Skocz do zawartości
Szallona

Excel problem z otwarciem plików

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuje pomocy, mam zainstalowany pakiet office microsoft 2010, wcześniej 2007. Była robiona reinstalacja, a sprawa wygląda tak, ze word normalnie działa, a excel nawet nie wyskakuje w programach (otwórz za pomocą) ....   z automatu komputer czyta pliki .xlsx przez word pad. Zainstalowałam libre office i on tez daje rade normalnie czytać.  Dodatkowo jak znalazłam excel w zainstalowanych programach to po otworzeniu i zapisaniu, nie utworzył się plik excela tylko w tym przypadku libre office.

Nawet klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie - Nowy, rozwija sie lista z libre, word, powerpoint, ale nie ma excela...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierz Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny -> Przeglądaj - wejdź na dysk C -> Program Files(x86) -> Microsoft Office -> Office14 - i tutaj wskaż plik Excel.exe.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomogło! a przeszukałam internet, żeby znaleźć rozwiązanie i nic.  Mój błąd polegał na tym, że wchodziłam tam gdzie mnie przekierowywało czyli w Program Files zamiast Program Files (x86), a lupka nie pomagała. Dziękuje za pomoc

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• pomieszanie z poplątaniem to delikatne określenie na tę sytuacje ale... może coś, albo wszystko, się wyjaśniło - zauważ, że w bcd na d masz 2 wpisy tego samego systemu- oba są na f, tylko w jednym wypadku masz w device literę f, w 2 masz numer voluminu - oba są prawidłowe, ale 2 chyba nie może być; może dlatego bootmgr nie widzi systemu, bo zanim załaduje system musi otworzyć rejestr, właśnie plik system, żeby wstępnie załadować sterowniki, np do dysku - w bcd widzi 2 wpisy dla 1 systemu i przyjmuje że z systemem coś nie tak w zrzucie bcd masz dla 1 systemu tzw przyjazną nazwę, czyli default, dla 2 masz identyfikator- musisz sprawdzić, czy to to samo - wpisz bcdedit /store ścieżka /v /v = verbose, czyli podaj dokładne informacje teraz w obu windows boot loader wyświetlą się w identifier identyfikatory - sprawdź, czy te same  - jeśli będą różne raczej na pewno masz przyczynę - na tej samej partycji nie może być 2 różnych systemów, to oczywiste musisz więc 1 usunąć - wpisz bcdedit /store ścieżka /delete {id} usuń raczej drugi, czyli ten z identyfikatorem; problem polega jednak na tym, że wpis 2, wbrew temu co napisałem powyżej jest nieprawidłowy -  jeśli ładujesz system z d to f jest volumin 2, nie 3 - 3 jest natomiast z pena - jak wpisałeś polecenie dla bcdboot z pena to liczył c, d, i f jako 3, dlatego zapisał ci volume3 dla f, choć jeśli podpięty tylko 2 dysk powinno być 2 - dlatego może bootmgr szukał rejestru na 3, czyli na tym odzyskiwanie jakkolwiek z tym jest usuń ten 2 system z id z bcd na d i spróbuj z 1 dyskiem - jeśli ciągle nic wróć do prof, i zmień wpisy w tym bcd na d bcdedit /store ścieżka /set {bootmgr} device partition=\device\harddiskvolume1 ewentualnie \Device\HarddiskVolume1 - ale chyba wielkość liter nie ma znaczenia zapisałeś położenie bootmgr na dysku - partycja 1=aktywna, nie jestem pewien, czy 1 czy 0 - gdyby 1 nie działało spróbuj 0 - to typowy ms chaos - to urodzeni tzw chaoci- w list volume partycje zaczyna się od 0, ale jak wpiszesz list partition od 1, itd musisz jeszcze zmienić literę systemu, czyli przywrócić mu c - wpisz bcdedit /store ścieżka /set {default} device partition=c: i spróbuj zabootować z dysku z n piszesz, że nie może znaleźć systemu, a zmieniłeś nazwę hiberfil- hiberfil jest na dysku z systemem, nie widać windows, users?, itd; najlepiej przywróć nazwę - hiberfil.sys niepokojące, że zarządzanie dyskami wyświetla dla f tylko podstawowa, a nie rozruchowa (z windows, plik stronicowania, itd) - sam miałem taką sytuacje, tzn do 7 dodałem stary dysk z vistą, ale już nie pamiętam, czy wtedy wyświetlił dla visty rozruch, itd - chyba tak, ale nie jestem pewien litery w prof nieważne - każdy system przydziela inaczej, ponieważ c przydzielił jak zawsze dla siebie 2 partycji na n przydzielił f, ale normalnie powinno być c; tylko niepokojąca ta d - normalnie ta partycja nie powinna mieć litery, jak odzyskiwanie, dlaczego jej przydzielił nie wiem, źle jest zapisana w tablicy?; ewentualnie można sprawdzić w rejestrze n, ale to jeśliby po tych korektach ciągle były problemy i nie masz partycji efi - efi jest na uefi, a ty masz mbr, ponadto efi musi być fat32, a ty masz ntfs na obu aktywnych problem prawdopodobnie powstał z tego, że zapisywałeś bootloader z pena?, i to na partycji bez litery - sam pisałeś, że ta partycja chyba wcześniej był bez litery - żeby zapisać bcdboot musiał nadać tej partycji literę- wpisałeś, że ma zapisać na c, a ponieważ zapisuje zawsze na aktywnej zrobił aktywną c; normalna procedura - nadaje się aktywnej literę w diskpart i dopiero używa bcdboot do zapisania na niej bootloadera mam nadzieję, że będzie ok, ale rzeczywiście była to "zagwozdka"
    • Okej dzięki za wyjaśnienie, może mógłbyś coś zaoferować coś co twoim zdaniem nada się na lata oraz będzie miał moc do grania w lepsze gry, pisze ciągle o grach ale chodzi mi też o streaming, żeby w połączeniu z grą nie zacinał się oraz grzał.
    • Bo wydajesz budżet na nieistotne parametry jak 32 GB RAM czy jakieś 2x1TB dysków. To są rzeczy które zawsze możesz wymienić, a w najbliższym czasie z nich nie skorzystasz. To, czego nie wymienisz a decyduje o wydajności to karta graficzna a 3060 to nie jest karta na lata, tylko dolna półka laptopów gamingowych. Jeśli RTX 3060 to koniecznie Legion z takim budżetem, bo ma 130W TGP na karcie graficznej, większość laptopów ma poniżej 100W co zmniejsza mocno wydajność.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...