Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Wymuszona obecność towarzysza w niektórych momentach, gra robiona pod coop, zatracony klimat zaszczucia, mikrotransakcje w grze singlowej, zatracony survival - to były główne powody.

Edytowane przez MuziPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to próbowałem ogrywać single i było czuć, że ilość potworów jest sztucznie zawyżona i robiona stricte pod coopa by dwie osoby miały do czego postrzelać, pamiętam to mnie odbiło ostatecznie od 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trójki zrobili zwykłą strzelankę, w domyśle nastawioną na kooperację, jeszcze ten tryb testowania broni, który zabijał całą immersję. Fabuła była raczej debilna, ale nie pamiętam dokładnie, bo wypieram ?, pamiętam za to, że najbardziej wku....cą postacią została narzeczona Clarka, Ellie i właściwie żałowałem przez całą grę, że nie można jej potraktować Plasma Cutterem.

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Właśnie dlatego 3 jest najgorsza bo nie grasz już sam. Z fajnego horroru SiFi zrobili Coop FPS...

Ale nie we wszystkich misjach. Trzon rozgrywki pozostał w sumie taki sam tj. stasis plus prucie z pistoletów plus kopanie zwłok po głowach. Przy 3 części to chyba już trudno o jakieś niespodzianki, zaszczucie jak już wiadomo z czym ma się do czynienia. Poza tym tam jeszcze seriale były, jakieś komiksy, celowniczek też powstał, nie pamiętam czy po trójce czy przed. Marka zrobiła się dosyć popularna. Jako survival horror to bardziej kojarzy mi się alien Isolation. Czy w ogóle w ds brakowało kiedyś amunicji? Pamiętam, że był jeden typ wroga, który był niezniszczalny i należało spierdzielać przed nim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia część była dobra pod coopa z piwkiem i robienia beki ? Pod względem klimatu jedynka najlepsza, ale 2 miała chyba najlepiej wykreowanych przeciwników. 

Dwójka na Zealot "od zera" była dość wymagająca i zdarzało się, że brakowało mi amunicji i leków. Do tego dużo było przeciwników, którzy zabijali na 1-2 trafienia.

 

Edytowane przez Dark Ambient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym czasie sporo gierek szło w coop a klimat to wiadomo najlepiej grać o północy, z wyłączonym światłem i na słuchawkach oraz z przygotowanym kakałkiem. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2022 o 18:21, Reddzik napisał:

Nigdy nie grałem, to może w końcu zagram

Ja grałem ale niewiele już pamiętam więc to będzie dla mnie też prawie jak nowa gra ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, parę razy się przestraszysz to ci się zaraz wszytko przypomni ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, azgan napisał:

Dead Space Remake w złocie. Gra gotowa do premiery https://www.eurogamer.pl/dead-space-remake-w-zlocie-gra-gotowa-do-premiery

:glodny:

"...nie oznacza to jeszcze końca prac, a jedynie ukończenie tytułu w stopniu wystarczającym, by wysłać tak zwany złoty master do tłoczni (...) Deweloperzy najprawdopodobniej pracują teraz nad premierową aktualizacją, naprawiają pozostałe błędy i optymalizują działanie produkcji."

Ciekawe w jakim stanie to wyjdzie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

"...nie oznacza to jeszcze końca prac, a jedynie ukończenie tytułu w stopniu wystarczającym, by wysłać tak zwany złoty master do tłoczni (...) Deweloperzy najprawdopodobniej pracują teraz nad premierową aktualizacją, naprawiają pozostałe błędy i optymalizują działanie produkcji."

Ciekawe w jakim stanie to wyjdzie xD

Zakładam że w takim jak wszystko co przez ostatnie 2 lata wychodziło ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stutter na pc, a na konsoli gładko w 30fps. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, azgan napisał:

Zakładam że w takim jak wszystko co przez ostatnie 2 lata wychodziło ? 

Jeśli np. będzie embargo na recenzje do samej premiery, to będzie znak, że możemy liczyć nawet na coś specjalnego z tej serii "cudów" optymalizacyjnych. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Element Wojny napisał:

"...nie oznacza to jeszcze końca prac, a jedynie ukończenie tytułu w stopniu wystarczającym, by wysłać tak zwany złoty master do tłoczni (...) Deweloperzy najprawdopodobniej pracują teraz nad premierową aktualizacją, naprawiają pozostałe błędy i optymalizują działanie produkcji."

Ciekawe w jakim stanie to wyjdzie xD

Gracze sobie sami zapracowali na taki stan rzeczy. Niedawno widziałem tutaj ogłoszenie zapowiedzi jakieś gry (nie mogę sobie przypomnieć jakiej) i już poleciały komentarze o złożonych preorderach :( I to od ludzi z 5k+ postów więc żadne no-name-y przypadkowe konta. Nicki pamiętam ale nie będę publicznie nikogo szkalował chociaż sobie zasłużyli. Wystarczył prerenderowany trailer i już mózg odebrało. Żeby to jeszcze była fizyczna kolekcjonerka, której może szybko zabraknąć bo jest mocno limitowana ale to zwykła cyfrowa kopia, którą będzie można kupić dzień przed, w chwili premiery i 5 minut po też. Ale producent już ma 5 mln preorderów na pół roku przed premierą, kasa już się zwróciła więc wyjebongo. Kiedyś to ewentualnie być może załatwmy. Jakby kupili te samą grę, w tej samej cenie, z tą samą zawartością dzień później po przeczytaniu choćby dwóch zdań jakiekolwiek recenzji to by im zwoje mózgowe przepaliło. Tyle, że producent by wiedział że jak wyda chłam to nie zarobi. A teraz? Chłam czy nie to kasa i tak już dawno zaklepana więc wypuścimy co mamy i tak już jesteśmy ustawieni. A gracze? Musi być preorder w ciemno. I jak ma być niby dobrze w tej branży?

Edytowane przez bleidd
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bleidd napisał:

Gracze sobie sami zapracowali na taki stan rzeczy. Niedawno widziałem tutaj ogłoszenie zapowiedzi jakieś gry (nie mogę sobie przypomnieć jakiej) i już poleciały komentarze o złożonych preorderach :( I to od ludzi z 5k+ postów więc żadne no-name-y przypadkowe konta. Nicki pamiętam ale nie będę publicznie nikogo szkalował chociaż sobie zasłużyli. Wystarczył prerenderowany trailer i już mózg odebrało. Żeby to jeszcze była fizyczna kolekcjonerka, której może szybko zabraknąć bo jest mocno limitowana ale to zwykła cyfrowa kopia, którą będzie można kupić dzień przed, w chwili premiery i 5 minut po też. Ale producent już ma 5 mln preorderów, kasa już się zwróciła więc wyjebongo. Kiedyś to ewentualnie być może załatwmy. Jakby kupili te samą grę, w tej samej cenie, z tą samą zawartością dzień później po przeczytaniu choćby dwóch zdań jakiekolwiek recenzji to by im zwoje mózgowe przepaliło. Musi być preorder w ciemno. I jak ma być niby dobrze w tej branży?

Absolutnie się z Tobą zgadzam, ale co można zrobić ? Nie powstrzymasz niemądrego przed byciem niemądrym. Jak widać żadne ostrzeżenia czy ciągłe wtopy premierowe niczego ich nie uczą, bo taki delikwent KONIECZNIE MUSI mieć ten produkt w swojej bibliotece na miesiące przed premierą. ON MUSI ! inaczej mu się zwoje poprzepalają. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest głupi i wpływa to tylko na niego to niech sobie będzie głupi. Ale jak ktoś swoją głupotą kształtuje cały rynek, w którym ja też partycypuje to już mnie to irytuje. Staram się z tym walczyć ale z reguły jest to walnie głową w mur.

Zapewne kiedyś dojdzie do totalnego przegięcia pały przez developerów i gracze zrobią wielkie pikachu_face.jpg. To tak jakby pedofilowi stałe podsyłać zdjęcia małych dziewczynek i być zdziwionym, że gość z tym wciąż nie skończył. Widocznie ta społeczność zasługuje na takie traktowanie. Wyjdzie kolejna gra za 350 zł+, która ledwo działa i wielkie zdziwko jak wydawca do tego dopuścił. Dojdzie do tego, że ludzie będą preorderować gry po to żeby grać w nie pół roku później bo wcześniej się nie będzie po prostu dało. Ale pewnie nic im to nie da do myślenia.

Edytowane przez bleidd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Element Wojny napisał:

Jak widać żadne ostrzeżenia czy ciągłe wtopy premierowe niczego ich nie uczą, bo taki delikwent KONIECZNIE MUSI mieć ten produkt w swojej bibliotece na miesiące przed premierą. ON MUSI ! inaczej mu się zwoje poprzepalają. 

A potem przez dwa tygodnie wylewa żale na forum jak gra źle działa i gra w coś innego bo w to się zwyczajnie nie da. Ale wystarczy choćby trailer jakiejś nowości i znowu preorder złożony. I tak to się kręcił. Nie wiem czy istnieje jakaś inna branża, która ma takich niemądrych (staram się hamować) za klientów.

Edytowane przez bleidd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bleidd napisał:

A potem przez dwa tygodnie wylewa żale na forum jak gra źle działa i gra w coś innego bo w to się zwyczajnie nie da. Ale wystarczy choćby trailer jakiejś nowości i znowu preorder złożony. I tak to się kręcił. Nie wiem czy istnieje jakaś inna branża, która ma takich niemądrych (staram się hamować) za klientów.

Ja też pamiętam co najmniej kilku takich delikwentów krążących po różnych tematach i pre-orderujących bez opamiętania, ale nie będę ich tu wrzucał z wiadomych przyczyn. Najgorsze u tych osób jest to że jak gry wychodzą i nagle wylewa szambo, to oni na ogół piszą że gra im się dobrze a różnorakie "problemy" które napotykają (oczywiście rzadziej niż w przypadku wszystkich innych osób) w żaden sposób nie zabierają im radości z grania. Nosz Panie, toż to perfekcyjny target dla leniwych deweloperów ! Po co się starać ? Szkoda tylko że przez takie praktyki rykoszetem obrywają potem normalni gracze. 

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jutro, albo pojutrze siadam do RE:V, którego właśnie zakupiłem :E Kolejka tak długa gier do ogrania, że większość nowości AAA/AA spokojnie pomijam i czekają w kolejce. Masa plusów połatają i jeszcze znacznie taniej się kupi :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

Kolejka tak długa gier do ogrania, że większość nowości AAA/AA spokojnie pomijam i czekają w kolejce. Masa plusów połatają i jeszcze znacznie taniej się kupi :E

Aha, zaraz wpadnie ktoś i napisze że nie ma w co grać, bo wszystko co warte ogrania już dawno ograł ?????

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dark Ambient napisał:

Trochę kartoflane ryło zrobili protagoniście.

image.png.9594a1de5283c5f8a389a1fc171ccfcf.png

To Adam Sandler, jakieś 20 lat temu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dark Ambient napisał:

Trochę kartoflane ryło zrobili protagoniście.

 

img.thumb.jpg.499cd35abe8a78ba8ceec0b384c0f8de.jpg

Wygląda jak Adam Sandler ?

Adam Sandler

 

3 minuty temu, Element Wojny napisał:

 

To Adam Sandler, jakieś 20 lat temu. 

Dokładnie to samo skojarzenie miałem. Aktor który totalnie nie nadaje się do tego gatunku :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...