Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni zauważyłem lekkie przycinki  w grach w moim gp76 

Bardzo proszę o radę gdzie może być przyczyna i jak się tego pozbyć

 

sterowniki od karty graficznej mam w wersji 511.23

system to win10

Nie zauważyłem spadku fps. 

To pewnie jest jakaś "pierdoła"  tyle że nie wiem jaka

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sobie sprawdź podczas gry. Poza tym grasz w trybie hybrydowym czy gpu na dyskretnym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz na dyskretny i sprawdź. CPU jakie taktowanie podczas goer trzyma? Powinien mieć w okolicy 4,2GHz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak troche podziałało i znowu tym razem w trybie dyskretnym  rwie ekran podczas grania.

Co jeszcze moge zrobić? Czy przyczyną może być nvidia experience? 

Może jednak to wina sprzętowa i laptopa trzeba odesłać do serwisu

Prosze o radę

 

https://files.fm/f/e8exe7dg5

tak to wygląda

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem proc się przegrzewa i throtluje, najlepiej zostawić jakiś program monitorujący i zapisujący to w formie logów i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta pewno do wymiany, 100*C to już dużo za dużo. Procek Ci zrzuca taktowanie do 800mhz (widać w MIN na screenie) i przez to gra rwie.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@huudytyle może byc odczyt z pulpitu. Podczas gry musi być widać, ile ma taktowanie cpu, bo hwinfo pkazuje min, avg i max ale w każdych warunkach, a nie tylko podczas gry.  

@andrzej1971Jak cpu mimo, że ma 95c podczas gry, ale nie spada poniżej 4,2Ghz to jest okej. Włącz w msi afterburner pokazywanie, ile masz taktowania cpu i gpu. Wtedy można ustalić więcej. 

Jak nie chce Ci się ustawiać w msi afterburner co i jak ma być pokazywane wklej mój plik cfg do folderu Profiles tam, gdzie masz zainstalowanego aftera np. C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\Profiles. Uprzednio wypakuj pliki:

https://drive.google.com/file/d/14d02TFb8To0T9PprQDQcSBtHYGYTxoez/view?usp=sharing

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku włączony był tryb użytkownika wysoki predkość wiatraka cooler boost

Sprawdzę jeszcze na extreme

wygląda na to że faktycznie laptop pojedzie do serwisu.

Najgorsze że mój omen (poprzedni laptop) z rtx 2060 był 2x w serwisie. Tyle że tam padał wiatrak od cpu. W tym wypadku wysyłka, naprawa, powrót trwało dokładnie 7dni

Tutaj laptop nie ma roku a już idzie do serwisu. O ile hp ma dobry serwis omenów na Węgrzech o tyle troche boję sie serwisu msi w Polsce 

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz w zgłoszeniu, żeby wymienili pastę. Uprzednio kontaktując się z msi przez maila opisując całą sytuacje. Pasta w takich lapkach max pół roku i wymiana.... nie ma znaczenia jaka firma. Stosują niestety certyfikowane pasty przez intela i nvidię, a te są crapami najtańszymi. Ludziska poza granicami pl nawet jeszcze nowego laptopa nie włączą, a już pastę wymieniają ?

Sprawdziłem u siebie tryb Balanced nawet nie performance bez żadnego cooler boost. Cpu nie przekracza 80c. Lapek 2 miesiące po wymianie pasty. 

d.png

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

First Geekbench results for the RTX 3070 Ti laptop GPU 150w

https://www.notebookcheck.net/First-Geekbench-results-for-the-RTX-3070-Ti-laptop-GPU-are-in-Slightly-faster-than-the-RTX-3080-mobile-and-on-par-with-Titan-RTX.594046.0.html

nasze msi na stocku ?

Zrzut-ekranu-2022-01-21-164056.png

Zrzut-ekranu-2022-01-21-164109.png

180/500

Zrzut-ekranu-2022-01-21-164555.png

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2022 o 21:37, seba84_2005 napisał:

Nie mam problemu. Anglię zrobiłem na 100% już dość dawno. Gram teraz nową wyspę. 

Seba, czy Ty masz AC Valhalla z Epic Game Store czy z Ubisoft store?

Jak masz z Epica; to czy instalowałeś  AC Valhalla z Epica czy też bezpośrednio Ubisoft Connect (z pominięciem Epic Game Store)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Powalająca różnica :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azganTak jak pisałem już wcześniej. Jak przejdzie 5% to będzie dobrze. Dlatego przesiadka nie ma sensu z tego co mamy, no chyba, że sprzedaz drożej niż kupiłeś ?

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, seba84_2005 napisał:

@azganTak jak pisałem już wcześniej. Jak przejdzie 5% to będzie dobrze. Dlatego przesiadka nie ma sensu z tego co mamy, no chyba, że sprzedaz drożej niż kupiłeś ?

Dokładnie, jest tak jak pisałeś a teraz się jeszcze utwierdziłem w przekonaniu.

PS>

Pamiętaj że czekam na Twoje testy z Dying Light 2 w 4K z DLSS ?

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 00:23, seba84_2005 napisał:

Pasta do wymiany jeśli grasz w trybie extreme performance.

Jaką pastę polecasz do laptopa? 

U mnie w trybie zbalansowanym gdzie procesor ma limit 30W przez większość czasu mam 90C a w trybie Turbo 35W i peak 45W praktycznie 96-100C. Oczywiście kwestia gry bo podaję wyniki z Battlefield 5 multi który cały czas ciśnie 80-90% na wszystkich wątkach.

Pasty jak do tej pory nie ruszałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to anuluje gwarę jak się w razie co serwis dopatrzy, że było grzebane. Obecnie używam cooler master mastergel maker i nie jest zła. Po około 2 miesiącach nadal trzyma temp bardzo dobre. Bedę za jakiś czas jak znajdę chwilę wymieniał na Honeywell PTM7950 jednej z najlepszych past, jeśli ma być na długo, ale w pl jej nie dostaniesz (fabryczna pasta legionów 7 po październiku 2021)

https://www.caplinq.com/index.php?option=com_filecabinet&cid[0]=404&lang=en&task=download&tmpl=component

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...