Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, azgan napisał:

Chcesz pomóc to napisz jak to zainstalować ?

Napisałem Ci gdzie znajdziesz instrukcje, jak to nie pomaga to sorry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przekonaliście mnie i zrobiłem jak radziliście (mam tylko nadzieję że nie będzie jakiś cyrków z tym FirmWare). Jestem już po update 

Bez-tytu-u

póki co wszystko działa więc mogę również to potwierdzić 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Jak widać trzeba sobie radzić samemu. Widziałem ten post na Niemieckim forum z softem pod 2TB, skoro istnieje pod 2TB to i pod resztę też musi być, tylko trzeba go wyszarpać od samsunga, bo na MSI nie ma co liczyć. Napisałem kilkanaście maili i stanęło na niczym. 

 

Bez kitu dziwię się że MSI do tej pory tego nie ogarnęło a Wam zajęło to kilka minut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgandałem linka do dysków w wersji 256GB, 512G i 1TB. Ten plik co wrzucił Skubi jest tylko i wyłącznie pod dysk 2TB. Przypadkiem nie próbuj instalować na mniejszym dysku.

Instalacja banalna:

CMD jak amdin i przechodzisz do folderu Update przez cd

Wpisujesz list i wyświetla się lista dysków.

Jak dysk, który chcesz aktualizować jest path 0 wpisujesz flash i potwierdzasz Y

jak dysk jest path 1 zmienisz w pliku FLASH.CMD path na 1 i komenda ta sama.

U mnie np jest path 1 ze względu, że mam dysk w drugim slocie. 

Zrzut-ekranu-2021-10-06-215554.png

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już jestem dawno po Update FirmWare i nawet screena dałem przed Twoim postem (masz go wyżej). Już SkubiDoo napisał mi że instrukcja jest w paczce (PDF) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, seba84_2005 napisał:

Teraz widzę. Pisałem posta bez odświeżenia strony ?

Tak czy siak dzięki za tego linka bo wygląda na to że rzeczywiście rozwiązuje problem i wszystko działa jak powinno ?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie na win 11 już się poprzysiadaliście? Osobiście musiałem robić clear install 11... jak się bawicie w kanał dev nie da się potem bezproblemowa zainstalować ofi wersji dostępnej dla wszystkich mimo powrotu na win 10 i próby instalacji wersji "retail". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczytałem trochę opinii, że w W11 brakuje podstawowych funkcji drag-drop, coś tam z paskiem, przenoszeniem ikon i na razie się wstrzymałem, bo potrzebuje komputera sprawnego do pracy ;) 

Chętnie poczytam wasze opinie. Na razie walcze z BIOS, który ma w D.. moje ustawienia RAM. Nawet jak zrobię F9 fabryczne i ustawię coś po swojemu i tak działa na default...

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czytałem o błędach na Ryzenach - spadki wydajności w grach nawet do 15%. Patch, który to naprawi ma podobno wyjść do końca miesiąca :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkubiDooJak pisałem włącz zakładkę overclock cpu na enabled i nie musisz nic tam zmieniać, ale to ma wpływ na ram. Przynajmniej u mnie. 

Jakby ktoś się zastanawiał nad FC6 

All max - RT + Tekstury HD 

Zrzut-ekranu-2021-10-07-134648.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, seba84_2005 napisał:

Jak tam Panowie na win 11 już się poprzysiadaliście? Osobiście musiałem robić clear install 11... jak się bawicie w kanał dev nie da się potem bezproblemowa zainstalować ofi wersji dostępnej dla wszystkich mimo powrotu na win 10 i próby instalacji wersji "retail". 

Chwilowo biorę Win11 na przeczekanie i będę obserwować rozwój wydarzeń siedząc bezpiecznie na Win10. Będzie pewnie multum czasu żeby zrobić przesiadkę na 11 tak czy siak Win10 zgłasza że sprzęt jest na to gotowy.

