Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

@KTMGPgrasz w trybie dgpu?

Możesz jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba84_2005 napisał:

W mai center zmień tryb na dedykowane gpu. Z mshybrid na discrete mode.

Pomogło . Wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś nowszy BIOS do MSI GP76 Leopard 11UG-059PL od W17K3IMS.322 z datą 20.04.2022 jeśli tak to poproszę o linka z możliwością pobrania w celu aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam po upałach Wasza opinia na temat Honeywell?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie mają się Wasze GP i GE? Jesteście z nich zadowoleni z perspektywy czasu? Swoją 76 kupiłem w lipcu 2021 i jestem z niej niezmiennie zadowolony, mogę napisać po czasie że był to strzał w 10 i udany zakup. Wszystkie gry śmigają do tej pory bez najmniejszych problemów, komp idealny do pracy i dobrze zastępujący XBOX SERIES X po podłączeniu go do TV (granie na padzie), co jakiś czas wpada Update softu. Gdybym miał kupować drugi raz wybrałbym go bez wahania.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2022 o 21:12, cervandes napisał:

A jak tam po upałach Wasza opinia na temat Honeywell?

U mnie od stycznia nic nie grzebane i nadal wszystko tak jak było. Degradacja minimalna i w zasadzie nieodczuwalna. Po cine było widać od razu jak pasta padała, że wyniki były znacznie gorsze. Obecnie nadal i7 pod 14k kręci. 

Bez-tytu-u.jpg

Edytowane przez seba84_2005
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2022 o 22:52, seba84_2005 napisał:

Nie jest błąd, bo masz kości 1Rx8. Kingston już nie produkuje 2Rx8 dual rank. Ogólnie kości 2Rx8, czyli dual rank są szybsze i takie goodramy 2Rx8 cl22 są szybsze niż kingston fury 1Rx8 cl20.

Ale z oznaczeniem 1rx8 też można trafić pamięci dualrank jeśli się nie mylę? i będą przyzwoite, najgorsze to są 1rx16

A tak przy okazji to ciekawe dlaczego twoje pamiątki z sygnatury nie są już nigdzie dostępne, to była petarda pod laptopy :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam Msi GP 66 leopard 11 UG 11th gen 11700h 3070 240hz zmieniał ktoś thermalpady ? jaka grubość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Libijczyk1 napisał:

posiadam Msi GP 66 leopard 11 UG 11th gen 11700h 3070 240hz zmieniał ktoś thermalpady ? jaka grubość ?

Msi nie stosuje termopadów. Musis kupić termopady w żelu jak chcesz zmieniać. Szukaj w sieci pod nazwą thermal putty. Osobiście mam tg-pp10 i chiński odpowodnik o przewodności 10W/mk

12 godzin temu, Send1N napisał:

Ale z oznaczeniem 1rx8 też można trafić pamięci dualrank jeśli się nie mylę? i będą przyzwoite, najgorsze to są 1rx16

A tak przy okazji to ciekawe dlaczego twoje pamiątki z sygnatury nie są już nigdzie dostępne, to była petarda pod laptopy :] 

1Rx8 to układ kości po 4 na stronę w 1 rzędzie, więc z natury nie mogą być dual rank. Dual rank są tylko w układzie 2Rx8 czyli po 4 kości w 2 rzędach na stronę pcb ramu. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Msi nie stosuje termopadów. Musis kupić termopady w żelu jak chcesz zmieniać. Szukaj w sieci pod nazwą thermal putty. Osobiście mam tg-pp10 i chiński odpowodnik o przewodności 10W/mk

 

Może być K5-PRO  ????

https://allegro.pl/oferta/k5-pro-viscous-therma-paste-liquid-thermal-pad-10g-12575264357

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/k5-pro-termopad-termopad-w-zelu-pasta-wvi

 

zamówiłem te k5-pro ;) może jutro będzie w paczkomacie

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, seba84_2005 napisał:

1Rx8 to układ kości po 4 na stronę w 1 rzędzie, więc z natury nie mogą być dual rank. Dual rank są tylko w układzie 2Rx8 czyli po 4 kości w 2 rzędach na stronę pcb ramu. 

No w teorii oczywiscie tak jest i powinno ale wydaje i mi się że widziałem moduły 2x16 1rx8 i cpu-z pokazywał duał rank, mimo to między 1rx8 a 2rx8 nie ma takiej przepaści w wydajności jak między 1rx16 ?

8 godzin temu, Libijczyk1 napisał:

Może być K5-PRO  ????

Może być bo to właśnie tego typu twór co te fabryczne gluty o kolorze różowej gumy do żucia :E swoją drogą nie wiem po co takie coś producenci stosują zamiast zwykłych padów :/ tylko problemy robią przy ewentualnej wymianie tego k5-pro ma na papierze tylko 5w/mk myślę że można by zmierzyć szczelinę między elementem szczelinomierzem i zastąpić fabrykę zwykłym wydajnym padem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad wymianą starego msi cx61 na wspomnianego tutaj MSI GP76 i7-11800H/16GB/512 RTX3070 144Hz, ale nie chciałbym podejmować decyzji zbyt pochopnie. 144Hz na moje potrzeby (sporadycznie granie głównie offline i domowe potrzeby) spokojne wystarczy, 16GB i 500GB to nie za dużo, ale taniej jest dołożyć/wymienić samemu niż brać inny model tylko dla większej pamięci.
W podobnej klasie jest chyba HP OMEN 17-ck0222nw 17,3'' 165Hz Intel® Core™ i7-11800H - 16GB RAM - 1TB Dysk - RTX3060 Grafika z większym dyskiem ale niższym modelem karty graficznej... chociaż jakoś msi bardziej mi się kojarzy z rozwiązaniami dla gier.
W obecnych czasach warto inwestować w ten model, czy może ceny pójdą w dół, zwłaszcza że czekam głównie na Stalkera 2 więc jeszcze parę miesięcy zostało, chyba że ceny właśnie pójdą do góry...
Z drugiej strony, a może lepiej kupić coś za połowę ceny (Katana / Pawilion) z RTX3060 i wymienić znów za 5-6 lat.
Byłbym wdzięczny za wypowiedź osób bardziej obeznanych ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aligator911pod stalkera raczej 3070, która jest niewiele szybsza od desktopowej 3060. Stalker bedzie miał dość duże wymagania. Poza tym msi ma 3070 w wesji 140w i to też ma znaczenie. Katany i pawiliony to kastraty z gpu 3060 w wesji nawet po 60w, gdzie 3060 w lapku może mieć 140w nawet, a różnica w wydajności sięga nawet 30%. Omen z 3060 też ma 115w. Msi cenę trzyma dość wysoko i nie spada aż tak wiele. Swojego w lipcu 2021 kupowałem za 9,3k z matrycą 240hz i dyskiem 1TB. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć o tych różnych w mocach kart graficznych. Nie śledząc rynku, nawet nie wiedziałem że producenci wprowadzili takie praktyki.
Czyli taka konfiguracja powinna pozwolić, może nie na ultra, ale na komfortowe granie w wspomnianego Stalkera_2 (w internecie chyba jest podobna zalecana konfiguracja) itp.?
Domyślam się że ten model jest wart zainteresowania tak?

Edytowane przez Aligator911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W końcu zdecydowałem się na zakup wspomnianego powyżej MSI GP76. Ogólnie podoba mi się, ale zawsze są jakieś ale...
1) Przed pierwszą instalacją systemu dało się uruchomić memtest z bootowalnego pendriwea, ale po pierwszej instalacji Windows 10 (w czasie instalacji musiałem czekać ok. 2h więc w końcu resetowałem aby domęczyć instalację) przestało odczytywać inne bootowalne programy:
- memtest86+    -> uruchamia od razu windowsa
- UBCD538         ->  uruchamia od razu windowsa
- easeusboot     -> ładuje się pasek uruchomienia ale później komputer się wiesza (wyłącza się podświetlenie klawiszy).
Sprzedawca zalecał mocne testowanie laptopa przez pierwszy tydzień więc korzystam z "okresu testowego" windowsów aby wybrać dla siebie odpowiedni (ciężko się przestawić ze sprawdzonego Win7).
Spróbowałem zainstalować Win 11. Nie było żadnych problemów z instalacją, ale z powyższymi pendriwami dalej są problemy (na starym MSI bootuje je bez problemu, nawet ponownie były formatowane i instalowane). Czy to jest wina komputera? Bo w biosie znalazłem coś związane z licencją systemu? "Secure boot support" wyłączone.
Przydałoby się zrobić np. test pamięci, czy zrobić kopię dysku aby łatwiej testować/eksperymentować z oprogramowaniem itp. 
Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki czy to wina komputera, czy normalna reakcja i jakoś da się to rozwiązać.

2) Po naciśnięciu klawisza FN podświetla się chyba za dużo klawiszy - "caps lock", "s", "t", "v", "num 1", "num 2", "scroll lock", "pring scr sys rq", "page up home" (tutaj chyba wykorzystujemy "home") - jak na zdjęciu. Czy to normalne? Bo jakoś nie znalazłem dodatkowych funkcji przypisanych do tych klawiszy.

AL9nZEUpKas0mz9YjMoo9LBnpNKG2BAS7n6t6-8P

3) To normalne, że zasilacz jest firmy "Chicony" a nie "MSI"? Swoją drogą kabel od zasilacza do komputera powinien być dłuższy...

Edytowane przez Aligator911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chicony to wiodący producent zasilaczy nie tylko do laptopów msi. Stosuje go acer, aorus, asus w starszych modelach itd. Taki zasilacz 280w nawet u chińczyka nie jest tani. 

Podświetlanie naprawisz przez aktualizację biosu, lub reset EC pod spodem laptopa masz mały otworek i tam trzeba nacisnąć przycisk czymś cienkim. 

Po instalacji windowsa wszystko, co bootujesz z pendrive należy odpalić z boot menu, bo windows staje się domyślnym bootloaderem. Menu masz pod przyciskiem F11

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że zasilacz wyjdzie pod szyldem producenta laptopa, ale jeżeli tak, to ok.

Reset igłą (>10s.) nie pomógł. Bios był najnowszy, ale wgrałem go ponownie, próba resetu i dalej to samo. Obawiam się czy to nie wada fabryczna...

Inne dyski zawsze uruchamiam przez F11. Wgranie najnowszego memtest 86 v9.5 pozwoliło uruchomić bootowalnego pendrivea do testu pamięci. Po wybraniu pendrivea z UBCD538 nadal od razu uruchamia się windows.

Edytowane przez Aligator911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem sam soft od SteelSeries głupieje i to on może powodować rożne problemy z klawiaturą. Sprawdź czy w biosie też świecą się te dodatkowe przyciski. Jeśli tak może warto wrócić na poprzedni bios, bo najnowszy wcale nie musi być bez błędów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to dla GP76 były 2 biosy 4XX i 5XX. MSI zalecało, aby wybierać bios w zależności od tego jaki miało się poprzedni, czyli jeśli poprzedni był 4XX to nowy też 4XX. Jak stary 5XX to nowy 5XX. Nie wiem dlaczego ten z serii 5XX zniknął przez co osoby instalujące nowy bios mogły zainstalować 4XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSIE zachowuje się identycznie. Nie mam właśnie pewności czy było tak przed pierwszą instalacją systemu i sterowników, czy dopiero po.

Bios oryginalnie był wgrany: "E17K3IMS.322" i taką samą wersję wgrałem ponownie (powiedzmy że chciałem zrobić coś w stylu hard reset), zresztą innej wersji też nie znalazłem na stronie producenta, a tym bardziej przy nowym laptopie nie chciałbym wprowadzać zbyt dużo zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy materiał od Liptona 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...