Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Mekcal napisał:

Dopiero wchodzi? Dziwi mnie to, bo w każdym innym sklepie jest już wyprzedany.

Dzięki za podesłanie specyfikacji, przeglądałem już ją i uważam, że jest dobra. To prawie dokładnie to, czego szukam. Nie wiem tylko, jak laptop będzie zachowywał się w praktyce. I czy ma mux switcha. Rozważam też tego laptopa:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-rogsg15-g513qr-hq052t-r9-5900hx-16gb-1tssd-rtx3070-8-15-6-165-w10

Pytanie, który lepszy? I czy w ogóle warto kupować laptopa z 15 calowym ekranem i rozdzielczością 2K (to w przypadku ASUS-a)? Nie chciałbym też takiej sytuacji, że jest karta graficzna, która zwiększa cenę, ale nie jest mocno wykorzystywana, nie może pokazać pełni swoich możliwości. W tym GP76 jest teoretycznie 165 W dla RTX 3080, co chyba nie wygląda źle. Te GP 76 są głośne czy generują hałas taki jak inne podobne laptopy?

Asus brak muxa, Msi ma wszystko co powinna mieć "gamingówka". 

Osobiście gram w trybie Balanced i nie mam żadnego problemu z nadmiernym hałasem. W trybie Silent z ograniczeniem fps do 60 np. w takim diablo 2 resurrected można grać praktycznie bezgłośnie i do tego gpu wtedy pobiera nie więcej jak 75w. 

Są testy na sieci i MSI wypadają z głośnością podobnie jak inne laptopy gamingowe. Plusem w MSI jest, że zmieniając tryb pracy np na Balanced, lub Silent nie ograniczamy mocy gpu jak to ma miejsce np. u Lenovo czy Asusa i żeby mieć więcej fps trzeba grać na trybach max performance, które są głośne... w MSI zmiana trybu bardzo wpływa na generowaną głośność, a spada tylko maksymalna moc CPU. Myślę, że na wersji z rtx 3080 będzie podobnie. 

Na screenie widać 41fps, ale w trakcie gry zawsze jest state 60. Nie wiem czemu przy robieniu screena w diablo przycina na sekundę grę i zapisuje wskazania z opóźnieniem. 

d2r.jpg

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krzy_N9 napisał:

Niedawno odebralem model GP76 11UH-667PL o ktorym piszesz. Jesli chcecie moge jakies testy zrobic w wolnej chwili, ale musicie mnie pokierowac co i jak. Dawno nie bawilem sie w takie rzeczy :D Dodam ze bylby to testy na takiej wersji jaka dotarla, nie zmienialem biosu i nie bawilem sie jakos specjalnie ze sterownikami. Kiedy wlacze tryb max wentylatorow i odpale Far Cry 6 jest rzeczywiscie dosyc glosny :D

To ja poproszę chętnie poczytam ?

12 godzin temu, Mekcal napisał:

Mam pytanie dotyczące GP76. Czy warto kupić komputer z linku poniżej?

https://www.x-kom.pl/p/686854-notebook-laptop-173-msi-gp76-i7-11800h-16gb-1tb-win10-rtx3080-165hz.htm

Wie ktoś może, czy jest on cichy podczas gry? Czy moc RTX 3080 jest w nim rzeczywiście wykorzystywana i czy matryca 2K jest dobra i faktycznie będzie widać różnicę względem rozdzielczości Full HD? Dziwne jest też to, że opis tego laptopa w x-kom jest bardzo słaby, nie ma nawet zdjęć ani dokładnej specyfikacji technicznej. Myślicie, że to jest podejrzane czy mimo tego byście skorzystali z tej oferty?

Pewnie że brać i nic lepszego nie znajdziesz. Masz tam RTX3080 z TGP 165W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krzy_N9 napisał:

Niedawno odebralem model GP76 11UH-667PL o ktorym piszesz. Jesli chcecie moge jakies testy zrobic w wolnej chwili, ale musicie mnie pokierowac co i jak. Dawno nie bawilem sie w takie rzeczy :D Dodam ze bylby to testy na takiej wersji jaka dotarla, nie zmienialem biosu i nie bawilem sie jakos specjalnie ze sterownikami. Kiedy wlacze tryb max wentylatorow i odpale Far Cry 6 jest rzeczywiscie dosyc glosny :D

Jak możecie @Ravenik zróbcie np test podczas gry w trybie Balanced jakie osiąga temp gpu po np. godzince. Jestem Ciekaw jak się to ma do rtx 3070 140w czy w ogóle jest możliwa rozgrywka w tym trybie przy zachowaniu znośnych temp gpu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow of the Tomb Raider 11800h 3070 avg 125 Fps

Star Wars Jedi Fallen Order Epic Preset 11800h 3070 Laptop

Battlefield 4 Ultra 241fps 11800h 3070 msi gp 76 64 Server Multiplayer

11800h 3070 Laptop Horizon Zero Dawn Ultimate Preset Benchmark avg 109 fps 1080p

Days Gone Stream Test on Msi gp 76 11800h 3070 Very High Preset avg 119 Fps

Mass Effect Andromeda Extreme Preset 11800h 3070

 

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Valhalla win 11 avg 86 fps bez żadnego oc więcej jak na win 10 ?

Bez-tytu-u.jpg

SOTTR build gry 449 najwyższe bez nv dlss, bez żadnego oc win 11 stery gpu 496.61 non official ? + moje paczki sterowników

Shadow-of-the-Tomb-Raider.jpg

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy trafią też do nowych propozycji od MSI ??

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU lub GeForce RTX 3090 Laptop GPU - nadchodzi nowy flagowiec dla laptopów https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-laptop-gpu-lub-geforce-rtx-3090-laptop-gpu-nadchodzi-nowy-flagowiec-dla-laptopow

Cena pewnie też będzie spora 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie na temat GP 76, zarówno ogólne jak i te dotyczące tego konkretnego modelu, do którego zamieściłem linka. Teraz już nie mam wątpliwości którego laptopa wybrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tutaj chyba gdzieś w temacie info jak ustawić ładowanie baterii do 80% ale teraz jak przyszedł do mnie GP66 przejrzałem całe 26 stron i niestety nie znalazłem.

Mógłby ktoś proszę przypomnieć? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows 11: MSI Center -> Features -> System Diagnosis -> Zarządzanie Baterią -> Zrównoważony
W Windows 10 pewnie podobnie.

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, KamilAdam napisał:

Widziałem tutaj chyba gdzieś w temacie info jak ustawić ładowanie baterii do 80% ale teraz jak przyszedł do mnie GP66 przejrzałem całe 26 stron i niestety nie znalazłem.

Mógłby ktoś proszę przypomnieć? Z góry dzięki!

Musisz zainstalować z dodatkowych aplikacji w MSI Center.

Zrzut-ekranu-2021-10-31-142628.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005, pytanko, czy dla tego MSI GP76 i7-11800H/16GB/1TB/Win10 RTX3080 165Hz (mimo 165W), 8GB pamięci styknie? Swoją drogą są jeszcze jakieś MSI z takim tgp ? Najnowsze serie widze mają 95W xD "stealth".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KamilAdam napisał:

Widziałem tutaj chyba gdzieś w temacie info jak ustawić ładowanie baterii do 80% ale teraz jak przyszedł do mnie GP66 przejrzałem całe 26 stron i niestety nie znalazłem.

Mógłby ktoś proszę przypomnieć? Z góry dzięki!

Polecam ustawić tak jak zaleca MSI w ustawieniach czyli na 60% jeśli często grasz po kablu 

9 minut temu, Vache napisał:

@seba84_2005, pytanko, czy dla tego MSI GP76 i7-11800H/16GB/1TB/Win10 RTX3080 165Hz (mimo 165W), 8GB pamięci styknie? Swoją drogą są jeszcze jakieś MSI z takim tgp ? Najnowsze serie widze mają 95W xD "stealth".

Jest jeszcze wersja z 16GB VRAM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan, jakiś link z 165W i 16GB Vram ? Szukam bo jestem mocno zainteresowany kupnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie cyberpuk 2077. Jest promocja i można go kupić na steam za 133 zł. Czy warto czy też lepiej jeszcze poczekać aż np stanieje albo go poprawia. Wiem że to nie w temacie ale jestem właścicielem msi GP 76 i tak naprawdę nie wiem gdzie o to zapytać

Bardzo proszę więc o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzej1971ale co poprawiać? Ja przeszedłem cyberka bez problemu na lapku z maksymalnymi ustawieniami i dlls na quality. Żadnych problemów z misjami czy innymi rzeczami nie miałem. 

P.S tapetki inspirowane stroną msi własnej produkcji, tak z nudów. 

wall.png

wall2.png

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andrzej1971 napisał:

Witam.

Mam pytanie odnośnie cyberpuk 2077. Jest promocja i można go kupić na steam za 133 zł. Czy warto czy też lepiej jeszcze poczekać aż np stanieje albo go poprawia. Wiem że to nie w temacie ale jestem właścicielem msi GP 76 i tak naprawdę nie wiem gdzie o to zapytać

Bardzo proszę więc o radę

Kupić za doładowanie portwela na STEAM za kasę z recenzji od MSI o ile jest jeszcze ta promocja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2021 o 08:52, seba84_2005 napisał:

Jak możecie @Ravenik zróbcie np test podczas gry w trybie Balanced jakie osiąga temp gpu po np. godzince. Jestem Ciekaw jak się to ma do rtx 3070 140w czy w ogóle jest możliwa rozgrywka w tym trybie przy zachowaniu znośnych temp gpu. 

Nie wiem na ile to się Tobie przyda ale pograłem kilkadziesiąt minut w FC6 w trybie Balanced (rozumiem że chodzi o ustawienie scenario: Zrównoważony w MSI Center) i temperatura GPU siedzi "jak przyklejona" na 86*C - jest to chyba ograniczenie w biosie karty. Co ciekawe nie zauważyłem aby grafika zrywała płynność. Natomiast w trybie Ekstremalna Wydajność, jak pograłem teraz w tą samą grę, to GPU nie przekracza w szczycie 82*C, bywa że jest poniżej 80*C. Z tym że mam bardzo "ciepłe" miejsce w którym jest laptop, zaraz koło kaloryfera, okno zamknięte, nie używam na razie podstawki chłodzącej (pewnie zamówię taką podstawkę jak ma Azgan). 
Dodatkowo niezależnie od ustawienia w MSI Center "User scenario", mam w programie ThrottleStop ustawione ograniczenie mocy CPU PL1=41W i PL2=45W i to jest "efektywne". Włączony Optimus. Także warunki dla testu "Balanced" o który prosiłeś mam pewnie nietypowe... Normalnie mam cały czas ustawione "Ekstremalna Wydajność" w MSI Center.

A jakie temperatury osiąga rtx 3070 140W w GP76 w trybie Balanced ("Zrównoważony"), ewentualnie ciekawi mnie też temperatura w trybie "Ekstremalna wydajność"?

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ravenikdzięki za test. Tak myślałem, że jednak 165w robi swoje (gpu serii 3xxx mają max temp core 87c i później obniżają zegary żeby utrzymać temp - można sprawdzić w gpu-z limity). Na 3070 140w gpu rzadko przekracza w trybie zbalansowanym 80c. 

Tutaj mój film - tryb zbalansowany. Ogólnie nie widziałem więcej jak 78c grając w metro exodus. W trybie performance gpu potrafi zejść nawet w okolice 65c - mogę zrobić test na full performance. 

 

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005 Czyli z tego by wynikało, że, aby na wersji GP76 z RTX 3080 w pełni wykorzystywać tę kartę, należałoby grać w trybie "Extreme Performance"? Wiesz może, o ile zegary są obniżane, gdy GPU osiągnie 87 stopni? Szukałem tej informacji w internecie, ale nie udało mi się znaleźć. Zastanawiam się też, czy może być tak, że w trybie "Balanced" GP76 z RTX 3080 może osiągać mniej fps niż GP76 z RTX 3070 z powodu właśnie tego obniżenia zegarów.

@Ravenik W jakiej rozdzielczości grałeś w Far Cry 6 – czy w 2560x1440? Jak byś ocenił głośność laptopa w trybie "Balanced"? Mam jeszcze też pytanie dotyczące portów. Czy laptop ma port USB-C? W specyfikacji na stronie MSI nie jest wymieniony, ale w sklepach internetowych był podawany.

Edytowane przez Mekcal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mekcal weź jeszcze pod uwagę że ja gram bez podstawki chłodzącej, laptop leży płasko na biurku, a przypuszczam że @seba84_2005 ma taki czy inny rodzaj podstawki chłodzącej albo chociaż podnosi tył laptopa. No i u mnie jest bardzo ciepło - zaraz za biurkiem jest kaloryfer na maksa.

W FarCry 6 i w wszystko inne gram w 2560x1440. Dla mnie hałas w Balanced czy nawet w "Extreme performance" (którego normalnie używam) jest akceptowalny, zwłaszcza że dźwięki z gry są dla mnie pierwszoplanowe przy głośności o ile pamiętam 28% w Windows.

Co ważne hałas wentylatorów mojego egzemplarza GP76 jest jednostajny - bez piszczenia, pulsowania itp.

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mekcal napisał:

@seba84_2005 Czyli z tego by wynikało, że, aby na wersji GP76 z RTX 3080 w pełni wykorzystywać tę kartę, należałoby grać w trybie "Extreme Performance"? Wiesz może, o ile zegary są obniżane, gdy GPU osiągnie 87 stopni? Szukałem tej informacji w internecie, ale nie udało mi się znaleźć. Zastanawiam się też, czy może być tak, że w trybie "Balanced" GP76 z RTX 3080 może osiągać mniej fps niż GP76 z RTX 3070 z powodu właśnie tego obniżenia zegarów.

@Ravenik W jakiej rozdzielczości grałeś w Far Cry 6 – czy w 2560x1440? Jak byś ocenił głośność laptopa w trybie "Balanced"? Mam jeszcze też pytanie dotyczące portów. Czy laptop ma port USB-C? W specyfikacji na stronie MSI nie jest wymieniony, ale w sklepach internetowych był podawany.

Zegary mogą minimalnie zejść do bazowej taktowania gpu. Nie wiem ile jest dla rtx 3080, ale dla 3070 jest 1215MHz, a z boostem 1620MHz. Jak gpu trzyma cały czas zegary ponad fabryczny boost to znaczy, że nie jest jej gorąco. Nawet jak gpu osiągnie 86c wątpię, że spada poniżej 1400MHz. Łatwo sprawdzić ile mają podczas gry no w trybie silent, bo wtedy gpu na bank dobije do max temp i bios zacznie ograniczać taktowanie, ale po osiągnięciu nawet 86c rtx 3080 165w nadal będzie wydajniejszy od rtx 3070 140w jakby ten miał nawet 65c.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...