33 minuty temu, Skorek95 napisał:

Dzisiaj czytałem o błędach na Ryzenach - spadki wydajności w grach nawet do 15%. Patch, który to naprawi ma podobno wyjść do końca miesiąca :E

Ano dlatego trzeba się przyczaić mimo że ma to być podobno najlepszy system dla graczy 

Procesory AMD Ryzen tracą nawet 15% wydajności w grach na systemie Windows 11 - winowajcą może być m.in. nowy scheduler https://www.purepc.pl/procesory-amd-ryzen-traca-nawet-15-wydajnosci-w-grach-na-systemie-windows-11-winowajca-moze-byc-m-in-nowy-scheduler

A mówili że 11 to system dla graczy :E

Windows 11 może znacznie obniżyć wydajność w grach przez zabezpieczenia https://www.gry-online.pl/hardware/windows-11-z-vbs-moze-znaczaco-obnizyc-wydajnosc-w-grach/z2208f2

Windows 11 | The Best Windows Ever for Gaming

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniży wydajność tylko na systemie preinstalowanym, ale nic nie stoi na przeszkodzie zrobić clean install. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, seba84_2005 napisał:

Obniży wydajność tylko na systemie preinstalowanym, ale nic nie stoi na przeszkodzie zrobić clean install. 

Kij wie co jeszcze wypłynie na dniach czy tygodniach a tak to spokojnie sterowniki dopracują pod Win11, sam OS zaliczy kilka poprawek i będzie można ze spokojem instalować ?

Wiadomo że człowiek już by chciał i kusi żeby testować ale na Win10 czuję się póki co pewniej zwłaszcza że korzystam z lapka do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba84_2005 napisał:

Uuu Panie sroga cena ?

No ale nie dziwi mnie to - sprzęt jest rewelacyjny, zbiera świetne recenzje, wysprzedaje się wszędzie błyskawicznie a zainteresowanie jest ogrome więc jak gdzieś trafiają się jeszcze jakieś sztuki to za odpowiednią dopłatą. 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowe MSI Center 1.0.31.0 (po odinstalowaniu starego 27 z MS store ściąga mi tą wersję).

Zrzut-ekranu-2021-10-08-194559.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, seba84_2005 napisał:

Jest nowe MSI Center 1.0.31.0 (po odinstalowaniu starego 27 z MS store ściąga mi tą wersję).

Zrzut-ekranu-2021-10-08-194559.png

Wiadomo co poprawili/dodali lub jaka jest lista zmian ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 22:43, seba84_2005 napisał:

@rattlehead_vic W zasadzie to też moja 3 sztuka. Zwróciłem pierwszą, bo miała 2 martwe prawie na środku i odklejał się touchpad. Druga sztuka miała być dla mnie, ale w trakcie odbioru po wymianie w sklepie poprosiłem o sprawdzenie i się okazało, że ta też ma bad piksele, ale tylko jednego gdzieś w dolnym rogu... i tak go nie przyjąłem, bo to skutecznie obniża wartość laptopa przy odsprzedaży. poprosiłem o kolejną wymianę. Komputronik sam zadzwonił, że mają dla mnie laptopa, którego sprawdzali w sklepie. Trzecia sztuka okazała się idealna i nie ma o dziwo ani jednego bada, ani suba. Lekko odstawał touchpad w prawym dolnym rogu, ale widzę, że mocne dociśnięcie naprawiło problem i sam się wkleił tak jak powinno być. 

Z bad pikselami temat znany. Na reddicie masę postów widziałem. Ogólnie ostatnimi czasy straszna lipa jest z matrycami... to nie jest tylko przypadłość matryc sharpa. boe , lg itp w zasadzie każda marka ma te same problemy. Z tego co czytałem pakują do sprzętów matryce, które normalnie powinny być odrzucone, ale przez pandemię jest deficyt to trzeba coś ludziom dać... może nie zauważą. Znajomy wymieniał 3 razy strixa g17 z rtx 3080, ale tam to nawet w jednym była dziura w matrycy, a pozostałe miały porysowany panel etc.. Poprzedni model g76 10ug oddał po 2 sztukach ze względu na bardzo duży backlight bleeding w środkowej części ekranu (poprzedni model miał matrycę Chi Mei CMN176E). Moja kobita ma legiona 7 ze 165hz i też ma bada w lewym dolnym rogu, ale jej to zupełnie nie przeszkadza grając w simsy ? ja bym tego tak nie zostawił (ktoś na forum u nas też narzekał na 5 na matrycy 165hz i wymieniał kilka razy przez bady).. Nie po to człowiek buli tyle kasy żeby dostać coś z wadą. Jakbyś poszedł do salonu po nowe auto, a handlowiec już po przekazaniu dokumentów i kluczyków kiedy pakujesz się do nowego pachnącego samochodu krzyczy "Panie, bo tu lekka rysa na masce jest, ale jedź Pan i tak nie widać" ? jak będziemy akceptować takie buble to się to prędko nie zmieni żeby producenci trzymali jakość. 

Seba, mam pytanie o tą drugą sztukę z jednym bad pikselem,  której nie odebrałeś; chodzi mi czy miał bad piksela jak mój egzemplarz na zdjęciu (tj niebieski subpiksel, w miejscu w którym wskazuje kursor, właśnie dziś go zauważyłem). Pisałeś też o tym, że przy Tobie pracownik Komputronika zaklejał taśmą z logiem msi, wcześniej otwarte pudełko- przez co zacząłem się zastanawiać czy jest możliwość, że mój egzemplarz był wcześniej otwierany albo np był ze zwrotu ( też kupowałem z Komputronik)1633843205201td.thumb.jpg.b2f474cae9b9c54bc68a1d73c10e982e.jpg. Sprawdzałem, że taśmę można bez śladu odkleić z pudełka, a skoro sklep ma taśmę z logo msi to przecież może bez problemu z powrotem zakleić, żeby wszystko wyglądało jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk831 praktyki z logiem na taśmie nie tylko komputronik stosuje. Dystrybutorowi sprzętu zależy na sprzedaży, a nie na zwrotach, więc sklep dostaje taśmy żeby klientowi końcowemu wciskać sprzęt jako nowy za pełną kwotę. Jakbyś kupował laptopa po zwrocie to z automatu cena byłby inna i muszą o tym wspomnieć (wspominają owszem w sztukach z wadami widocznymi na pierwszy rzut oka). Taką samą praktykę widziałem euro rtv z laptopami asusa. Większość laptopów teraz pakowane jest w dwa odrębne pudełka. Karton z grafikami prosto od producenta bez plomb itp i to wszystko w zwykłym szarym kartonie już zaklejanym taśmą na, którym po oderwaniu nie ma śladów w razie czego... i można nakleić ponownie taśmę. Te kartony co mają nadruki często przy odrywaniu taśmy schodzi z farbą, a z szarego nawet jak coś się zerwie i tak nie widać po ponownym przyklejeniu nowej taśmy. 

Mój miał na środku po prostu bada (nie świecił się w ogóle). Jak kupowałeś przez neta masz prawo zwrotu bez podawania przyczyny. Osobiście też z tego skorzystałem, ale powiedziałem dlaczego zwracam. W sklepie nikt nie miał żadnych obiekcji i po prostu czekałem na dostawę kolejnej sztuki do salonu na wymianę. Drugą od razu rozpakowałem w salonie prosząc o możliwość sprawdzenia (dostęp do gniazdka) już przy oknie konfiguracji systemu było widać bady też nie świeciły w ogóle. Pracownik sklepu także nie miał żadnych zastrzeżeń i od razu zlecił wymianę na kolejną sztukę. W zamian za problemy zaproponowali mi darmowe sprawdzenie laptopa (normalnie podobno 40zł to kosztuje) i 2 lata subskrypcji na antywirusa za kwotę 300zł (zbędne gówno, ale rodzinie rozdałem). Ostatnia sztuka okazała się bez wad, ale nawet jeśli jakieś by miała nadal bym ją wymieniał aż do skutku.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba, ja jednego bad subpiksela z trudem, ale zaakceptuje. W tym momencie i tak nie ma na rynku msi gp76, a jak już się pojawiają to cena skacze do góry. Nie zanosi się też na większą dostępność sprzętu w niedługim czasie. Bardziej chodzi mi o to żeby nie był to laptop ze zwrotu.

Były momenty, że w Komputronik pojawiały się pojedyncze sztuki msi gp76. Gdy raz zadzwoniłem do salonu w którym była akurat dostępna sztuka i zapytałem się czy pudełko było otwierane, to pracownik powiedział że było otwierane. Po moim dopytaniu okazało się że laptop był ze zwrotu, mimo to cena nie była obnizona. Mam nadzieję, że  Komputronik jest uczciwy za każdym razem.

Seba, rozumiem, że umiejscowienie mojego bad piksela jest  inne niż w tym egzemplarzu który otwierałeś w sklepie? Chyba że trafiłem na ten laptop co Ty sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...