Skocz do zawartości
trzydziestolatek1990

1080 Ti Strix na sprzedaż - jaka cena?

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, caleb59 napisał:

I to jest chore.

Ja z kolei zawsze wychodzę z siebie by jak najlepiej i najbardziej uczciwie opisać przebieg działania sprzętu u mnie. Co za posranych czasów dożyłem, że chcąc szczerze napisać/powiedzieć "jak jest" ludzie podchodzą wręcz odwrotnie i szukają dziury w całym nie ufając.

To jest chore ale o to obwiniaj cwaniaków i górników. Kiedyś nie trzeba było dopisywać takich rzeczy bo każdy wiedział jak jest. 

Zanim kupiłem poprzednio mojego 1070 na ebay'u licytowałem kilka kart - piszę do gościa A - czy karta była używana do kopania ? Ale co tam Panie ja tam nawet nie wiem co to jest, pracuję w domu nie mam czasu nawet na gry. Ok, wchodzę w jego profil co innego sprzedaje - a tu 4 takie same GPU i zasilacze. Dziwisz się potem ludziom że nie ufają ? 

9 minut temu, mimuszek napisał:

@AndrzejTrg

tak jak pisałem, to nie jest licytacja, tylko kup teraz, nigdy gość nie robił licytacji

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-2060-super-windforce-8gb

2200 zł za używanego 2060 ? Kolesiowi cegła spadła na głowę ?

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, caleb59 napisał:

I to jest chore.

Ja z kolei zawsze wychodzę z siebie by jak najlepiej i najbardziej uczciwie opisać przebieg działania sprzętu u mnie. Co za posranych czasów dożyłem, że chcąc szczerze napisać/powiedzieć "jak jest" ludzie podchodzą wręcz odwrotnie i szukają dziury w całym nie ufając.

Potrafiłem nawet nagrywać filmiki z działania Wiedźmina 3 i linkować na allegro jak kiedyś sprzedawałem HD 7850.

Z drugiej strony takich jak ja z takim podejściem do sprzedaży to jest marny procent na świecie więc co ja się tu w sumie dziwię.

I na odwrót, jak u mnie. 

Może mało rzeczy sprzedałem na allegro , ale jak sprzedawałem to krótki treściwy opis. Jak coś kupuję i widzę bajere na 2 strony to odrazu olewam, ja rozumiem że trzeba opisać sprzęt, ale bez przesady. Oferty jak ww to traktuję jak cygana co chce tombak sprzedać... Jak na razie się nie nadziałem, na oferty treściwe, a nie pierdololamentum...bo na takie to... Panie auto nie bite, licznik nie przekręcony ,prawie funkiel nówka, no sorry ale to trzeba być debilem aby w takie coś uwierzyć, i tak właśnie coraz więcej aukcji jest tego typu... 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj już nie przesadzajcie, ja sprzedawałem 2080Ti - nigdy nie kopała, pracowała na UV to tak napisałem, bo nie ściemniałem. Wiadomo że jak ktoś pisze że karta nie kopała a sprzedaje 10 sztuk, no to coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, właśnie napisałem opis sprzedaży tej karty, możecie doradzić, co zmienić lub czy wszystko jest ok? Nie chce wyjść znowu na głupka :D

Cytat

Dzień dobry,

Mam na sprzedaż używaną kartę graficzną GeForce GTX 1080 Ti w wersji Strix od firmy Asus.

Karta w dobrym stanie, zdjęcia są moje, nigdy na niej nie kopałem kryptowalut.

Kartę cechuje bardzo dobra kultura pracy, jest to jeden z najbardziej udanych modeli niereferencyjnych z serii 1080 Ti.

Sprzęt sprzedaję, bo kupiłem nową kartę graficzną.

Jestem niedzielnym graczem, przeszedłem na niej kilka większych tytułów, w tym Cyberpunka 2077, ale głównie grałem na niej w... LoL'a.

W karcie wymieniłem, jakieś 9 miesięcy temu, pastę termoprzewodzącą na Thermal Grizzly Kryonaut, nie wymieniałem termopadów.

DPD ubezpieczam, towar będzie transportowany w dużym kartonie wypełnionym ochronnymi balonikami, pośród których będzie pudełko z kartą graficzną.

Nie sprzedaję poza Allegro. Jeśli masz jakieś pytania, to zapraszam do konwersacji na portalu (jestem dosyć zabiegany i odpiszę w wolnej chwili w ciągu 2-3 godzin, proszę o cierpliwość i wyrozumiałość).

Życzę udanego zakupu i pozdrawiam serdecznie!

 

@lukibossss tak z ciekawości - sprzedałeś na Alledrogo 2080 Ti, a kupiłeś 3070 Ti, skąd taki zakup i wybór? Czy te karty czasami nie są wydajnościowo bardzo podobne?

Edytowane przez trzydziestolatek1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, trzydziestolatek1990 napisał:

Mam prośbę, właśnie napisałem opis sprzedaży tej karty, możecie doradzić, co zmienić lub czy wszystko jest ok? Nie chce wyjść znowu na głupka :D

 

@lukibossss tak z ciekawości - sprzedałeś na Alledrogo 2080 Ti, a kupiłeś 3070 Ti, skąd taki zakup i wybór? Czy te karty czasami nie są wydajnościowo bardzo podobne?

Mój 2080Ti miał niecały rok gwarancji + była to bieda wersja od palita, dorzuciłem 600zł i mam teraz zupełnie nową, dobrą wersję, 3 lata gwarancji no i na ten moment przynajmniej 5% wydajności więcej. Po prostu lubię się czuć bezpiecznie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trzydziestolatek1990Z tą bardzo dobrą kulturą bym uważał. Niby pastę zmieniałeś, niby czyściłeś, ale ponad 80 stopni (ile ponad?) na rdzeniu przy strixie w grach, to coś nie teges. Powinno być w okolicach 70, no powiedzmy max 75 przy średnim obiegu powietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kelam napisał:

@trzydziestolatek1990Z tą bardzo dobrą kulturą bym uważał. Niby pastę zmieniałeś, niby czyściłeś, ale ponad 80 stopni (ile ponad?) na rdzeniu przy strixie w grach, to coś nie teges. Powinno być w okolicach 70, no powiedzmy max 75 przy średnim obiegu powietrza. 

Dlatego opis jak książka... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kelam napisał:

@trzydziestolatek1990Z tą bardzo dobrą kulturą bym uważał. Niby pastę zmieniałeś, niby czyściłeś, ale ponad 80 stopni (ile ponad?) na rdzeniu przy strixie w grach, to coś nie teges. Powinno być w okolicach 70, no powiedzmy max 75 przy średnim obiegu powietrza. 

Oczywiście że za dużo, miałem tą kartę, po UV nie przekracza 68 stopni przy 1500 RPM, bez UV do 73 dobije i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DisconnecT @AndrzejTrg @Kelam

Bez UV przekraczała 80 stopni, po lekkim UV + OC, w najbardziej wymagających tytułach, temperatura oscylowała w okolicach 75 stopni. Nie wyraziłem się jasno w opisie w pierwszym poście, już poprawiam. Nie wiem, czy to dużo, czy mało, wiem, że karta już swoje lata ma, zaś jej kultura pracy jest świetna - karta jest bardzo cicha. Co do pomiarów temperatury, to dobrze też brać pod uwagę upały, które dwa tygodnie temu, kiedy jeszcze miałem kartę w obudowie i z niej korzystałem, osiągały 32 stopnie w ciągu dnia. Dodatkowo mam w komputerze niespecjalnie udany model i9-9900KF, który nawet po delidzie potrafi w wymagających tytułach dobić do 80 stopni. 

Zaś sama karta w na tyle dobrym stanie, że gdyby nie brak DLSS, to dalej używałbym jej do mojego 1080p monitora. Dopiero po zakupie RTX'a, do plusów nowego zakupu, dodałem RT, który do tej pory ignorowałem i uważałem za zbędny, a teraz dla mnie to największy bajer.

Co do "książkowości" opisu - wyszedłem z założenia, że lepiej, jeśli podam więcej, niż mniej informacji dotyczących karty, aby poddać ocenie wycenę tego modelu. Nie miałem na celu sprzedać tej karty tutaj, od tego mam Alledrogo i tą stronę, jako pośrednika, bardziej sobie cenię niż zwykłe, forumowe, dogadanie się. Temat można śmiało zamknąć, kartę już wystawiłem na Allegro. Wyceniłem ją na 2000 złotych, bo uważam, że to uczciwa cena, z pewnością konkurencyjna. Gdyby nie zależało mi na DLSS i RT, zaś głównym kryterium zakupu była moc układu, kultura pracy i cena, to bym ją kupił. Z opisu aukcji usunąłem wątek o kulturze pracy, może faktycznie należałoby ponownie wymienić pastę lub karta, po kilku latach użytkowania, prezentuje takie a nie inne temperatury i nic z tym nie da się zrobić. Mi to osobiście nie przeszkadzało, sporo ważniejszy był fakt, że działa bez szwanku i jest naprawdę cicha. :)

Edytowane przez trzydziestolatek1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie, drodzy forumowicze!
Postanowiłem odświeżyć wątek po prawie roku i zweryfikować, jak karta, o której w temacie mowa, spisuje się po kolejnym roku pracy - tym razem u nowego właściciela. Wysłałem więc maila z pytaniem do niego, jak się sprawy mają. Jeśli otrzymam odpowiedź, to ją tutaj umieszczę. Może komuś się przyda. Uważam akurat ten konkretny model za niesamowicie udany, służył mi bardzo dobrze, może ktoś jest ciekawy, czy dalej daje radę. :)

Wesołych Świąt Wielkanocnych i mokrego Śmigusa-Dyngusa! 

Edytowane przez trzydziestolatek1990
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, trzydziestolatek1990 napisał:

Wysłałem więc maila z pytaniem do niego, jak się sprawy mają

Ale wiesz że to nie jest zbyt normalne, by komuś dupę po roku od transakcji zawracać?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, qrek1 napisał:

Ale wiesz że to nie jest zbyt normalne, by komuś dupę po roku od transakcji zawracać?

Jeszcze w czasie świąt ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej byłoby zadzwonić żeby cewek posłuchać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • I ja się do takich zaliczam. Ja miałem aliena DWF, który ma krzywiznę 1800r i w zasadzie to niby to krzywe, ale promień tak mały że w praktyce odbierałem to jak płaski ekran. Nie ma to wpływu na immersję i łatwość ogarnięcia wzrokiem lewo-prawo. Taki w sumie pić na wodę mówiąc krótko. Miałem jeszcze wcześniej Samsunga odyssey g7 32 calowego, który ma 1000r i mi to pasowało, robiło robotę. Ja właśnie też jutro będę chyba zamawiał tego lg 34gs95qe. Liczę, że to będzie właśnie ten monitor, który mnie kupi w 100% i zostanie na kilka lat. 
    • To jest ogólnie śmieszne w moim przypadku bo na starym PC z GTX 1070 i Ryzenem 3600 gra działała bez losowego pierdzenia dźwięku i bez zamulonej mapy/menu pauzy. Dopiero na mocniejszej konfiguracji zaczęły się te cyrki. Pamiętam był tu taki jeden user, który miał identyczny problem w GTA 5 i też mu dźwięk pierdział i mapa świata gry się przycinała - pomogło mu ograniczenie fps do 60 w panelu Nvidii.  
    • Dla jasności to koszt dodatkowych punktów na etapie budowy względem tego co deweloper daje w standardzie. Biorąc pod uwagę że kierownik budowy będzie mieszkał obok to chyba maniany nie robią 
    • @maras2574 co się stało, to się nie odstanie  zgliszczy już chyba nie trzeba w wapnie topić  choć może dla przykładu  
    • @Lameismyname Chyba wiem co ci rozwala krzywą. A jak to nie to, to już nie mam pojęcia. Zrobiłem parę testów i myk jest taki z grubsza jak wcześniej było pisane, aby poprawić krzywą po restarcie. Ale trzeba ją poprawić na niskich temperaturach. Tu każde jedno gpu w idle mniej lub bardziej się nagrzewa tak samo jedno szybciej inne wolniej. Zrobiłem krzywą na ~35-40stopni, restart kompa i rozwaliło ją. Gdy skorygowałem w zakresie 30-35 stopni rozwalało po restarcie Więc skorygowałem na niskich tempach zakres gdzieś 25-29 i po kolejnych restartach śmiga jak należy i wchodzi prościutka krzywa z założonymi przeze mnie taktami. Jakie to dokładne zakresy są to ci nie powiem, trzeba by dokładniej potestować, ale kilkustopniowe i na jak najniższej temp gpu trzeba skorygować krzywą, aby przy chłodnym GPU podczas odpalenia kompa nie rozwalało krzywej przy wczytywaniu i będzie również działać przy wyższych temp np. podczas przełączania profili z krzywymi skrótami klawiszowymi podczas grania wszystko równo się wczytuje. Więc krótko po odpaleniu kompa na niskiej temperaturze gpu skoryguj szybko krzywą i zapisz. Jeśli twoje GPU w idle szybko nabiera temperatury i nie zdążysz w tym czasie skorygować krzywej to odpal sobie na sztywno wentyle na GPU na czas poprawiania krzywej, aby utrzymać niskie tempy. Jeśli ktoś ręcznie wczytuję profile to raczej nie będzie miał tego problemu jak z autostartem i wczytaniem profilu zaraz po odpaleniu systemu gdzie gpu jest zimne, bo po kilku chwilach złapie temp i profil ustawiony na wyższym temp wczyta się poprawnie z prostą krzywą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...