Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

    • Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

    • Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

    • Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

    • Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

    • Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

    • Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5


Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

100% sie z tym zgadzam, dawno nie gralem w nic tak pustego i nudnego. Design tej gry jest poprostu tak płytki ze mam wrazenie grania w jakis "proof of concept" robiony przez indie studio studentow ktorzy nigdy wczesniej zadnej gry nie zrobili.

No prosze, niedlugo bedzie ze brat co mial wczoraj komunie lepsze z kolegami na religii robia.

Czy piszac takie cos chociaz z 20s sie zastanowisz? Ja rozumiem ze DSR nie musi sie podobac, ale bez przesady. Jezeli to jest wg ciebie standard gry robiony przez studentow z zerowym doswiadczeniem to co miesiac powinnismy dostawac perelki o standardzie conajmniej rdr2 od tych troche bardziej doswiadczonych tworcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, nie karmcie tych dwóch trolli :E Nie wiem, czy to Onet przejął jakieś stare konta i próbuje rozruszać foum, czy o co chodzi, ale takie ruszanie to nie ma sensu...

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cyberpunk2020 napisał:

100% sie z tym zgadzam, dawno nie gralem w nic tak pustego i nudnego. Design tej gry jest poprostu tak płytki ze mam wrazenie grania w jakis "proof of concept" robiony przez indie studio studentow ktorzy nigdy wczesniej zadnej gry nie zrobili.

Absolutnie racja. Brat co miał wczoraj komunię lepsze z kolegami na religii robią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Zas napisał:

Dajcie spokój, nie karmcie tych dwóch trolli :E Nie wiem, czy to Onet przejął jakieś stare konta i próbuje rozruszać foum, czy o co chodzi, ale takie ruszanie to nie ma sensu...

Ostatnio widze ze to modna odzywka w internecie, jak ktos ma opinie rozna od swojej to wystarczy napisac "marny troll" i dyskusja zakonczona. Ja ta gre widze tak: nudnie zaprojektowane ciagle takie same korytarze, fabula plytka i cienka niczym z jakiejs ksiazki pisanej dla nastolatkow na kolanie, rozgrywka sztampowa i generyczna. Jedyne co sie broni to ze grafika nie jest nagorsza, ale tez nie jest to szczyt mozliwosci na 2023 rok i widac ze by sie porzadny ray tracing przydal. Nie wiem co wy w tej grze widzicie, idzie sie do przodu jak po sznurku przez prawie identyczne korytarze, potwory sa ani troche nie straszne, zagadki najmarniejsze z marnych czyli za przesun blok/wcisnij przycisk. Biedna gra i tyle.

Nie jestem wielbicielem horrorów ale w sporo gralem i wlasciwie co mi nie przyjdzie do glowy to jest o niebo lepsze niz ta gierka. Half-Life z 1998 roku, System Shock, Penumbra nawet, Alien Isolation, Soma, Callisto Protocol juz nawet ciekawsze bylo dla mnie. Zombie z Resident Evil'a robily na mnie wieksze wrazenie niz te smieszne potworki. Zwykłe BT'sy mi bardziej podnosza cisnienie w Death Stranding niz wszystkie dziwadełka z Dead Space razem wziete.

Jest masa materiału zrodlowego w filmach i literaturze na podstawie ktorego mozna by zrobic nowa genialna gre horror na miare roku 2023, to nie jest skomplikowana tematyka, nawet polskie studio teraz cos tam grzebie i robia gierke na podstawie ksiazki Lema, ale wiadomo ze korporacja woli stare gnioty remasterowac bo to wymaga minimum pracy tworczej, a cene tak czy siak mozna dac jak za calkiem nowa gre.

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ditmd napisał:

Uu, to już nie jest wybitna gra? Czyżbyś zdjął te okulary z różowymi szkłami :) Te obecne standardy najlepiej było widać w rozdziale 5 :E W grze która wyszła trzy lata przed oryginalnym Dead Spacem widziałem lepszą sekwencję ucieczki, a ty mi tu z dzisiejszymi standardami wyjeżdżasz. W tym przypadku to są standarty :lol2: Piszemy tu o grze której Nier Replicant mogłaby pozazdrościć backtrackingu. Z denną, oklepaną fabułą, i takimi samymi questami, idź zaszczep 7 zainfekowanych, znajdź kartę która pomoże ci znaleźć kartę, która otworzy drzwi gdzie znajdziesz kartę? Buhahaha. Callisto mnie nie rozczarowało, bo nie miałem żadnych oczekiwań co do tego tytułu. Zabawne, żeby propsować tą przeciętniznę, musisz jechać po innej grze? To samo w sobie mówi ile ta pierwsza jest warta :lol2: Zamiast sprzeczać się o to która gra jest lepsza, ty lepiej powiedz nam gdzie jest prawdziwy Vulc, i co z nim zrobiłeś?

Widzę, że u Ciebie bez zmian, nadal masz problemy ze zrozumieniem prostych zdań i ekscytujesz się z byle powodu. Ochłoń i zacytuj gdzie napisałem, że to wybitna gra (pomijając porównywanie poszczególnych elementów na tle Callisto Protocol). Pisząc o standardach, miałem na myśli drobne unowocześnienia względem oryginału, a nie poziom samej produkcji, co jasno wynika z kontekstu i o czym wspominałem wcześniej. Spinasz się aż przykro patrzeć, zarzucając grze rzeczy, które są chlebem powszednim survival horrorów. Lepiej nie odpalaj RE2, bo od backtrackingu i dennej fabuły zaliczysz zawał po 2 godzinach zabawy.

Edytowane przez Vulc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cyberpunk2020 napisał:

Ostatnio widze ze to modna odzywka w internecie, jak ktos ma opinie rozna od swojej to wystarczy napisac "marny troll" i dyskusja zakonczona. Ja ta gre widze tak: nudnie zaprojektowane ciagle takie same korytarze, fabula plytka i cienka niczym z jakiejs ksiazki pisanej dla nastolatkow na kolanie, rozgrywka sztampowa i generyczna.

Jak ktoś klepie takie ogólniki, próbując na siłę grę zdyskredytować, zarzucając jej to co można zarzucić większości gier z tego i innych gatunków, to wybacz że nikt nie będzie tego traktować poważnie. ? W DS mamy choćby Kościół Unitologii, sektę podobną do obecnych w naszej rzeczywistości instytucji. Sensownie wplecioną w historię i wydarzenia. Jest klasyczna fabuła z sygnałem SOS i przywracaniem statku do stanu użyteczności. Czego więcej wymagać? Piszesz o fabule płytkiej jak z książki dla nastolatków - płytka to jest tutaj tylko ta erystyczna zagrywka. Wymienione przez Ciebie tytuły, choćby Alien Isolation, Callisto czy właśnie pierwszy Half-Life, miały głęboką fabułę, dominowały gameplay'em? Chyba sobie żartujesz. Bawi mnie też pisanie o dziwadełkach, jakby w wielu innych grach przeciwnicy byli kierwa super poważni. :E Serio, gra może się nie podobać, spoko. Traktujmy się jednak poważnie zamiast rzucać porównaniami z czapy.

Edytowane przez Vulc
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to chyba rzeczywiści trollujecie. Bardzo dobre te przykłady. Takie nie za trafne. Penumbra i Soma to i owszem horrory, ale takie w których można się tylko chować lub uciekać. Zresztą grałem w Somę niedawno i nawet na myśl mi nie przyszło, żeby ją z Dead Space porównywać. Half Life to też horror? Nowe, nie znałem.
I owszem Polskie studio robi grę na podstawie "Niezwyciężonego" Lema, ale książka nie miała i gra raczej też nie będzie mieć nic wspólnego z DS.

Dead Space zrobił jedną rzecz porządnie, wykreował uniwersum razem z jego mitologią (nawet z własnym alfabetem). Pierwsze dwie części to po prostu dobre gry, które do tej pory miło wspominam.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cyberpunk2020 napisał:

Ostatnio widze ze to modna odzywka w internecie, jak ktos ma opinie rozna od swojej to wystarczy napisac "marny troll" i dyskusja zakonczona. Ja ta gre widze tak: nudnie zaprojektowane ciagle takie same korytarze, fabula plytka i cienka niczym z jakiejs ksiazki pisanej dla nastolatkow na kolanie, rozgrywka sztampowa i generyczna. Jedyne co sie broni to ze grafika nie jest nagorsza, ale tez nie jest to szczyt mozliwosci na 2023 rok i widac ze by sie porzadny ray tracing przydal. Nie wiem co wy w tej grze widzicie, idzie sie do przodu jak po sznurku przez prawie identyczne korytarze, potwory sa ani troche nie straszne, zagadki najmarniejsze z marnych czyli za przesun blok/wcisnij przycisk. Biedna gra i tyle.

Nie jestem wielbicielem horrorów ale w sporo gralem i wlasciwie co mi nie przyjdzie do glowy to jest o niebo lepsze niz ta gierka. Half-Life z 1998 roku, System Shock, Penumbra nawet, Alien Isolation, Soma, Callisto Protocol juz nawet ciekawsze bylo dla mnie. Zombie z Resident Evil'a robily na mnie wieksze wrazenie niz te smieszne potworki. Zwykłe BT'sy mi bardziej podnosza cisnienie w Death Stranding niz wszystkie dziwadełka z Dead Space razem wziete.

Jest masa materiału zrodlowego w filmach i literaturze na podstawie ktorego mozna by zrobic nowa genialna gre horror na miare roku 2023, to nie jest skomplikowana tematyka, nawet polskie studio teraz cos tam grzebie i robia gierke na podstawie ksiazki Lema, ale wiadomo ze korporacja woli stare gnioty remasterowac bo to wymaga minimum pracy tworczej, a cene tak czy siak mozna dac jak za calkiem nowa gre.

Zestawić razem Alien Isolation i Callisto to juz prawie bluźnierstwo xD i wiele mowi o guscie autora posta... LoL

aical.jpg

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Vulc napisał:

Widzę, że u Ciebie bez zmian, nadal masz problemy ze zrozumieniem prostych zdań i ekscytujesz się z byle powodu. Ochłoń i zacytuj gdzie napisałem, że to wybitna gra (pomijając porównywanie poszczególnych elementów na tle Callisto Protocol). Pisząc o standardach, miałem na myśli drobne unowocześnienia względem oryginału, a nie poziom samej produkcji, co jasno wynika z kontekstu i o czym wspominałem wcześniej. Spinasz się aż przykro patrzeć, zarzucając grze rzeczy, które są chlebem powszednim survival horrorów. Lepiej nie odpalaj RE2, bo od backtrackingu i dennej fabuły zaliczysz zawał po 2 godzinach zabawy.

Przykro to się patrzy na obronę Częstochowy w twoim wykonaniu, szczególnie że to ty zazwyczaj masz najwięcej negatywnych rzeczy do powiedzenia w każdym temacie. Ograłem wszystkie Residenty, z remake'ami włącznie, i się świetnie bawiłem, czego nie mogę powiedzieć w tym temacie, bo w Dead Space grałem na siłę. Dałem tej grze i tak aż za dużą szansę na rehabilitację.

 

3 godziny temu, aureumchaos napisał:

Zestawić razem Alien Isolation i Callisto to juz prawie bluźnierstwo xD i wiele mowi o guscie autora posta... LoL

aical.jpg

Cytowanie metacritica i bazowanie swojej opinii na tym lamerskim portalu wiele mówi o tobie również :lol2:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ditmd napisał:

Przykro to się patrzy na obronę Częstochowy w twoim wykonaniu, szczególnie że to ty zazwyczaj masz najwięcej negatywnych rzeczy do powiedzenia w każdym temacie. Ograłem wszystkie Residenty, z remake'ami włącznie, i się świetnie bawiłem, czego nie mogę powiedzieć w tym temacie, bo w Dead Space grałem na siłę. Dałem tej grze i tak aż za dużą szansę na rehabilitację.

 

Cytowanie metacritica i bazowanie swojej opinii na tym lamerskim portalu wiele mówi o tobie również :lol2:

Steam tez jest lamerski? :szczerbaty:  A moja opinia pochodzi z przejścia tych gier a nie z portali. 

 

aic.jpg

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe opinie, ciekawe.

Ja uwielbiam Dead Space i powód dla którego jeszcze nie nabyłem remake to tylko zbyt wysoka cena.

Callisto nie było aż takie złe...

... i jednak do Aliena nie ma co porównywać. To była skradanka właściwie z zajebistym gęstym klimatem ;)

 

Edytowane przez Szambo
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, aureumchaos napisał:

Steam tez jest lamerski? :szczerbaty:  A moja opinia pochodzi z przejścia tych gier a nie z portali. 

 

aic.jpg

Jeśli chodzi o opinie, recenzje, to każdy z tych portali to takie samo bagno jak dla mnie.

 

12 minut temu, Szambo napisał:

Callisto nie było aż takie złe...

... i jednak do Aliena nie ma co porównywać. To była skradanka właściwie z zajebistym gęstym klimatem ;)

Oczywiście że nie, Callisto głównie zostało zjechane za błędy i optymalizację, przez jakiś czas było niegrywalne na PC, podobnie z Forspoken, pewnie to samo będzie z Hogwarts Legacy.

Edytowane przez ditmd
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ditmd napisał:

Oczywiście że nie, Callisto głównie zostało zjechane za błędy i optymalizację, przez jakiś czas było niegrywalne na PC, podobnie z Forspoken, pewnie to samo będzie z Hogwarts Legacy.

Było za to zjechane, bo to ostatnio na topie.

Ale nie oszukujmy się... na bazie tego co mieli dało się zbudować dużo bardziej angażującą produkcje.

Większość mechanik w grze była bardzo płytka... dało się z tego wycisnąć więcej... Ale i tak nie był to jakiś crap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szambo napisał:

Ale nie oszukujmy się... na bazie tego co mieli dało się zbudować dużo bardziej angażującą produkcje.

Większość mechanik w grze była bardzo płytka... dało się z tego wycisnąć więcej... Ale i tak nie był to jakiś crap.

Fakt, i to samo można napisać o tym remake'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ditmd napisał:

Przykro to się patrzy na obronę Częstochowy w twoim wykonaniu, szczególnie że to ty zazwyczaj masz najwięcej negatywnych rzeczy do powiedzenia w każdym temacie. Ograłem wszystkie Residenty, z remake'ami włącznie, i się świetnie bawiłem, czego nie mogę powiedzieć w tym temacie, bo w Dead Space grałem na siłę. Dałem tej grze i tak aż za dużą szansę na rehabilitację.

Co to ma do rzeczy? To, że jedne gry podobają mi się mniej, a inne bardziej, jest czymś dziwnym? ? Residenty, zwłaszcza rimejki, są pod wieloma względami podobne do DS. Tam krytykowane elementy nie były problemem, tutaj nagle są? Rozumiem, gra może się nie podobać, ale takie zarzuty to absurd i dziecinada. Podobnie jak powyższe porównywanie do gier, które oferują całkiem inny gameplay.

1 godzinę temu, ditmd napisał:

Oczywiście że nie, Callisto głównie zostało zjechane za błędy i optymalizację, przez jakiś czas było niegrywalne na PC, podobnie z Forspoken, pewnie to samo będzie z Hogwarts Legacy.

Jasne, nikt nie pisał o cienkiej fabule, przeciętnych dialogach i powtarzalnym, nużącym na dłuższą metę gameplay'u. Na początku ludzie narzekali na to co widać najbardziej, to naturalne. Z czasem wychodziły kolejne kwiatki. No, ale jak się ma klapki na oczach, ciężko to zauważyć.

Edytowane przez Vulc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zagrac jak nie gralem nigdy w zadna czesc ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Phoenix. napisał:

Warto zagrac jak nie gralem nigdy w zadna czesc ?? :D

Tak, remake trochę zmienia, ale pozostaje zgodny z oryginałem. Poczytaj o czym jest gra i czy to na pewno Twoje klimaty. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Phoenix. napisał:

Warto zagrac jak nie gralem nigdy w zadna czesc ?? :D

Jeżeli oczekujesz, że  gra której akcja rozgrywa się na statku kosmicznym będzie mieć każdy korytarz  inaczej pomalowany i sceneria będzie się zmieniać niczym w Horizonie to nie polecam :P Tu jest raczej dość ponuro i przytłaczająco...nie jestem pewien czy taki był zamysł twórców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam az gra stanieje do okolic 100zl i wtedy zakupie, nawet jak okaze sie srednia to 100zl warta sredniaka uwazam a poki co sama gra mi sie podoba bo xxx lat nie gralem w nic podobnego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Poczekam az gra stanieje do okolic 100zl i wtedy zakupie, nawet jak okaze sie srednia to 100zl warta sredniaka uwazam a poki co sama gra mi sie podoba bo xxx lat nie gralem w nic podobnego :D

Masz za 60zl w ea pro. Aczkolwiek jak mozesz zaczekac to poczekaj kilka tygodni i ograsz razem z nowym Jedi jezeli w miesiac dasz rade obydwie.?

Edytowane przez Sheenek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Vulc napisał:

Jasne, nikt nie pisał o cienkiej fabule, przeciętnych dialogach i powtarzalnym, nużącym na dłuższą metę gameplay'u. Na początku ludzie narzekali na to co widać najbardziej, to naturalne. Z czasem wychodziły kolejne kwiatki. No, ale jak się ma klapki na oczach, ciężko to zauważyć.

Wypisz, wymaluj mój opis Dead Space :lol2:

8 godzin temu, Vulc napisał:

Co to ma do rzeczy? To, że jedne gry podobają mi się mniej, a inne bardziej, jest czymś dziwnym? ? Residenty, zwłaszcza rimejki, są pod wieloma względami podobne do DS. Tam krytykowane elementy nie były problemem, tutaj nagle są? Rozumiem, gra może się nie podobać, ale takie zarzuty to absurd i dziecinada. Podobnie jak powyższe porównywanie do gier, które oferują całkiem inny gameplay.

Jakby ta gra wciągnęła mnie fabularnie, klimatem, czymkolwiek, przymknąłbym oko na te minusy i grał dalej, ale że tak się nie stało, to jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś ma grę zainstalowaną na Ea app? Dostałem grę w pudełku. Mam ograne 10 godzin. Dziś odpalam i wita mnie czarny ekran i generowane shaderów i grę muszę zaczynać od nowa. Tak jakby gra nie widziała zapisów w chmurze. Wszystkie moje zapisane save'y są w folderze. Ma ktoś podobny problem? Nie mam zamiaru zaczynać od początku. Czy to „normalne” u EA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...