Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam,

zastanawiam się nad GP66 https://www.morele.net/laptop-msi-gp66-leopard-11ug-279xpl-5949369/ wyszłoby mi 7470 po kodzie rabatowym na 10 %. Myślicie że to będzie już dobra cena za tego lapka czy jeszcze warto czekać?:D Laptop wart swojej ceny? 

Możesz spokojnie brać będziesz mega zadowolony ze sprzętu a cena też wydaję się O.K mając na uwadze to że teraz wszystko drożeje (taniej już raczej nie będzie nie ma na co czekać).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link dotyczy zawiasów w  GE z 2020 roku ( zdjęcie może budzić grozę).

Na stronie msi przy GP-11 jest informacja że zmieniono konstrukcje zawiasów ( nie ma o tym mowy  na stronie msi przy GP-10). Dopytałem się msi czy zmieniali konstrukcje zawiasów w GP-11 w stosunku do tego co było w GP-10, odpisali ,,Zawiasy zostały wymienione w tym modelu względem poprzedniego"

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Porównanie rtx 3070 desktop vs mobile 140w:

 

Fajne porównanie dzięki za linka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zamawiając GP66 w xkomie mogę bezpiecznie skorzystać z opcji dołożenia przez nich ramu do 32 gb czy lepiej brać w konfiguracji fabrycznej 16 gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka cena. Dokładając samemu masz możliwość wybrać ram jaki chcesz i zostają nadal stare kości na sell.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamilAdam a nie lepiej samemu dołożyć więcej RAM'u i dokładnie taki jak Ty chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2021 o 14:00, seba84_2005 napisał:

Zależy jaka cena. Dokładając samemu masz możliwość wybrać ram jaki chcesz i zostają nadal stare kości na sell.

 

3 godziny temu, azgan napisał:

KamilAdam a nie lepiej samemu dołożyć więcej RAM'u i dokładnie taki jak Ty chcesz?

Tak właśnie zrobiłem, zamówiłem 16 GB i sam dołożę jak będę miał taką potrzebę, dzięki!

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nowsze sterowniki pod CPU i Chipset. Wygrzebałem z kilku paczek od innych producentów + delikatna optymalizacja systemu żeby to miało ręce i nogi. 

Intel(R) Management Engine Interface - 2124.100.0.1096 - poprzedni 2120.100.0.1085

Intel(R) Dynamic Application Loader Host Interface - 1.41.2021.0121 - bez zmian

Intel(R) iCLS Client - 1.63.1155.0 - poprzedni 1.62.321.1

Intel(R) Management Engine WMI Provider - 2130.1.15.0 - poprzedni 2127.1.10.0

Poprzedni główny sterownik MEI ma wersję 2120.100.0.1085, ale MSI Center pokazuje nazwę 2130.15.0.2380 paczki pliku exe. Aktualne wyciągałem z paczki o numerku 2138.xx.x.xxx aby MSI Center pokazywał prawidłowo i teraz sterownik jest 2124.100.0.1096 tak jak domyślnie pokazuje MSI Center z menadżera urządzeń. 

Przed instalacją odinstalować z ustawień windowsa aplikacje -> Intel Chipset Device Software i Intel Management Engine Interface, lub po instalacji użyć DriverStore Explorera i kliknąć wybierz przestarzałe sterowniki, a później usuń sterownik (polecam ten programik do czyszczenia starych sterowników. Używam już jakiś czas i nie ma żadnego problemów).

Intel MEI instalować prawym na plik install i uruchom jako administrator (po prawidłowej instalacji system sam się uruchomi). Chipset już normalnie przez exe.

https://drive.google.com/file/d/1kDtSvLCLKg_qcyvYnDLrCJwRgI2Pdjbh/view?usp=sharing

Zrzut-ekranu-2021-10-25-003527.png

Aby zmniejszy latencję całego systemu ściągamy programik:

https://mega.nz/file/FBMzgIbb#kSv3MD9ybtimLtT8Yv_JqsBv9An1mBKKR1Na6EWN6Gg

Po odpaleniu jako administrator zaznaczamy ptaszkami wszystko co ma w rubryce supported modes - Msi i na koniec apply:

Zrzut-ekranu-2021-10-25-013253.png

 

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Aktualizacja MSI True Color 4.4.15.0 

https://download.portrait.com/MSI_TrueColor_Setup.exe

 

 

6 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Jeszcze nowsze sterowniki pod CPU i Chipset. Wygrzebałem z kilku paczek od innych producentów + delikatna optymalizacja systemu żeby to miało ręce i nogi. 

 

Wyśmienita robota Seba ?jak zawsze wielkie dzięki za wsparcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje dla Hardcorów ?

Najnowsze ME Firmware:

https://www.win-raid.com/t596f39-Intel-Converged-Security-Management-Engine-Drivers-Firmware-and-Tools.html

Download:

https://mega.nz/file/EJUn2QLI#gYJysMQsA2i0TKIxdJDYpRw59L7KRk1vTqBnwQs35O8

Pobrać i odpalić plik Install jako admin - poczekać na reset systemu. Plikiem Check sprawdzamy jakie mamy aktualnie. 

Intel ME Consumer Firmware :
Firmware : 15.0.35.1932 [15/08/2021]
Firmware PMC : 150.2.10.1019 [20/05/2021]
Firmware PCHC : 15.0.0.1021 [28/04/2021]
Firmware PHY : 12.14.214.2014 [01/04/2021]

Fabrycznie jest:

- Intel ME Consumer Firmware :
Firmware : 15.0.30.1692 [11/03/2021]
Firmware PMC : 150.2.10.1014 [23.02.2021]
Firmware PCHC : 15.0.0.1020 [05.03.2021]
Firmware PHY : 12.14.212.2012 [08/01/2021 ]

U mnie po aktualizacji: 

MSI-Snap-Shot.png

https://www.intel.com/content/www/us/en/download/19392/28632/intel-converged-security-and-management-engine-version-detection-tool-intel-csmevdt.html

Zrzut-ekranu-2021-10-25-234730.png

Zrzut-ekranu-2021-10-26-001247.png

Zrzut-ekranu-2021-10-26-001024.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie ponownie podac ten soft do dysku 1tb samsunga bo cos niema juz tego pliku na tym serwerze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Aktualizacje dla Hardcorów ?

 

Seba jesteś lepszy od supportu, Tobie to MSI powino płacić za wsparcie. Jak zwykle można na Ciebie liczyć - dzięki śliczne później zrobię Update ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 18:09, seba84_2005 napisał:

Zamówiłem radiarotrki zobaczymy ile w tym prawdy.

Na co będziesz je zakładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azganNa mostek PCH, ale za przeproszeniem gówno daje. Zostawiłem na pewno nie zaszkodzi (na dotyk jest nawet radiatorek gorący np. Aorus miał fabryczne chłodzenie pch). 

pch.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące GP76. Czy warto kupić komputer z linku poniżej?

https://www.x-kom.pl/p/686854-notebook-laptop-173-msi-gp76-i7-11800h-16gb-1tb-win10-rtx3080-165hz.htm

Wie ktoś może, czy jest on cichy podczas gry? Czy moc RTX 3080 jest w nim rzeczywiście wykorzystywana i czy matryca 2K jest dobra i faktycznie będzie widać różnicę względem rozdzielczości Full HD? Dziwne jest też to, że opis tego laptopa w x-kom jest bardzo słaby, nie ma nawet zdjęć ani dokładnej specyfikacji technicznej. Myślicie, że to jest podejrzane czy mimo tego byście skorzystali z tej oferty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wchodzi? Dziwi mnie to, bo w każdym innym sklepie jest już wyprzedany.

Dzięki za podesłanie specyfikacji, przeglądałem już ją i uważam, że jest dobra. To prawie dokładnie to, czego szukam. Nie wiem tylko, jak laptop będzie zachowywał się w praktyce. I czy ma mux switcha. Rozważam też tego laptopa:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-rogsg15-g513qr-hq052t-r9-5900hx-16gb-1tssd-rtx3070-8-15-6-165-w10

Pytanie, który lepszy? I czy w ogóle warto kupować laptopa z 15 calowym ekranem i rozdzielczością 2K (to w przypadku ASUS-a)? Nie chciałbym też takiej sytuacji, że jest karta graficzna, która zwiększa cenę, ale nie jest mocno wykorzystywana, nie może pokazać pełni swoich możliwości. W tym GP76 jest teoretycznie 165 W dla RTX 3080, co chyba nie wygląda źle. Te GP 76 są głośne czy generują hałas taki jak inne podobne laptopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno odebralem model GP76 11UH-667PL o ktorym piszesz. Jesli chcecie moge jakies testy zrobic w wolnej chwili, ale musicie mnie pokierowac co i jak. Dawno nie bawilem sie w takie rzeczy :D Dodam ze bylby to testy na takiej wersji jaka dotarla, nie zmienialem biosu i nie bawilem sie jakos specjalnie ze sterownikami. Kiedy wlacze tryb max wentylatorow i odpale Far Cry 6 jest rzeczywiscie dosyc glosny :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mekcal Jest mux switch ale i tak jadę na Optimusie w obróbce dokumentów i w grach też. Co za tym idzie dedykowana karta graficzna i jej wiatrak nie włącza mi się w ogóle w edycji dokumentów, przeglądaniu www itp. (warunek - nie można mieć w tle Afterburnera bo włącza on kartę graficzną i w konsekwencji jej wiatak). Natomiast wiatrak cpu jest około 1880rpm w idle i według mnie w takich zadaniach GP76 jest bardzo cichy a już zwłaszcza jak na laptopa. Natomiast w grach jest już powiedziałbym "głośniejszy", ale muszę tu napisać że jestem *bardzo* wyczulony na hałas, a jednak przyzwyczaiłem się i grałem w Metro Exodus czy teraz Far Cry 6 bez słuchawek i daje radę. Korzystam z profilu Extreme i bez cooler boost. Jednak cicho nie jest w grach. Niektórzy uważają że konieczne jest podniesienie tyłu laptopa, undervolting czy inne sztuczki dla obniżenia temperatury CPU w GP76. Piszę z GP76 11UH-667PL - czyli takiego jak zalinkowałeś.
Z tego co wyczaiłem to procesory AMD laptopowe też się grzeją.
GP76 11UH-667PL nie jest doskonały (brak Thunderbolta, Advanced Optimusa, matryca mogłaby być jaśniejsza,...) ale z tych dwóch laptopów co je zalinkowałeś wolałbym MSI. Przynajmniej mam klawiaturę numeryczną i dedykowane klawisze Home/End/Insert/Del (daje się ustawić aby działały bez kombinacji z klawiszem FN), większy ekran, PCIE4, SSD nvme gen 4 itp. No i karta rtx3080 nadrabia u mnie trochę, bo jak pisałem jadę na Optimusie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...