Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Element Wojny napisał:

Jakoś mnie to nie zaskakuje. Kolejna niby kultowa seria, której niby wszyscy chcą w internetach a jak wydają to okazuje się, że i seria nie taka kultowa i gatunek nie taki popularny. No to co dalej. Remake 2 za kolejne 15 lat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lpcl napisał:

Jakoś mnie to nie zaskakuje. Kolejna niby kultowa seria, której niby wszyscy chcą w internetach a jak wydają to okazuje się, że i seria nie taka kultowa i gatunek nie taki popularny. No to co dalej. Remake 2 za kolejne 15 lat? 

Nie wszyscy kupują remake'i/remastery. Dla całkiem sporej ilości graczy lepsza grafa i poprawiony gaemplay nie zmienia odbioru historii którą już kiedyś poznali.

Sam dostałem ME LE i to za darmo w rozdawnictwie na Amazonie i do dziś nie ograłem, bo po 2 godzinach przestałem widzieć jakiekolwiek różnice poza teksturami poprawionymi tu czy tam. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że ostatnia stara część sprzedała się wg ea niedostatecznie a było to chyba z 5 czy 6 mln, więc ciekawe na jaki oni teraz wynik liczą? Poza tym panowie nie oszukujmy się. Mimo sentymentów to ta seria nigy nie była mega popularna. Po prostu trzeba się pogodzić, że to nie jest mainstreamowy typ gier. I raczej nigdy nie będzie renesansu tego typu gier, skoro kiedyś inne formy nie poszły tym tropem to tym bardziej teraz to się nie uda. Btw przypomniało mi się, że pierwsze gears miało fajny vibe scifi horroru. Potem to się zmieniło niestety. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu może wersja z 2008 nie zestarzała się na tyle, żeby bulić za Remake. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o DLSS/FSR w tej grze? Będzie poprawione?

Dla mnie to najgorsza adaptacja tej technologii. Zarówno DLSS jak i FSR nawet na najwyższych ustawieniach od razu rozpikselowywują tekstury. Inne ustawienia jakości są jeszcze gorsze.

Dograłem reshade'a ale tu nie ma co ratować dodatkowym wyostrzaniem.

 

taa.jpg

d.jpg

f.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Szambo napisał:

Po prostu może wersja z 2008 nie zestarzała się na tyle, żeby bulić za Remake. 

Sprzęt idzie do przodu. Możliwości graficzne idą do przodu, i fajnie, że ktoś chce to wykorzystywać.
Ale póki co, najbardziej wykorzystywać to chcą "głupich" userów. Nowa wersja gry - jak piszesz - która różni się śladowo jest:
a) zaledwie fanaberią garstki graczy z dobrym sprzętem na zasadzie - fajnie byłoby zobaczyć dokokszoną wersję gry X,
b) ilu jest graczy z dokokszonym sprzętem (?)
c) babole optymalizacyjne, które frustrują ludzi nawet z gpu najnowszej generacji,
ale to wszystko... nie za kwotę rzędu 350 -250 pln!

To jest tylko bajer, który niewiele wnosi, i za który można zapłacić z 50 zł. Chyba, że mówimy o prawdziwym rewolucyjnym odgrzaniu gry typu RE 2, 3...
W przeciwnym razie remake gry, która ciągle nieźle wygląda a w wersji nowej, tylko "trochę" lepiej - remake musi okazać się porażką ilościową / finansową.


 

7 minut temu, MSky7 napisał:

Co sądzicie o DLSS/FSR w tej grze? Będzie poprawione?

Dla mnie to najgorsza adaptacja tej technologii. Zarówno DLSS jak i FSR nawet na najwyższych ustawieniach od razu rozpikselowywują tekstury. Inne ustawienia jakości są jeszcze gorsze.

Dograłem reshade'a ale tu nie ma co ratować dodatkowym wyostrzaniem.

IMO dramat. ?

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale mam timing :-)

Właśnie poprawili. Patch ma 193MB.

DLSS i FSR nie robią już pikselozy.

 

f2.jpg

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Sprzęt idzie do przodu. Możliwości graficzne idą do przodu, i fajnie, że ktoś chce to wykorzystywać.
Ale póki co, najbardziej wykorzystywać to chcą "głupich" userów. Nowa wersja gry - jak piszesz - która różni się śladowo jest:
a) zaledwie fanaberią garstki graczy z dobrym sprzętem na zasadzie - fajnie byłoby zobaczyć dokokszoną wersję gry X,
b) ilu jest graczy z dokokszonym sprzętem (?)
c) babole optymalizacyjne, które frustrują ludzi nawet z gpu najnowszej generacji,
ale to wszystko... nie za kwotę rzędu 350 -250 pln!

 

"która różni się śladowo"

po tym przestałem to czytać... 

Edytowane przez DarkEater
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Sprzęt idzie do przodu. Możliwości graficzne idą do przodu, i fajnie, że ktoś chce to wykorzystywać.
Ale póki co, najbardziej wykorzystywać to chcą "głupich" userów. Nowa wersja gry - jak piszesz - która różni się śladowo jest:
a) zaledwie fanaberią garstki graczy z dobrym sprzętem na zasadzie - fajnie byłoby zobaczyć dokokszoną wersję gry X,
b) ilu jest graczy z dokokszonym sprzętem (?)
c) babole optymalizacyjne, które frustrują ludzi nawet z gpu najnowszej generacji,
ale to wszystko... nie za kwotę rzędu 350 -250 pln!

To jest tylko bajer, który niewiele wnosi, i za który można zapłacić z 50 zł. Chyba, że mówimy o prawdziwym rewolucyjnym odgrzaniu gry typu RE 2, 3...
W przeciwnym razie remake gry, która ciągle nieźle wygląda a w wersji nowej, tylko "trochę" lepiej - remake musi okazać się porażką ilościową / finansową.


 

IMO dramat. ?

Szczerze to wole taki remake niż 10 najnowszych niegrywalnych giereczek z otwartym światem. Jak za 10 lat wydadzą rimejk rimejku to też kupie bo to fajna gra. Ostatnia dobra gra jaka wyszła w ostatnim czasie to było The last of us 2, ale to było ponad 2 lata temu.

Edytowane przez Zigu17
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, DarkEater napisał:

"która różni się śladowo"

po tym przestałem to czytać... 

Czym się różni? Dymkiem? Wolumtryką światła wentylatorka?
Włącz obie wersje żonie, niekumatemu kumplowi albo sąsiadowi - niech wskaże różnice.
Pewnie uzna, że to "ta sama" gra. To są niuanse dla zboków i fanów.

 

 

6 minut temu, Zigu17 napisał:

Szczerze to wole taki remake niż 10 najnowszych niegrywalnych giereczek z otwartym światem. 

Ja też, ale na mnie i na Tobie wyniku finansowego i frekwencyjnego nie zrobią.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Czym się różni? Dymkiem? Wolumtryką światła wentylatorka?
Włącz obie wersje żonie, niekumatemu kumplowi albo sąsiadowi - niech wskaże różnice.
Pewnie uzna, że to "ta sama" gra. To są niuanse dla zboków i fanów.

 

 

Ja też, ale na mnie i na Tobie wyniku finansowego i frekwencyjnego nie zrobią.

Z drugiej strony mieli gotową grę, jedynie ją upiększyli. Koszty wyprodukawania takiego rimejku jest nieporównywalnie mniejszy od napisania gry od nowa, więc jakoś super extra sprzedać się nie musi. Druga sprawa że jest pewnie cała masa 20latków którzy w starego DS nie grała, więc to dobra okazja by taką odświeżana wersje ograć. Co do grafiki, to na najwyższych ustawieniach w 4k gra wygląda ładnie. Calisto było ładniejsze, ale ten nowy DS graficznie nie jest najgorszy. Czekam na drugą część :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Czym się różni? Dymkiem? Wolumtryką światła wentylatorka?
Włącz obie wersje żonie, niekumatemu kumplowi albo sąsiadowi - niech wskaże różnice.
Pewnie uzna, że to "ta sama" gra. To są niuanse dla zboków i fanów.

 

Trzeba by było być napradę ślepym, głuchym lub uposledzonym by nie zauważyć rożnic,

poczynając od grafiki, polskiego dubbingu, tego że Isaac w koncu nie jest niemową!, remake ma dodatkowe misje, inną budowa poziomów, ulepszenie interfesu i mapy, 2 walki z Lewiatanem!, dodatkowe kombinezony, alternatywne zakonczenie, brak problemów ze sterowaniem  etc.

widze kolega kolejny teoretyk który nie grał ale sie wypowiada? 

Edytowane przez DarkEater
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za pyt nie w temacie jedynki, czy można zapytać się o wasze zdanie na temat drugiej i trzeciej części DS?  Też takie dobre jak jedynka? Choć przewinęło mi w temacie, że DS2 niby jest bardzo fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: 1 - action horror i podwaliny fabuły, 2- action shooter i rozwinięcie fabuły, 3 - coopowy śmieć niewarty splunięcia.

Edytowane przez caleb59
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reddzik dla mnie 2 ciut lepsza od jedynki. 3 to imo najslabsza czesc , 2 razy do niej  podchodzilem i nie skonczylem  .W 3 zrobili z DSa zwykly tpp shooter bez klimatu poprzedniczek z hordami wrogow. 1 i 2 chyba po 3 razy przechodzilem

Edytowane przez naczelnik5
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DarkEater napisał:

Trzeba by było być napradę ślepym i  uposledzonym by nie zauważyć rożnic,

Nie pisz do mnie w ten sposób, bo jestem masturbatorem graficznym i widzę każdy niuans nowej wersji.
Mówię u człowieku "z ulicy", i to, co on widzi.

 

 

14 minut temu, DarkEater napisał:

poczynając od grafiki, polskiego dubbingu, tego że Isaac w koncu nie jest niemową!, remake ma dodatkowe misje, inną budowa poziomów, ulepszenie interfesu i mapy, 2 walki z Lewiatanem!, dodatkowe kombinezony, alternatywne zakonczenie, brak problemów ze sterowaniem  etc.widze kolega kolejny teoretyk który nie grał ale sie wypowiada? 

Nie. Realista.
Odnieś się wyłącznie do tego, co napisałem.?
Włącz obie wersje komuś (kto nie wie tego wszystkiego, co wiesz Ty) i każ mu wskazać różnice.
Nawet ich nie dostrzeże.

I tu jest pies pogrzebany.
Póki ktoś w to nie zagra (i nie przekona się o tym, co piszesz) nie będzie widział sensu zakupu (jeżeli nie jest FANEM tej gry).

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co pozmieniali w poziomach? Misje wyglądają jakoś inaczej, jest inny układ pomieszczeń na statku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Nie pisz do mnie w ten sposób, bo jestem masturbatorem graficznym i widzę każdy niuans nowej wersji.
Mówię u człowieku "z ulicy", i to, co on widzi.

 

Człowiek z ulicy nie bedzie porównywał wersji bo po co?  Ten co grał w wersje z 2008 i mu sie podobało chetnie kupi Remake (ja i wielu innych) 

Pokolenie 20 latków które nie grało w pierwowzór z ciekawości kupi remake bo o starej wersji mógło nie słyszeć, a zagrać tymbardziej bo po co miałby sięgać po tak starą gre? (z młodych konsolowców kto ma teraz ps3?)  skoro wychodzi duza ilosc nowych gier, sam mam syna w tym wieku i zapewne tej z 2008 by nie ruszył, nieraz mu pokazywałem stare klasyki to nie interesowało go bo grafika "retro". 

Więc dla nich też jest nowa wersja, taki jest własnie cel remakeów, dla każdego coś dobrego. 

Cytat

Póki ktoś w to nie zagra (i nie przekona się o tym, co piszesz) nie będzie widział sensu zakupu (jeżeli nie jest FANEM tej gry).

czytaj wyżej, po to są recenzje, reklamy itp. 

Pisanie że gra sie rózni śladowo jest po prostu ignorancją. 

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zmiany względem oryginału są lekko mówiąc kontrowersyjne. Isaac teraz lubi rypać stare baby, ale co poradzić takie też muszą mieć swoją reprezentację w grach. 

 

images.jpeg-25.jpg

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syn ci dorośnie to trochę więcej oleju będzie miał w głowie i sam zacznie sięgać po tą retro grafikę, jak oczywiście z gierek nie wyrośnie. A powtórne wydanie gier ma na celu tylko niskim kosztem nabić kabzę wydawcy nic poza tym. Mój kuzyn tak posumował ten remkae: Fajny ale nie za takie pieniądze. Czyli potwierdziło się moje zdanie, kiedyś się to ogra jak cena będzie adekwatna do kontentu, bo to nie jest nowa gra. Już przemilczę że żadna gra nie powinna kosztować 250 zl albo więcej. No ale cóż trzeba dalej owce spychać w stronę "wypożyczalni". ;)

1 minutę temu, lpcl napisał:

Niektóre zmiany względem oryginału są lekko mówiąc kontrowersyjne. Isaac teraz lubi rypać stare baby, ale co poradzić takie też muszą mieć swoją reprezentację w grach. 

 

images.jpeg-25.jpg

On się tak postarzała przez Ishimure :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lpcl napisał:

Niektóre zmiany względem oryginału są lekko mówiąc kontrowersyjne. Isaac teraz lubi rypać stare baby, ale co poradzić takie też muszą mieć swoją reprezentację w grach. 

 

images.jpeg-25.jpg

coś w tym jest że jak widzę w grach viedo - i np. takiej produkcji jak ta - takie młode infantylne npctki to mam wrażenie że nie jestem targetem. Po prostu bardziej prawdopodobne jest to że to ta starsza, bardziej kompetentna osoba na takiej stacji jest i pełni jakąś funkcję. Ta z lewej strony może lepiej się wpasuje jak powstanie adapracja stranger things? 

Ewentualnie jakieś kolejne darmowe mmo fantasy z laskami które mają zbroje tylko na cycki.

Edytowane przez Legoman
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy druga część obsługuje w stu procentach pada na PC?

Na Steam jest napisane że częściowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Legoman napisał:

coś w tym jest że jak widzę w grach viedo - i np. takiej produkcji jak ta - takie młode infantylne npctki to mam wrażenie że nie jestem targetem. Po prostu bardziej prawdopodobne jest to że to ta starsza, bardziej kompetentna osoba na takiej stacji jest i pełni jakąś funkcję. Ta z lewej strony może lepiej się wpasuje jak powstanie adapracja stranger things? 

Ewentualnie jakieś kolejne darmowe mmo fantasy z laskami które mają zbroje tylko na cycki.

Zgadza się jeżeliby pominąć relacje z głównym bohaterem, który w remake'u wygląda młodziej niż w oryginale i mógłby teraz być jej synem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

 

On się tak postarzała przez Ishimure :E

Bez wątpienia nie doczeka czwórki. 

11 minut temu, Dark Ambient napisał:

Zgadza się jeżeliby pominąć relacje z głównym bohaterem, który w remake'u wygląda młodziej niż w oryginale i mógłby teraz być jej synem.

No i to, że ta ich relacja to w sumie taki motór napędowy dead space (całej serii) . Teraz to trochę takie niesmaczne się zrobiło ale może na stacji kosmicznej to takie doświadczone mają branie u młodzieniaszków, co ja tam o tym mogę wiedzieć. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...