Skocz do zawartości
Jaycob

Dead Space Remake

Dead Space Remake ankieta  

56 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy grałeś w oryginalnego Dead Space z 2008 roku

• Tak
      40
    • Nie
      16
  2. 2. Czy Dead Space Remake spełnił twoje oczekiwania

• Tak
      46
    • Nie
      10
  3. 3. Czy ogólnie pozytywnie oceniasz zmiany w nowej wersji gry

• Tak
      52
    • Nie
      4
  4. 4. Czy gra boryka się z problemami technicznymi na premierę

• Tak
      30
    • Nie
      26
  5. 5. Czy powinien się pojawić remake części drugiej

• Tak
      47
    • Nie
      9
  6. 6. Czy chciałbyś aby powstał Dead Space 4

• Tak
      48
    • Nie
      8
  7. 7. Jak oceniasz Dead Space Remake w skali 1 do 10

• 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      2
    • 7
      9
    • 8
      24
    • 9
      13
    • 10
      4
  8. 8. Jak oceniasz Dead Space 2008 w skali 1 do 10

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      23
    • 9
      19
    • 10
      5

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kendo777 napisał:

słaby  ten dead space  grafika i hdr słabe  walka wrecz porażka  całą gra to monotemat nekromorfy   i nic wiecej  , calisto lepiej się   bawiłem

Takie same mam odczucia. Nie czaje zachwytow nad ta gra. Dzisiaj wyszedl rock i borys i sie zachwycaja ta gra. Przeciez dark space to mega sredniak

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny przykład który pokazuje nam ile warte są te wszystkie oceny i recenzje.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, ditmd napisał:

Kolejny przykład który pokazuje nam ile warte są te wszystkie oceny i recenzje.

To raczej kwestia gustu. Np taki przehajpowany God of War 2018 zainteresował ledwie 20% ogółu posiadaczy PS4.

Ja kupiłem GOD pod wpływem zachwytów w necie a ostatecznie, mimo, że w domu mam 3 graczy, nikogo gra nie zainteresowała.

Jedna gra w Zeldę i Pokemon Shield / Sword, drugi w The Binding of Isaac i Hadesa a ja wolę AC: Origins, Cyberpunka czy Dead Space.

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Takie same mam odczucia. Nie czaje zachwytow nad ta gra. Dzisiaj wyszedl rock i borys i sie zachwycaja ta gra. Przeciez dark space to mega sredniak

Gra jak na swoje czasy miała fajny mroczny klimat. 
Calysto to pusta wydmuszka ale fajna grafika- może obecnemu pokoleniu graczy to wystarcza? Sam chętnie kiedyś tego remastera ogram- po oryginału podchodziłem z 3 razy i nie skończyłem ale pamiętam że w nocy po ciemku miałem pietra prawie jak w Alien vs Predator 2.

7 minut temu, tgolik napisał:

To raczej kwestia gustu. Np taki przehajpowany God of War 2018 zainteresował ledwie 20% ogółu posiadaczy PS4.

Ja kupiłem GOD pod wpływem zachwytów w necie a ostatecznie, mimo, że w domu mam 3 graczy, nikogo gra nie zainteresowała.

Niby najlepsza gra na ps4 a ja ja kończyłem na raty, była w miarę i raczej nie ogram innych części.  Tak samo mam remastera jednej z czesci Residenta i też wymęczę, ale to nie gatunek dla mnie...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Callisto to pusta wydmuszka, a Dead Space to niby co jest? :lol2: Mam już dosyć tej gry, jest nudna, a jestem zaledwie w trzecim rozdziale, nic w niej na mnie nie zrobiło wrażenia, wręcz przeciwnie. Oceny Dead Space Remake są zawyżone przez nostalgię, a sama gra na dzisiejsze czasy nie jest niczym specjalnym, kolejny przeciętny survival horror który nie straszy, definicja "meh".

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ditmd napisał:

przez nostalgię

Nigdy wcześniej nie grałem w dead space,a uważam że gra jest kozacka i żeby nie mocne spadki rozdzielczośći byłoby twarde 9/10 ode mnie.O nostalgii mówić tu nie można.

Po prostu nie każdego jaraja takie klimaty sci-fi/horror.Ja jestem fanem Obcego więc dla mnie jak znalazł takie cudo.Zachwalełem też Scorna,bo dla mnie to arcydzieło.Wielu powiedziałby że się nie znam.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, ombre070 napisał:

Nigdy wcześniej nie grałem w dead space,a uważam że gra jest kozacka i żeby nie mocne spadki rozdzielczośći byłoby twarde 9/10 ode mnie.O nostalgii mówić tu nie można.

Po prostu nie każdego jaraja takie klimaty sci-fi/horror.Ja jestem fanem Obcego więc dla mnie jak znalazł takie cudo.Zachwalełem też Scorna,bo dla mnie to arcydzieło.Wielu powiedziałby że się nie znam.

Właśnie chodzi o to, że się znasz na klimatach Obcego. To inni się nie znają, natomiast znają się na czymś innym. Mamy różne gusty i dzięki temu jest miejsce na kilka tysięcy różnych gier, jakie ukazują się każdego roku na STEAMie.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie widzę w niej niczego szczególnego, po prostu kolejny przeciętny survival horror, nie mowię że gra to gniot, to solidna produkcja, ale jeśli grałeś już w masę innych tego typu gier, to ona dużo nie ma do zaoferowania. @ombre070Też lubię Obcego, i klimaty sci-fi/horror/postapo.

49 minut temu, tgolik napisał:

To raczej kwestia gustu.

Może i tak, pisząc tamtego posta miałem na myśli, to że nie warto sugerować się recenzjami, ocenami, opiniami innych osób, bo każdy z nas ma inny gust, każdy z nas coś innego lubi, i że lepiej sprawdzić ten, czy jakikolwiek inny tytuł samemu zanim się wyda ostateczny osąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, kendo777 napisał:

słaby  ten dead space  grafika i hdr słabe  walka wrecz porażka  całą gra to monotemat nekromorfy   i nic wiecej  , calisto lepiej się   bawiłem

co do grafiki to kwestia na czym grasz i w jakiej rozdziałce?  a z kim byś chciał walczyć? smokiem?  każdy kto grał w poprzednie wydania o tym wiedział. 

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, DarkEater napisał:

co do grafiki to kwestia na czym grasz i w jakiej rozdziałce?  a z kim byś chciał walczyć? smokiem?  każdy kto grał w poprzednie wydania o tym wiedział. 

Zdecydowanie na takim sprzęcie jaki Ty masz (czy ja) gra wygląda świetnie. Słyszałem natomiast, że na PS5  niska rozdzielczość sprowadza grafikę do bardzo średniego poziomu.

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, tgolik napisał:

Możliwe, że cel misji był na pokładzie, którego jeszcze nie odkryłeś? Np. ta poboczna z dziewczyną Isaaca ciągnie się przez kilka rozdziałów.

Nie, nie, to, że pokazuje niedostępny cel jest spoko, tylko czasem pokazuje, że cel jest dostępny, a dostępu nie masz, bo np. brakuje Ci security levela, albo na danym pokładzie drzwi są jeszcze zamknięte, a Ty drałujesz niepotrzebnie przez pół statku xD

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kazdy ma wlasne gusta wiadomo. Argument ze tag 

1 godzinę temu, Tomcat napisał:

Gra jak na swoje czasy miała fajny mroczny klimat. 

Ale nie mozna oceniac gre poprzez pryzmat ze miala klimat w swoich czasach. Mechanika sie starzeje, potem taki ktos jak ja kupi DSR i bedzie rozczarowane. Myslalem ze historia jeszcze dowiezie ale jest na poziomie tylko dobrym. Cala reszta to kupa przeciez.

Naprawde prymitywne jumpscary tak wam sie poodobaja? to poproscie kumpla zeby petarde do garnka wlozyl za waszymi plecami  i tak co 5 minut. To przeciez nudne sie robi.

To jest, na dzisiejsze czasy, horror klasy B

Jak na swoje czasy....zaraz wyda ktos The Ultimate TETRIS Remake i tez bedziecie same 8-10 dawac? Bo gra miala klimat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co na sile brniesz. Nie podobała ci się, trudno. Weź jednak pod uwagę ze gra stała się kultowa nie bez powodu. :)
Jesteś może idealnym przykładem ze jednak nawet granie w remake nie odtworzy klimatu obcowania z tą grą w 2008 roku.

Trzeba było grac wtedy, a nie teraz i się żalić :)

To tak jakby zagrać dzis w oryginalnego Doom'a i napisać "nie rozumiem, o co tyle szumu, przecież to jest jakiś szajs" :E

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

prymitywne jumpscary

Gdzie w tej grze są prymitywne jumpscary?

Jesteś na statku kosmicznym wyładowanym potworami.Czego można się tam spodziewać? Zaproszenia do walki? To nie jest po prostu gra dla każdego.

Prymitywne jumpscary to są w The DARK Pictures.

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli podchodzimy do gry na zasiądzie rozgryzienia mechaniki w 30 sekund i przewidywania tego, co za chwile będzie to nie jest zabawa, to psucie sobie zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, kadajo napisał:

Jeśli podchodzimy do gry na zasiądzie rozgryzienia mechaniki w 30 sekund i przewidywania tego, co za chwile będzie to nie jest zabawa, to psucie sobie zabawy.

A co mamy niby robić? Gra jest na maksa przewidywalna. Nacisnę reset i wymażę z głowy wszystkie inne horrory w które grałem? Może wtedy będę mógł cieszyć się z przechodzenia tego "kultowego" tytułu. To miał być ponadczasowy klasyk, oceniam go według dzisiejszych standardów, a że nie wypada za kolorowo na tle konkurencji, no cóż, takie życie.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każda gra jest na maksa przewidywalna :E

Sam sobie psujesz zabawę myśląc w ten sposób, z takim podejściem ani gry, ani filmy seriale nie dadzą ci nigdy radości z ich ogrania/oglądania.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co ma lepszego konkurencja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie co się niby zmieniło od 2008 roku w tej materii? Gdzie nastąpiła jakaś rewolucja czy ewolucja w gatunku? Która konkurencja robi coś lepiej, co jest do zmiany w mechanice? Mnie do dziś bawi Doom 3 z 2004 roku, w kontekście korytarzowych horrorów od lat nie ma większych zmian w gatunku.

Edytowane przez bleidd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, ombre070 napisał:

Gdzie w tej grze są prymitywne jumpscary?

LOL, sa wszedzie. Na poczatku gry idziesz kolo pociagu/metra i cialo nagle spada i oczywiscie muzyka glosna :E. Co 5 min masz idiotyczne jumpscary. Az sie dziwie ze musze to tobie i tobie podobnym tlumaczyc. Budowanie napiecia, tak powinno byc to zrobione a nie prymitywna glosna muzyka albo krzyk potworow. Jeszcze ten spawn przeciwnikow za twoimi plecami :E

32 minuty temu, kadajo napisał:

Ale po co na sile brniesz. Nie podobała ci się, trudno. Weź jednak pod uwagę ze gra stała się kultowa nie bez powodu. :)
Jesteś może idealnym przykładem ze jednak nawet granie w remake nie odtworzy klimatu obcowania z tą grą w 2008 roku.

Trzeba było grac wtedy, a nie teraz i się żalić :)

To tak jakby zagrać dzis w oryginalnego Doom'a i napisać "nie rozumiem, o co tyle szumu, przecież to jest jakiś szajs" :E

Gra moze byc kultowa jak i tetris jest kultowy albo lapanie jajek na handheldzie. Co nie zmienia faktu ze na dzisiejsze czasy jest to horror klasy b i srednia gra.

Widac patrzycie sie przez pryzmat gry z 2008 a nie jak ja z 2023 ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, gret napisał:

Nie wiem co ma lepszego konkurencja. 

A co niby tutaj jest dobrego czego nie widziałem w innych tytułach? Co tutaj ma mnie trzymać przy monitorze?

8 minut temu, kadajo napisał:

Każda gra jest na maksa przewidywalna :E

Sam sobie psujesz zabawę myśląc w ten sposób, z takim podejściem ani gry, ani filmy seriale nie dadzą ci nigdy radości z ich ogrania/oglądania.

Nie, nie każda, nie w każdej grze jestem w stanie przewidzieć co się zaraz stanie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomijając na chwile że po prostu gra ci nie odpowiada nawet jakby była arcydziełem to i tak byś narzekał, jeszcze raz napisze:
Dead Space w 2008 roku nie miał żadnej kampanii reklamowej, żadnych większych zapowiedzi, po prostu gra wyszła i okazała się bardzo fajna.
Podobna sytuacja była z Alien:Isolation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dead Space nigdy nie był dobrym horrorem, ja się nawet straszenia nie spodziewałem, jak ktoś się nastawiał na dobry horror, no to może być zawiedziony. Bardziej chodzi o to, że takich gier po prostu dzisiaj nie ma, są Residenty i koniec listy. Rzygam ubisoftowymi open worldami i grami na 200h, więc taki Dead Space jest miłą odmianą, znowu jeśli chodzi o horrory, to tu znów rzygam powielaniem Amnezji i Outlasta od 13 lat, DS to miła odmiana i IMHO ta gra jest lepsza dziś niż w 2008, kiedy action-horrorów było sporo.

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze temat z Xboxa, tam powinno być lepiej. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi