Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Pogralem troche (40min)i to moja opinia, w orginalna czasc nie gralem.

Minusy:

Grac na sluchawkach sie nie da przez idiotyczne jump scary i eventy gdzie nagle muzyka jest podglosniona. Przez to ciezko ustawic odpowiednia glosnosc.

Jump scary to dosyc prymitywna forma straszenia. Powinno byc budowanie atmosfery strachu

Prymitywny spawn potworow, jak musisz podejsc do konsoli cos wcisnac to jest duza szansa ze z tylu plecow wyskoczy ci powtwor.

Grafika fajna ale nie 'next genowa' 

Plusy

Historia zapowiada sie mega. Atmosfera kozacka. Strzelanie fajne, nawet b. fajne

 

 

 

4 minuty temu, ombre070 napisał:

Jest moc ?

Właśnie przez takie kwiatki postanowiłem wrócić do PCMR i jestem w trakcie składania nowej skrzynki.

Ja dokladnie w takiej samej bylem sytulacji. PC to jednak PC

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Jump scary to dosyc prymitywna forma straszenia.

Pamiętaj, że gra ma już swoje lata. To co kiedyś było OK dziś już nie jest. ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Widać się da zrobić grę na premierę bez większych zgryzów:

RhyI89.png

 

Słabo Shinji pozamiatał

NIjAiEz.jpg

Mi tam osobiście dużo bardziej od jedynyki podoba się dwójka Dead Space, ale najważniejsze że nie skopali, a zawsze mogło coś pójść nie tak.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis22 napisał:

Pograłem z 20 minut i jest ok na moim sprzęcie z DLSS na jakość.

W oryginał grałem na premierę, więc już nie pamiętam, jest ładnie ale The Callisto Protocol o wiele ładniejszy + bardziej podoba mi się ten bezpośredni system walki z unikami.

Też wolę ten bezpośredni system walki z unikami. Walka w Callisto jest bardziej mięsista, tam naprawdę walczy się o przeżycie. Dead Space to miał być ten epicki horror o którym tyle osób prawiło w temacie the Callisto Protocol, w stylu "to ma być straszne? Czekaj jak wyjdzie remake Dead Space'a to zobaczysz co to jest horror". I właśnie widzę, początek był spoko, ale teraz im dalej jestem w tej grze, tym klimat coraz bardziej się rozrzedza, i imo to jest na tym samym poziomie jeśli chodzi o scare factor co TCP, czyli praktycznie go nie ma.

Te jumpscary tak samo jak i moment rozpoczęcia walki z tym irytującym dźwiękiem w tle, jak rodem z filmów lat 80tych, który ma chyba za zadanie potęgować napięcie, jest żałosny i żenujący. Do tego gra jest masakrycznie przewidywalna, wiadomo gdzie i kiedy zacznie się walka. Zero horroru w grze która miała podobno być topem w tym aspekcie. Może dalej będzie lepiej, ale jak na razie nie widzę w tym nic specjalnego, a na pewno nie to o czym co niektórzy pisali w temacie TCP.

 

Edytowane przez ditmd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ombre070 napisał:

Jest moc ?

Właśnie przez takie kwiatki postanowiłem wrócić do PCMR i jestem w trakcie składania nowej skrzynki.

Jeszcze w tym roku, powrót konsol do 720p... Wersje Pro tych zabawek wejdą szybciej niż się wszystkim wydaje :E

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ditmd napisał:

Te jumpscary tak samo jak i moment rozpoczęcia walki z tym irytującym dźwiękiem w tle, jak rodem z filmów lat 80tych, który ma chyba za zadanie potęgować napięcie, jest żałosny i żenujący. Do tego gra jest masakrycznie przewidywalna, wiadomo gdzie i kiedy zacznie się walka. Zerro horroru w grze która miała podobno być topem w tym aspekcie. Może dalej będzie lepiej, ale jak na razie nie widzę w tym nic specjalnego, a na pewno nie to o czym co niektórzy pisali w temacie TCP.

Dokladnie. Ta gra to mocny sredniak, juz wole(mozecie mnie spalic na stosie)Forspoken ktora ma poprostu mniej irytujacych elementow. 

Co do jumpscarow i tej idiotycznej muzyki to musialem dzwie wylaczyc bo za bardzo irytowalo.

Historia ciagnie dalej jednak i pewnie przejde bo ciekawy jestem co dalej...

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Jeszcze w tym roku, powrót konsol do 720p... Wersje Pro tych zabawek wejdą szybciej niż się wszystkim wydaje :E

Tak samo jak Switch 2, a jeśli wyjdą to zmienią 720p na 1080p :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Jeszcze w tym roku, powrót konsol do 720p... Wersje Pro tych zabawek wejdą szybciej niż się wszystkim wydaje :E

Szybko została zwryfikowana tajemna moc PS5 i wysokie zegarki, zamiast jak XSX większy chip ale niżej taktowany, pewno PS5PRO dostanie po prostu lekko dopakowany chip dodatkowo w niższym procesie takie tam +30% do performance i wszystko czyli zamiast 1080p natywne będzie 1440p i cała róznica.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to co się zapamiętało z tamtych lat i pierwszego kontaktu z daną grą zaprocentuje po latach w przypadku jej remake'a. My się starzejemy, być może ograne przez te lata zostały inne horrory, które ukształtowały w nas inne odczucia lub przesycenie strachem więc później nie ma co się dziwić opinii @ditmd. Coś czuję, że odbierałbym grę podobnie gdybym ją kupił bo mam przesyt horrorów i również dziwnie mi się czytało te zapewnienia o wspaniałości Dead Space Remake w temacie o Callisto Protocol.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dead Space jest fajny, ale tylko jak się gra w niego pierwszy raz. Potem... no cóż. Nie ujmując tej grze, to solidny tytuł i zrobił fajne wrażenie w 2008 roku ale dzis, szczególnie jak grę się zna to ten sam cukierek tylko w ładniejszym opakowaniu i nic pozatym, a jak wziąść na warsztat porpawki ktore dodali i zmiany, byc może nawet gorszy.
To ocenie sam jak kiedyś zagram, za grosze.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, frog67 napisał:

Szybko została zwryfikowana tajemna moc PS5 i wysokie zegarki, zamiast jak XSX większy chip ale niżej taktowany, pewno PS5PRO dostanie po prostu lekko dopakowany chip dodatkowo w niższym procesie takie tam +30% do performance i wszystko czyli zamiast 1080p natywne będzie 1440p i cała róznica.

Zaraz sie okaze ze HDMI 2.1  bylo potrzebne tylko do Forza Horizon bo 4k/60fps+ na konsolach to rzadkosc

2 minuty temu, kadajo napisał:

Dead Space jest fajny, ale tylko jak się gra w niego pierwszy raz. Potem... no cóż. Nie ujmując tej grze, to solidny tytuł i zrobił fajne wrażenie w 2008 roku ale dzis, szczególnie jak grę się zna to ten sam cukierek tylko w ładniejszym opakowaniu i nic pozatym, a jak wiac na warsztat porpawki ktore dodali i zminy, bycmoze nawet gorszy.
To ocenie sam jak kiedyś zagram, za grosze.

Ja gram pierwszy raz i dla mnie to jest mocny sredniak. 6-7/10, nic wiecej. Mozna od biedy zagrac...tak samo jak w Calisto czy Fospoken

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej gra nie trafiła w twoje gusta.
Dziwi mnie cena jaka krzyczą za ten remake...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Najwyraźniej gra nie trafiła w twoje gusta.
Dziwi mnie cena jaka krzyczą za ten remake...

Pytanie w którym wypadku cena bardziej szczypie w oczy 

Forspoken czy Dead Space Remake ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pislaem o DSR
O Forspoken się nie wypoiadam bo nie interesuje mnie ta gra.
Ale patrząc ze to square enix to moge sie ceny tylko domyslec podobnie jak bylo z FFVii Remake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny minus DSR. Chcialem wyciszyc te darcie mordy przez potwory ale zostawic dialogi bohaterow i wiecie co?

Zgadliscie, darcie japy przez potwory to dialogi :E :E . Wyciszajac potwory wyciszam dialogi miedzy bohaterami.?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Kolejny minus DSR. Chcialem wyciszyc te darcie mordy przez potwory ale zostawic dialogi bohaterow i wiecie co?

Zgadliscie, darcie japy przez potwory to dialogi :E :E . Wyciszajac potwory wyciszam dialogi miedzy bohaterami.?

Trzeba zaczekać na patcha może to zmienią.

Coś jak wielu narzekało na drące japę Tengu w Tokyo Ghostwire to dodali w patchu osobny suwaczek dla głośności yokai i problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Dokladnie. Ta gra to mocny sredniak

W sumie po 3h mam juz dość. Chyba ząb czasu zostawił swój ślad jak na Uncharted. ?

32 minuty temu, kadajo napisał:

 


O Forspoken się nie wypoiadam bo nie interesuje mnie ta gra

 

Jak to? Nie wylejesz żali, że ktoś wydał swoje 350zl na to? ?

Dziwny jesteś… ?

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się fajnie gra. Częściej się "boję" niż w TCP,  szczególnie jak zrobi się naprawdę ciemno. Trochę mi brakuje tej walki wręcz (tylko bez tej mechaniki bujania się lewo/prawo) gdy pestek brakuje. Tutaj także niby jest, ale znacznie słabsza. 

 

Czepie się:

T223Yb.png

W 2023 chyba nie przystoi, aby pęknięte lustra tak wyglądały. Nieco słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Userkamil napisał:

W sumie po 3h mam juz dość. Chyba ząb czasu zostawił swój ślad jak na Uncharted.

 

Rozumiem cie. Ta gre jedyne co trzyma(dla mnie) to historia i klimat. Ktos kto zna historie i fabule znudzi sie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warta teraz kupować EA Pro by to przejść jak mam jeszcze pare gier do przejścia czy lepiej poczekać żeby od razu na Jedi się załapać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wystawiają oceny 9/10 widocznie to bardzo dobra gra ale skoro zmieniono głównie grafikę to tak trochę kiepsko, że przez tyle lat przy tak małej ilości zmian tak wysokie oceny.
Chyba nostalgia recenzentów.
To nie dla mnie tytuł. Odbiłem się od każdej części.
Cena 300zł za pełną wersję na steamie :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lifusiek napisał:

Myślicie że warta teraz kupować EA Pro by to przejść jak mam jeszcze pare gier do przejścia czy lepiej poczekać żeby od razu na Jedi się załapać?

Poczekaj. DSR to tylko mocny sredniak.

Ja kupilem za full price na steamie i twierdze ze nie jest to gra warta full price.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadowałem gre jeszcze raz i wyłaczyłem msi after...

I gra działa mega teraz wszystko na ultra 4k fsr na quality i chodzi jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lifusiek napisał:

Myślicie że warta teraz kupować EA Pro by to przejść jak mam jeszcze pare gier do przejścia czy lepiej poczekać żeby od razu na Jedi się załapać?

Czekaj, pomyśl jak prawdziwa cebula 60 zł za 2 gry. :cool:?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Poczekaj. DSR to tylko mocny sredniak.

Ja kupilem za full price na steamie i twierdze ze nie jest to gra warta full price.

Też twierdzę że DSR to nie jest gra warta pełnej ceny na steam, mimo że grałem w jedynkę i dwójkę (przy trójce już mnie szlag trafiał to nie to) i dla mnie to świetne gry klimat palce lizać i wcale nie patrzę przez pryzmat horrorów na nie, to po prostu klimacik pierwsza klasa, ale po prostu nie warte tej ceny.

Co innego RE4R ale to już inna broszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...