Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Ja więcej funu miałem w Callisto. Dla mnie Dead Space jest rozczarowaniem, gra jest do bólu przewidywalna, i w ogóle nie jest straszna, gdzie niby jest ten ciężki klimat horroru o którym tak namiętnie ludzie się rozpisywali? Czyszczenie pomieszczeń przy akompaniamencie irytujących dźwięków i muzyki nie robi na mnie wrażenia, momentami czuje się jakbym grał w jakiś przeciętny arena shooter, a nie survival horror :thumbdown:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dark Ambient napisał:

Tak, mam ponad 2h przegrane i:

I nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dalej to tak chodzi. Serio, przy takich dropach nie da się grać. Na steamie to samo, wejdźcie w negatywne opinie i większość dotyczy tego jak gra działa. Także nie jestem w tym odosobniony.

Ja gram w 4k z dlssi jest powyzej 50-60

Dziwne

Edytowane przez Sheenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ditmd napisał:

Ja więcej funu miałem w Callisto. Dla mnie Dead Space jest rozczarowaniem, gra jest do bólu przewidywalna, i w ogóle nie jest straszna, gdzie niby jest ten ciężki klimat horroru o którym tak namiętnie ludzie się rozpisywali? Czyszczenie pomieszczeń przy akompaniamencie irytujących dźwięków i muzyki nie robi na mnie wrażenia, momentami czuje się jakbym grał w jakiś przeciętny arena shooter, a nie survival horror :thumbdown:

Ta gra robiła wrażenie w 2008 roku bo za bardzo nie było nic podobnego, dziś...
Dodatkowo w takie gry trzeba się jednak wkręcać, jak rozgryziesz w 30 min. jak się w to gra itp to gra ani straszna ani nie stanowi wyzwania.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na EA w abo i tez te sciny odpychaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kazda gra na premiere to optymalizacyjny gniot, Calisto juz naprawili, a tu tez chwile potrwa. Czekam teraz na premiere Hogwarta bo tam tez pewnie kwiatki beda ?

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te filmy i... chyba się jeszcze przypatrzę, bo na razie to poza snopami światła i rozdziałką tekstur widzę to samo DS co w 2008... mam wrażenie, że na trailerach było inaczej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, frog67 napisał:

Dobrze że tylko to, a nie że jeszcze Necromorphy zostały dotknięte WOKE :E 
to by dopiero było straszne.

Przecież patrząc na to jak się zachowują, necromorphy na bank są płci żeńskiej :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zas napisał:

Patrzę na te filmy i... chyba się jeszcze przypatrzę, bo na razie to poza snopami światła i rozdziałką tekstur widzę to samo DS co w 2008... mam wrażenie, że na trailerach było inaczej? 

to przestań ogladać filmiki z konsol ?

  

22 minuty temu, kadajo napisał:

Ta gra robiła wrażenie w 2008 roku bo za bardzo nie było nic podobnego, dziś...
Dodatkowo w takie gry trzeba sie jednak wkrecac, jak rozgryzies w 30 min. jak sie w to gra itp to gra ani straszna ani nie staowni wyzwania.

rozumiem że dziś jednak kupiłeś i grasz? czy po raz kolejny wypowiadasz sie teoretycznie? 

Edytowane przez DarkEater
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DarkEater napisał:

rozumiem że dziś jednak kupiłeś i grasz? czy po raz kolejny wypowiadasz sie teoretycznie? 

Zle rozumiesz, Kadajo to gracz teoretyk i krytyk z opinii i filmikow innych?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DarkEater napisał:

rozumiem że dziś jednak kupiłeś i grasz? czy po raz kolejny wypowiadasz sie teoretycznie? 

A czym, poza grafika się ta gra rożni od tej z 2008 roku, co mamy tu niby zrozumieć albo magicznego odkryć grając w nią ?

2 minuty temu, Sheenek napisał:

Zle rozumiesz, Kadajo to gracz teoretyk i krytyk z opinii i filmikow innych?

To też admin którego cierpliwość ma granice ?

  • Confused 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze na to porównanie i tylko IGN chyba mógł to tak spieprzyć.

Przy Dead Space gamme mamy ustawioną ok, ale już w Calisto to jest wszystko tak przestrzelone że żygać się chcę, bez sensu takie porównania, gamma pogrzebała wszystko, czy tam pracują ślepi? żeby coś tak lamersko położyć.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kadajo napisał:

Ta gra robiła wrażenie w 2008 roku bo za bardzo nie było nic podobnego, dziś...
Dodatkowo w takie gry trzeba się jednak wkręcać, jak rozgryziesz w 30 min. jak się w to gra itp to gra ani straszna ani nie stanowi wyzwania.

Robiła dla tych, którzy nie znali System Shocka 2. Dead Space 2008 to była bardzo fajna gra, ale i tak była to wykastrowana i uproszczona wersja SS2. Zresztą pierwotnie plany były jakoby DS miał być SS3, ale zaniechano to w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gre mam na FULLHD z DLSS na jakość tylko wolumetryka ustawiona na średnie bo to daje po garach a tak b dobrze chodzi a nawet jak miałem dropy to nie były odczuwalne(może mam g-sync).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dark Ambient napisał:

Robiła dla tych, którzy nie znali System Shocka 2. Dead Space 2008 to była bardzo fajna gra, ale i tak była to wykastrowana i uproszczona wersja SS2. Zresztą pierwotnie plany były jakoby DS miał być SS3, ale zaniechano to w końcu.

A to ciekawe, nie grałem w SS2, wiem dziwne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, frog67 napisał:

Tak sobie patrze na to porównanie i tylko IGN chyba mógł to tak spieprzyć.

Przy Dead Space gamme mamy ustawioną ok, ale już w Calisto to jest wszystko tak przestrzelone że żygać się chcę, bez sensu takie porównania, gamma pogrzebała wszystko, czy tam pracują ślepi? żeby coś tak lamersko położyć.

pewnie sponsorowane porownanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na konsoli może j brakuję wiadro rozdzielczości,ale mimo wszystko gra się naprawdę dobrze.Muszę dodać że nigdy w DS nie grałem.Przy opalonym 5.1 jest klimat :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, kadajo napisał:

To też admin którego cierpliwość ma granice ?

Cierpliwosc do gier??

Przeciez prawde pisze, ty malo w co nowego grasz. I wiekszosc co wychodzi krytykujesz non stop.

Oczywiscie czesto zasluzenie, tyle ze w temacie tej gry akurat juz marudziles na sam fakt jej istnienia ?

Edytowane przez Sheenek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega forum, wiem trudne do zrozumienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dark Ambient napisał:

Pobrałem i chwilę pograłem. Gra bardzo dobra się zapowiada pod względem rozgrywki i klimatu, ale działa jak gunwo. Już Callisto Protocol lepiej mi chodzi. Ktoś kiedyś wspominał, że nie zdziwi się jak DS będzie gorzej chodził i ... miał rację. Jutro pobawię się dłużej, bo rano wyjazd w trasę.

Ja wróżyłem i wywróżyłem. 

To trochę nie fair wobec Callisto Protocol. Tam zjechano optymalizację a tutaj przemilczano. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kadajo napisał:

Na tym polega forum, wiem trudne do zrozumienia :)

Forum polega na pytaniu gdy sie nie wie i odpowiadaniu gdy sie wie, tak sie tworzy dyskusja. Ty ostatnio, z tego co zauwazyłem wypowiadasz sie, płaczesz i krytykujesz w temacie nviada 40xx.  nie pytasz, a karty nie masz

teraz w temacie DSR o grze w którą nawet nie zagrałeś..

Na tym polega SPAM, wiem trudne do zrozumienia :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dyskusja misiu, dyskusja, a to ze tobie się coś nie podoba niczego nie zmienia :)

P.s. A spamem to jest zaatakowanie mojej osoby w tym temacie i pisanie kompletnie nie na temat gry.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie gra wygląda bardzo dobrze - ten megaszczegółowy RIG robi wrażenie.

W przeciwieństwie do Callisto, gdzie musiałem OLEDa ustawić specjalnie pod grę, żeby usunąć domyślne mleko, DS R od razu wygląda dobrze. Wszystko jest ostre, fajnie oświetlone i ocieniowane poprawiono responsywność sterowania, Isaac jest też szybszy i zwinniejszy niż w oryginale - można nawet uciec necromorfom, jak skończy się zdrowie, amunicja albo staza. Gra sprawia mi dużą przyjemność, nie straszy, może dlatego, że rok-dwa temu ograłem DS 2008 i mechaniki mam świeżo w pamięci więc nie mam większego problemu z odcinaniem kończyn.

Dropy niestety są, choć nie psują odbioru gry. Możliwe, że najnowsze gry wymagają szybszych platform (12-13 generacja intela, DDR5). Moja grafika trochę się nudzi (pobiera w grze ok. 250-280W) natomiast procesor stale jest dociśnięty 100-130W. Być może i9 9900k jest botleneckiem na mojej platformie.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości czemu ty oceniasz obciążenie podzespołów na poziomie W a nie obciążenia % ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w tej grze jest backtracingu... Praktycznie ciągle po tych samych lokacjach się chodzi. Już TCP miał bardziej zróżnicowane miejscówki, ale za to więcej tych korytarzy maskujących wczytywanie gry.  Mi to bardziej przypomina remaster niż rimejk, bo gdyby było to pełnoprawne odświeżenie gry to coś by chyba z tym zrobili. 

Piła jest świetna, szczególnie ten alternatywny przycisk, można stać miejscu, a przeciwnik nawet się nie zbliży,  bo będzie odpychany.

Ekonomia tutaj nieco kuleje, te kredyty po 100 co się podnosi bardzo często są bezużyteczne, gdzie uppgrade kosztuje kilka/kilkanaście tyś. 

Dźwięk miał być super (z zapowiedzi), ale jak dla mnie niczym się nie wyróżnia. Sporo Necrosów respiło mi się za plecami bez żadnego ostrzeżenia czy też dźwięku. Żadnych kroków też nie słyszałem. Chyba, że chodzą tylko na placach. :E  Nie wiem czy było to w oryginale, ale podoba mi się bicie serca, kiedy Isaac jest w stresowym momencie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajoProcenty nie zawsze oddają jak jest z dociskaniem gpu. Sporo zależy od gry i danej miejscówki. U mnie są sytuacje, gdzie wykorzystanie gpu jest 99% i jest pobór na poziomie 140-150W, a może w innej bardziej wymagającej grze być też 99%, ale już leci na np. 190w. Przy tych samych ustawieniach gpu. Bez limitu klatek itd.

Edytowane przez Kelam
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...