Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem i chwilę pograłem. Gra bardzo dobra się zapowiada pod względem rozgrywki i klimatu, ale działa jak gunwo. Już Callisto Protocol lepiej mi chodzi. Ktoś kiedyś wspominał, że nie zdziwi się jak DS będzie gorzej chodził i ... miał rację. Jutro pobawię się dłużej, bo rano wyjazd w trasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Czy kolegium uzytkownikow pclab zezwala na zakup gry czy:

1. Tak zezwala

2. Nie, bedziesz frajerem jak kupisz. To jest warte 79.48 pln maksymalnie

3. Nie, wspierasz ruskich jak kupisz

4. Nie, totalny 'gniot' 0/10

5. Jestes homofobem jak kupisz, czyli tak! Zezwala!

Ja kupiłem na STEAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu jest tu ludzi co pierwszy raz ten tytuł ogrywa ? Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Ja kupilem za full price na steamie i twierdze ze nie jest to gra warta full price.

Pełna cenę wydałeś na średniaka?! 
Jak mogłeś! ?

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Userkamil napisał:

Pełna cenę wydałeś na średniaka?! 
Jak mogłeś! ?

 

Przez ostatnie 20 lat pracowalem po 12h+ 5-6 dni w tygodniu. Czas troche powydawac kasy i przypomniec sobie mlodziencze hobby ?

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, skypan napisał:

Ilu jest tu ludzi co pierwszy raz ten tytuł ogrywa ? Pytam z ciekawości.

Ja nie grałem, mam zamiar to ograć, ale wpierw muszę skończyć Control wtedy zapewne wezmę abo za 60zł i przejdę, chyba, że poczekać do nowego jedi by ograć dwie gry

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma olbrzymi rozrzut FPS. 1440p, ustawienia wysokie, DLSS na jakość. Są miejsca, gdzie mam 144 FPS, a za chwilę spadek nawet do poniżej 60. Do tego jakieś przycięcia.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, skypan napisał:

Ilu jest tu ludzi co pierwszy raz ten tytuł ogrywa ? Pytam z ciekawości.

Przeszedłem grę ze dwa lata temu i tak mi się spodobała, że od razu chciałem zagrać ponownie. Jednak za dużo pamiętałem z pierwszej gry i odpuściłem sobie drugie przejście.

Teraz zacząłem grać w Remake i na średnim wydaje mi się zbyt łatwa oprócz tego trochę zbyt znajoma. Pogram jeszcze z godzinkę - dwie i może podniosę poziom trudności?

Tak ogólnie, to gra jest bardziej responsywna niż pierwowzór. Steruje się dużo lepiej, jednak kto wie, czy nie ucierpiał na tym gameplay? W pierwowzorze musiałem dużo bardziej uważać na mutantów, bo trudniej było dać nogę. Remake wygląda świetnie jednak po dwóch godzinach rozgrywki stwierdzam, że pierwowzór w niczym zasadniczo nie ustępuje odświeżonej wersji. Co więcej - w starym Dead Space miałem idealne 120 klatek w 4k, a tutaj dropy straszą czasem bardziej niż nekromorfy.?

P.S.

DSR to kolejna gra w ostatnich miesiącach ze stutterem na każdym komputerze. Do płynności CP2077 daleka droga.?

 

1 godzinę temu, frog67 napisał:

Też twierdzę że DSR to nie jest gra warta pełnej ceny na steam, mimo że grałem w jedynkę i dwójkę (przy trójce już mnie szlag trafiał to nie to) i dla mnie to świetne gry klimat palce lizać i wcale nie patrzę przez pryzmat horrorów na nie, to po prostu klimacik pierwsza klasa, ale po prostu nie warte tej ceny.

Co innego RE4R ale to już inna broszka.

RE4R - brak jakiejkolwiek polonizacji - :wymiotuje:

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i5 10400 i RTXie 3070 w 1440p (DLSS - jakość, reszta opcji na 'wysokie') śmiga bez większych problemów. W podstawkę oczywiście grałem na premierę w 2008 roku, obecnie mam za sobą kilka godzin gry w remake'a i jest ok, aczkolwiek efektu 'wow' nie uświadczyłem, co jest zrozumiałe - efekt 'wow' byl w 2008 roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo np. u mnie, tak jak na tym filmiku od 48 sekundy, potrafią dziać się w tej grze rzeczy naprawdę... jakby to ująć... magiczne :E 

Filmik znalazłem na Reseterze i pomijając opinie o tym forum, jest ono jak dla mnie fajnym źródłem informacji choćby dlatego, że zagląda tam Alex z DF. Napisał on całkiem niedawno, że materiał o DSR będzie w przyszłym tygodniu a gra ma pełno problemów co potwierdzają inni użytkownicy Resetery natomiast pierwszy wleci na kanał materiał video dotyczący ForsBroken... przepraszam, Forspoken :P 

 

Edytowane przez lamparcicho
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przed swoim pierwszym razem z DSem. To ma ogólnie w miarę dobrą fabułę, czy nie ma co na to liczyć i jedynie szukać klimatu i dobrego horroru? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzisiaj jak wróciłem z grą na Xa z poczty wysiadając z samochodu coś mi wypadło,ale nie wiedziałem co.

Jak się później okazało to była rozdzielczość :/?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakas teorie spiskowa dlaczego Dead space ma taryfe ulgowa w ocenach na steam jak i na pclab?

Przeciez to techniczny gniot taki sam jak forspoken. Tylko forspoken chodzi lepiej na konsolach.

Idac na fali entuzjazmu kupilem ta gre i JEDYNE co trzyma poziom tej gry to klimat i historia. CALA reszta jest mocno srednia lub bardzo zla.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentyment? Nie wiem co może jeszcze usprawiedliwiać tego typu potknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Macie jakas teorie spiskowa dlaczego Dead space ma taryfe ulgowa w ocenach na steam jak i na pclab?

Przeciez to techniczny gniot taki sam jak forspoken. Tylko forspoken chodzi lepiej na konsolach.

Idac na fali entuzjazmu kupilem ta gre i JEDYNE co trzyma poziom tej gry to klimat i historia. CALA reszta jest mocno srednia lub bardzo zla.

 

 

Przecież ja skrytykowałem już dead space za to że ma 1044p na konsoli PlayStation 5, totalne mydło na TV 4k poniżej fullhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Macie jakas teorie spiskowa dlaczego Dead space ma taryfe ulgowa w ocenach na steam jak i na pclab?

Przeciez to techniczny gniot taki sam jak forspoken. Tylko forspoken chodzi lepiej na konsolach.

Idac na fali entuzjazmu kupilem ta gre i JEDYNE co trzyma poziom tej gry to klimat i historia. CALA reszta jest mocno srednia lub bardzo zla.

DS wyglada znacznie lepiej od Forspoken. Na moim sprzecie smiga bardzo fajnie wiec czemu mial bym marudzic?

8 minut temu, caleb59 napisał:

Sentyment? Nie wiem co może jeszcze usprawiedliwiać tego typu potknięcia.

Zdecydowanie sentyment duzo tu dodaje, ja jestem zadowolony patrzac z punktu osoby ktora od ponad 14 lat w DS nie grala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Macie jakas teorie spiskowa dlaczego Dead space ma taryfe ulgowa w ocenach na steam jak i na pclab?

Żadna taryfa ulgowa, gra chodzi zdecydowanie lepiej i wygląda lepiej. 

 

U mnie sentyment raczej nie, grałem tylko raz na X360 prawie 15 lat temu, pamiętam jak przez mgłę. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Phoenix. napisał:

Tak slabo na konsoli?

 

Tam masz ledwo 10 TFLOPS na grafice AMD. Konsole bardzo szybko się zestarzały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Macie jakas teorie spiskowa dlaczego Dead space ma taryfe ulgowa w ocenach na steam jak i na pclab?

Przeciez to techniczny gniot taki sam jak forspoken. Tylko forspoken chodzi lepiej na konsolach.

Idac na fali entuzjazmu kupilem ta gre i JEDYNE co trzyma poziom tej gry to klimat i historia. CALA reszta jest mocno srednia lub bardzo zla.

 

 

Gra jest ogólnie znacznie lepsza od Callisto Protocol pod każdym względem, no może oprócz grafiki(co nie znaczy, że w DS:R jest kiepska). Także wysokie oceny gry jako gry mnie nie dziwią. Niemniej nie rozumiem jak można bronić tego jak ona działa. A niestety DS:R od strony technicznej to dziadostwo straszne. I to powinno być napiętnowane.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na konsolach gra wygląda momentami bardzo słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, ocenianie gry na podstawie konsoli to lekko śmieszne jest :E

RTXy 4000 ledwo sobie radzą z nowymi grami, a Wy oczekujecie że na śmiesznej konsolce sprzed kilku lat będzie super grafika i płynność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dark Ambient napisał:

Gra jest ogólnie znacznie lepsza od Callisto Protocol pod każdym względem, no może oprócz grafiki(co nie znaczy, że w DS:R jest kiepska). Także wysokie oceny gry jako gry mnie nie dziwią. Niemniej nie rozumiem jak można bronić tego jak ona działa. A niestety DS:R od strony technicznej to dziadostwo straszne. I to powinno być napiętnowane.

Na twoim sprzecie zle dziala? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam ponad 2h przegrane i:

16 godzin temu, Dark Ambient napisał:

Gra ma olbrzymi rozrzut FPS. 1440p, ustawienia wysokie, DLSS na jakość. Są miejsca, gdzie mam 144 FPS, a za chwilę spadek nawet do poniżej 60. Do tego jakieś przycięcia.

I nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dalej to tak chodzi. Serio, przy takich dropach nie da się grać. Na steamie to samo, wejdźcie w negatywne opinie i większość dotyczy tego jak gra działa. Także nie jestem w tym odosobniony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...