Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
The sci-fi survival horror classic Dead Space returns, completely rebuilt from the ground up by Motive Studios to offer a deeper and more immersive experience. Harnessing the power of the Frostbite game engine and next generation consoles, this remake brings jaw-dropping visual fidelity and improvements to gameplay while staying true to the original. Dead Space will be available on PlayStation®5, Xbox Series X|S, and PC.

Isaac Clarke is an everyman engineer on a mission to repair a vast, sprawling starship, the USG Ishimura, only to discover something has gone horribly wrong. The ship's crew has been slaughtered and infected by some alien scourge...and Isaac’s beloved partner, Nicole, is lost somewhere on board.

Now Isaac is alone with only his tools and engineering skills as he attempts to uncover the nightmarish mystery of what happened aboard the Ishimura. Trapped with hostile creatures called “necromorphs”, Isaac faces a battle for survival, not only against the escalating terrors of the ship, but his own crumbling sanity.

https://www.pcgamer.com/dead-space-reboot-confirmed-heres-our-first-look/

YPU5NhX.jpg

Yl7JdMG.jpg

On87GuE.jpg

qiZaYCk.jpg

 

Tylko na nextgeny! 

200.gif

 

Do dziś bardzo dobrze wspominam cała trylogię, niesamowita atmosfera tam była.  Nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że dowiozą i utrzymają poziom oryginału. Niestety nie ujawniono jeszcze daty premiery. 

 

 

Wywiad z developerami:
 

 

Z tego co usłyszałem to:

  • przebudowują assety, dodają nowe animacje, dźwięki etc.
  • ogromnie skupiają się na 3D audio, dla lepszej immersji, lokalizacji przeciwników etc.
  • dodany będzie RT, volumetric effects i fluid simulations (?)
  • brak mikrotransakcji: 

    “We're looking at what can be taken and reinjected into the first game from a future standpoint.
    We're also learning from mistakes such as microtransactions, which we will not have, for instance, in our game,”
    https://www.ign.com/articles/dead-space-remake-no-microtransactions

  • nie chcą zmieniać oryginalnej rozgrywki, nie będzie żadnych cięć.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię tę trylogię.

Czekam na Remake :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna informacja, choć horror z tego żaden, to sama gra była świetna, jednak osobiście wolałem dwójkę, może też zrobią remake : D Pamiętam jakie w swoich czasach dźwięk robił wrażenie (albo i do teraz?), jeśli mają ogarnąć dźwięk 3D, to może być naprawdę nieźle.

 

PS. Trochę chore czasy, że trzeba pisać o braku mikrotransakcji w grach singlowych : f

Edytowane przez Przemcio666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna informacja, czekam z niecierpliwoscia, mam nadzieje ze zrobia naprawde solidny remake jak w przypadku Demons Souls. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jerryyy napisał:

A ja tylko grałem w 2 i 3 część, ale wstyd...

A ja w żadną ? i nie mam powodu do wstydu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AndrzejTrg napisał:

A ja w żadną ? i nie mam powodu do wstydu ?

Jedynka podobno najlepsza to akurat zagram jak z mafią remake. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe. Pyknie się kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przybił mnie fakt, że oryginał ma już ~13lat :E Kiedy to zleciało. 

comment_fYvOV6nHsL3n9lOBRlsdz9VVuKiMt4jg

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW, nooo... a choć boję się gier, to grałem, grałem, przeszłem : )

pytanie po kiego grzyba robić tego remake... mogliby porządny DS4 zrobić po prostu, a może mają takiego asa w rękawie np. na 2023 gotowanego? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sponsi napisał:

WOW, nooo... a choć boję się gier, to grałem, grałem, przeszłem : )

pytanie po kiego grzyba robić tego remake... mogliby porządny DS4 zrobić po prostu, a może mają takiego asa w rękawie np. na 2023 gotowanego? : )

i o czym miałby być ten DS4? skoro trylogia z tego co pamietam jest cała. Chociaz jak dla mnie 1 część najlepsza na pewno ogram remake 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ograłem jedynkę i dwójkę, gry naprawdę ładnie się zestarzały. Well, ogra się jeszcze raz remake. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież oni praktycznie nic nie pokazali wiec skąd te przeświadczenie ze to będzie prawdziwy remake ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kadajo napisał:

Ale przecież oni praktycznie nic nie pokazali wiec skąd te przeświadczenie ze to będzie prawdziwy remake ?

No wiesz skoro gra powstaje na zupełnie innym silniku (Frostbite) to muszą i tak wszystko przepisać, więc przy okazji jak odkurzą to co się zestarzało to roboty sobie nie dodadzą bo i tak trzeba wszystko przepisać na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, nie wiem jak umknął mi ten "szczegół".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tylko remaki, remastery a zapowiedzi faktycznie next-genowych gier można jedynie ze świecą szukać... Konfa EA pod tym względem była równie rozczarowująca jak każda inna w tym roku. Inną kwestią jest to, że kompletnie nie rozumiem po co nam remake gry z ery xboxa 360.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam nie jest potrzebny, ale dla EA to ez money.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2008 roku (premiera gry) wykluło się trochę sraluchów, które obecnie podrosły i być może z chęcią zobaczą i kupią to w co ojciec z matką grali i chwalili, że dobre. :E Pamiętajcie, że taki reamster/remake dla nas to być może mało bo jesteśmy już w większości starymi pierdziuchami ale dla młodego gracza, który nie zna Dead Space będzie to niezła i mocna przygoda. Oczywiście nie ma się co oszukiwać, że staruszkowie również zagrają ze względu na prosty sentyment i takim sposobem EA i im podobni pieką dwie pieczenie na jednym rożnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale powiedzmy sobie tez szczerze ze mógłbyś tym maluchom pokazać oryginalnego DS. To kwestia podejścia. To nie są czasy PS 1 vs PS 2 gdzie jakość grafiki zmieniła się diametralnie. Tak ten remake będzie wyglądał na pewno lepiej ale w takich grach klimat buduje się grozą i dlatego właśnie DS odniósł taki sukces. Zresztą tak naprawdę co nam po tej jednej grze jak masz jeszcze dwie kolejne no chyba ze je tez będą chcieli odświeżyć. Poza tym sam trend tych remakow i remasterow zaraz kompletnie zatrzyma powstawanie nowych gier. To się robi wręcz komiczne, będziemy co 10 lat mieli remastery wszystkiego co powstało w ostatnich 20-30 latach bo przecież co chwile rodzi się dziecko które może być potencjalnym graczem. Z perspektywy rozwoju to jest to przerażające i wręcz uwsteczniające. Ten trend w dość agresywny sposób hamuje rozwój nowych marek czy nawet zrobienie kolejnych części już znanej marki. Nie wiem jak wy ale ja chętniej bym zagrał w nowego DS zamiast w remake'a który niech nawet wygląda sobie 10 razy lepiej od oryginału tylko co z tego jak grę znam na pamięć i niczym mnie nie zaskoczy ani nie zainteresuje.
Gdzie jeszcze rozumiem odświeżenie gier z końca lat 90'tych i początku 00 gdzie akceleracja 3d dopiero się rozkręcała i tamte gry naprawdę dziś odstają graficznie to taki DS z 2008 roku na PC do dziś wygląda bardzo dobrze.
To tak jak z wydawaniem filmów w nowych reedycjach z wyższą rozdzielczością i z jakiegoś powodu zmienionym color grading'em ... po cholerę to komu, ani ten film przez to lepszy nie będzie ani ciekawszy a jego specyfikacji kompletnie nie da się wykorzystać na sprzęcie domowym.

Po prostu mnie smuci ze umarła kompletnie innowacja i nowe pomysły. Nikt już nie chce zaryzykować czegoś nowego tylko do końca życia będziemy grali w to samo i oglądali to samo... to nie ma kompletnie sensu.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, caleb59 napisał:

ale dla młodego gracza, który nie zna Dead Space będzie to niezła i mocna przygoda

A młodzi gracze w ogóle w takie gry grają? Bo mam wrażenie że patrzysz z perspektywy swojej młodości i od razu stawiasz, że obecna młodzież też zagra  :E

Prędzej skórką do Fortnite się zainteresują.

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zabierałem się za grę, ale miałem starego niekompatybilnego pada za 50zł i kamera latała w kółko tak jakbym ruszał prawym analogiem, a potem jakoś nie było okazji, może teraz zagram, może nawet bez remake, bo czeka i czeka.
Młodzi nie wiedzą co to za gry, młodzi mają swój świat, gdzie mają jakieś Fortnite, LoLe czy Minecrafty.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie gry jak Dead Space to tytuły na jedno przejście ponieważ jest tam dużo skryptów więc po pierwszym przejściu już wiemy gdzie co się wydarzy typu wyskoczy jakiś potwór, ja tam kompletnie nie czekam i nie rozumiem podniety na to odświeżenie tym bardziej, że patrząc na dzisiejsze odświeżenia innych gier to zawsze coś spierdzielą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

Poza tym sam trend tych remakow i remasterow zaraz kompletnie zatrzyma powstawanie nowych gier. To się robi wręcz komiczne, będziemy co 10 lat mieli remastery wszystkiego co powstało w ostatnich 20-30 latach bo przecież co chwile rodzi się dziecko które może być potencjalnym graczem. Z perspektywy rozwoju to jest to przerażające i wręcz uwsteczniające. Ten trend w dość agresywny sposób hamuje rozwój nowych marek czy nawet zrobienie kolejnych części już znanej marki.

Krawaciarze ciągną tą branżę w dół tak samo jak pociągnęli Hollywood. Zamiast zrobić nawet mniejszą grę to wolą zrobić od nowa to co już kiedyś zrobili.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

Po prostu mnie smuci ze umarła kompletnie innowacja i nowe pomysły. Nikt już nie chce zaryzykować czegoś nowego tylko do końca życia będziemy grali w to samo i oglądali to samo... to nie ma kompletnie sensu.

Na szczęście są jeszcze indyki. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95% indyków na rynku to proste/krótkie popierdółki na raz i do widzenia.

Zdecydowanie nie widzę siebie opierającego się tylko o ten gatunek i nie dlatego, że mi się on nie podoba - również jestem za innowacjami i ciekawymi pomysłami ale w zdecydowanej większości przypadków gra indie to małobudżetowy, krótki twór i nie ma szans na dłuższe posiedzenie jak przy dobrej grze AAA.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...