Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Send1N napisał:

3600 oblatuje stare ryzeny konkretnie w grach a pakowanie się w 4/8 to niezbyt dobry pomysł więc to by było najlepsze rozwiązanie jeżeli sprzedałeś już 2700, te 65w to na fabrycznych limitach oczywiście :E

na koniec:

poproszę o opinię o: Ryzenie 5 3500X ma tylko 6c/6t ---ale jest tańszy od R5 3600

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest tańszy bo jest gorszy xD jak chcesz potrzymać procesor chwilę dłużej to kup minimum 6/12 czyli 3600 i nie pakuj się w 6/6 czy 4/8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Brałbym R5 3600 6/12. Kupno 6 rdzeni bez HT nie ma sensu. A nie myślałeś np. o sprzedaży płyty i zakupie i5 10400f + mobo H410? i5 10400F jest tańsza i wydajniejsza. Jak pokombinować to cpu i mobo będzie prawie za tyle ile R5 3600.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bralbym 6/12, za rogiem bf 2042, gdzie już taki będzie się pewnie pocił a co dopiero 6/6

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kochan4 napisał:

Bralbym 6/12, za rogiem bf 2042, gdzie już taki będzie się pewnie pocił a co dopiero 6/6

a R7 ale bez X'a czyli 2700 -trochę mało MHz ale jakby co to się by go podkręciło na czas wymagającej gry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podkręcony 2700 daje radę, w testach nie dużo ustępuje r5 3600

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, forumowicz-a55 napisał:

a R7 ale bez X'a czyli 2700 -trochę mało MHz ale jakby co to się by go podkręciło na czas wymagającej gry?

Różnice po OC w codziennym użytkowaniu, grach w kwestii poboru mocy można uznać za pomijalne w rachunkach. Co innego gdybyś katował renderowanie po 10h dziennie.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kochan4 napisał:

Podkręcony 2700 daje radę, w testach nie dużo ustępuje r5 3600

Nie gadaj bo różnica względem zen+ a ZEN2 w niektórych grach jest kosmiczna, mam w łaśnie na stole pc w tym momencie z ryzenem 2600 i w niektórych tytulach jest dosłownie dramat np w cs go spadki poniżej 100fps na serwerze z 20 graczami :E BF'y są dobrze zoptymalizowane pod wielowątkowość dlatego to się w miarę zaciera ale  są  gry które chodzą po prostu badziewnie i nawet nie chodzi o różnicę w fps a też o inne aspekty i dopiero od ZEN2 zaczyna to sensownie wyglądać. Odysey teraz testuje  w rozdzielczości 1366x768 telewizora i są dropy do 45fps przy bieganiu po mieście xD :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale ja nie pisze o jakiś csach i manii grania w 300 FPS, miałem wystarczająco długo r5 2600 i do singlowych tytułów i 60 FPS spokojnie wystarczał, a 2700 po OC jest wydajniejszy

A co do AC odyssey? I tak jest dużo lepiej niż na PS4 na takim r5 2600

Edytowane przez kochan4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kochan4 napisał:

Ale ja nie pisze o jakiś csach i manii grania w 300 FPS, miałem wystarczająco długo r5 2600 i do singlowych tytułów i 60 FPS spokojnie wystarczał, a 2700 po OC jest wydajniejszy

A co do AC odyssey? I tak jest dużo lepiej niż na PS4 na takim r5 2600

a kupując w dowolnym sklepie można procesor AMD wysłać do producenta gdzieś na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tylko boxa kupuj

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, forumowicz-a55 napisał:

a kupując w dowolnym sklepie można procesor AMD wysłać do producenta gdzieś na gwarancji?

Jeśli jest to wersja BOX i nie minęło więcej jak 3 lata od daty zakupu lub w przypadku braku dowodu zakupy daty z IHS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMO ten cały wątek zmierza w złą stronę. Jeśli pozbyłeś się Ryzena 1600, to żeby poczuć różnicę i nie żałować całego rąbania się z wymianą, musisz uderzać w 3600. 2700 będzie miał w większości gier praktycznie taką samą wydajność, jak 2600, ten z kolei to zbyt mały postęp względem 1600 (a szczeólnie 1600@). Z kolei Ryzen 3100X szybko zdechnie przez tylko 4 rdzenie. Nie chcesz kupować 3600 = nie było trzeba ruszać tego co masz.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, wymieniłem 1600 na 3700x. Płyta b 350, ramy corsairV3000 nie pójdą stabilnie na 3333. Ja dałem za swojego kasztana 1050zl w czasie, kiedy za używkę płacono 1300. Zastanów się, czy nie lepiej po sprzedaży iść w tego 10400f. Najlepsza opcja na dziś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi