Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie sprawdzi się to w nowych lapkach?

Czeka nas rewolucja na rynku chłodzeń? Nowa technika zapewnia 740% wzrostu wydajności https://ithardware.pl/aktualnosci/czeka_nas_rewolucja_na_rynku_chlodzen_nowa_technika_zapewnia_740_wzrostu_wydajnosci-21353.html

CYTAT:

"Jednym z najbardziej istotnych elementów tego odkrycia jest fakt, że technologia miedzianego powlekania konformalnego zajmuje niewiele miejsca w urządzeniu. Co najciekawsze, badaczom udało się wykazać 740% wzrostu wydajności na jednostkę objętości. "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czeka nas rewolucja na rynku chłodzeń? Nowa technika zapewnia 740% wzrostu wydajności https://ithardware.pl/aktualnosci/czeka_nas_rewolucja_na_rynku_chlodzen_nowa_technika_zapewnia_740_wzrostu_wydajnosci-21353.html

CYTAT:

"Jednym z najbardziej istotnych elementów tego odkrycia jest fakt, że technologia miedzianego powlekania konformalnego zajmuje niewiele miejsca w urządzeniu. Co najciekawsze, badaczom udało się wykazać 740% wzrostu wydajności na jednostkę objętości. "

Póki co to nawet komory parowe to drogie rocket science. 

Generalnie to brzmi to jak nic szczególnego, różnica wobec zwykłego gluta pewnie spora, ale może być porównywalne do ciekłego metalu. No i nadal to ciepło zostaje w układzie, tu się nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CYTAT:

poczytaj komentarze, typy tam zauwazyli ze w artykule zero konkretow, same ogolniki, zadnych potwierdzonych info itd, czyli raczej o kant dupy rozbic 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakieś logiczne wytłumaczenie, że Vector GP76 w wersji z rtx 3080 w wersji z i7 12th i i9 12th kosztuje tyle samo? Nikt nie chce grzejnika? 😅

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakieś logiczne wytłumaczenie, że Vector GP76 w wersji z rtx 3080 w wersji z i7 12th i i9 12th kosztuje tyle samo? Nikt nie chce grzejnika? 😅

Sam sobie odpowiedziałeś 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Takim misiaczkiem dziś się bawiłem 😉fajna alternatywa dla oklepanych lapków z rtx 3060 130w. Delta cała z alu łącznie ze spodem. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

MSI GE66 Raider z rtx 3070 ma gpu 140w? 

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ostatnio pisałem, że jestem przed zakupem laptopa i jak już się zdecydowałem na MSI GE76 w wersji z i7 12 generacji i RTX3070Ti to okazało się, że nie ma go w żadnym sklepie. MSI napisało mi, że dostaw nie planują, więc lipa. Poczekam jeszcze kilka dni i poważnie rozważę Vectora. Tylko pytanie czy GP76 z i7 + 3070 ti za 10399 czy może dopłacić do wersji z 3080 za 12099? Osobiście chyba składałbym się za wersją 3070 ti a za oszczędzoną kasę wymieniłbym RAM na 32 gb. Ewentualnie mniejszy GE66 jeszcze jest na stanie.

Edytowane przez Jerry17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

MSI GE66 Raider z rtx 3070 ma gpu 140w? 

Tak.

Ostatnio pisałem, że jestem przed zakupem laptopa i jak już się zdecydowałem na MSI GE76 w wersji z i7 12 generacji i RTX3070Ti to okazało się, że nie ma go w żadnym sklepie. MSI napisało mi, że dostaw nie planują, więc lipa. Poczekam jeszcze kilka dni i poważnie rozważę Vectora. Tylko pytanie czy GP76 z i7 + 3070 ti za 10399 czy może dopłacić do wersji z 3080 za 12099? Osobiście chyba składałbym się za wersją 3070 ti a za oszczędzoną kasę wymieniłbym RAM na 32 gb. Ewentualnie mniejszy GE66 jeszcze jest na stanie.

Prawie 2k za 5% większą wydajność? Oba gpu mają 8GB vramu.... 3080 warto jakby cena niebyła większa. Oba lapki mają ten sam total system power, więc oba będą miały po 150w na gpu, kiedy cpu weźmie 45w. Wtedy różnicy w wydajności nie będzie praktycznie żadnej. 

3070 140w jest gorsza o 8% od 3080 165w i wciśnij między to jeszcze 3070ti 150w. Także masz odpowiedź czy warto. 

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak.

RTX 3070, Core i7-11800H, 16 GB RAM, 2 TB SSD z ekranem 15.6 - 2560x1440 opłaca się w cenie 5.5 tys pln? 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

legiona z 3060 ciężko znaleźć w tej cenie, a Ty się pytasz o GE czy warto w tej cenie? 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

legiona z 3060 ciężko znaleźć w tej cenie, a Ty się pytasz o GE czy warto w tej cenie? 

Nie orientuje się w cenach lapków ani wydajności wiec wiesz :D 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam już lapka.. pytanie ile 11800H powinna mieć pkt w cb23? Na single i multi? 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Win 11 okolice 13k na teraz w multi. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Win 11 okolice 12350 w multi na teraz. Bez podstawki chłodzącej i bez OC.

PS.
Po usunięcie z pamięci kilku programów wynik cb23 około 12700-12800 w multi

Edytowane przez Ravenik
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok u mnie było koło 9.500, ale w biosie miałem włączony limit. Teraz mam kolo 12k 

Ogólnie sprzecik fajny choć potrafi się mocno grzać :D

slhz3MV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To teraz rób UV procka (wchodzisz do BIOS'u) i zmieniaj timingi RAM'u no chyba że będziesz go wymieniać 😊

W dniu 3.08.2021 o 11:13, seba84_2005 napisał:

Może GE wspiera, bo ma inną matrycę. 

Ramki już mam w łapkach. Później wrzucę wyniki w porównaniu do 16GB cl22 stockowych.

20210803-111247.jpg

W dniu 3.08.2021 o 14:27, seba84_2005 napisał:

XMP na crucialach wczytany i wstał od strzała 1.35v 

Zrzut-ekranu-2021-08-03-141632.png

Zrzut-ekranu-2021-08-03-141644.png

Test po wsadzeniu cruciali i wczytaniu xmp, gear 1:cru.png

Cruciale xmp, ale oc gpu 180/200
Bez-tytu-u.png

Na ramach 2x8GB stockowych osiągam podobne rezultaty z nastawami manualnymi, ale oc gpu 180/200 daje mi przyrost 3 fps i dobijam do max 140fps. Wniosek - wąskim gardłem teraz jest gpu żeby wycisnąć ostatnie soczyska z podsystemu cpu/ram na crucialach.
Manualne settingsy stockowego ramu:
20210803-133030.jpg

Tyle wyciska max na ustawieniach stockowego ramu jak na foto:

sottr.png

W MSI Center przestaw sobie jeszcze GPU z MSHybrid jak grasz na ekranie lapka a jak będziesz podpinać np. do TV lub monitora po HDMI 2.1 lub DP (4K 120Hz 10bit HDR itp.) to zostaw na MSHybrid bo inaczej wydajność będzie gorsza.

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

UV zrobię.

Z ramem mi się nie chce bawić zeby szukać stabilnych timingów :D o ile udało sie wam zejść w dół z tych cl22?

@ dzieki azgan widzę że edytowałeś posta także sprobuje u siebie lekko zmodyfikowac te czasy i sprawdze jak to bedzie latac :D

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 11.05.2022 o 05:22, seba84_2005 napisał:

Nowy bios do GP76 w wersji z Intelem gen 11:

https://download.msi.com/bos_exe/nb/E17K3IMS.322.zip

Model    :   MS-17K3                        
MKT Name :   GP76 Leopard 11UE/GP76 Leopard 11UG/GP76 Leopard 11UH
;****************************************************************************;

New BIOS     :     E17K3IMS.322    
ROM CheckSum :  BA64E8F8 
Release Date : 2022/05/9

;--------------------------- Description ------------------------------------;

Improve system stability. 

Nie zapomnij też zrobić Update BIOS ale Ty masz GE66 więc szukaj na stronie MSI https://www.msi.com/Laptop/GE66-Raider-11UX/support

8 minut temu, dawidoxx napisał:

UV zrobię.

Z ramem mi się nie chce bawić zeby szukać stabilnych timingów :D o ile udało sie wam zejść w dół z tych cl22?

@ dzieki azgan widzę że edytowałeś posta także sprobuje u siebie lekko zmodyfikowac te czasy i sprawdze jak to bedzie latac :D

W dniu 3.08.2021 o 11:36, azgan napisał:

Pozwolę sobie też przenieść informacje z innego tematu dla osób zainteresowanych tymi modelami

Ustawienia biosu pod UV:

Odblokowanie ukrytych ustawień - kombinacja przycisków prawy shift + prawy ctrl + lewy alt + f2.

Ustawienia RAM w bios:

System Agent - > Memory Configuration - > Memory 

Timingi dla kości Samsunga 2x8 (16-18-18-34-480T)

Ja mam inny RAM ale na początek możesz spróbować 😉

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki zaraz sprawdzę co i jak :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

Dzięki zaraz sprawdzę co i jak :P

Masz u siebie NVMe od Samsunga? Jak tak to czeka Cię jeszcze Update dysku SSD i wgranie nowego FirmWare 😉. Trochę na start trzeba pogmerać ale później jest już miodzio jak się wszystko ogarnie co i jak 😊.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

Ok u mnie było koło 9.500, ale w biosie miałem włączony limit. Teraz mam kolo 12k 

Ogólnie sprzecik fajny choć potrafi się mocno grzać :D

slhz3MV.jpg

Trzeba było brać 17 cali zawsze to większa obudowa i większy ekran tylko że do noszenia taki kloc to już tak średnio 😁

A jak chcesz żeby było chłodniej to kupujesz takie coś (Honeywell PTM7950) i problem z głowy 

W dniu 29.04.2022 o 13:44, seba84_2005 napisał:

Zapasy już mam 😅

20220429-133658.jpg

+ ewentualnie jakaś dobra podstawka chłodząca

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi