Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Chciałbym kupić obudowę do komputera .

Wybór padl na Fractal Define 7 bądź xl.

Potrzebuje obudowę ,która będzie w miarę cicha ale przede wszystkim zależy mi na możliwośći włożenia napędu do niej oraz 4 USB z przodu.

Ta obudowa spełnia moje oczekiwania.

Przestudiowałem troszeczkę opinie na jej temat i podobno nie jest za idealnie wentylowana ale recenzję są podzielone.

Mianowicie mówią że nie jest idealne ale jest wystarczająco dobra by poradziła sobie z "ciężka konfiguracją"

Chciałem zapytać czy te temperatury są dyskwalifikujące by kupić ta obudowę czy poprostu są wyższe od tych najlepszych ale akceptowalne

Posiadam ryzena 9 3950x oraz  rtx 3080.

Ogólnie komputer służy mi do grania.

Nie korzystam z programów które obciążają CPU.

Czy można jakoś oszacować jakie mogą być temp podczas grania ?Dodam że posiadam Aio Krakena 360 którego dam na górę obudowy więc chłodzenie CPU będzie dobre.

Czy wersja xl z racji że jest większa zapewni lepszy przepływ i czy ewentualne dołożenie wentylatorów poprawi termikę?

A może.ktos.ma.ta.obudowe i może coś więcej powiedzieć.?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pod taki zestaw nie pakowałbym się w wygłuszane obudowy typu Define. Przepływ powietrza w takich skrzynkach jest średni z racji zabudowanego frontu i większy rozmiar wersji XL niewiele tutaj zmienia. Temperatury będą wysokie, zwłaszcza w lato. Zerknij sobie na Fractal Meshify 2 (nie myl z Meshify S2) oraz Meshify 2 XL - obie obudowy są na tej samej ramie co seria Define, różnią się tylko panelami zewnętrznymi (frontem). Ewentualnie spoko jest też BeQuiet Silent Base 802 - ma ona wymienny front, więc możesz zamontować pełny, wygłuszony, a jeśli będzie źle pod względem temperatur, to możesz go zmienić na meshowy, który masz w zestawie. Kolosa pokroju Meshify 2 XL bym sobie darował. Przy takim zestawie będzie w środku pusto.

Paradoks wygłuszonych obudów jest taki, że ze względu na gorszy obieg powietrza jest w nich cieplej, przez co chłodzenie CPU i GPU mocniej rozkręca wentylatory jak w przewiewnej obudowie, więc robi się głośniej (część hałasu niweluje wytłumienie). Wyciszane obudowy dobrze spisują się przy stadzie wibrujących i bzyczących dysków HDD lub gdy cewki na karcie lub w zasilaczu piszczą - takie dźwięki dobrze tłumią.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@zawisztheblack Panie kolego, widziales Ty kiedys na oczy wyciszana obudowe? Bo farmazony w ich temacie oraz tajnikach ich dzialania pierdzielisz straszne...

@rockowiec35 Lubie tu wpadac dla roznych opinii i testow forumowiczow, ale widzac co o wyciszanych obudowach wypisuje kolega wyzej az sie zarejestrowalem :D Nie daj sobie wmowic jakichs glupot o otwartej obudowie typu meshowego, w ktorej wentylatory kreca sie wolniej i jest w efekcie ciszej. Jedyna uniwersalna prawda w tego typu wierzeniach jest, ze zwykle mniej skrepowane wentylatory meshowej obudowy ogarna Ci takie same temperatury krecac sie wolniej niz pod zabudowanym frontem, ale przy tych samych temperaturach nie wycisza Ci pracy pozostalych bebechow, a wszystkie te dzwieki rownie nieskrepowanie wyleca na zewnatrz :]Spokojnie bierz 7ke w standardowym rozmiarze, jesli styka Ci jej pojemnosc. Nie ma sensu isc w Meshify, ktora jest po prostu okrojona z wlasciwosci wyciszajacych Define z pieprzonymi caly czas kurzacymi sie siatkami, ktore moze kolega zawisz bedzie Ci odkurzal :> Bedzie Ci brakowalo airflow, otworzysz sobie drzwiczki czy zainstalujesz wentylowany top - wtedy ta skrzynka zaoferuje Ci  ta sama wentylacje co Meshify 2, a dzieki matom na scianach czy blokujacemu halas frontowemu grillowi dalej bedzie obudowa cichsza...

Btw osobiscie uzywam tej skrzynki w opcji Black Solid, wiec jak cos, to smialo pytaj ;) Na start moge Ci powiedziec, ze przy uzywaniu wentylowanego topu, a tym bardziej z Krakenem pod nim, w zasadzie zegnasz sie z calym efektem wyciszenia, a dajac go na przod oberwie grafika. Obudowa w opcji z oknem tez ci ten efekt w duzym stopniu skasuje, bo mata na tej scianie robi najwieksza robote ze wszystkich - wiem to z doswiadczenia montowania takich materialow. Jesli koniecznie chcesz miec w obudowie naped (nie styknie taki na USB), to pozegnaj sie tez z tym grzejnikiem, bo nie upchniesz 360ki nigdzie. Z pomniejszych rzeczy, warto obnizyc frontowe wentylatory, dokladnie tak jakbys mial nad nimi naped - w fabrycznym ukladzie polowa gornego jest zablokowania przez wneke na 5.25 i konstrukcje filtra, wiec cierpi wentylacja gornych partii skrzynki. Jakbys jednak uzywal litego topu, warto wywalic filtr spod niego, bo na moje ucho jest wtedy jeszcze ciszej.

EDIT: Powinienem doprecyzowac, ze uzywam konkretnie standardowej 7ki, wiec o niej pisalem. Teraz patrze do manuala 7XL i tam nawet z napedem Krakena 360 zmiescisz.

Edytowane przez Jurand ze Spychowa
  • Haha 2
  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jurand ze Spychowa wracaj skąd wypełzłeś i przestań pisać bzdury...

Do autora tematu @zawisztheblack dobrze prawi. Nie pchaj się w wygłuszaną obudowę jak chcesz mieć cisze i nie ugotować całego kompa przy obciążeniu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kadajo Grzeczniej kolego, bo zarzucanie pisania bzdur bez najmniejszej kontrargumentacji polaczone z lizaniem dupki koledze niczego Ci nie dodadza, a w oczach konkretnych osob wrecz ujma ;) 

EDIT: Moze jeszcze damy sobie po minusiku :D ? LOL

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Pod taki zestaw nie pakowałbym się w wygłuszane obudowy typu Define. Przepływ powietrza w takich skrzynkach jest średni z racji zabudowanego frontu i większy rozmiar wersji XL niewiele tutaj zmienia. Temperatury będą wysokie, zwłaszcza w lato. Zerknij sobie na Fractal Meshify 2 (nie myl z Meshify S2) oraz Meshify 2 XL - obie obudowy są na tej samej ramie co seria Define, różnią się tylko panelami zewnętrznymi (frontem). Ewentualnie spoko jest też BeQuiet Silent Base 802 - ma ona wymienny front, więc możesz zamontować pełny, wygłuszony, a jeśli będzie źle pod względem temperatur, to możesz go zmienić na meshowy, który masz w zestawie. Kolosa pokroju Meshify 2 XL bym sobie darował. Przy takim zestawie będzie w środku pusto.

Paradoks wygłuszonych obudów jest taki, że ze względu na gorszy obieg powietrza jest w nich cieplej, przez co chłodzenie CPU i GPU mocniej rozkręca wentylatory jak w przewiewnej obudowie, więc robi się głośniej (część hałasu niweluje wytłumienie). Wyciszane obudowy dobrze spisują się przy stadzie wibrujących i bzyczących dysków HDD lub gdy cewki na karcie lub w zasilaczu piszczą - takie dźwięki dobrze tłumią.

Dzięki . Napisałeś że temperatury są średnie czyli tak jak wychodzi w testach.

Głównie chodzi o to że nie oczekuję że temp będą najniższe bo to logiczne że zamknięta buda daje trochę w tyłek ale czy są aż tak źle by procesor się mocno pocił?

Wiem też że fabryczne wentylatory są średniej klasy dlatego właśnie rozważałem czy np dołożenie 2-3 ,inne rozmieszczenie czy ich zmiana np na wentylatory noctuy  poprawi trochę termikę i to że będzie większa buda jak np xl.

Szczerze to buda mi najbardziej siedzi jeśli chodzi o design ale niechce tego przekładać ponad wszystko.

Z napędu byłbym wstanie zrezygnować jeśli choć trochę poprawiło by to temp ale to pewnie dużego wpływu nie ma.

Szkoda że nigdzie nie mogę znalezc w necie podobnej konfiguracji do mojej bym zobaczył jak wyglądają temp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Paradoks tych obudów polega na tym ze przez to ze są takie termicznie słabo wydajne to nawet jak włożyć wentylatory Noctua to przez to ze wszystko się grzeje będziesz je musiał ustawić na wysokie obroty co sprawi ze nie będzie ciszy. Wiec jedyne co dobrze takie obudowy wygłuszają to brzęczenie cewek i tego typu rzeczy ale co z tego jak wentylatory będą głośniejsze od tego...

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kadajo A moze cos do poparcia tej smialej i przewrotnej tezy :) ?

Kolejny pisze glupotki, a na oczy nie widzial, wiec nie dziwie sie, ze bronisz podobnych wypisywanych przez @zawisztheblack, ktoremu chyba smialosci do proby obrony ich zabraklo. Gdybys kiedys chociaz mial przez chwile dobra wyciszana obudowe (nie gowno od be quiet! czy Phanteksa, ktore tu polecacie), to nie miesci mi sie w glowie, ze przesiadlbys sie na cos w stylu Meshify i jeszcze przy tym zostal ;) Jesli masz powazny problem z cewkami, najlepiej wyciszajaca obudowa malo Ci tu pomoze. Jasne, bedzie lepiej niz meshowej suszarce, ale tylko troszeczke i daleko od przykrycia problemu. To samo w temacie zawiszowych dyskow twardych - licza sie tu porzadnie wykonane klatki na dyski z mozliwie miekkimi i najlepiej wysokimi gumkami. Klatki zapobiegaja przenoszeniu wybracji na obudowe, a nie jakies maty wyciszajace - one troszke wycisza tylko mechaniczne halasy i w przypadku niektorych materialow dodadza skrzynce sztywnosci, gdy klatki nie spisuja sie najlepiej, ale to juz leczenie, a nie zapobieganie. 

Nie wypowiadaj sie w kwestiach, o ktorych nie masz pojecia, bo to szkodzi osobom, ktore moglby sie tym zasugerowac.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Słuchaj "noobie" może sam poprzesz te bzdury o których piszesz jakimiś testami >?

To nie redit ani wykop ze zabłyśniesz tu pisząc takie rzeczy.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Slabe odbicie pileczki, bo ja bylem pierwszy z ta prosba ;) Porownujac to co ja pisze z tym, co Ty tu rzezbisz, widzisz roznice i jakkolwiek zielona w temacie osoba raczej Ciebie by wytypowala jako tego, ktory moglby czyms poprzec swoje racje ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie musze udowadniać czegoś co jest ogólnie dostępne w necie i można sobie sprawdzić pierwsze większe testy w sieci na większych stronach czy kanał YT tech ... Tak ze tylko czekam aż zaraz wyjedziesz z jakaś buda która tylko przypadkiem reklamujesz i próbujesz sprzedać wiec Kto tu jest slaby. Ciekawe czy garnkami i pościelami tez handlujesz 😆

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Polecanie zamkniętej obudowy do tak mocnych podzespołów to samobójstwo. O same temperatury bym się nie martwił bo testowo zamontowałem RTX 3080 w PB500 i nie było wcale tragedii. Prawdziwym problem za to jest nagrzewanie takiej obudowy. Przy krótkich rozgrywkach to wcale tak nie przeszkadza, ale przy kilkugodzinnym graniu to jest męczarnia. Efekt jest taki jakby się uchyliło nagrzany piekarnik :E. U mnie na co dzień 3080 pracowała w Meshify S2 i zjawisko było takie same jak w PB500 tylko w mniejszym stopniu. Dopiero po przesiadce do O11D mam spokój i całe gorące powietrze jest wywalane z obudowy na bieżąco. 

Inna sprawa, że za bardzo nwm co autor tematu chce wyciszać :E. Sam napęd można podpiąć na usb i mieć spokój. Jak napisał komputer jest do grania, więc raczej z dysków HDD nie będzie korzystał. Jedyne co mi przychodzi to głośna pompka od Krakena :E.

Argument z mniejszą ilością kurzu to wg. mnie jest bardzo slaby. Jeszcze rozumiem kilka lat temu, ale w nowych obudowach zdjęcie filtrów przeciw kurzowych to niecała minuta roboty...

Edytowane przez Hero586
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Hero586 napisał:

Polecanie zamkniętej obudowy do tak mocnych podzespołów to samobójstwo. O same temperatury bym się nie martwił bo testowo zamontowałem RTX 3080 w PB500 i nie było wcale tragedii. Prawdziwym problem za to jest nagrzewanie takiej obudowy. Przy krótkich rozgrywkach to wcale tak nie przeszkadza, ale przy kilkugodzinnym graniu to jest męczarnia. Efekt jest taki jakby się uchyliło nagrzany piekarnik :E. U mnie na co dzień 3080 pracowała w Meshify S2 i zjawisko było takie same jak w PB500 tylko w mniejszym stopniu. Dopiero po przesiadce do O11D mam spokój i całe gorące powietrze jest wywalane z obudowy na bieżąco. 

Wlasnie rozchodzi sie o to, ze Ty zamontowales, wiec wiesz. Koledzy pisza, co im sie wydaje, a przy okazji pieprza zwyczajne glupoty i w tym problem :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Hero586 napisał:

Prawdziwym problem za to jest nagrzewanie takiej obudowy. Przy krótkich rozgrywkach to wcale tak nie przeszkadza, ale przy kilkugodzinnym graniu to jest męczarnia. Efekt jest taki jakby się uchyliło nagrzany piekarnik :E. U mnie na co dzień 3080 pracowała w Meshify S2 i zjawisko było takie same jak w PB500 tylko w mniejszym stopniu. Dopiero po przesiadce do O11D mam spokój i całe gorące powietrze jest wywalane z obudowy na bieżąco. 

Kazda skrzynka sie mniej lub bardziej grzeje, zwlaszcza z taka karta w srodku. Skoro mimo goraca w srodku z temperaturami nie bylo tragedii, znaczy to, ze masz karte z porzadnym chlodzeniem, bo takie jest wlasnie mniej wrazliwe na warunki pracy. Nie dziwota tez, ze po zmianie na Dynamic, ktora pewnie oblozyles wentylatorami sytuacja sie zmienila, bo pewnie troszke wzrosla ilosc owych. Koniec koncow tyle samo ciepla zostaje oddane do twojego pokoju - czy to przez sciany obudowy, czy wentylatory, wiec dziwi mnie to, ze robi Ci to roznice. Jak bys posluchal polecen @zawisztheblack i kupil sobie takie fajna kupke plastiku za siedem stowek w postaci Silent Base 802, mialbys tam rownie fajne centymetrowe gabeczki, ktore gowno wyciszaja, a pieknie izoluja cieplo w srodku obudowy. Sprawdz sobie sensowna recke tej skrzynki na kanale yt OverclockersClub - dluzyzna, pieknie nie jest, nie ma kolorowych slupkow, ale rozsadny gosc powie i pokaze Ci wszystko: temperatury, zamiast pieprzonego dBA nagrania audio, a do tego leci obudowy termowizja, wiec sobie zjawisko zobaczysz. Sprawdz pozniej pod tym katem recke Define 7, ktora miala byc tu ta gorsza w temacie temperatur. zawisz pewnie oglada cos typu Gamers Nexus i jest przekonany, ze to dobre miejsce po testy obudow...

Inna sprawa, że za bardzo nwm co autor tematu chce wyciszać :E. Sam napęd można podpiąć na usb i mieć spokój. Jak napisał komputer jest do grania, więc raczej z dysków HDD nie będzie korzystał. Jedyne co mi przychodzi to głośna pompka od Krakena :E.

Przy otwartym topie czy szybce wiele z pompka skrzynka nie zdziala. Roznica, ktora robia wyciszane obudowy nie sa pierdoly, o ktorych wspominaja nasi od spece od ciszy i meshowych paneli, a TO, ze mozliwie zamknieta konstrukcja i odpowiednie maty wyciszajace zmieniaja dzwiek komputera na niemeczacy przy dluzszych sesjach, po prostu przyjemny dla ucha i latwiej przykrywany przez np. dzwieki z glosnikow. Nie masz porzadnego cichacza - nie wiesz, co tracisz :]

Argument z mniejszą ilością kurzu to wg. mnie jest bardzo slaby. Jeszcze rozumiem kilka lat temu, ale w nowych obudowach zdjęcie filtrów przeciw kurzowych to niecała minuta roboty...

A wg mnie jest mocny. Wyciszane skrzynki nie dosc, ze lepiej chronia przed kurzem, bo po prostu mniej dziur, to zwykle sa mniej uciazliwe w odkurzaniu. Wiesz cos o meshowym panelu i gabeczce w Meshify S2 ;)

EDIT: Wybaczta posta pod postem, ale tak mi wyszla edycja wzgledem edycji kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale czemu ty próbujesz zaklinać rzeczywistość. Im bardziej przewiewna obudowa tym łatwiej schłodzić w niej komponenty i ciszej mogą chodzić wentylatory a w idle czy przeglądaniu neta mogą być praktycznie niesłyszalne, a w obudowie zamkniętej i opatulonej wszystko się gotuje bo wymiana powietrza jest bardzo utrudniona i nawet w idle będziesz miał szum wentylatorów bo muszą się męczyć aby wcisnąć i wyciągnąć powietrze przez te ściany które im stawiasz 5 mm od ich łopatek. Nie wiem czego Ty nie rozumiesz i co próbujesz udowodnić.

Zaraz jeszcze napisz ze bezgłośny komputer jest głośniejszy niż taki który ma przyjemniejszy dla ucha odgłos bo jest wygłuszony odpowiednio ...

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem po co wchodzicie w zbędne dyskusje z trollem :hmm:

• Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Spl97 napisał:

A niech się produkuje i wymyśla jakieś fajne teorie ;)

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, kadajo napisał:

a w idle czy przeglądaniu neta mogą być praktycznie niesłyszalne, a w obudowie zamkniętej i opatulonej wszystko się gotuje bo wymiana powietrza jest bardzo utrudniona i nawet w idle będziesz miał szum wentylatorów bo muszą się męczyć aby wcisnąć i wyciągnąć powietrze przez te ściany które im stawiasz 5 mm

Ty serio? Musze zwatpic w prawdziwosc tego co napisales wyzej i w zasadzie to, ze Ty masz jakikolwiek komputer i cokolwiek na ich temat wiesz.

EDIT: Sorry, pomylilem Cie z Hero586, a w Ciebie zwatpilem juz od pierwszego zdania ;)

9 minut temu, Spl97 napisał:

Nie jestem trollem. Zauwazylem tu ciagle pieprzenie glupot i wypowiadanie na tematy, na ktore nie ma sie pojecia, wiec zachcialo mi sie dolaczyc.

Masz cos do podwazenia moich slow? Nie? To nie marnuj miejsca i siedz cichutko ;) 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie jesteś trollem,skoro próbujesz wmawiać nam swoje wymyślone teorie. Nie musiałem czytać całości,żebym stwierdzić,że takim jesteś. My takich osobników mieliśmy sporo i większość z nich kończy marnie ;)

A tak się składa że mam kompaktowego Define i napiszę ci od razu,że ta obudowa mistrzem przewiewności nie była,nie jest i nie będzie. Już kompaktowe Meshify,który ma front z siatki mesh wypada pod kątem wentylacji oraz przewiewności lepiej od Define,którego front ma zabudowany,a otwory wentylacyjne są na bokach. Więc koledzy,którzy prostują twoje teorie piszą prawdę jak jest i nie muszę pisać tobie tego samego co oni.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Ty serio? Musze zwatpic w prawdziwosc tego co napisales wyzej i w zasadzie to, ze Ty masz jakikolwiek komputer i cokolwiek na ich temat wiesz.

EDIT: Sorry, pomylilem Cie z Hero586, a w Ciebie zwatpilem juz od pierwszego zdania ;)

Nie jestem trollem. Zauwazylem tu ciagle pieprzenie glupot i wypowiadanie na tematy, na ktore nie ma sie pojecia, wiec zachcialo mi sie dolaczyc.

Masz cos do podwazenia moich slow? Nie? To nie marnuj miejsca i siedz cichutko ;) 

Kończę rozmowę z tobą bo ewidentnie przyszedłeś tutaj trollować i wcale bym się nie zdziwił jak pierwszy wpis który też jest wykonany ze świeżego konta to twoja twórcza poezja... Trzymaj się, wariacie zwariowany. Przykre musi być życie człowieka który szuka atencji na forum IT ;)

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Kazda skrzynka sie mniej lub bardziej grzeje, zwlaszcza z taka karta w srodku. Skoro mimo goraca w srodku z temperaturami nie bylo tragedii, znaczy to, ze masz karte z porzadnym chlodzeniem, bo takie jest wlasnie mniej wrazliwe na warunki pracy. Nie dziwota tez, ze po zmianie na Dynamic, ktora pewnie oblozyles wentylatorami sytuacja sie zmienila, bo pewnie troszke wzrosla ilosc owych. Koniec koncow tyle samo ciepla zostaje oddane do twojego pokoju - czy to przez sciany obudowy, czy wentylatory, wiec dziwi mnie to, ze robi Ci to roznice. Jak bys posluchal polecen @zawisztheblack i kupil sobie takie fajna kupke plastiku za siedem stowek w postaci Silent Base 802, mialbys tam rownie fajne centymetrowe gabeczki, ktore gowno wyciszaja, a pieknie izoluja cieplo w srodku obudowy. Sprawdz sobie sensowna recke tej skrzynki na kanale yt OverclockersClub - dluzyzna, pieknie nie jest, nie ma kolorowych slupkow, ale rozsadny gosc powie i pokaze Ci wszystko: temperatury, zamiast pieprzonego dBA nagrania audio, a do tego leci obudowy termowizja, wiec sobie zjawisko zobaczysz. Sprawdz pozniej pod tym katem recke Define 7, ktora miala byc tu ta gorsza w temacie temperatur. zawisz pewnie oglada cos typu Gamers Nexus i jest przekonany, ze to dobre miejsce po testy obudow...

Co do dobrego chłodzenia na GPU pełna zgoda. Odnośnie Dynamic tak samo jest więcej wentylatorów i są rozmieszczone w dużo lepszy sposób, niż w tradycyjnej obudowie. Koniec końców różnica jest kolosalna bo zamiast nagrzewającego się piekarnika całe ciepło jest natychmiast wrzucane z obudowy i szybko rozchodzi się po pomieszczeniu. Dodatkowo O11D nawet pod obciążeniem jest tylko lekko ciepła, czego o S2 stanowczo nie mogę powiedzieć. Dłuże rozgrywki przy takim piekarniku to nic przyjemnego i bez okularów czy googli to nawet nie ma co podchodzić do grania, bo całe ciepło po kilku minutach wysuszy ci oczy :EDodam tylko, że pisze o obecnej sytacji pogodowowej, bo wiadmo w okresie jesień/zima z S2 nie było tak źle. O samych temperaturach nie będę za wiele pisał bo to jest przepaść. Cały wątek odnośnie zawiszy pominę bo tutaj to wyszła niezła powieść fantasy :E.

33 minuty temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Przy otwartym topie czy szybce wiele z pompka skrzynka nie zdziala. Roznica, ktora robia wyciszane obudowy nie sa pierdoly, o ktorych wspominaja nasi od spece od ciszy i meshowych paneli, a TO, ze mozliwie zamknieta konstrukcja i odpowiednie maty wyciszajace zmieniaja dzwiek komputera na niemeczacy przy dluzszych sesjach, po prostu przyjemny dla ucha i latwiej przykrywany przez np. dzwieki z glosnikow. Nie masz porzadnego cichacza - nie wiesz, co tracisz :]

Jeżeli chodzi o wyciszanie to wg. mnie przy obecnych podzespołach nie ma czego wyciszać, bo nic po za wentylatorami i tak nie słychać. W przypadku pompki specjalnie zadałem pytanie co autor ma zamiar wyciszyć. bo poza aspektem wizualnym nwm co chce on osiągnąć. Z tą zmianą dzwięku to nie będę się wypowiadał. Sam nie testowałem, a być może te maty z topowych obudów robią taką świetną robotę :E.

42 minuty temu, Jurand ze Spychowa napisał:

A wg mnie jest mocny. Wyciszane skrzynki nie dosc, ze lepiej chronia przed kurzem, bo po prostu mniej dziur, to zwykle sa mniej uciazliwe w odkurzaniu. Wiesz cos o meshowym panelu i gabeczce w Meshify S2 ;)

Jescze kilka postów wyżej do grania polecałeś zdejmować drzwiczki i zakładać wentylowany top. Mam rozumiem, że wtedy komputer się już nie kurzy :E?Odnośnie gąbeczki w Meshify S2 to większość osób ją wywala bo jest beznadziejna. Sam ją zostawiłem bo obudowa jest na sprzedaż, więc kupujący sobie zdecyduję czy chcę ją zachować czy nie. Co do samego czyszczenia to dla mnie nie jest to problem. Cały środek jest w zasadzie czysty, a odkurzyć filtr czy go przedmuchać to operacja na max 2-3 minuty razem ze zdjęciem filtrów. Dodam tylko, że w nowej Meshify tej gąbki już nie ma, a nikt autorowi nie polecał starszej wersji czyli S2. 

Na koniec dodam tylko, że najlepiej by było jakby autor wątku wypowiedział się skąd w ogóle pomysł na wyciszaną obudowę. Praktycznie wszyscy są zgodni, że to jest to beznadziejny pomysł. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Hero586 napisał:

Co do dobrego chłodzenia na GPU pełna zgoda. Odnośnie Dynamic tak samo jest więcej wentylatorów i są rozmieszczone w dużo lepszy sposób, niż w tradycyjnej obudowie. Koniec końców różnica jest kolosalna bo zamiast nagrzewającego się piekarnika całe ciepło jest natychmiast wrzucane z obudowy i szybko rozchodzi się po pomieszczeniu. Dodatkowo O11D nawet pod obciążeniem jest tylko lekko ciepła, czego o S2 stanowczo nie mogę powiedzieć. Dłuże rozgrywki przy takim piekarniku to nic przyjemnego i bez okularów czy googli to nawet nie ma co podchodzić do grania, bo całe ciepło po kilku minutach wysuszy ci oczy :EDodam tylko, że pisze o obecnej sytacji pogodowowej, bo wiadmo w okresie jesień/zima z S2 nie było tak źle. O samych temperaturach nie będę za wiele pisał bo to jest przepaść. Cały wątek odnośnie zawiszy pominę bo tutaj to wyszła niezła powieść fantasy :E.

Dynamic to jedna z lepszych skrzynek, jesli zalezy Ci na przeplywie powietrza, bo od cholery miejsc na wentylatory i nic ich szczegolnie nie krepuje. Co do Meshify przed generacja 2, odnosze wrazenie, ze nikt nie zauwazyl, ze przeplyw powietrza byl w zasadzie jak w linii Define, a glosniej i bez wyciszenia. Niemal na stowke kwestia tej gabki, ktora byla tez jednak filtrem. Co do tego fantasy, nie wiem, co mi tutaj zarzucasz. Dalem Ci udokumentowany przyklad wartosci rad forumowego speca od obudow. Preferuje kontrargumenty, a nie przymiotniki i rzeczowniki, ktore trudno powiedziec co maja przekazac i czym sa podparte ;)

23 minuty temu, Hero586 napisał:

Jeżeli chodzi o wyciszanie to wg. mnie przy obecnych podzespołach nie ma czego wyciszać, bo nic po za wentylatorami i tak nie słychać. W przypadku pompki specjalnie zadałem pytanie co autor ma zamiar wyciszyć. bo poza aspektem wizualnym nwm co chce on osiągnąć. Z tą zmianą dzwięku to nie będę się wypowiadał. Sam nie testowałem, a być może te maty z topowych obudów robią taką świetną robotę :E.

Robote robi glownie solidnosc obudowy - waga, grubosc i sztywnosc paneli oraz spasowanie, ale tez brak niepotrzebnych dziur typu wywietrzniki na topie obudow . Maty swoje dokladaja, ale roznia sie efektem i sama, powiedzmy, moca wyciszania. Jest taki troszke walacy sponsoringiem kanal Hardware Canucks i gosc kiedys jedna z takich mat stestowal oraz pokazal nagrania audio roznicy, ktora robia. Efekt byl gowniany i niemal niezauwazalny, bo moze gowniana mata, na pewno gowniana obudowa, ale mozesz sobie za tym poszperac i mniej wiecej zobaczyc, o co cho. W ogole nie moze sie to rownac z efektem, ktory zrobilby czolg od najlepszych w branzy cichaczy Fractala i Nanoxii, ale jakos tam chwycisz roznice i sobie ja oczami wyobrazni wyolbrzymisz :)

36 minut temu, Hero586 napisał:

Jescze kilka postów wyżej do grania polecałeś zdejmować drzwiczki i zakładać wentylowany top. Mam rozumiem, że wtedy komputer się już nie kurzy :E?

Mam nadzieje, ze tak Ci sie zarzucilo, a w rzeczywistosci widzisz inny, prawidlowy kontekst tamtej wypowiedzi. Jesli nie, chodzilo o to, ze Define 7 z otwartymi drzwiczkami i wentylowanym topem bedzie rownie dobrze wentylowana co Meshify 2 (ten sam komplet smigiel), a dzieki pozostalosciom wyciszenia dalej cichsza. Nie bylo tu mowy o kwesti kurzu.

40 minut temu, Hero586 napisał:

Na koniec dodam tylko, że najlepiej by było jakby autor wątku wypowiedział się skąd w ogóle pomysł na wyciszaną obudowę. Praktycznie wszyscy są zgodni, że to jest to beznadziejny pomysł. 

Ja uwazam, ze nie i to wytlumaczylem podwazajac glupotki tu wypisywane. Reszta niczym swoich racji nie uzasadnila, pokrzyczala, a banda trudno powiedziec czego postrzelala minusami, nie widziac, ze siedziec cicho i tak robic, to strasznie slabe jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cały ten tamat zrobił się niezłym bałaganem, ale w zasadzie wszystko zostało już powiedzane i nie mam zamiaru już dłużej przeciągać wątku póki autor się nie odezwie. Sam uważam, że wyciszane obudowy z zamkniętym frontem są trochę dyskryminowane na forum. Kilka miesięcy temu składałem drugi zestaw, gdzie głównie ze względu na cenę wybór padł PB 500 i radzi sobie zdecydowanie lepiej niż zakładałem. Na pewno nie jest to obudowa do gratów z topu, ale do gratów ze średnio-wyższej półki jak najbardziej się nada. 

Wracając do wątku to Define 7 po prostu się nie sprawdzi przy takim konfigu. Przerabiełm rózne karty i poniżej poziomu 3080 jest przepaść w ilości generowanego ciepła. Wcześniej miałem między innymi 3070, 2080S i w S2 było nparawdę mega komfortowo, a wentylatory nie byly ustawione na jakieś wysokie obroty. Przy kartach tego pokroju o ile sa to sensowne wersje to w Define 7 powinno być naprawdę w porządku. Jeżeli chodzi o 3080 to z całego serca odradzam pomysł by pakować go do Define 7. Kwestie procesora pomijam bo tych 16 rdzeni autor w grach nigdy nie wykorzysta. Dodatkowo z samych testów widzę, że 3950X wcale tak dużo nie bierze, a z temperarturami zdecydowanie nie ma tragedii.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mowiac, raczej nie przyszedlem tu rozmawiac z autorem tematu, a przejechac sie po koledze @zawisztheblack za szkodzace interesantom glupotki, ktore opowiada. Bardzo nie lubie, gdy ktos wypowiada sie na tematy, o ktorych nie ma pojecia, a prezentuje to, jakby je kurna mial.

Co do twoich watpliwosci w mozliwosci Define 7, nie wiem, jak mam Cie przekonac, ale kojarzysz Puget Systems? Cos tam od ktorejs strony pewnie slyszales. Budowa mozliwie mocnych i cichych komputerow jest czyms o czym gadaja w kolko gdziekolwiek bys nie widzial gadajaca glowe od nich. Od lat sprzedaja wlasnie w Define mozliwie wypasione kompy, przy ktorych w ilosci ciepla przez skrzynke do ogarniecia 3950X i 3080 autora tematu wygladaja smiesznie. Ciagle wrzucaja na stronke zdjecia sprzedawanych buildow: https://www.pugetsystems.com/parts/photography/Additional-Cooling/Case-Fans-Upgrade-Kit-PWM-Ramping-9489 Threadripper, jedna gruba karta, dwie takie, wszystko ogarniane przez po prostu przyzwoity cooler powierzny i trzy, cztery niewiele lepsze od Fractalowych wentylatory. Napisz do nich maila i zapytaj, jak to dziala i dlaczego nie ida za banialukami rodem z Gamers Nexus o przewiewnej obudowie z wentylatorami wszystkiego krecacymi sie wolno i cicho ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z racji że ja założyłem wątek to się wypowiem.

Nie sądziłem że wyniknie tutaj tak zażarta dyskusja.

Na początek w 100% zgadzam się z opinią Juranda co do obudowy be quieta 802.

Jeszcze przed budową kompa wszyscy ja polecali i zachwalali. Widziałem ją na własne oczy i zgadzam się co do opinii że o ile jest przewiewna to jak dla mnie wykonana jest bardzo słabo jak na skrzynię za 700zl. Sama jej ergonomia jest w porządku ale tani plastik w tej obudowie jak dla mnie nie przystoi.Gdybym się sugerował opiniami z neta ,recenzjami i zachwytami nad jej wykonaniem to bym się mega rozczarował bo jak dla mnie jest zupełnie odwrotnie niż jest to przedstawiane w widorecenzjach.

Co do Define 7 w internecie jest dużo opinii i są podzielone co do jej przepływu powietrza.

Na YT można też spotkać dużo grubych projektów z tą skrzynka gdzie wnętrze wypchane jest rtx 3090 itp.

Dlatego powstał ten temat gdyż liczyłem że jest tutaj jakiś użytkownik który posiada podobny config w tej skrzynce i może coś więcej powiedzieć bo jestem sceptycznie nastawiony do tych recenzji choćby po tym doświadczeniu z bq802.

Wybór ograniczyłem już do modelu Define 7/xl a meshify2.

Wizualnie zdecydowanie leży mi Define ale nie jest to kwestia decydującą.

Bardziej zależało mi na tym czy ta obudowa poradzi sobie akceptowalne z tymi bebechami np podczas 3-4h sesji grania 2 razy w tyg w przyzwoitych temp nie powodując ich przegrzewania.

Doskonale zdaje sobie sprawę W meshify2 będzie lepszym wyborem co do termiki ale czytając tutaj wypowiedzi mam wrażenie że Define ma tak słabe termiki że pod tym względem może równać się z bardzo budżetowymi obudowami za 150zl.

No i prawdę mówiąc zastanawiam się czy tak naprawdę jest ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi