Skocz do zawartości
TommyShelby

Ceny kart gdyby nie wzrost wartości Kryptowalut??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ciekawi mnie ile by teraz kosztowały poniższe karty graficzne gdyby nie cały ten cyrk, który jest aktualnie na rynku gpu.

Rtx 2060

Rtx 2060s 

Rtx 3060

Gtx 1660 /s/ti

Rx 5500 xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 100zł.drożej niż wtedy przed cyrkiem

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 przed grudniem 2020 był do kupienia za 1300-1500zł.

GTX 1660 Super - od 1050-1100zł za wersje ze słabym chłodzeniem od KFA2 i Inno3D. A za topowe modele od MSI i Gigabyte (z 3 wentylatorami) trzeba było dać od 1150zł do 1300zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie krypto,to w obecnych czasach ceny GPU byłyby max.30% ponad MSRP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sc0rpow napisał:

GTX 1660 Super - od 1050-1100zł

we wrześniu 2020 za gigabyte 1660S  OC, dałem w proline 939zł ( składałem kompa sąsiadowi )

tu na forum wszyscy wtedy namawiali na 5600XT, który kosztował 1250..

pny 1660 super były w październiku normalnie po 950zł, a na urodziny allegro po 750zł 

w grudniu jeszcze za 2060 gigabyte OC dałem na allegro/xkom 1339zł

 

co by było gdyby... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości koledzy. Przyjdzie czas, że znowu siądzie kopanie krypto i pojawi się masa pokoparkowego sprzętu, a ceny sklepowe wrócą do normy.
Pamiętam jak był wysyp używanych RX 580. 4GB po 400zł, 8GB po 500zł.
Ceny w sklepie jak wyżej. Za 1000zł można było przebierać w 1660S. Powyżej 1300zł dało się kupić 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,przyjdzie taki czas,ale na pewno nie w najbliższej przyszłości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lameismyname napisał:

Cierpliwości koledzy. Przyjdzie czas, że znowu siądzie kopanie krypto i pojawi się masa pokoparkowego sprzętu

No własnie z tą cierpliwością już ciężko. Szczególnie jeśli ktoś zdaje sobie sprawę, że akurat teraz ma czas i chęci na granie, a potem już praca i obowiązki. Dla takich osób wizja tanich kart za rok albo dwa nie ma znaczenia. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zapominają, że prócz krypto jest jeszcze COVID.

Ja sam zakupiłem moją 1660S za ok 1050 zł na przełomie wrzesień/październik 2020. Wówczas był to chyba ostatni moment. Później były już krypto i COVID.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COVID i krypto w sumie mogą mieć korelację, tzn. krypto może być atrakcyjne dla kogoś, kto nie ma co robić na kwarantannie, wylądował w domu z robotą, ewentualnie stracił pracę, ale ma jeszcze oszczędności. Może kusić jako inwestycja kogoś, komu w innych czasach by się nie chciało w to wchodzić. Z graniem to oczywiście wiadomo.

Są jakieś optymistyczne przewidywania, że COVID już wielu miesięcy nie potrwa, ale czy ja wiem. Nie chcę snuć teorii spiskowych, ale niektórych reżim sanitarny kręci, a innym jest na rękę, więc zmniejszenie obiektywnego zagrożenia niekoniecznie musi się przełożyć na koniec kryzysu. Kryzys działa nie tak długo, jak działają przyczyny obiektywne, lecz tak długo, jak da się używać kryzysu jako wymówki (tak jak przy wpływie kryzysów na płace).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, lukaszgos napisał:

COVID i krypto w sumie mogą mieć korelację, tzn. krypto może być atrakcyjne dla kogoś, kto nie ma co robić na kwarantannie, wylądował w domu z robotą, ewentualnie stracił pracę, ale ma jeszcze oszczędności. Może kusić jako inwestycja kogoś, komu w innych czasach by się nie chciało w to wchodzić. Z graniem to oczywiście wiadomo.

Ja bym bardziej powiedział, że wiele osób tak weszło w krypto szukając jakiejś alternatywy co zrobić z oszczędnościami żeby inflacja ich nie zeżarła.

https://www.money.pl/gospodarka/tak-usa-walczy-z-koronawirusem-po-1-4-tys-dolarow-na-konta-obywateli-6615540015929888a.html

"Wart blisko 2 bln dol. pakiet pomocowy dla Amerykanów przeszedł, mimo sprzeciwu Republikanów, przez senat. Pieniądze popłyną do obywateli m.in w formie jednorazowych zapomóg i zasiłków dla bezrobotnych. Dostaną je również szkoły i najbardziej dotknięte kryzysem branże gospodarski."

Dwa biliony przykładowo w marcu 2021 r... Pamiętam też, że wtedy dzień później i kolejne pare tygodni ładnie BTC szedł w górę z ok. 50K$ na swoje rekordowe 63K$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2021 o 11:26, Spl97 napisał:

Gdyby nie krypto,to w obecnych czasach ceny GPU byłyby max.30% ponad MSRP.

gdyby nie krypto to ceny byłyby dokładnie MSRP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że to głównie wina kryptowalut. COVID ma raczej minimalny wpływ bo przecież inne podzespoły jeśli są droższe to max. 10-20%, a nie 200-300%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...