Skocz do zawartości
Camis

Transformacja energetyczna - OZE, Fit for 55, paliwa kopalne, ceny energii, limity CO2, samochody elektryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Tauron przysłał mi nowe cenniki energii, od 1 lipca 2024 do 2027r.

G12W - 0,5325gr oraz 1,2653gr,

G13 - 0,9421gr, 1,4546gr i 0,6255gr.

Podane ceny są cenami brutto. Chyba przejdę z G13 na G12W aczkolwiek muszę sobie to przeliczyć.

Jak u Was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież od 1 lipca będziesz miał 0,5 zł maksymalną netto za kWh.

G12w jest korzystne ze względu na b. niski koszt dystrybucji dla taryfy nocnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Taki dopisek na końcu maila: W przypadku wprowadzenia nowych regulacji prawnych zastosujemy się do ich postanowień.

Tauron przesłał mi tego maila bo kończy się czas obowiązywania mojego cennika. Jeśli zaakceptuję nowy cennik to będę miał ceny jak podałem, jak nic nie zrobię to ceny będą o 10-15% wyższe :E Mistrzowie.

Edytowane przez RimciRimci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rok temu miałem taką sytuację, skończyła mi się umowa terminowa, nic nie zrobiłem i wskoczyły mi standardowe warunki, te właśnie, co Ci grożą, że będzie drożej. Jak się zorientowałem, to przez czata Energi zawarłem nową umowę, taką wg cen regulowanych.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę musiał zadzwonić do nich i dopytać się o to, czy jak zawrę z nimi umowę a wejdą ceny maksymalne, to czy umowa zostanie dostosowana do cen maksymalnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zawrzesz z nimi umowę to dlaczego mieliby dostosowywać ją do cen maksymalnych? Byłoby to przedziwne. Ceny maksymalne dotyczą cen taryfowych. Co do tych cen - wyglądają jak słaba oferta. Do tego jest jeszcze jakaś stała opłata handlowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, TheMr. napisał:

No to USA żegna się z tanimi panelami i samochodami :E Chociaż panele i tak mieli 2x droższe niż w Europie :E 

EKO - kto rozwinie ten skrót? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Minciu napisał:

EKO - kto rozwinie ten skrót? 

Ale powiedz mi czego w tym momencie chcesz i czego się doszukujesz? Ile to tutaj jojczenia że przecież Chiny trują Indie trują. Więc jak nie będą produkować dla USA czy Europy bo cła sprawią że się nie opłaca, to przecież będą mniej truły, a auta elektryczne czy inne dodatkowo oclone produkty będą produkowane w USA czy UE według standardów ustalonych na tych obszarach gospodarczych, czyli właśnie eko :) 

Jak widać i tak źle i tak niedobrze :D 

Jak z rolnikami: czego chcecie? Wyjść z unii! A dopłaty? Też chcemy! :E Tak samo tutaj. Czego chcecie? Żeby Chiny i Indie mniej truły! A tanie produkty z Chin i Indii? Też chcemy! :P 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im bardziej eko tym drożej. Drożej 2 - 5 - 10 razy? 

Czego chcieć. Zawsze mało. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, adashi napisał:

Jak zawrzesz z nimi umowę to dlaczego mieliby dostosowywać ją do cen maksymalnych? Byłoby to przedziwne. Ceny maksymalne dotyczą cen taryfowych. Co do tych cen - wyglądają jak słaba oferta. Do tego jest jeszcze jakaś stała opłata handlowa?

Jest, jak nie zrobię nic to automatycznie przedłużana jest umowa na tych droższych o 10-15% stawkach :E Kuriozum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to kuriozum, tylko łowienie leszczy. Przejdź na ofertę taryfową. Żadnych umów typu Prąd z Serwisantem i podobnych głupot.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, Minciu napisał:

Im bardziej eko tym drożej. Drożej 2 - 5 - 10 razy? 

Czego chcieć. Zawsze mało. 

To ja mam propozycję dla Ciebie. Zrób coś eko, ale tanio, zobaczymy jak wyjdzie :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, LeBomB napisał:

To ja mam propozycję dla Ciebie. Zrób coś eko, ale tanio, zobaczymy jak wyjdzie :D 

Ale jest, konkurencja robi ekologię tanio. Ale Ekonomia się nie spina?  Mam dla Ciebie propozycje, przeczytaj jeszcze raz co wprowadzają. Nie znoszą podatku od zakupu auta elektrycznego robionego lokalnie, tylko wpierw wjeżdżają z grubej rury jak w atomówki i terrorystów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AjtLTwm.png

m53SUPv.png

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic w tym dziwnego - wieje i swieci, a system dziala jak dziala. no ale jestemy dopiero na etapie odkrywnia, ze "kilometrowka" dotyczyla tylko spalinowozow :lol2: wiec jeszcze daleko nam do optymalnego wykorzystania OZE. ciekawe jak sobie system poradzi, gdy po wproowadzeniu godzinowego rozliczania, nagle polowa firm w biurowcach przestanie placic za energie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak wyglada rzeczywistosc rynku, jedynie mozna zabrac w podatkach i doplacic wybrancom do minimalnej ceny w tych godzinach czy inne chore pomysly

PS. EU juz powoli madrzeje a Polska jak zwykle sto lat za murzynami jeszcze zwieksza doplaty XD

https://300gospodarka.pl/news/doplaty-do-aut-elektrycznych-europa-sie-wycofuje-polska-pracuje-nad-programem

u nas jedno auto zalapie sie na dwie dotacje w 4 letnim okienku, lacznie w zaleznosci od wersji maks 70-80tys do jednego auta XDDDDDDD

to jest k.x.x.x bogactwo xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolisz wysoki podatek od aut spalinowych? Bo rząd miał dwa wyjścia, albo podatek dla większości, albo program dopłat do elektryków. Wybrał dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co ten rzad ma jakiegos pana nad soba ze dostal ultimatum? xD

podatek od x placa uzytkownicy x

za doplate do x placa wszyscy inni

w sumie wolalbym podatek jakby mnie ktos pytal xD

ale to co mnie zainteresowalo to skala tych doplat a nie istnienie, czy jakis kraj na swiecie ma wyzsze doplaty niz Polska? XDDDDDDD

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Melodyman napisał:

a co ten rzad ma jakiegos pana nad soba ze dostal ultimatum? xD

Tak, mia wynegocjowane przez poprzedni rząd KPO.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, kalderon napisał:

Bo rząd miał dwa wyjścia, albo podatek dla większości, albo program dopłat do elektryków. Wybrał dopłaty.

To źle wybrał.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybrał pod publikę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z tymi cenami godzinowymi to tylko na początku można się spodziewać Eldorado. Potem to się będzie stopniowo wypłaszczać, jak już Mietki złapią jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ministra chwali się że będą łamać prawo?.

Cytat

Pełczyńska-Nałęcz: Dopłaty do elektryków będą tak zrobione, że wszystkie Tesle wypadają

Jak powiedziała w rozmowie z redakcją Money.pl minister funduszy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, nie ma szans, żeby kupić sobie drogi samochód elektryczny z dopłatą ministerialną. "Dopłaty do elektryków będą tak zrobione, że wszystkie Tesle wypadają" - zadeklarowała polityczka.

https://forsal.pl/transport/aktualnosci/artykuly/9509576,pelczynska-nalecz-doplaty-do-elektrykow-beda-tak-zrobione-ze-wszystk.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

od jesieni dopłaty dla zakładających PV tylko z magazynem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi