranicza przepływu powietrza pod spodem. Nie wiem jaki wpływ na temperatury, czy w ogóle ma podkładka TT kiedy nie jest w ogóle włączona.

Jak już pisałem wybór to tylko kwestia osobistych preferencji. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S jest nowy bios:

New BIOS     :     E17K3IMS.31C    
ROM CheckSum :  BA66F1FE
Release Date : 2021/10/01

;--------------------------- Description ------------------------------------;

1.Support Wi-Fi 6GHz.
2.Improve system stability. 

Jakby na serio poprawia stabilność. Cpu -75uv i jeszcze nie było bsod od paru h, gdzie wcześniej mogłem o -75 zapomnieć i bsod po kilku chwilach od odpalenia systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu miałem w cinebench 12700, dziś kilka razy puszczałem i tylko 12000...pogorszyło się chyba chłodzenie CPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2021 o 22:36, seba84_2005 napisał:

P.S jest nowy bios:

New BIOS     :     E17K3IMS.31C    
ROM CheckSum :  BA66F1FE
Release Date : 2021/10/01

;--------------------------- Description ------------------------------------;

1.Support Wi-Fi 6GHz.
2.Improve system stability. 

Jakby na serio poprawia stabilność. Cpu -75uv i jeszcze nie było bsod od paru h, gdzie wcześniej mogłem o -75 zapomnieć i bsod po kilku chwilach od odpalenia systemu. 

Dzięki za info.

Można bezpiecznie instalować nie ma jakiś baboli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawiony fabryczny ram? Nie wiem czemu nie jest 1600...

 

ram.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, klysiu napisał:

Jak macie ustawiony 

Jak jesteśmy przy ustawieniach to widzę że masz GP76 w wersji z RTX3080 i tutaj warto jest zrobić Update VBIOSU bo aktualnie masz TGP 155W a możesz zrobić Upgrade za free na pełne 165W i będzie dodatkowy BOOST do GPU.

Niżej masz co i jak

W dniu 10.09.2021 o 14:06, Ravenik napisał:

Mam prośbę o nazwę narzędzia (ewentualnie link do pobrania dobrej wersji) oraz komendę do 1) backupu 2) odtworzenia biosu karty graficznej RTX 3080 w laptopie? MSI przysłało mi nowy VBIOS (w postaci pliku exe do uruchomienia), liczę że z TGP 165W, ale nie jestem przekonany że ten nowy VBIOS będzie lepszy i chcę mieć szansę powrotu do oryginalnego. W tej chwili mam TGP 155W ale przynajmniej temperatury karty są ok i w ogóle karta działa bezproblemowo.

 

EDIT:
ściągnąłem nvflash_5.715 i w wierszu poleceń, jako administrator, podałem komendę: 
C:\VBIOS>nvflash64 --save ORYGIN-VBIOS.rom
Jednak powstał plik o wielkości zaledwie 999 424 bajtów. Czy tak powinno być? Może powinienem najpierw zdjąć jakieś zabezpieczenia czy coś?

 

W dniu 10.09.2021 o 14:49, seba84_2005 napisał:

@Ravenik

Backup aktualnego vbiosu zrobisz przez GPU-Z, lub nvflash komenda: nvflash --save backup.rom

Komenda do flashowania/przywrócenia vbios: nvflash -6 nazwabiosu.rom i potwierdzasz Y (zmień nazwę pliku na byle jaką np staryvbios i tak samo w komendzie). 

Wszystko robisz w CMD, ale możesz zrobić sobie skrypty BAT bez odpalania CMD. 

Skrypty bat ode mnie bez grzebania w CMD backupu (backup robi się automatycznie w folderze tam gdzie masz nvflasha o nazwie: kopia-oryginalnego-vbiosu-MSI-RTX3080-155W.rom). 

Odpalasz plik:

1-backup.bat, zrobi backup vbiosu.

Jak chcesz przywrócić oryginalny vbios odpalasz plik:

2-Restore.bat i potwierdzasz Y

to tyle. 

https://drive.google.com/file/d/1wfNKKmfq7Bei_jJU40EFw27ASirp6Iz8/view?usp=sharing

Skoro masz vbios od MSI powinien zrobić flash automatycznie. 

 

W dniu 10.09.2021 o 16:19, Ravenik napisał:

@seba84_2005 Zrobiłem backup vbiosu skryptem i powstał plik "kopia-oryginalnego-vbiosu-MSI-RTX3080-155W.rom". Następnie wgrałem BIOS od MSI plikiem exe ("17K3_GN20-E7P_PP_940455008A.exe") i teraz mam TGP 165W ?
 

TGP-165W.png

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klysiu napisał:

Jak macie ustawiony fabryczny ram? Nie wiem czemu nie jest 1600...

 

ram.png

Włącz zaawansowane opcje w biosie i sprawdź jak bios ustawia ram. Zauważyłem, że wystarczy włączyć zakładkę OC odnclu tylko na enabled niec nie zmieniając w niej, a już tylko tyle, albo aż tyle ma wpływ na ram. Plyta usilnie próbuje zejść poniżej 3200mhz jeśli są wyłączone opcje od OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam panowie a jak wejść do zaawansowanego biosu w MSI GP76 z rtx 3070 bo nie moge tego znalezc u siebie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przed update biosu było 1600MHz. Mogę spróbować przestawić ręcznie mnożnik z 22 na 24, ale nie wiem czy wstanie...jest opcja resetu ustawień biosu gdyby nie chciał wstać?

10 godzin temu, klysiu napisał:

2 tygodnie temu miałem w cinebench 12700, dziś kilka razy puszczałem i tylko 12000...pogorszyło się chyba chłodzenie CPU...

Co myślicie z tym? Pasta na procku?

Dałem UV -70 i wygląda, że jest działa stabilnie, w cinebench 12800. Tyle prawie miałem dawniej bez UV:(

3 minuty temu, pieciak napisał:

przepraszam panowie a jak wejść do zaawansowanego biosu w MSI GP76 z rtx 3070 bo nie moge tego znalezc u siebie ??

Alt, Prawy Ctrl, Prawy Shift, F2

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić przez download na starszy bios jakie będą wyniki. 

Bios przez wczytanie default pod F9, a reset EC spinaczem pod spodem obudowy jest otworek. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...