Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy patch:

 

"Motive has just released a brand new update for Dead Space Remake. According to the team, this patch should address various stuttering and lag issues. As such, we’ll test this update and report back whether it resolves the game’s traversal stutters.

Furthermore, Patch 1.04 adds general performance improvements, general stability fixes, and addresses some UI issues.

As we’ve already reported, Resizable BAR makes a huge difference in this particular game. Therefore, we strongly suggest enabling it, especially if you own an NVIDIA GPU.

As always, Origin and Steam will download this update the next time you launch their clients. Below you can also find its complete changelog.

Dead Space Remake Update 1.04 Release Notes

Added performance improvements.

Addressed UI issues.

Addressed various stuttering and lag issues.

Added general stability fixes.

Other minor fixes."

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Reddzik napisał:

@kadajo Jeszcze dojdziemy do tego, że FG to będzie mus, i jedyny ratunek dla nowych jak i starych kart, które mogą tego doświadczyć.:szczerbaty:

Dodatkowo jeszcze beda montowane uplynniacze w monitorach jak ma to miejsce w TV... 100 fps z FG GPU i 200 z motion plus w monitrach samsuga :szczerbaty:... Bedziemy strzelac do artefaktow bo nie bedzie wiadomo czy to potwor czy artefakt hhahahahaha

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dark Ambient napisał:

Nowy patch:

 

"Motive has just released a brand new update for Dead Space Remake. According to the team, this patch should address various stuttering and lag issues. As such, we’ll test this update and report back whether it resolves the game’s traversal stutters.

Furthermore, Patch 1.04 adds general performance improvements, general stability fixes, and addresses some UI issues.

As we’ve already reported, Resizable BAR makes a huge difference in this particular game. Therefore, we strongly suggest enabling it, especially if you own an NVIDIA GPU.

As always, Origin and Steam will download this update the next time you launch their clients. Below you can also find its complete changelog.

Dead Space Remake Update 1.04 Release Notes

Added performance improvements.

Addressed UI issues.

Addressed various stuttering and lag issues.

Added general stability fixes.

Other minor fixes."

 

ja tam nie widzę zbytnio poprawy po tej aktualizacji, jak cieło tak tnie.. co prawda nie mogę zastosować Resizable BAR, ale chodzi o te cholerne ścinki

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w opcjach gry? Nie mam gry, więc nie mogę zbytnio pomóc, ale powinna być opcja do wyłączenia, jak nie to chyba w opcjach konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Reddzik napisał:

Nie ma w opcjach gry? Nie mam gry, więc nie mogę zbytnio pomóc, ale powinna być opcja do wyłączenia, jak nie to chyba w opcjach konsoli.

No właśnie szukam i nie widzę w grze haha chyba muszę założyć okulary :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co jestem na 6 rozdziale. Jest, to moje pierwsze podejście do Dead Space, bo w 2008 roku, to mój sprzęt w postaci GeForce 7300 + Athlon 3200+ już wymiękał przy tej grze i gra mi się rewelacyjnie. Klimat, soundtrack robią niesamowitą robotę, zwłaszcza jak gra się na słuchawkach. Przypomina mi ta gra Obcego, albo inne filmy sci-fi które uwielbiam. Póki co mocne 8,5/10

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem do 4 rozdziału - stare, dobre Dead Space. Zmiany gameplay'owe na plus, bez żadnych rewolucji, ale jest zauważalny powiew świeżości, przez co gra zbliża się mechaniką i rozgrywką do drugiej części. Strzelanie niezmiennie dostarcza masę zabawy, na wyższych poziomach trzeba umiejętnie dysponować amunicją. Po niedawnym ogrywaniu Callisto Protocol, to jest całkiem inny poziom, praktycznie na każdej płaszczyźnie. Remake przepaść między tymi tytułami tylko pogłębia.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po przejściu głównego wątku można później grać w misje poboczne czy trzeba je robić od razu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra kupiona na Steam wymaga launchera EA??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jerryyy napisał:

Czy po przejściu głównego wątku można później grać w misje poboczne czy trzeba je robić od razu? 

Nie można, w pewnym momencie masz info że już nie wrócisz na statek i od tego momentu nie zrobisz pobocznych. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Phoenix. napisał:

Czy gra kupiona na Steam wymaga launchera EA??

Nie. Jedynie wymaga logowania jak do strony internetowej ale nic poza tym. żadnej nakładki i aplikacji nie wymaga.

Edytowane przez Crew 900
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2023 o 17:03, Vulc napisał:

Dojechałem do 4 rozdziału - stare, dobre Dead Space. Zmiany gameplay'owe na plus, bez żadnych rewolucji, ale jest zauważalny powiew świeżości, przez co gra zbliża się mechaniką i rozgrywką do drugiej części. Strzelanie niezmiennie dostarcza masę zabawy, na wyższych poziomach trzeba umiejętnie dysponować amunicją. Po niedawnym ogrywaniu Callisto Protocol, to jest całkiem inny poziom, praktycznie na każdej płaszczyźnie. Remake przepaść między tymi tytułami tylko pogłębia.

Inny poziom? Ta.. to inny poziom zanudzania gracza, łażenia w kółko po tych samych lokacjach, żenujących, śmiesznych jump scarów, irytujących pisków z głośnika, i archaicznego designu. Chcę to jak najszybciej skończyć, odhaczyć i zapomnieć. To jest jeden z najsłabszych survival horrorow w jakie grałem, o wiele lepiej bawiłem się przy Callisto, a to Dead Space miał być klasykiem, horrorem przez duże H, a dostałem nudny shooter, który wygląda jakby go sklecili na prędce, połowę tej gry by mogli wyciąć i nic na tym byśmy nie stracili, tak cienkie to jest. Zamiast siedzieć po cichu w kucki w jakimś schowku na szczotki, eksploracji  korytarzy ze speedem ślimaka z obawy przed czymś nieznanym co może wyskoczyć, to ja biegam po levelu olewając wszystko bawiąc się w pielęgniarkę. Takie tu jest napięcie, i klimat grozy :lol2: A co do biegania, to sam backtracking w tej grze jest masakryczny, bez przerwy wracamy do tych samych pustych lokacji, wieje nudą. Nic w tej grze nie zrobiło na mnie wrażenia, ani lokacje, ani udźwiękowienie, ani fabuła, kompletnie k&^*#* nic. Dla mnie to przeceniony remake, przehajpowanej gry, i nic poza tym. 6.5/10 to maks ile bym tej grze dał.

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ditmd napisał:

Inny poziom? Ta.. to inny poziom zanudzania gracza, łażenia w kółko po tych samych lokacjach, żenujących, śmiesznych jump scarów, irytujących pisków z głośnika, i archaicznego designu. Chcę to jak najszybciej skończyć, odhaczyć i zapomnieć. To jest jeden z najsłabszych survival horrorow w jakie grałem, o wiele lepiej bawiłem się przy Callisto, a to Dead Space miał być klasykiem, horrorem przez duże H, a dostałem nudny shooter, który wygląda jakby go sklecili na prędce, połowę tej gry by mogli wyciąć i nic na tym byśmy nie stracili, tak cienkie to jest. Zamiast siedzieć po cichu w kucki w jakimś schowku na szczotki, eksploracji  korytarzy ze speedem ślimaka z obawy przed czymś nieznanym co może wyskoczyć, to ja biegam po levelu olewając wszystko bawiąc się w pielęgniarkę. Takie tu jest napięcie, i klimat grozy :lol2: A co do biegania, to sam backtracking w tej grze jest masakryczny, bez przerwy wracamy do tych samych pustych lokacji, wieje nudą. Nic w tej grze nie zrobiło na mnie wrażenia, ani lokacje, ani udźwiękowienie, ani fabuła, kompletnie k&^*#* nic. Dla mnie to przeceniony remake, przehajpowanej gry, i nic poza tym. 6.5/10 to maks ile bym tej grze dał.

To chyba nie grales w Doom Eternal xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ditmd napisał:

Inny poziom? Ta.. to inny poziom zanudzania gracza, łażenia w kółko po tych samych lokacjach, żenujących, śmiesznych jump scarów, irytujących pisków z głośnika, i archaicznego designu. Chcę to jak najszybciej skończyć, odhaczyć i zapomnieć. To jest jeden z najsłabszych survival horrorow w jakie grałem, o wiele lepiej bawiłem się przy Callisto, a to Dead Space miał być klasykiem, horrorem przez duże H, a dostałem nudny shooter, który wygląda jakby go sklecili na prędce, połowę tej gry by mogli wyciąć i nic na tym byśmy nie stracili, tak cienkie to jest.

Uuu, widać ktoś tutaj ma przepotężny ból. :E Well, masz prawo do swojej opinii, z którą nie zgadzam się praktycznie w całości. Chyba nie tylko ja zresztą. :E Przede wszystkim nikt nie mówił, że to jest typowy horror - przeciwnicy atakują często, bo takie mają zdanie. Skręcony naprędce? Przy tym zepsutym Callisto Protocol z męczącym gameplajem aka bicie rurą i masą błędów? Wolne żarty. Dostępne bronie i mechanika strzelania stoją na o niebo wyższym poziomie. No, ale wyraźnie chciałeś grę po prostu zjechać, widocznie obrażony za to, że ktoś cisnął po Callisto Protocol, które tej gry jest marną kopią. Emocjonalny ton wypowiedzi i liczne hiperbolizowanie tylko to potwierdzają.

Edytowane przez Vulc
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 tygodni mam rx7900xt xfx , zadowolony jestem z wydajności , ale i tu pojawia sie problem w dead space remake , czasem sa widoczne fioletowe odbicia na krawedziach badz obiektach , po restarcie gry znikaja , problem wystepuje w różnych miejscach.

można coś na to zaradzić?

W innych grach jest wszystko spoko

Edytowane przez power1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vulc napisał:

Uuu, widać ktoś tutaj ma przepotężny ból. :E Well, masz prawo do swojej opinii, z którą nie zgadzam się praktycznie w całości. Chyba nie tylko ja zresztą. :E Przede wszystkim nikt nie mówił, że to jest typowy horror - przeciwnicy atakują często, bo takie mają zdanie. Skręcony naprędce? Przy tym zepsutym Callisto Protocol z męczącym gameplajem aka bicie rurą i masą błędów? Wolne żarty. Dostępne bronie i mechanika strzelania stoją na o niebo wyższym poziomie. No, ale wyraźnie chciałeś grę po prostu zjechać, widocznie obrażony za to, że ktoś cisnął po Callisto Protocol, które tej gry jest marną kopią. Emocjonalny ton wypowiedzi i liczne hiperbolizowanie tylko to potwierdzają.

Pojechałem to bo, a) nic od dawna mnie tak nie rozczarowało, b) gra jest cienka jak sik pająka, c) nie patrzę przez różowe okulary nostalgii. Mam gdzieś Callisto, o którym jakoś super pochlebnie się nie wypowiadałem. Mogę to porównać do czegokolwiek co ostatnio ogrywałem, a i tak przy tym słabo wypadnie. Zabawne, że inne gry tutaj są rozbijane na czynniki pierwsze, a w tym przypadku przymyka się oko, bo to Dead Space. Gdzie jest ten twój wysoki, surowy standard oceniania? Wyleciał razem z kapsułą z Ishimury? Napisałem to co napisałem, jak komuś coś nie pasi, to jego problem. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin przedniej zabawy za mną, było by pewno trochę krócej ale wzrok już nie ten ;)  Gdyby ktoś chciał z pewnego źródła najtaniej w sieci ;)

ogłoszenie nieaktualne- sprzedane.

Edytowane przez Klakier1984
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ditmd napisał:

Pojechałem to bo, a) nic od dawna mnie tak nie rozczarowało, b) gra jest cienka jak sik pająka, c) nie patrzę przez różowe okulary nostalgii. Mam gdzieś Callisto, o którym jakoś super pochlebnie się nie wypowiadałem. Mogę to porównać do czegokolwiek co ostatnio ogrywałem, a i tak przy tym słabo wypadnie. Zabawne, że inne gry tutaj są rozbijane na czynniki pierwsze, a w tym przypadku przymyka się oko, bo to Dead Space. Gdzie jest ten twój wysoki, surowy standard oceniania? Wyleciał razem z kapsułą z Ishimury? Napisałem to co napisałem, jak komuś coś nie pasi, to jego problem. 

Nikt nie patrzy przez różowe okukary, gra jest dobra sama w sobie, zwłaszcza po drobnych zmianach dostosowujących do obecnych standardów. Nikt też nie pisał, że to wybitny tytuł. Co nie zmienia faktu, że na tle słabizny w postaci Callisto, prezentuje się świetnie. Nawet fabuła, raczej przeciętna, stoi poziom wyżej od tego szajsu z "duchowego następcy", bo mamy fajny background w postaci Kościoła Unitologii i markera. Zabawne jest to, że nie rozczarowało Cię Callisto, a DS, które wszystko robi lepiej, już tak. No, ale nikt nikogo do niczego tutaj nie przekona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Vulc napisał:

Nikt nie patrzy przez różowe okukary, gra jest dobra sama w sobie, zwłaszcza po drobnych zmianach dostosowujących do obecnych standardów. Nikt też nie pisał, że to wybitny tytuł. Co nie zmienia faktu, że na tle słabizny w postaci Callisto, prezentuje się świetnie. Nawet fabuła, raczej przeciętna, stoi poziom wyżej od tego szajsu z "duchowego następcy", bo mamy fajny background w postaci Kościoła Unitologii i markera. Zabawne jest to, że nie rozczarowało Cię Callisto, a DS, które wszystko robi lepiej, już tak. No, ale nikt nikogo do niczego tutaj nie przekona.

Uu, to już nie jest wybitna gra? Czyżbyś zdjął te okulary z różowymi szkłami :) Te obecne standardy najlepiej było widać w rozdziale 5 :E W grze która wyszła trzy lata przed oryginalnym Dead Spacem widziałem lepszą sekwencję ucieczki, a ty mi tu z dzisiejszymi standardami wyjeżdżasz. W tym przypadku to są standarty :lol2: Piszemy tu o grze której Nier Replicant mogłaby pozazdrościć backtrackingu. Z denną, oklepaną fabułą, i takimi samymi questami, idź zaszczep 7 zainfekowanych, znajdź kartę która pomoże ci znaleźć kartę, która otworzy drzwi gdzie znajdziesz kartę? Buhahaha. Callisto mnie nie rozczarowało, bo nie miałem żadnych oczekiwań co do tego tytułu. Zabawne, żeby propsować tą przeciętniznę, musisz jechać po innej grze? To samo w sobie mówi ile ta pierwsza jest warta :lol2: Zamiast sprzeczać się o to która gra jest lepsza, ty lepiej powiedz nam gdzie jest prawdziwy Vulc, i co z nim zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ditmd napisał:

Nic w tej grze nie zrobiło na mnie wrażenia, ani lokacje, ani udźwiękowienie, ani fabuła, kompletnie k&^*#* nic. Dla mnie to przeceniony remake, przehajpowanej gry, i nic poza tym. 6.5/10 to maks ile bym tej grze dał.

100% sie z tym zgadzam, dawno nie gralem w nic tak pustego i nudnego. Design tej gry jest poprostu tak płytki ze mam wrazenie grania w jakis "proof of concept" robiony przez indie studio studentow ktorzy nigdy wczesniej zadnej gry nie zrobili.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...