Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest normalne. W trybie gpu hybrydowym wentylator prawy w ogóle nie działa w idlu. 

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na trybie MSHybrid i prawy odpala się na Chrome co jakiś czas, a jestem w trybie cichym. Ogólnie dziwi mnie, że tryb cichy nie wyłącza Turbo. Po wyłączeniu Turbo w ThrottleStop dostaje się prawdziwy tryb cichy. 

Edit: Szczególnie jak youtube w tle to czasem prawy się odpala. Na razie nie jestem na podkładce, więc pewnie kultura pracy się zmieni.

Edytowane przez Jerry17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chrome korzysta z karty nvidii. U mnie w mshybrid w ogóle nie jest używane dedykowane gpu nawet na yt. Jak odpalasz filmy na yt świeci się biała dioda na przycisku power, czy czerwona? 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, obecnie cały czas świeci się czerwona, ale jak wchodzę w aktywność karty graficznej Nvidia to żaden proces nie korzysta. Wyłączenie Chrome też nie powoduje, że kolor zmienia się na biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz cały czas aktywne dedykowane gpu. Przełącz tryb gpu, może coś się przycięło i nie używaj żadnych programów monitorujących, bo to one wzbudzają dedykowane gpu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa, przełączyłem na samą nvidię, wróciłem na hybrid i cały czas świeci się na czerwono. Jakie masz wersje sterowników Intela i Nvidii? U mnie odpowiednio 30.0.101.1994 i 30.0.15.1295.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy, zaktualizowałem sterowniki nvidii, Windows 11 najnowszy build stable 22000.739 i nic. Dalej power na czerwono. Pamiętam, że jeszcze kilka dni temu były momenty, że power był na biało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wyłączyć wszystkie programy jakie siedzą w "system tray" po kolei aby zobaczyć czy to pomoże tzn, czy dioda znów będzie się świecić na biało. Możesz to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkach uruchomiony programów i wybierać exit/zamknik itp.

Edytowane przez Ravenik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ravenik bingo! Zamknąłem SteelSeries GG i power zmienił się na biały. Dziwne, że Nvidia nie pokazuje, że ten proces wykorzystuje GPU. W ogóle zastanawiam się do czego SS GPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to jakiś bug. Jaką masz wersję 19.2.0? 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005 tak. Dodatkowo przy uruchamianiu pyta o prawa admina dla SteelSeries System Monitor.
image.png.e7f13c0f6083a287fd81401dcd1b0dee.png
I bingo. Wystarczyło to odznaczyć. Dziwne, bo nigdy tego nie włączałem. Jakiś bug.

Edytowane przez Jerry17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie pierdoły w apce steelseries - engine - apps. Przede wszystkim system monitor. Mam wszystko na off i nie mam problemów. 

Sprawdziłem i po włączeniu odpala mi dedykowane gpu:

Zrzut-ekranu-2022-06-17-213249.png

Edytowane przez seba84_2005
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba84_2005 tak jest. To była przyczyna problemu. Dobrze, że power kolorem informuje użyciu GPU. Inaczej bym chyba uznał, że "ten typ tak ma" i cierpiał. Dzięki :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 00:29, seba84_2005 napisał:

W przyszłym roku zamierzam posadzić dupala w stałym miejscu już na swoim i będzie powrót na desktopa, także lapek w zasadzie może max do czerwca. Jakbym miał kupować, to tylko z tego co jest i najlepszą wersję za rozsądne pieniądze. Jak niczego nie będzie z nowości w serii 4k w lapkach wątpię, że będę nadal spoglądał w ich stronę. 

Pewnie już widziałeś ??

NVIDIA GeForce RTX 4000 z bardzo wysokim power limitem dla desktopowych kart i mocno obniżonym dla mobilnych wersji https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-4000-z-bardzo-wysokim-power-limitem-dla-desktopowych-kart-i-mocno-obnizonym-dla-mobilnych-wersji

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się tego było spodziewać. Jak będzie wzrost wydajności w laptopach o 15% to będzie max. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2022 o 23:26, seba84_2005 napisał:

Można się tego było spodziewać. Jak będzie wzrost wydajności w laptopach o 15% to będzie max. 

Jeśli będzie 12gb vramu w cenie 3070 + te 15% wiecej wydajności to i tak imo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że ceny z kosmosu. Może wektory hx będą trochę tańsze, chociaż pewnie trzeba będzie na nie poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ravenik napisał:

Też uważam że ceny z kosmosu. Może wektory hx będą trochę tańsze, chociaż pewnie trzeba będzie na nie poczekać.

E tam nie jest tak źle, w GT różnica w cenie między 3070Ti a 3080Ti to 5k. GE 3070Ti moźe byc za ~13k a to już podobnie jak poprzednia odsłona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2022 o 23:46, Ravenik napisał:

W Komputronik pierwsze MSI Raider GE67HX i Titan GT77. Dostawa planowana za tydzień.
https://www.komputronik.pl/search/category/1?query=msi hx core

 

Zaporowe ceny, ja już przestałem myśleć o wymianie i wystarczy mi to co mam na dłuższy czas 

18 godzin temu, seba84_2005 napisał:

MSI Center 1.0.50.0 dostałem linka od supportu żeby sprawdzić, czy działa gaming mode:

https://download.msi.com/uti_exe/mb/MSI_Center_1.0.50.0.zip

Doszła nowa opcja USB Power Share:

Zrzut-ekranu-2022-06-21-164133.png

Co daje ta nowa opcja USB Power Share? Do czego to może się przydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azganz poziomu apki możesz wyłączyć zasilanie portów usb po wyłączeniu laptopa. Domyślnie są zawsze włączone i żeby je wyłączyć, trzeba było grzebać w biosie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...