Skocz do zawartości
xsimS337

Urządzenie wielofunkcyjne do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję waszej pomocy w wyborze drukarki do domu. Częstotliwość drukowania to jakieś 5 stron na tydzień, a czasami nawet mniej, tak aby atrament nie zaschnął, trochę dokumentów, ale też zdjęcia na papierze fotograficznym błyszczącym.

- Dobra jakość drukowania na papierze fotograficznym

- Łączność WiFi

Która z tych trzech modeli będzie lepsza do domu ? lub jakaś inna ?

HP Smart Tank 515

Canon Pixma G3420

Canon Pixma G3411

Pozdrawiam. Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź ten model Brother'a -------->  Brother DCP-T420W

tuszowo wychodzi ekonomicznie na oryginałach, obsługuje WiFi, spełnia Twoje wymagania, na minus brak automatycznego druku dwustronnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam.

Lekko odświeżę temat.

Też szukam urządzenia wielofunkcyjnego w tym budżecie. Krótkie pytanie. Co społeczność forumowa myśli o następujących modelach? Który byście polecili

HP Smart Tank 515

Epson EcoTank ITS L3156   Wymyśliłem sobie, że chce urządzenie z wyświetlaczem. Ten EPSON go nie ma, ale czy to jest powód by go skreślać?   Jego atuty (wyczytane w jakimś teście) to 

prędkość wydruku i cicha praca.  Mnie trochę zniechęcają jego gabaryty.

Czy może warto dołożyć te ok 100 zł do  Brother DCP-T520W   Jego atutem jest bardzo tania eksploatacja, ale to samo można powiedzieć o pozostałych dwóch modelach. 

Mogę dołożyć tę około stówkę, jeśli warto. Jednak ponad 900 zł za urządzenie wielofunkcyjne-dla mnie troche drogawo, ale...

Co wybrać jeżeli priorytetem jest właśnie tania eksploatacja (tanie tusze znaczy)? Jak to wychodzi w powyższych modelach?    

Co moglibyście polecić gdyby priorytetem była bezproblemowa współpraca z LINUXEM?  Coś od HP?

Ponoć fajna jest też  Brother InkBenefit DCP-J105, ale nie wywale 1200 zł, żeby sobie czasami coś podrukować czy zeskanować.🙂

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Flik
Mam Brother DCP-T500W. Gwarancja się już skończyła a tusze jeszcze nie :szczerbaty: (zostało około 30%). Nie drukuję dużo, ale mimo wszystko to i tak jest super wynik.
Używam cały czas na Linux Mint (instalacja z plików deb) i nie miałem jeszcze ze sterownikami problemów - skanowanie i drukowanie działają jak należy.

Dzisiaj jak bym kupował drukarkę, to kupiłbym też Brothera, tylko wersję z portem LAN, bo swego czasu szwankujący access point spowodował, że komputer nie mógł się połączyć z drukarką i musiałem kupić kabel USB żeby cokolwiek z nią zrobić (potem po wymianie access pointa na inną firmę wszystko wróciło do normy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To urządzenie ma jeden feler jak dla mnie-za wysoka cena.🙂

Czym się rożni Brother DCP-T500W od Brother DCP-T520W?  Jeszcze jedno pytanko: znacie jakies strony (najlepiej polsko języczne), gdzie mógłbym porównywać sobie poszczególne modele urządzeń wielofunkcyjnych? Prócz porównywarek sklepowych. Sprawdziłbym sobie samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupowałem 3 lata temu DCP-T500W, to wtedy zapłaciłem 700zł. Widać inflacja robi swoje, a pewnie też Brother się bardziej ceni teraz (te czynniki to chyba temat na osobną dyskusję w dziale off-topic) . Z tego co się orientuję DCP-T520W, to po prostu nowsza rewizja DCP-T500W. Tak sprawdzając na szybko widzę, że T520W ma 128MB pamięci (o 64MB więcej od T500W), reszta parametrów jest bardzo podobna, albo taka sama. Co do porównywarki, to się nie wypowiem, bo nie znam nic sensownego tego typu.
A może wartoby zajrzeć na olx ? Widzę że ktoś się tam chwali nową drukarą tego typu za właśnie taką cenę, za jaką kupiłem ją w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.07.2021 o 22:18, Flik napisał:

Czym się rożni Brother DCP-T500W od Brother DCP-T520W?  Jeszcze jedno pytanko: znacie jakies strony (najlepiej polsko języczne), gdzie mógłbym porównywać sobie poszczególne modele urządzeń wielofunkcyjnych? Prócz porównywarek sklepowych. Sprawdziłbym sobie samodzielnie.

A strony producenta tych drukarek ? BROTHER na swoich stronach nic nie pisze o swoich drukarkach ???   :hmm:

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi