Skocz do zawartości
Camis

Transformacja energetyczna - OZE, Fit for 55, paliwa kopalne, ceny energii, limity CO2, samochody elektryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Chiny to nie Rosja, im zależy na gospodarce, wiedzą jakie to narzędzie w polityce globalnej.
Jak sami nie będą korzystać z czystej energii, to nie będą mieć takiego rozwoju tej technologii.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, JDX napisał:

@Camis

Jeśli chodzi o Chiny to nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Ten komuszy kraj wszystko potrafi sfingować, przekłamać, zaimprowizować, bylebyśmy w to uwierzyli. Zasada jest zawsze jedna, nigdy nie ufać temu co mówią Chiny.

pytanie ile w tym mysleniu "propagandy" zachodu, a ile samych Chin. a zobaczysz tyle ile Chiny beda chcialy pokazac ;) biorac pod uwage sile gospodarki Chin, to imo wlasnie oni beda narzucac tempo - cele Chin sa bardziej  wysrubowane niz Fit EU i zaryzykuje stwierdznie,, ze ogarna to lepiej i szybciej niz EU, wlasnie przez sile swojej gospodarki jak i samego podejscia. oni w tym widza interes/zyski, a EU tylko koszty. i nie maja problemu z podjeciem decyzji, w EU wszystko musi trwac. mowienie, ze to Chiny sa najwiekszym emitentem CO2, jest troche nacigane, bo to US per capita ma 2x tyle ;) wiekszym problem, sa Indie niz Chiny, jezeli chodzi o polityke klimatyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Camis napisał:

A tak koszą "firmy".

taryfa G jest dla gospodarstw domowych. jak ktos podpina pod nia firme, to niech sie nie dziwi, ze "nagle" dostaje wyrownanie. btw. byly przypadki, ze ktos podpisal umowe, operator zweryfikowal, ze pod adresem jest zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza i pyk. z G, zrobilo sie C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy jest na forum ktoś kto ma u siebie PV z magazynem energii i jest wstanie podzielić się informacjami o użytkowaniu ewentualnie polecić dobry magazyn energii 10kwh. Jestem w trakcie dobierania całej instalacji czyli PV, pompa ciepła i magazyn energii i z tym ostatnim mam największy problem. Z góry dziękuję za każdą sugestię. 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mALEK napisał:

taryfa G jest dla gospodarstw domowych. jak ktos podpina pod nia firme, to niech sie nie dziwi, ze "nagle" dostaje wyrownanie. btw. byly przypadki, ze ktos podpisal umowe, operator zweryfikowal, ze pod adresem jest zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza i pyk. z G, zrobilo sie C ;)

Guano ich obchodzi co robię w domu i dla kogo. Mam mały warsztat koło domu gdzie leci sporo prądu, i co? Mam płacić taryfę jak za przedsiębiorstwo bo mam zarejestrowane JDG na swój adres bo mam biuro pod tym adresem? Chyba ich zdrowo pogięło. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

Mam płacić taryfę jak za przedsiębiorstwo bo mam zarejestrowane JDG na swój adres bo mam biuro pod tym adresem? Chyba ich zdrowo pogięło.

No tak to wygląda :) 

Zobacz sobie ile kosztuje prąd jak masz budowę domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, King Arthas napisał:

No tak to wygląda :) 

Zobacz sobie ile kosztuje prąd jak masz budowę domu :D

Wiem ile kosztuje, bo niedawno skończyłem umowę :E I jest to daleko od stawki C12 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DjXbeat napisał:

Czy jest na forum ktoś kto ma u siebie PV z magazynem energii i jest wstanie podzielić się informacjami o użytkowaniu ewentualnie polecić dobry magazyn energii 10kwh. Jestem w trakcie dobierania całej instalacji czyli PV, pompa ciepła i magazyn energii i z tym ostatnim mam największy problem. Z góry dziękuję za każdą sugestię. 

a ta PC, to ma byc podlaczona pod ten magazyn? w ogole jak koncepcja tej calej instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TheMr. napisał:

Guano ich obchodzi co robię w domu i dla kogo.

No...nie. Dom jest do mieszkania, nie robienia dla kogoś.

4 godziny temu, TheMr. napisał:

Mam mały warsztat koło domu gdzie leci sporo prądu, i co? Mam płacić taryfę jak za przedsiębiorstwo bo mam zarejestrowane JDG na swój adres bo mam biuro pod tym adresem? Chyba ich zdrowo pogięło. 

A jak inaczej to sobie wyobrażasz? Jak niby operator miałby rozróżnić czy pod danym adresem prowadzone jest tylko biuro czy faktyczna działalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris194 napisał:

No...nie. Dom jest do mieszkania, nie robienia dla kogoś.

Spawam prywatnie, a że sąsiedzi czy znajomi mnie proszą to robię w wolnej chwili. Od kiedy to urząd ma mi mówić ile prądu mam zużywać dla swojego hobby? To że zużywam 10 tysięcy czy 30 tysięcy kwh prądu to moja sprawa, nie powinni zamieniać taryfy z czapy.

3 minuty temu, Kris194 napisał:

A jak inaczej to sobie wyobrażasz? Jak niby operator miałby rozróżnić czy pod danym adresem prowadzone jest tylko biuro czy faktyczna działalność?

No na 100% nie wystawiać z tyłka faktury na 18k :E 21 wiek i operator nie zna podstawowych funkcji do określenia przedsiębiorcy i czym się zajmuje? Słabo w takim razie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu jest o tym.

https://enerad.pl/prad/wiedza/prad-na-firme-w-mieszkaniu/

I chyba tak to z tego wygląda jak ma się firmę pod adresem zamieszkania w Polsce to powinna być taryfa dla firm. Jest opcja wydzielenie części obiektu pod firmę i założenia oddzielnego licznika. Wtedy można rozgraniczyć oficjalnie firmowe zużycie z prywatnym konsumenckim.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ni chce nic mówić, ale prowadzenie lewej działalności gospodarczej w domu po znajomości, jeśli kończy się zmiana licznika na firmę, to jest to najmniejszy problem. I jak jedni doszli do tego że masz na chacie firmę, to drudzy zaraz też to podlapia i wtedy będzie ciekawie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 18.05.2023 o 10:15, Bono[UG] napisał:


Jak sami nie będą korzystać z czystej energii, to nie będą mieć takiego rozwoju tej technologii.

XD

Przecież Oni produkują wszystko.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Spawam prywatnie, a że sąsiedzi czy znajomi mnie proszą to robię w wolnej chwili.

 

za darmo, charytatywnie? skarb, nie sasiad z Ciebie ;) bo jezeli odplatnie, no to juz podpada pod dzialalnosc zarobkowa, czyli firma, czyli C ;) zreszta sam napisales, ze JDG, a fakty sa takie, ze dla firm sa inne taryfy niz dla gospodarstw domowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mALEK napisał:

a ta PC, to ma byc podlaczona pod ten magazyn? w ogole jak koncepcja tej calej instalacji?

Narazie trwają konsultacje w tych sprawach. Z tego co się dowiedziałem to nie ma sensu podpinać pompy pod magazyn bo w sezonie zimowym ciężko jest taki magazyn naładować by zasilić pompę w nocy. Już lepiej jest magazyn podłączyć pod sieć domową. 

Miała być sama pompa z PV ale jak wejdą godzinowe ceny prądu to takie rozwiązanie kompletnie traci sens. Dlatego chcę również magazyn energii. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, DjXbeat napisał:

 

Ile KWp chcesz w chacie? Ile prundu wciągasz nocą? 

Magazyn zima szału nie zrobi. 3kWh to dość energii żeby przekisic się od nocy do świtu.

Magazyn energii podpina się pod sieć domowa. Pompę ciepła podpina się pod sieć domowa. Więc dla prunufu nie ma znaczenia co zasili w chacie.

Jeśli chcesz za dnia ładować magazyn tanio. W nocy sprzedawać z niego energię drogo, to nie potrzebujesz paneli a magazyn który umożliwi handel energia ;)

Paneli starczy 2kWp byle dofinansowanie na magazyn przytulić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Minciu napisał:

Ja ni chce nic mówić, ale prowadzenie lewej działalności gospodarczej w domu po znajomości

Jakiej lewej? Ogromna ilość osób ma firmy w mieszkaniu, bo niby gdzie mają je mieć? To są często prace dorywcze czy też nawet typu umowa - zlecenie. Gdzie taki malarz ma mieć firmę? A księgowa? A nawet krawcowa? Czy malutki sprzedawca z Allegro?

2 godziny temu, lukadd napisał:

I chyba tak to z tego wygląda jak ma się firmę pod adresem zamieszkania w Polsce to powinna być taryfa dla firm.

Polska to państwo teoretyczne, a bandzior Kaczyński lubi mieć haki na wszystkich. I tak to sobie wymyślił jak piszesz, ale zgodnie z hakami nie jest przestrzegane, po prostu są haki do użycia.

W tym przypadku nawet ja się zbytnio nie czepiam. Na warsztat powinien być osobny licznik, to osobny budynek, a zużycie tego gościa jest szalone więc ciężko w te 20% uwierzyć. Ale bandziory z PIS powinny o tym poinformować PRZED  faktem (bo tu chyba założyli, że 100% zużywa warsztat). Jednak to dotyczy też typowego pracownika z pracy zdalnej - laptop + telefon gdzie używa 4% a Kaczyński chciałby też brać 3-4x drożej za pozostałe 96%. Zwykle takie firmy zużywają 1-2%, tu nie ma szans na osobny licznik, to absurd by go montować dla 20-50 kWh, kuć ściany ...

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
36 minut temu, sino napisał:

Jakiej lewej? Ogromna ilość osób ma firmy w mieszkaniu, bo niby gdzie mają je mieć? To są często prace dorywcze czy też nawet typu umowa - zlecenie. Gdzie taki malarz ma mieć firmę? A księgowa? A nawet krawcowa? Czy malutki sprzedawca z Allegro?

No własnie, taki malarz co robi po domach i ma zarejestrowana firmę pod własnym adresem(bo niby gdzie ma mieć ? ) a przecież nie korzysta z prądu też ma mieć taryfę przemysłową?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sino napisał:

Jakiej lewej? Ogromna ilość osób ma firmy w mieszkaniu, bo niby gdzie mają je mieć? To są często prace dorywcze czy też nawet typu umowa - zlecenie. Gdzie taki malarz ma mieć firmę? A księgowa? A nawet krawcowa? Czy malutki sprzedawca z Allegro?

 

W siedzibie firmy masz firmę. A jak ktoś mieszka w firmie, to nie bardzo kumam skąd zdziwienie, że się budzi na firmie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kaczy ogólnie nie lubi małych działalności i ludzi na swoim :E

Ogólnie wszystkie małe działalności zarejestrowane pod adresem zamieszkania i zużywające mało prądu na cele firmowe nie powinny mieć robione problemów i wciskania taryf firmowych. Jak ktoś ma duży warsztat pod adresem i ciągnie tego prundu to wiadomo inna sprawa.

Ja sam miałem króciutko firmę w Polsce, teraz od lat w DE i tutaj nie ma, aż tylu bzdur i rzucania kłód pod nogi. Taryfa firmowa to dopiero jak ktoś faktycznie ciągnie ten prąd w 10k kwh pod adresem zamieszania. A tak może lecieć na domowej przy małym użyciu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, B@nita napisał:

No własnie, taki malarz co robi po domach i ma zarejestrowana firmę pod własnym adresem(bo niby gdzie ma mieć ? ) a przecież nie korzysta z prądu też ma mieć taryfę przemysłową?

Jeśli twoja działalność będzie się wiązać z częstymi zmianami miejsca jej wykonywania (usługi u klienta) lub będzie miała charakter mobilny, nie musisz wskazywać adresu stałego miejsca wykonywania działalności – we wniosku o wpis do CEIDG zaznacz w takim wypadku „brak stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej”. Jedynym wpisanym adresem może być twój adres do doręczeń (nie musi to być twój prywatny adres zamieszkania).

Skrytka pocztowa na korespondencję powinna być OK. Jak ktoś rejestruje firmę w mieszkanie to sam sobie winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kogut199109 napisał:

XD

Przecież Oni produkują wszystko.

Od kilku dekad to robią.
Ile mają własnych procesorów porównywalnych z tymi zachodnimi?
Ile mają firm z własnymi technologiami fotowoltaiki, generatorów prądu itd?

Przez ostatnie 10 lat sporo nadrabiają ale główna technologia nadal jest po stronie zachodu (np. maszyny do litografii). Może za kolejne 10-20 dołączą do ścisłej czołówki.
A prawda jest taka, że jak nie robisz dla siebie, to nie rozwijasz nauki i techniki. Zdobyć wiedzę, czy wprost kupić technologię wcale nie jest tak łatwo, nikt się tym tak chętnie nie dzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 15:10, sino napisał:

Jakiej lewej? Ogromna ilość osób ma firmy w mieszkaniu, bo niby gdzie mają je mieć? To są często prace dorywcze czy też nawet typu umowa - zlecenie. Gdzie taki malarz ma mieć firmę? A księgowa? A nawet krawcowa? Czy malutki sprzedawca z Allegro?

Nawet nie o to chodzi. To, że adres siedziby dg masz w lokalu, do którego masz tytuł prawny nie oznacza, że do prowadzenia akurat twojej działalności potrzebny jest prąd czy ogrzewanie. Co innego warsztat, co innego zakład fryzjerski a co innego konsulting czy inny księgowy.

W dniu 19.05.2023 o 15:55, lukadd napisał:

Kaczy ogólnie nie lubi małych działalności i ludzi na swoim :E

Ogólnie wszystkie małe działalności zarejestrowane pod adresem zamieszkania i zużywające mało prądu na cele firmowe nie powinny mieć robione problemów i wciskania taryf firmowych. Jak ktoś ma duży warsztat pod adresem i ciągnie tego prundu to wiadomo inna sprawa.

A jak udowodnisz informatykowi, że mając adres firmy w swoim domu mieszkalnym 300m2 zużywa całość albo część (jaką?) energii stricte na cele tej działalności? Nie wiadomo, ale fakt że niektórzy tak dostają faktury zawyżone i nie wiadomo skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...