Skocz do zawartości
Raven325

Karta WiFi do stacjonarki (~ 100 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Sytuacja wygląda u mnie tak, że przeprowadziłem się do nowego mieszkania. Router (do 1GBs a internet 120Mbs) stoi na korytarzu we wnęce w ścianie. Były tam metalowe drzwiczki więc je wywaliłem i zakryłem kalendarzem.

PC stoi około 4-5 metrów od routera i ma do pokonania obudowę skrzynki (to chyba nie metal) i ścianę. 

Mój aktualny TP-Link WN722N jakoś ciągnie ale przy graniu w CS widzę, że nie daje rady bo przerywa mi od czasu do czasu. 

I tutaj mam trzy pytania:

1. Czy są duże różnice w wydajności między kartą na USB a PCI, która opcja jest lepsza? 

2. Czy wpięta pod GPU karta WiFi PCI wpływa na temperatury GPU negatywnie, w sensie blokuje cyrkualcje powietrza? 

3. Jaki model karty do 100 zł (w ostateczności 150 zł, jeżeli byłaby duża przepaść wydajności i bardziej przyszłościowo) byście polecili? 

 

 

received_137909875085027.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2021 o 08:54, AdRjiaN napisał:

Chyba nic lepszego od TP-Link Archer T4U Plus nie znajdę w tej cenie?

Jest jakaś różnica na plus dla karty PCI, która ma wyciąganą antenę na kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Raven325 napisał:

Chyba nic lepszego od TP-Link Archer T4U Plus nie znajdę w tej cenie?

Jest jakaś różnica na plus dla karty PCI, która ma wyciąganą antenę na kablu?

Ad1. Znajdziesz o wiele lepsze karty za ok 160zl np. TAKA - Intel AX200 czyli masz Wi-Fi AX + BT 5. Wez wersje z dolaczana zewnetrzna antena

Ad2. Lepszy zasieg, lepsze predkosci. 

Edytowane przez amsztel
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amsztel napisał:

Ad1. Znajdziesz o wiele lepsze karty za ok 160zl np. TAKA - Intel AX200 czyli masz Wi-Fi AX + BT 5. Wez wersje z dolaczana zewnetrzna antena

Ad2. Lepszy zasieg, lepsze predkosci. 

 

Między Wn722n a Archer T4U Plus za 110 zł już jest pewnie przepaść i tak? 

 

Taka dużo lepsza od tego Archer? 

IMG_20210812_132530.jpg

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset Wifi jest ten sam - Intel AX200. Jedyne czym sie roznia te karty to BT - w karcie, ktora podlinkowalem jest v5.1 a TP.link ma v5.0. Po prostu lekko starsza rewizja Intela AX200.  

Ja osobiscie kupilbym karte Fenvi gdyz jest tansza i bardzo dobrze wykonana (ten producent jest bardzo spoko). Jesli nie chcesz czekac te 2-3 tygodnie na dostawe to bierz TPlinka - z obydwu bedziesz zadowolony.

Ewentualnie jesli chcesz full wypas to TUTAJ masz karte z najnowszym Intelem AX210 czyli Wi-Fi 6E + BT 5.2 i do tego RGB ;) za jakies 240zl (korekta: 260zl, za 240zl jest AX200 z RGB :D ) 

Wszystkie te karty, o ktorych pisze wyzej dzieli przepasc w porownaniu do tych linkowanych wczesniej za mniej niz 100zl... Wg mnie lepiej kupic raz a porzadnie i na lata ;) 

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, amsztel napisał:

Chipset Wifi jest ten sam - Intel AX200. Jedyne czym sie roznia te karty to BT - w karcie, ktora podlinkowalem jest v5.1 a TP.link ma v5.0. Po prostu lekko starsza rewizja Intela AX200.  

Ja osobiscie kupilbym karte Fenvi gdyz jest tansza i bardzo dobrze wykonana (ten producent jest bardzo spoko). Jesli nie chcesz czekac te 2-3 tygodnie na dostawe to bierz TPlinka - z obydwu bedziesz zadowolony.

Ewentualnie jesli chcesz full wypas to TUTAJ masz karte z najnowszym Intelem AX210 czyli Wi-Fi 6E + BT 5.2 i do tego RGB ;) za jakies 240zl (korekta: 260zl, za 240zl jest AX200 z RGB :D ) 

Wszystkie te karty, o ktorych pisze wyzej dzieli przepasc w porownaniu do tych linkowanych wczesniej za mniej niz 100zl... Wg mnie lepiej kupic raz a porzadnie i na lata ;) 

Czyli Archer T4U Plus się chowa do Archer TX3000E a o tym Wn722n to nawet co mówić nie ma, dobrze rozumiem? 

Powiedz mi czy karty na PCI zaburzają jakoś pracę karty graficznej? Bo na mój rozum to znajdują się bardzo blisko i mogą się grzać, blokować przepływ powietrza do grafiki. 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Raven325 napisał:

Czyli Archer T4U Plus się chowa do Archer TX3000E a o tym Wn722n to nawet co mówić nie ma, dobrze rozumiem? 

Powiedz mi czy karty na PCI zaburzają jakoś pracę karty graficznej? Bo na mój rozum to znajdują się bardzo blisko i mogą się grzać, blokować przepływ powietrza do grafiki. 

Ad.1 T4U jasne, ze sie chowa w porownaniu do TX3000E. Po pierwsze jest w starszym standardzie AC (Wi-Fi 5) po drugie ma o wiele slabsza antene (gorszy stosunek sygnalu do szumu).

Ad2. Ale jak niby maja zaburzac? :E  Karty Wi-Fi na PCIe sa malutkie rozmiarami w porownaniu do kart graficznych. A jezeli bedziesz sie psychicznie z tym zle czul to zawsze mozesz przelazyc na dolne sloty PCIe ;) 

 

PS. Reasumujac - wg mnie najlepszym dealem jest kupno TEJ karty (o ktorej pisalem wczesniej) - model FV-AX3000T Magnet za 160zl i darmowa wysylka. Jesli masz jakies kupony z Ali to mozesz jeszcze zbic cene ;) 

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, amsztel napisał:

Ad.1 T4U jasne, ze sie chowa w porownaniu do TX3000E. Po pierwsze jest w starszym standardzie AC (Wi-Fi 5) po drugie ma o wiele slabsza antene (gorszy stosunek sygnalu do szumu).

Ad2. Ale jak niby maja zaburzac? :E  Karty Wi-Fi na PCIe sa malutkie rozmiarami w porownaniu do kart graficznych. A jezeli bedziesz sie psychicznie z tym zle czul to zawsze mozesz przelazyc na dolne sloty PCIe ;) 

 

PS. Reasumujac - wg mnie najlepszym dealem jest kupno TEJ karty (o ktorej pisalem wczesniej) - model FV-AX3000T Magnet za 160zl i darmowa wysylka. Jesli masz jakies kupony z Ali to mozesz jeszcze zbic cene ;) 

Raczej jak kupię to z PL sklepu. Ehh to kupię pewnie TX3000E za grube hajsy ?

Dzięki za pomoc. 

 

Edit: nie ma jej za bardzo w PL sklepach już w normalnej cenie, coś może w tej cenie porównywalnego jest i dostępnego? 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Raven325 napisał:

Edit: nie ma jej za bardzo w PL sklepach już w normalnej cenie, coś może w tej cenie porównywalnego jest i dostępnego? 

Musisz poszukac ;) Wazne zeby miala chipset Intela AX200. Wg mnie lepiej jest zamowic z Ali bo sporo sie oszczedza za dokladnie ten sam produkt. Jedyny minus to rzecz jasna mocno wydluzona wysylka w porownaniu do zamawiania czegos z PL.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, amsztel napisał:

Musisz poszukac ;) Wazne zeby miala chipset Intela AX200. Wg mnie lepiej jest zamowic z Ali bo sporo sie oszczedza za dokladnie ten sam produkt. Jedyny minus to rzecz jasna mocno wydluzona wysylka w porownaniu do zamawiania czegos z PL.

A jak wygląda sprawa z wbudowanymi WiFi w mobo? Moje mobo z sygnaturki mogłem wybrać w wersji z BT i WiFi, czy to jest wtedy lepsze i szybsze rozwiązanie? Chyba musiałbym jakąś antenkę na kablu dokupić i postawić na biurko, żeby nie było zakłóceń?

EDIT: Co myślisz o Karta sieciowa Gigabyte GC-WB1733D-I? Czy szukać tylko z WiFi 6?

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobra karta do wifi, ale taka ze wsparciem dla Windows 7? AX3000 nie ma tam wsparcia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, NaSruDiN napisał:

a dobra karta do wifi, ale taka ze wsparciem dla Windows 7? AX3000 nie ma tam wsparcia :(

Szukaj Gigabyte GC-WB867D-I, ale nowych to już pewnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2021 o 19:28, Qwinto napisał:

Szukaj Gigabyte GC-WB867D-I, ale nowych to już pewnie nie ma.

komentarz do tej karty z moreli:

UWAGA: Karta działa wyłącznie pod Windows 10 (no i Linux). Nie ma sterowników dla Windows 7 ani 8.1 i kropka. Tyle gwoli ostrzeżenia, bo w opisie produktu brakuje tej jakże ważnej informacji.

to jak z tym wsparciem dla win 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, NaSruDiN napisał:

komentarz do tej karty z moreli:

UWAGA: Karta działa wyłącznie pod Windows 10 (no i Linux). Nie ma sterowników dla Windows 7 ani 8.1 i kropka. Tyle gwoli ostrzeżenia, bo w opisie produktu brakuje tej jakże ważnej informacji.

to jak z tym wsparciem dla win 7?

Jesteś pewien że chodzi o GC-WB867D-I a nie o Gigabyte GC-WB1733D-I?

Ta druga na 100% ma sterowniki tylko od Win 10 (info). Do GC-WB867D-I są sterowniki na stronie producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił Gigabyte Aorus GC-WBAX210 za 266 zl. Pożyczyłem i mam porównanie downloadu bo upload i ping wszystkie 3 opcje miały podobnie. 

Kabel 120mb/s

Gigabyte 83mb/s

Tp link 48 mb/s

Czy znajdę coś jeszcze lepszego od tego Gigabyte kolegi w tych pieniądzach? 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rozglądać się za karta do pc, nadchodzi zmiana internetu na inea 300mb/s brak możliwości podłączenia kablem, komputer stoi około 6-7m od miejsca na router jedna sciana, dom prywatny bez tłoku na paśmie 5Ghz

Znalazłem cos takiego :

Intel Ax200 WiFi Adapter 5 ghz
https://a.aliexpress.com/_vZlvHE

rozważam tex

A może Tenda E30? Tylko jest w standardzie AC 

GIGABYTE GC-WB1733D-I  w podobnych pieniądzach jak wyżej

 

czy jednak karta USB była by lepsza?

 

Edytowane przez przemek363

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, przemek363 napisał:

Intel Ax200 WiFi Adapter 5 ghz

 

A może Tenda E30? Tylko jest w standardzie AC 

GIGABYTE GC-WB1733D-I  w podobnych pieniądzach jak wyżej

Karty montowane w slot PCIe mają jedną wadę, jeśli mają anteny mocowane bezpośrednio na śledziu. Jak komputer stoi na podłodze, pod biurkiem, tyłem do ściany, to jest to najgorsze środowisko do pracy kart WiFi. Żeby WiFi pracowało szybciej anteny muszą być odsłonięte, tak jak np. we wspomnianym Gigabyte. Poza tym WiFi najlepiej pracuje, jeśli karty mają widoczność optyczną z AP (czy routerem z wbudowanym AP). Tym bardziej w pasmie 5GHz (bo sygnał jest bardziej tłumiony przez przeszkody takie jak ściana niż na paśmie 2,4GHz). Przy widzialności kart w standardzie Wi‑Fi 5 (802.11ac) (minimum karty oraz routera z WiFi to klasa AC1200) wyciągniesz ~400Mbps (mi się udało nawet ~500Mbps, ale tylko na lepszym smartfonie), więc więcej niż łącze.

Pomyśl o kablu, mówię poważnie. Jeśli nie jesteś właścicielem budynku to z nim pogadaj o możliwości położenia kabla. Jest dużo sposobów takich jak np. przestrzenie w listwach przypodłogowych, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Raven325 napisał:

Kolega kupił Gigabyte Aorus GC-WBAX210 za 266 zl. Pożyczyłem i mam porównanie downloadu bo upload i ping wszystkie 3 opcje miały podobnie. 

Kabel 120mb/s

Gigabyte 83mb/s

Tp link 48 mb/s

Czy znajdę coś jeszcze lepszego od tego Gigabyte kolegi w tych pieniądzach? 

Ponawiam pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odświeżam temat. Mam zamiar na dniach kupić i nie wiem czy brać tak jak kolega Gigabyte Aorus GC-WBAX210 czy może Edimax EW-7833AXP? Jest dużo tańszy ten edimax i dostępny w komputroniku. 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, organiser napisał:

Hej i co kupiłeś kolego? Sam coś szukam porządnego do światłowodu

Kupiłem. Założyłem nowy temat. Odpowiedź co kupiłem i dlaczego, łącznie z testami jest tutaj: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...