Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, seba84_2005 napisał:

@Ravenik Tutaj mój film - tryb zbalansowany. Ogólnie nie widziałem więcej jak 78c grając w metro exodus. W trybie performance gpu potrafi zejść nawet w okolice 65c - mogę zrobić test na full performance. 

Dziękuję za odpowiedź. A czy mógłbyś napisać czy takie temperatury masz z podstawką, czy z laptopem płasko leżącym na "stole"? Ile podstawka może orientacyjnie dawać stopni "mniej"?

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp mam na podstawce od cooler mastera notepal u3 bez wentylatorów.  Szczerze nigdy lapka nie odpalałem na płaskiej powierzchni. Aż z ciekawości odpalę fc6 na kilkanaście min bez podstawki. 

Edit:

15min zbalansowany tryb na płaskiej powierzchni, 22c w domu:

Gpu osiąga max w fc6 81c i skacze 80-81c. 

fc6.jpg

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Ke? ? msi mnie zadziwia. 

Zrzut-ekranu-2021-10-30-214730.png

Ke? Jakaś nowa wersja softu czy na Win11 nowe opcje się pojawiły w MSI Center ??

U mnie nie ma tych zakładek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgannie wiem sam co to jest. Pojawiło się nie wiem nawet kiedy, ale to chyba to samo co w ustawieniach windowsa, czyli gówno daje ?

10 min na extreme + płaska powierzchnia - gpu 74c i skacze między 73c, więcej już chyba nie będzie. 

extreme.jpg

 

Oj laptopy na gen 12 intela będą chyba startowały od 14k o ile w ogóle będą dostępne ? +5k kosztów na (topowej) nowej platformie to ja nie chcę widzieć ile laptopy poją w górę...

 

Edytowane przez seba84_2005
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, seba84_2005 napisał:

 

Oj laptopy na gen 12 intela będą chyba startowały od 14k o ile w ogóle będą dostępne ? +5k kosztów na (topowej) nowej platformie to ja nie chcę widzieć ile laptopy poją w górę...

 

Tanio to już było a jak ktoś myśli że lepiej poczekać jeszcze "trochę" i poskładać desktopa bo szybki mobilny gamingowy zestaw drogo wychodzi to życzę powodzenia ?

Spada dostępność kart graficznych od AMD i NVIDII, a ceny idą w górę. Modele Radeon RX 6000h kosztują już średnio 201% MSRP https://www.purepc.pl/spada-dostepnosc-kart-graficznych-od-amd-i-nvidii-a-ceny-ida-w-gore-propozycje-od-czerwonych-kosztuja-juz-srednio-201-msrp

Intel szykuje ogromną podwyżkę. Wyciekły ceny procesorów Alder Lake https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/intel-alder-lake-ceny-procesorow-core-12-generacji

Planujesz przesiadkę na pamięci DDR5? Będzie drogo! https://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-pamieci-ddr5-beda-duzo-drozsze-od-dd4.html

Klienci rzucili się na pamięci DDR5. W sklepach widnieje tylko "wyprzedane" https://ithardware.pl/aktualnosci/klienci_rzucili_sie_na_pamieci_ddr5_w_sklepach_widnieje_tylko_quot_wyprzedane_quot-18400.html

Złe wieści dla graczy i dobre dla górników. Przejście Ethereum na proof-of-stake opóźnione https://ithardware.pl/aktualnosci/zle_wiesci_dla_graczy_i_dobre_dla_gornikow_przejscie_ethereum_na_proof_of_stake_opoznione-18363.html

Inflacja może się utrwalić. Polska bardziej zagrożona niż inne kraje https://www.money.pl/gospodarka/inflacja-moze-sie-utrwalic-polska-bardziej-zagrozona-niz-inne-kraje-6698346741029600a.html

To jest jakaś masakra ?

Seba84_2005 jak ja się teraz cieszę że udało mi się wyrwać tego GP76 w lipcu jak były jeszcze w miarę ceny sensowne to nie masz pojęcia ?

W dniu 30.10.2021 o 19:33, Mekcal napisał:

Dzięki za opinie na temat GP 76, zarówno ogólne jak i te dotyczące tego konkretnego modelu, do którego zamieściłem linka. Teraz już nie mam wątpliwości którego laptopa wybrać ;)

Rozważana decycja. Bierz póki jeszcze są bo już powoli są problemy z dostępnością 

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 19:59, Ravenik napisał:

 

Co ważne hałas wentylatorów mojego egzemplarza GP76 jest jednostajny - bez piszczenia, pulsowania itp.

Mogę to potwierdzić u mnie jest podobnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mekcal Ja kupowałem w Komputronik z odbiorem osobistym i umówiłem się e-mailowo ze sklepem żeby za 50zł sprawdzili mi laptopa w sklepie przed powiadomieniem mnie o możliwości odbioru. Zażyczyłem sobie aby sprawdzili czy nie ma wadliwych pikseli, czy nie piszczą cewki ("coil whine") oraz czy touchpad się nie odkleja. Pierwszy egzemplarz który trafił do sprawdzenia był od razu bez tych wad i taki pozostaje jak na ten moment.

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że już pierwszy egzemplarz był ok ;) Zamówiłem ten model i zobaczymy, jak będzie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka stron wcześniej pisałem, że swojego matrycą fhd wymieniałem 2 razy. 1 miał bady i odklejał się touchpad, drugi tylko bady. 3 Już idealny i został. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mekcal napisał:

 

Mam jeszcze jedno pytanie do właścicieli GP76 11UH-667PL. Czy mieliście problemy z dead/bad pixelami?

Udało mi się kupić idealną sztukę za pierwszym podejściem ale seba84_2005 pisał że wymieniał chyba 2 razy i dopiero za 3 było wszystko O.K

Godzinę temu, Mekcal napisał:

Dobrze, że już pierwszy egzemplarz był ok ;) Zamówiłem ten model i zobaczymy, jak będzie u mnie.

U mnie też igła sztuka o takich problemach dowiedziałem się dopiero przeglądając temat 

19 minut temu, seba84_2005 napisał:

Już kilka stron wcześniej pisałem, że swojego matrycą fhd wymieniałem 2 razy. 1 miał bady i odklejał się touchpad, drugi tylko bady. 3 Już idealny i został. 

No czyli dobrze zapamiętałem 

9 godzin temu, Ravenik napisał:

@Mekcal Ja kupowałem w Komputronik z odbiorem osobistym i umówiłem się e-mailowo ze sklepem żeby za 50zł sprawdzili mi laptopa w sklepie przed powiadomieniem mnie o możliwości odbioru. Zażyczyłem sobie aby sprawdzili czy nie ma wadliwych pikseli, czy nie piszczą cewki ("coil whine") oraz czy touchpad się nie odkleja. Pierwszy egzemplarz który trafił do sprawdzenia był od razu bez tych wad i taki pozostaje jak na ten moment.

To tylko potwierdza że da się kupić za pierwszym strzałem dobre sztuki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, praktycznie wszystkie MSI GE76 Raider 11UH-279PL zostały wszędzie wykupione xD. Udało mi się załapać na jednego z nich. Wersja 32gb, 2tb ssd, RTX3080 165W. W moje urodziny przyjdzie za 2 dni, dam znać czy spoko śmiga. Na codzień będzie i tak podłączony do monitora oraz klawy/myszki oddzielnie, więc matryca mi zwisa. Dziękuje za pomoc w doborze laptopa !

Edytowane przez Vache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vache napisał:

Panowie, praktycznie wszystkie MSI GE76 Raider 11UH-279PL zostały wszędzie wykupione xD. 

Grubo czyli nie tylko Leopardów GP76 zaczyna już brakować ?

2 godziny temu, Vache napisał:

Udało mi się załapać na jednego z nich. Wersja 32gb, 2tb ssd, RTX3080 165W. 

No to super że się udało wyszarpać dla siebie kawałek solidnej elektroniki ?

2 godziny temu, Vache napisał:

W moje urodziny przyjdzie za 2 dni, dam znać czy spoko śmiga. Na codzień będzie i tak podłączony do monitora oraz klawy/myszki oddzielnie, więc matryca mi zwisa. 

No to wszystkiego najlepszego i niech Ci dobrze służy. Masz idealny prezent z tej okazji ?

2 godziny temu, Vache napisał:

Dziękuje za pomoc w doborze laptopa !

Proszę bardzo. Zdaj relację jak się już nim trochę pobawisz i napisz czy jesteś zadowolony z zakupu.Teraz Twoja opinia może okazać się dla kogoś przydatna ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azganjakby cena była taka sama jak różnica opisywana w artykule, to może i wato jak ktoś dopiero kupuje laptopa, ale znając obecny rynek za samą nowość + 6% i z +5% za wydajność no i trzeba przecież doliczyć +5% za brak dostępności, a więc cena najmniej z +15% więcej niż za poprzednią generację... jak dla mnie nie ma sensu. Widzę, że się powtarza scenariusz z poprzedniej gen gdzie miałem w lapku rtx 2070 a dopłata do wersji rtx 2070 Super wynosiła ponad 1500zł za wydajność większą o 5%. W nowych lapkach dojdzie parowanie z intelem gen 12 (po co pakować nowe gpu do starych cpu) i cena robi się konkretna. Myślę, że nowe laptopy z gen 12 intela i nowymi rtx 3xxx super/ti będą droższe najmniej 4k+ od dzisiejszego odpowiednika.  

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2021 o 22:51, seba84_2005 napisał:

@azganjakby cena była taka sama jak różnica opisywana w artykule, to może i wato jak ktoś dopiero kupuje laptopa, ale znając obecny rynek za samą nowość + 6% i z +5% za wydajność no i trzeba przecież doliczyć +5% za brak dostępności, a więc cena najmniej z +15% więcej niż za poprzednią generację... jak dla mnie nie ma sensu. Widzę, że się powtarza scenariusz z poprzedniej gen gdzie miałem w lapku rtx 2070 a dopłata do wersji rtx 2070 Super wynosiła ponad 1500zł za wydajność większą o 5%. W nowych lapkach dojdzie parowanie z intelem gen 12 (po co pakować nowe gpu do starych cpu) i cena robi się konkretna. Myślę, że nowe laptopy z gen 12 intela i nowymi rtx 3xxx super/ti będą droższe najmniej 4k+ od dzisiejszego odpowiednika.  

Też nie widzę sensu przesiadania się z GP76 ale z racji tego że aktualnie dostanie tych modeli może być mocno utrudnione to dla nowych użytkowników może to być ciekawa propozycja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ubolewam nad tym, że MSi i inni producenci masowo odchodzą od normalnego touch pada z fizycznymi przyciskami, zastępując je takim badziewiem:

naExAKu.png

Może ktoś napisać, czy to jest głośne? Da się na takim czymś przechodzić proste gry FPS? Czy celowanie i strzelanie za pomocą takiego touchpada to masochizm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fifci napisał:

Bardzo ubolewam nad tym, że MSi i inni producenci masowo odchodzą od normalnego touch pada z fizycznymi przyciskami, zastępując je takim badziewiem:

naExAKu.png

Może ktoś napisać, czy to jest głośne? Da się na takim czymś przechodzić proste gry FPS? Czy celowanie i strzelanie za pomocą takiego touchpada to masochizm? 

Pierwszego dnia kiedy skonfigurowałem laptopa nacisnąłem jeden prosty skrót klawiszowy FN + F3 i tak już zostało do dziś. Ten skrót wyłącza touchpad. Nawet jak zabieram ze sobą laptopa używam myszki bezprzewodowej i zawsze gdzieś można ją położyć żeby komfortowo korzystać z urządzenia. Granie na touchpadzie to świadome proszenie się o wkur... (ja bym się wkur... jakbym miał na tym grać). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na horyzoncie pojawił się lapek wyposażony w RTX 3080Ti.

HP Omen - 17", Intel Core i7-12700H (Alder Lake), 32 GB RAM oraz RTX 3080Ti 16GB

14 rdzeniowy, 20 wątkowy procek Intel Core i7-12700H z bazowym taktowaniem 2,44 GHz i turbo do 4,15 Ghz w teście Geekbencha bije na głowę AMD Ryzen 9 5980HX będąc od niego 20% szybszym w multicorze. (wolniejszy jest jedynie w teście na pojedyńczym rdzeniu o mniej więcej o 8-10%).

Ampere GA103 GPU SKU siedzące w sercu RTX 3080Ti zaoferuje TDP na poziomie 150-200W (będą też wersje Max-Q), 7424 CUDA cores, taktowanie zegara 1395 Mhz, pamięć GDDR6 16GB (memory clock 12 Gbps na magistrali 256 bit)
W przełożeniu na wydajność mobilny RTX 3080Ti w teście GPU Vulkan Performance zbliżył się do desktopowego RTX 2080 Super. W teście GPU Open CL Performance wynik zbliżył się do desktopowego RTX 3070.

Syntetyczne testy to jedno, zobaczymy natomiast jak to będzie wyglądać z chłodzeniem przy dłuższym giercowaniu.

Premiera luty/marzec 2022."

150/200w będzie grubo żeby to schłodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały potworek będzie z tego ?

Czym można coś takiego schłodzić w tak małej obudowie? Ciekawe co wymyślą ?? Liczę że MSI też wyda jakieś nowe modele z tak mocnymi bebechami.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...