Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Za 3 dni

 

 

Ciekawe jak daleko stoją z postępem. Czekam na datę premiery. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2022 o 12:12, Jaycob napisał:

Za 3 dni

 

 

Ciekawe jak daleko stoją z postępem. Czekam na datę premiery. :D 

Stawiałbym na 2023 rok. Ciekawe, czy planują to samo (remake) z "dwójką".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co będzie mówił ten nasz Isaac i kto będzie aktorem głosowym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam tylko scenę początkową, a tak to kompletnie nic więc przeżycia będą na nowo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isak ma gadać ?
Widze ze z klimatu oryginału zostaje coraz mniej... porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Isak ma gadać ?
Widze ze z klimatu oryginału zostaje coraz mniej... porażka.

Co takiego traci się z klimatu? Bo jak dla mnie do tej pory (jak na bardzo wczesny pokaz, bo premiera na początku 2023) to co zaprezentowali jest lepsze od oryginału. Oświetlenie i dźwięk pukawek znacząco poprawili.  A to, że protag ma coś mówić to dla mnie plus, nie lubię niemych bohaterów.  

4 godziny temu, Gakuto napisał:

Ciekawi mnie co będzie mówił ten nasz Isaac i kto będzie aktorem głosowym.

Ten sam aktor - Gunner Wright

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isac nie bez powodu nic nie mówił. Wizualnie gra może być lepsza, nawet powinna bo wreszcie to Remake to samo tyczy się dźwięku. Ale jak przez jakiś głupie decyzje które zmieniają odbiór gry nie zostanie zachowany klimat oryginału to o kant będzie sobie można rozbić tego DS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

 

Ten sam aktor - Gunner Wright

W taki razie jestem jak najbardziej na tak ? i też wolę żeby tym razem protagonista był rozmowny. Zobaczymy jak będzie, ale nie sądzę żeby, to miało zaszkodzić dla klimatu bezradności i zaszczucia.

Edytowane przez Gakuto
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gakuto napisał:

W taki razie jestem jak najbardziej na tak ? i też wolę żeby tym razem protagonista był rozmowny. Zobaczymy jak będzie, ale nie sądzę żeby, to miało zaszkodzić dla klimatu bezradności i zaszczucia.

Ale co on ma mówić, cala gra i cały scenariusz był tak zbudowany ze Isac nie musiał nic mówić i to robiło dodatkowo klimat. A teraz będą jakieś głupie gadki albo inne bzdury które pewnie będą właśnie wyrywały z tego klimatu samotności i zaszczucia na Ishimurze. Jeszcze niech Isac zacznie krzyczeć jak strzela to już w ogóle będzie super jak w Gears of War.

Nie jestem w stanie teraz znaleźć potwierdzenia bo pewnie to było w jakimś filmiku ale devi mówili ze to był świadomy wybór aby Isac nic nie mówił co miało potęgować odbiór gry i horror jaki się dzieje na ekranie. Gwarantuje wam ze jak Isac zacznie gadać to będzie lipa.

"Because the devs thought it would make the experience scarier and more desperate if the player basically was Isaac. And they were right in that sense. You experience everything Isaac experiences and your reaction is pretty much Isaac's reaction to any situation because he has no voice.
The story kind of takes a hit in DS1 because we don't know the protagonist, his background or his personality but it adds to a darker, lonelier feel to the game"

"Isaac was a silent protagonist, a common mechanism in video game stories used to immerse the player in the role of the played character."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to ladnie ale moim zdaniem jak na roznice w latach to szalu nie ma.Dla mnie to bardziej remaster. DS przeszedlem chyba ze 4 czy 5 razy a narazie to co na gameplayach mnie nie przekonuje. Gra w oryginale nawet dzis jest swietna , ci co nie grali beda mieli kawal grania. Ja chyba odpuszcze, moze jak bedzie kiedys za 3 dychy to wezme;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest potwierdzone info z tym głosem? Moim zdaniem nic w tej kwestii nie powinni zmieniać, gra ta w moich oczach straci na odbiorze jeśli się na to zdecydują. Cała narracja pierwszej części była budowana pod Isaaca niemowę i teraz co? Powinni to zostawić i skupić się głównie na aspekcie technicznym i tyle.

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kadajo napisał:

Isak ma gadać ?
Widze ze z klimatu oryginału zostaje coraz mniej... porażka.

To tak jakby artem w metro gadał :E nie wiem co ludziom przeszkadza że bohater jest niemową :P 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

To tak jakby artem w metro gadał :E nie wiem co ludziom przeszkadza że bohater jest niemową :P 

A mi właśnie to przeszkadzało, bo brzmiało idiotycznie. Tam sporo dialogów było skierowanych w jego stronę czy to przez krótkofalówkę (kisłem ze śmiechu na pytania w stylu "wszystko w porządku?" :E ) czy bezpośrednio.  Wybijało mnie to z immersji. 

13 godzin temu, naczelnik5 napisał:

Wyglada to ladnie ale moim zdaniem jak na roznice w latach to szalu nie ma.Dla mnie to bardziej remaster. DS przeszedlem chyba ze 4 czy 5 razy a narazie to co na gameplayach mnie nie przekonuje. Gra w oryginale nawet dzis jest swietna , ci co nie grali beda mieli kawal grania. Ja chyba odpuszcze, moze jak bedzie kiedys za 3 dychy to wezme;)

Gra jest z EA czyli będzie w abo Pro, ja tam ogram za te 60 zł

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, samsung70 napisał:

hej, a czy jest takie coś na PC?

Przecież to jest wersja na PC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kadajo napisał:

Ale co on ma mówić, cala gra i cały scenariusz był tak zbudowany ze Isac nie musiał nic mówić i to robiło dodatkowo klimat. A teraz będą jakieś głupie gadki albo inne bzdury które pewnie będą właśnie wyrywały z tego klimatu samotności i zaszczucia na Ishimurze. Jeszcze niech Isac zacznie krzyczeć jak strzela to już w ogóle będzie super jak w Gears of War.

Nie jestem w stanie teraz znaleźć potwierdzenia bo pewnie to było w jakimś filmiku ale devi mówili ze to był świadomy wybór aby Isac nic nie mówił co miało potęgować odbiór gry i horror jaki się dzieje na ekranie. Gwarantuje wam ze jak Isac zacznie gadać to będzie lipa.

"Because the devs thought it would make the experience scarier and more desperate if the player basically was Isaac. And they were right in that sense. You experience everything Isaac experiences and your reaction is pretty much Isaac's reaction to any situation because he has no voice.
The story kind of takes a hit in DS1 because we don't know the protagonist, his background or his personality but it adds to a darker, lonelier feel to the game"

"Isaac was a silent protagonist, a common mechanism in video game stories used to immerse the player in the role of the played character."

Zapewne zmienią co nieco w scenariuszu, co też już zapowiadali. Rozumiem twój punkt widzenia, ale pozostaje nam tylko czekanie na kolejne materiały. Może z tym wygadanym Isaac'kiem zostanie zastosowany złoty środek i nie będzie to tak raziło - usłyszymy go głównie w rozmowach z Hammondem i Kendrą.

Osobiście mam nadzieję, że spędzimy na samej kolonii Aegis VII trochę dłużej niż jeden rozdział. Takie moje osobiste życzenie w kwestii zmian.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zagram to się wstrzymam z werdyktem, różnie to może wyjść, Issac ma mieć różne barwy głosu, w zależności czy jest zmęczony, zraniony itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podsumowanie wszystkiego co wiemy do tej pory

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie, to mają moją kasę. Sentymenty sielniejsze niż zdrowy rozsądek. Planowałem ograć w jedynkę (ostatnio ponownie ograłem trójkę). Ale jedynka miała to "coś"

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 05:50, Send1N napisał:

To tak jakby artem w metro gadał :E nie wiem co ludziom przeszkadza że bohater jest niemową :P 

Sam fakt, że bohater jest niemową nie przeszkadza. Przeszkadza jeśli nie działa to na korzyść gry, w której taki zabieg został użyty. Metro Exodus jest świetnym przykładem - teksty kierowane do głównego bohatera, sugerujące że oczekiwana jest odpowiedź, brzmiały absurdalnie i wybijały z immersji.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o tym że nasz bohater w Exodusie jest traktowany przez inne postacie jakby był upośledzony, albo miał z pięć latek, Artem drabina, Artem pistolet, Artem tam jest wyjście itp.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...