Skocz do zawartości
Send1N

Prawdopodobna degradacja r5 2600 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Chciałem podzielić się z wami historyjką w osobnym temacie mianowicie: 4 stycznia 2019r składałem jednemu małolatowi skrzynkę (r5 2600, b450 gaming plus, gskill aegis 2x8gb 3000mhz cl16) już wtedy osiągi tego ryzena mnie zaniepokoiły bo wywalał się nawet na auto :E dopiero po wbiciu 3.7ghz manualnie z napięciem 1.32v udało się ogarnąć aby maszyna działała (3.8 już nie szło ustabilizować wcale) + zrobiłem OC pamięci na 3200mhz ile tam poszły te pazdzierze, pc działał tak rok (używany tylko do grania) rok temu dostałem info że obraz gaśnie i świeci się dioda cpu na płycie podczas grania w losowych momentach, podjechałem, wbiłem już tylko 3.6 i był spokój, mineło 4 miesiące problem powrócił, zmieniłem 3200mhz na ramie na 3133 i kolejny rok był spokój po czym wczoraj do mnie napisał że jest to samo co kiedyś i teraz to nawet w pulpicie mu wywala pc :E, podjechałem dziś, porobiłem masę testów, kilka biosów przeflashowałem i nic, ciągle jakieś losowe restary z bsodem z kodami od pamięci lub po prostu czarny ekran, dioda cpu lub vga..., wyjąłem jeden moduł i komp działał na jednym w 4 slocie ok, po czym przedmuchałem sloty i wsadziłem z powrotem do 2 i 4 slotu to samo, pózniej odpaliłem profil2 xmp na 2933mhz i też pc się wywalał więc odpaliłem profil xmp1 2800mhz bez zmian, przełożyłem pamięci do 1 i 2 slotu od strony cpu i komp poprzechodził wszystkie testy za nim od niego wyszedłem chciałem się upewnić na 100%, ram działa tylko na 2800mhz w tych slotach, dual jest, gość nie chce reklamować tego procka bo ma wakacje i nie wytrzyma bez grania a ma jeszcze pół roku gwary 😁 Ciekawy jestem czy nadal zacznie się to pogłębiac z biegiem czasu... co teraz się odpier... tam xD  :brow:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może problem degradacji dotyczy tylko najsłabszych sztuk procesorów. Nie dość, że słabe osiągi to pogarszające się z biegiem czasu. To jest prawdziwa sztuka z 'tajwańskiego slumsu'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli na Ryzenach to najlepiej robić UV a nie OC :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszeliście o jakiś degradacjach w Zen2? Już 2 lata na rynku więc można szukać prawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja tu nie miałem na mysli degradacji jeśli chodzi o taktowanie od razu mowię tylko tak ogólnie to zatytułowałem :P tu już doszło do czegoś dziwnego bo pamięci przestały współpracować na slotach w których powinny być i w których działały wcześniej normalnie w dualu, ta sztuka to najgorszy 2600 o jakim czytałem i jaki widziałem. Na początku jak testowałem to jeszcze 3.8 przechodziły OCCT i cinebencha a wywalić się potrafił pózniej losowo w cs go :E Druga sprawa że przez taki czas grając tylko w gry to nawet nie powinien stracić 25mhz jeśli chodzi o sam coreclock a co dopiero inne sprawy typu działanie pamięci ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzić to na innej płycie, może ona od samego początku coś szwankuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ja o tym sądzę? Ten egzemplarz mógł się trafić jako padaka od samego początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Spl97 napisał:

Co ja o tym sądzę? Ten egzemplarz mógł się trafić jako padaka od samego początku.

Tez tak uwazam, procesor dziala albo nie. Trafila sie wadliwa sztuki i tyle, nie ma co robic dramy bo jak widac slowo "degradacji" to bardzo chodliwy temat. Dac na GW i zapomniec , przysla nowy.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak minął okres rękojmi to lepiej odesłać ten cpu do xcom czy prosto do amd? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do x-kom ale z ciekawości sprawdziłbym inny zasilacz.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

będzie sprawdzane dzisiaj wszystko u mnie na innych częściach bo po 1 dniu znowu pisał ze są jaja ale już na zapas pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponad miesiąc temu wymieniłem mojego ryża 1700 na 2700x, używanego z olxa bez faktury :) Wszystko było okej, słaba sztuka - max 4.05ghz na ponad 1.4v, więc zostawiłem na stock i zrobiłem UV offsetem.

Od tygodnia mam problem bo komputer zaczął się wyłączać tylko w IDLE, na płycie dioda debug CPU. Okazało się że jak ustawiłem w panelu zasilania zarządzenie energią na max 0% (wbija 2.2ghz przy 0.84v w cpu-z) to komputer się zaraz wyłącza :thumbup: Default bios niestety nie pomaga, na razie ustawiłem na sztywno 4 ghz

Czy to się kwalifikuje na gwarancje? Mogę odesłać sam procesor bez faktury czy czegokolwiek? Macie jakiś pomysł? :E Nie ukrywam że jest troche słabo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jaką gwarancje ? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moje to normalne pamiętam jak dawno temu kumplowi się C2D E6600 zdegradował i nic nie ruszyło, Ryzeny też mogą się degradować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, kadajo napisał:

Na jaką gwarancje ? :E

Jest to sztuka chyba z 2019 a widzę na stronie AMD możliwość wypełnienia formularza gw na podstawie numeru procesora, to się zastanawiam czy szło by ogarnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale bez dowodu zakupu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prosto do amd można reklamować bez kwitka tylko musi być wersja box.

• Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Send1N napisał:

prosto do amd można reklamować bez kwitka tylko musi być wersja box.

Zależy na kogo się trafi w obsłudze. Czasem chcą dowód zakupu. Znam przypadek, że ktoś przesłał z olx dowód transakcji i przyjęli reklamację.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pójdzie bez dowodu zakupu tylko musi być wersja box.

Nie wprowadzać zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobnie i7 8700k kumpla, w pewnym momencie zaczął się krzaczyć na auto, zmienił mobo - to samo. Przywiózł w końcu do mnie i w sumie przez przypadek doszedłem do tego, że trzeba go ustawić manualnie żeby w ogóle się nie wywalał, najpierw 3,7GHz, za kilka miesięcy 3,6 i tak co jakiś czas oczko niżej...gdy zeszliśmy do 3.0 stwierdził że kupuje i9 9900k :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze mam nadzieje ze to mobo, dzisiaj będę sprawdzał dopiero, bo płytę czy ram bym mógł mu pożyczyć a żadnego ryzena natomiast nie mam już oprócz swojego 5600x, a chłopak wakacje ma akurat :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec posprawdzałem na innych gratach wyszło ze jest ok i sam cep świruje, wyłączyłem mu dwa rdzenie, został 4/8 które do jego gierek stykało wbiłem 3.6 na 1.35v :E i katowałem pc testami i grami dwa dni  u siebie, bylo ok wiec uzgodniłem z nim ze zareklamujemy go w grudniu kilka dni przed końcem gwary aby przez wakacje mógł grać (niecny plan) :smokin: Dzis po 4 dniach spokoju u niego napisal ze wywala pc z dioda cpu :E masakra...

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Send1N napisał:

Wiec posprawdzałem na innych gratach wyszło ze jest ok i sam cep świruje, wyłączyłem mu dwa rdzenie, został 4/8 które do jego gierek stykało wbiłem 3.6 na 1.35v :E i katowałem pc testami i grami dwa dni  u siebie, bylo ok wiec uzgodniłem z nim ze zareklamujemy go w grudniu kilka dni przed końcem gwary aby przez wakacje mógł grać (niecny plan) :smokin: Dzis po 4 dniach spokoju u niego napisal ze wywala pc z dioda cpu :E masakra...

Ten proc był od początku uwalony pudrowałeś tylko trupa ewentualnie memki się gryzą z płytą i jest fuck fest 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiem, zaluje ze nie zrobiłem zwrotu wtedy od razu jak na auto po zakupie nie byl stabilny

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

del

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi