Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Za mną 6 godzin gry, jestem pod koniec 3 rozdziału. Gra jednak wygląda (w 4k, na RTX4090+OLED z HDR) świetnie, o klasę lepiej niż pierwowzór. Miejscówki, których nie lubiłem (te związane z próżnią i zerową grawitację) teraz dają mi przyjemność, wreszcie wszystko widać, czysto, klarownie, szczegółowo. Mechanika gry poprawiona, jest bardziej responsywnie, szybciej, celniej.

Gra świateł i cieni, szczegółowość postaci i otoczenia, ech... No i polski dubbing dużo wniósł. Grając wcześniej nie zwracałem uwagi na fabułę, teraz z przyjemnością ją śledzę

Dropy nieuciążliwe, szybko przestaje się na nie zwracać uwagę.

Gram powoli, liżę ściany, zaglądam wszędzie - gra pewnie zajmie mi 25 godzin.

Dla mnie gra roku (chodzi mi o ostatnie 12 miesięcy).

Edytowane przez tgolik
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Tak sobie myśle że wiele osób które pisalo o DS że zobaczysz jaki straszny, nie to co Calisto to odnoszę wrażenie że już nie pamiętali tytułu i wyobraźnia z zawodną pamięcią dodawała swoje.

Dead Space wcale nie taki straszny ten sam poziom straszenia co Calisto, to już bardziej w pory robiłem jak w TEW mnie Laura ganiała czy też taki Outlast to już całkiem przy DS straszak pełną gębą.

Co to miało nie być, jak to miało nie straszyć, jakiej to atmosfery grozy, budowania napięcia i klimatu miało nie posiadać. A tu gra wyszła, i co się okazuje? Że niczym się nie różni od Callisto :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po skonczeniu gry.

Świetnie zrobiony remake, przynajmniej na pc można cieszyć sie nim jak należy.  

W pełni zadowolony, znakomicie spędzone 12h i wydane 60zł ?

 

Edytowane przez DarkEater
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ditmd napisał:

Co to miało nie być, jak to miało nie straszyć, jakiej to atmosfery grozy, budowania napięcia i klimatu miało nie posiadać. A tu gra wyszła, i co się okazuje? Że niczym się nie różni od Callisto :lol2:

Bo niektorzy chyba zapomnieli ze to mial byc remake , a jak gra straszy jaki ma klimat itp to juz bylo wiadomo od premiery w 2008r. Jesli ktos sie spodziewal ze bedzie to zupelnie przebudowana gra jak RE 2 i 3 remake no to sorry. Od pierwszych gameplayow bylo widac ze to stary dobry DeadSpace dostosowany graficznie do obecnych czasow, poprawiono kilka mechanik i to wszystko. Takze nie wiem skad  ludzie brali takie mylne wyobrazenia czym ten remake bedzie. Jak komus podszedl oryginal to i remake pewnie mu podejdzie. Jak gra 1 raz to jak z kazda nowa grą jedym podejdzie innym nie ale trzeba miec na uwadze ze to remake 15 letniej gry. Wiekszosc narzekan oprocz technikaliow bierze sie chyba stad ze ludzie oczekiwali bardziej deadspace 4 po tym remaku. Ja DS 1 i 2 ogralem po kilka razy . Remake tez ogram ale na pewno nie za taka cene bo jesli chodzi o sama rozgrywke wiem ze niczym mnie nie zaskoczy, nie zaskoczy bo to po prostu remake...ale mimo wszystko fajnie bedzie poszwedac sie po Ishimurze kolejny raz z duzo lepsza grafika i kilkoma poprawionymi mechanikami

Edytowane przez naczelnik5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych gra roku, dla mnie optymalizacyjny bubel roku mimo że dopiero styczeń. Callisto jeśli chodzi o stan techniczny na premierę to przy tym święty graal optymalizacyjnego kunsztu programistycznego :E Większego shitu na premierę na PC dawno nie widziałem. Ja rozumiem, że wymaganie stałych 60ciu fpsów w 1440p na ultra w grach 3xA będzie w moim przypadku przesadą (procek do wymiany na 5700X lub wyżej, karta minimum 3080tka z 12GB vramu) ale do bulwy nędzy i wuja pana, ja nie siedzę na 1050Ti i 4770k żeby nie móc uzyskać na high bez DLSS czy innego FSR'a stałych 30stu (TAK-30stu!) klatek na sekundę aby "komfortowo" (i bez ścinek) pograć w ten syf w trybie console cinematic experience korzystając z pada :P W 1080p i 720p są takie same cuda, sprawdzałem. Czy to preset low czy medium czy mix ustawień, z DLSSem ultra performance czy innym FSRem. Na szczęście nie jestem sam z tym dziwnym problemem (prawdopodobnie to memory leak):

 Memory leak? : DeadSpace (reddit.com)

A poniżej garść screenów, można się pośmiać :D 

W sumie sam mam ubaw i jak to mówi nasz forumowy kolega "co za banda programistycznych nieudaczników i leniwych psów, hatfu" 

Dead-Space-2023-01-27-18-13-24-299.png

Dead-Space-2023-01-27-18-13-30-738.png

Dead-Space-2023-01-28-13-09-00-338.png

Dead-Space-2023-01-29-14-35-55-053.png

Dead-Space-2023-01-29-14-52-26-414.png

Dead-Space-2023-01-29-14-54-41-211.png

Dead-Space-2023-01-29-14-54-52-938.png

Dead-Space-2023-01-29-14-55-03-379.png

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tgolik napisał:

Gra jednak wygląda (w 4k, na RTX4090+OLED z HDR) świetnie, o klasę lepiej niż pierwowzór.

Ja też jestem chwilami pod wrażeniem jak to wygląda!


https://imgur.io/a/6Lx7mbb

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, DarkEater napisał:

Właśnie jestem po skonczeniu gry.

Świetnie zrobiony remake, przynajmniej na pc można cieszyć sie nim jak należy.  

W pełni zadowolony, znakomicie spędzone 12h i wydane 60zł ?

 

60zł za remake gry na 12h to uczciwa cena a nie 269zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami lepsze jest intensywne 12h niż nudne jak flaki z olejem 50h w ubi-sanboxie. Tak samo jak lepszy może być dobrze napisany psychologiczny dramat niż 7 tomowy melodramat dla gospodyń domowych.

Edytowane przez bleidd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tgolik napisał:

Za mną 6 godzin gry, jestem pod koniec 3 rozdziału.

Godzinę temu, tgolik napisał:

Dla mnie gra roku (chodzi mi o ostatnie 12 miesięcy).

Serio? Po 6h gra roku?  To nie wiem w co Ty grałeś. :E 

 

Godzinę temu, tgolik napisał:

Miejscówki, których nie lubiłem (te związane z próżnią i zerową grawitację) teraz dają mi przyjemność, wreszcie wszystko widać, czysto, klarownie, szczegółowo.

Dziwne. Dla mnie irytujące etapy to są irytujące etapy bez względu czy mam OLEDa czy LCD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lamparcicho napisał:

Dla jednych gra roku, dla mnie optymalizacyjny bubel

DLSS włącz. :P  odpalasz RT na wysokie i się jeszcze dziwisz jak to chodzi na 3070

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaycob napisał:

Serio? Po 6h gra roku?  To nie wiem w co Ty grałeś. :E 

 

Dziwne. Dla mnie irytujące etapy to są irytujące etapy bez względu czy mam OLEDa czy LCD. 

Nic dziwnego że gra roku. Wszelkiego rodzaju gry z otwartym światem obecnie klasyfikuje jako niegrywalne ( przejadły mi się ) Tylko staroszkolne liniówki !

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

Serio? Po 6h gra roku?  To nie wiem w co Ty grałeś. :E 

 

może faktycznie mało grał, jak dla mnie Elden Ring i GoW Ragnarok > DSR mimo że to dobra pozycja

W DS najlepsze przed nim, od połowy zaczyna sie robić jeszcze ciekawiej

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zigu17 napisał:

Nic dziwnego że gra roku. Wszelkiego rodzaju gry z otwartym światem obecnie klasyfikuje jako niegrywalne ( przejadły mi się ) Tylko staroszkolne liniówki !

No bo tylko gry z otwartym światem wychodzą. :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaycob napisał:

Serio? Po 6h gra roku?  To nie wiem w co Ty grałeś. :E 

A co lepszego wyszło w styczniu? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bleidd napisał:

A co lepszego wyszło w styczniu? :D 

Napisał od 12 msc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta gra roku to jest w najlepszym wypadku 7/10.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DarkEater napisał:

może faktycznie mało grał, jak dla mnie Elden Ring i GoW Ragnarok > DSR mimo że to dobra pozycja

W DS najlepsze przed nim, od połowy zaczyna sie robić jeszcze ciekawiej

Elden Ring i GoW Ragnarok to nie moje klimaty. Porównuję z Calisto, Plague Tale Requiem, Far Cry 6, Dying Light 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tgolik napisał:

Elden Ring i GoW Ragnarok to nie moje klimaty. Porównuję z Calisto, Plague Tale Requiem, Far Cry 6, Dying Light 2.

z tego grona to nic dziwnego że gra roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jaycob napisał:

 

 

46 minut temu, lamparcicho napisał:

Dla jednych gra roku, dla mnie optymalizacyjny bubel roku mimo że dopiero styczeń. Callisto jeśli chodzi o stan techniczny na premierę to przy tym święty graal optymalizacyjnego kunsztu programistycznego :E Większego shitu na premierę na PC dawno nie widziałem. 

No cos ty , wszystko sie zgadza, to nowy trend tworcow gier. Idzmy z duchem czasu. Ostatnio kazda nowa gra w 4k RT i ultra ma upodlic RTX 4090 zeby nie osiagnal 60fps i to sie udaje wiec DS R nie bedzie gorszy. A ty śmiesz mieć pretensje o wydajnosc przy leciwym rtx3070? ??

Edytowane przez naczelnik5
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DarkEater napisał:

z tego grona to nic dziwnego że gra roku :)

Dużego wyboru nie miał. Wszystkie te gry (poza FC6, bo nie grałem) to imo średniaki. 

4 minuty temu, naczelnik5 napisał:

 

No cos ty , wszystko sie zgadza, to nowy trend tworcow gier. Idzmy z duchem czasu. Ostatnio kazda nowa gra w 4k RT i ultra ma upodlic RTX 4090 zeby nie osiagnal 60fps i to sie udaje wiec DS R nie bedzie gorszy. A ty śmiesz mieć pretensje o wydajnosc przy leciwym rtx3070? ??

Smutna prawda, teraz bez DLSS czy FSR nie pograsz jak nie masz high endowej grafy. A jak wył RT to okazuje się, że bardzo dużo traci się w niektórych tytułach, bo cieni nie ma. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, lamparcicho napisał:

Dla jednych gra roku, dla mnie optymalizacyjny bubel roku mimo że dopiero styczeń. Callisto jeśli chodzi o stan techniczny na premierę to przy tym święty graal optymalizacyjnego kunsztu programistycznego :E Większego shitu na premierę na PC dawno nie widziałem. Ja rozumiem, że wymaganie stałych 60ciu fpsów w 1440p na ultra w grach 3xA będzie w moim przypadku przesadą (procek do wymiany na 5700X lub wyżej, karta minimum 3080tka z 12GB vramu) ale do bulwy nędzy i wuja pana, ja nie siedzę na 1050Ti i 4770k żeby nie móc uzyskać na high bez DLSS czy innego FSR'a stałych 30stu (TAK-30stu!) klatek na sekundę aby "komfortowo" (i bez ścinek) pograć w ten syf w trybie console cinematic experience korzystając z pada :P W 1080p i 720p są takie same cuda, sprawdzałem. Czy to preset low czy medium czy mix ustawień, z DLSSem ultra performance czy innym FSRem. Na szczęście nie jestem sam z tym dziwnym problemem (prawdopodobnie to memory leak):

 Memory leak? : DeadSpace (reddit.com)

A poniżej garść screenów, można się pośmiać :D 

W sumie sam mam ubaw i jak to mówi nasz forumowy kolega "co za banda programistycznych nieudaczników i leniwych psów, hatfu" 

Dziwna sprawa, mam już lekko ponad 7h za sobą i żadnych problemów. Na Steam też 86% pozytywnych komentarzy, Callisto po premierze miało dużo dużo gorsze ocenki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Coś jest na rzeczy, mój znajomek od grania na lapku z RTX 3070 miał na koniec gry przy walce z bossem 9fps. :E

 

  Ukryj zawartość

Powiedz mu, że nie jest jedynym też miałem ok 10 klatek na tej samej karcie. :E 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...