Skocz do zawartości
Camis

Transformacja energetyczna - OZE, Fit for 55, paliwa kopalne, ceny energii, limity CO2, samochody elektryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcieliście bułki za 10zł, to nie będzie wcale. Piwa też nie. 

Czasem to się zastanawiam, czy ten burdel to rzeczywiście jest nieplanowany, serio nic nie przewidzieli? Wszyscy są tacy nieudolni i nie wiedzieli jak to się skończy?

Czy może to jednak taki plan ( teoretyczny ), żeby UZALEŻNIĆ SPOŁECZEŃSTWO OD RZĄDU.

Wiecie, kartki już były. Teraz będą pewnie jakieś kody, kupony etc. Coś jak na paliwo z rabatem. Masz kod, masz 4-ro paka za dyszkę. Nie masz kodu, to 50zł się należy. Oczywiście kartki mogą być na wszystko. I wtedy wychodzi na to, że rząd wspaniałomyślnie cały czas "pomaga" obywatelom przetrwać ten trudny okres, w który nas pchają.

Klasa średnia będzie robić na podatki i opłaty. Klasa niższa będzie na pełnym socjalu. Wszyscy będą uzależnieni od "pomocy".

 

Dodatkowo ta "pomoc" (kartki, kody) może stać się przywilejem np tylko dla osób, które spełniają jakieś konkretne warunki. Dobrowolne przyjęcie preparatu? Dobrowolny czyn społeczny? Dobrowolne zgłoszenie i opłacenie podatku za TV? Dobrowolne zaciągnięcie się na zasadniczą służbę wojskową ( którą właśnie przywracają ). A już na pewno przywilejów pozbawi się osoby, które będą ruskimi agentami. A jak wiadomo ruski agent, to każdy kto jest przeciwko partii rządzącej. 

 

Ale to oczywiście taka teoria, jak może wyglądać transformacja naszego Państwa.. Ważne, że to wszystko wina Putina i robimy to w imię wolności. 

 

ps. A no oczywiście kody promocyjne mogą być też dodane do Chipa. Zamiast do telefonu. Dobrowolne czipowanie bydła może być jednym z warunków korzystania ze wsparcia. No bo jak będziesz miał użyć kodu z implantu czipowego, skoro nie będziesz miał implantu czipowego? ;) 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl/gospodarka/gaz-dla-baltic-pipe-morawiecki-zapewnia-ze-zakontraktowane-jest-tyle-ile-trzeba-6805314305248000a.html

No i to jest dobra informacja. 

Premier Mateusz Morawiecki na antenie Wiadomości TVP zapewnił w czwartek, że nie ma obaw o zapełnienie gazociągu gazem. - Mamy tego gazu zakontraktowane tyle, ile trzeba

 

Tak, jak to było w planach, do końca roku ma zostać zakontraktowane 30-50 proc. przepustowości.

 

Mamy, będziemy mieć, co za różnica? 30-50% planują, a tej zimy potrzeba nam chyba 100% rocznej przepustowości bo brakuje 10mld. A do końca roku to pewnie zdąży go 2x zabraknąć XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby uwolnili ceny energii dla zwykłych ludzi to życie przeciętnego Kowalskiego mocno by się zmieniło i zapewne skończyłaby się przyjaźń z Ukrainą.
Koniec wielkich telewizorów, monitorów z milionem Hz , gamingowych PCtów, inteligentnych domów w których jest 50 urządzeń działających w tle albo w spoczynku.

Taki zwykły telewizor 65 cali bierze średnio 130W. Mój monitor bierze aż 30W. A taki zwykły monitor 24 cale fullHD 60Hz 9-13W.
Godzina korzystania z telewizora 65 cali to 10-11h korzystania ze zwykłego monitora :D

Oled C2 42 to jest 50W podczas normalnego użytkowania (bez hdr).

Oled C1 48 aż 90W podczas normalnego użytkowania (140W z hdr)

Edytowane przez Keken
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Trepcia napisał:

A kto pije takie "siki Weroniki" jak harnas?

Wyborcy PiSu i zwolennicy 500+. Słońce, plaża, ciepłe wygazowane piwo... Jak na sk.... kto zna bombę ten zna ;) 

2 godziny temu, Keken napisał:

Gdyby uwolnili ceny energii dla zwykłych ludzi to życie przeciętnego Kowalskiego mocno by się zmieniło i zapewne skończyłaby się przyjaźń z Ukrainą.

Nie tylko to, zainteresujcie się co się dzieje z zakupami wojskowymi i planami na nowe dywizje. Niezależni eksperci jasno mówią, że to bujda na resorach i nie ogarnie się tego nawet z ZSW - a przecież jej nie mamy.

Jak zechcą wyciągać mężczyzn z gospodarki do wojska to już całkowicie to wszystko pieprznie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Jak zechcą wyciągać mężczyzn z gospodarki do wojska to już całkowicie to wszystko pieprznie :) 

W obecnym stanie prawnym to mogą co najwyżej zaciągać roczniki, które 18 lat kończyły po wprowadzeniu zawodowego wojska. Reszta starszych roczników to daleka rezerwa w dużej części przeniesiona do niej automatycznie bez żadnego przeszkolenia i obycia nawet z podstawową bronią. Zatem można ich wezwać, ale są na końcu kolejki, bo nie mają ani kontraktu, ani realnego przydziału (karty mobilizacyjnej). Przydział można dać komuś kto zadeklaruje chęć wstąpienia do wojska, czyli zawrze tak zwany kontrakt. Przymusowy przydział dostaje się obecnie bodajże dopiero w określonych stanach (ogłoszenie mobilizacji lub wojna). Chyba że coś źle pamiętam, albo przymierzają się do zmiany przepisów.

Ponadto biorąc pod uwagę ile w wojsku jest jeszcze przestarzałego sprzętu, to zakupy w pierwszej kolejności idą na modernizację już funkcjonujących jednostek. Tym bardziej, że są miejsca gdzie podobno WOT został lepiej doposażony niż regularne wojsko, zatem żeby nie powodować złych nastrojów muszą doposażyć wszystkich. Nie dadzą przecież nowego sprzętu świeżakom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, LeBomB napisał:

W obecnym stanie prawnym to mogą co najwyżej zaciągać roczniki, które 18 lat kończyły po wprowadzeniu zawodowego wojska. Reszta starszych roczników to daleka rezerwa w dużej części przeniesiona do niej automatycznie bez żadnego przeszkolenia i obycia nawet z podstawową bronią. Zatem można ich wezwać, ale są na końcu kolejki, bo nie mają ani kontraktu, ani realnego przydziału (karty mobilizacyjnej). Przydział można dać komuś kto zadeklaruje chęć wstąpienia do wojska, czyli zawrze tak zwany kontrakt. Przymusowy przydział dostaje się obecnie bodajże dopiero w określonych stanach (ogłoszenie mobilizacji lub wojna). Chyba że coś źle pamiętam, albo przymierzają się do zmiany przepisów.

Ponadto biorąc pod uwagę ile w wojsku jest jeszcze przestarzałego sprzętu, to zakupy w pierwszej kolejności idą na modernizację już funkcjonujących jednostek. Tym bardziej, że są miejsca gdzie podobno WOT został lepiej doposażony niż regularne wojsko, zatem żeby nie powodować złych nastrojów muszą doposażyć wszystkich. Nie dadzą przecież nowego sprzętu świeżakom.

Ależ ja o tym wiem, tylko poczytaj co się dzieje na Twitter - straszenie przymusową służbą i właśnie zmianą przepisów.

Oczywiście że to jest niewykonalne, ale... patrząc co robi PiS i MON ostatnimi czasy to ja bym się nie zdziwił gdyby doszło do skutku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ten Onet znowu za fejki rozprowadza, a nie zaraz jednak mieli racje. Nowy blok ruszy prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy. :rotfl:

 

Cytat

 

Blok elektrowni w Jaworznie nie ruszy w sierpniu? "Testowanie może przeciągnąć się do 2023 r."

- Testowanie instalacji może przeciągnąć się nawet do 2023 r., choć planowano zakończenie wszystkich prac do końca października tego roku - tak o bloku elektrowni w Jaworznie mówi Business Insiderowi prezes Rafako Radosław Domagalski-Łabędzki.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, galakty napisał:

Ależ ja o tym wiem, tylko poczytaj co się dzieje na Twitter - straszenie przymusową służbą i właśnie zmianą przepisów.

 

Jakiś przykład? Bo szczerze mówiąc twitter jest dla mnie mało przyjazny i graficznie i obsługowo przez co praktycznie z niego nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LeBomB napisał:

Jakiś przykład? Bo szczerze mówiąc twitter jest dla mnie mało przyjazny i graficznie i obsługowo przez co praktycznie z niego nie korzystam.

Na razie wszystko teoretyczne, nie wiem jaki w tym cel poza wprowadzaniem chaosu, ale już widziałem postulaty i propozycje odwieszenia ZSW, masowa rekrutacja bo 6 dywizji i skąd wziąć ludzi olaboga, Polska bezbronna. Potem oczywiście argument, że facetom by się przydało bo chodzą w rurkach :E

Tylko propozycji REALNYCH jak to ma wyglądać w praktyce oczywiście zero. Jak chcą 18 latków ściągać spoko, ale jak ktoś ma 26-40 lat, dobrą pracę, karierę, dom, kredyty to jak do wojska ma iść? Wojsko mu zapłaci 15-20k za służbę? Aha. 

Patrząc realnie to ZSW nie wróci, nie stać nas na to i mamy za mało ludzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Keken napisał:

Gdyby uwolnili ceny energii dla zwykłych ludzi to życie przeciętnego Kowalskiego mocno by się zmieniło i zapewne skończyłaby się przyjaźń z Ukrainą.
Koniec wielkich telewizorów, monitorów z milionem Hz , gamingowych PCtów, inteligentnych domów w których jest 50 urządzeń działających w tle albo w spoczynku.

Taki zwykły telewizor 65 cali bierze średnio 130W. Mój monitor bierze aż 30W. A taki zwykły monitor 24 cale fullHD 60Hz 9-13W.
Godzina korzystania z telewizora 65 cali to 10-11h korzystania ze zwykłego monitora :D

Oled C2 42 to jest 50W podczas normalnego użytkowania (bez hdr).

Oled C1 48 aż 90W podczas normalnego użytkowania (140W z hdr)

W duzej czesci masz racje ale zwroc uwage, ze z reguly osoby, ktore maja inteligentne domy z masa urzadzen, komputerow, tabletow i calej innej masy innych mniej lub bardzie uzytecznych gadzetow - to jednak nie sa osobty, ktore zyja glownie z sociali ;) W dodatku z reguly rozumieja swoje potrzeby i wydatki energetyczne. A przejdz sie po mieszkaniach np. w blokach z wielkiej plyty albo po kamienicznych mieszkaniach podzielonych jeszcze za czasow komuny, gdzie wiekszosc osob wlasnie zyje z socjali.

Zobaczylbys stare pradozerne TV, stare pradozerne lodowki, brak zmywarek, oswietlenie zarowkami wolframowymi (SIC!) i stare piece weglowe :E Jakis czas temu pomagalem mojemu kumplowi w wywaleniu paru rzeczy z blokowego mieszkania jego niedawno zmarlej babci (kumpel chce zrobic remont pod wynajem) - i dokladnie tak to wygladalo... masakra. Jakby wszystko bylo zamrozone w czasie przynajmniej 30 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, galakty napisał:

Na razie wszystko teoretyczne, nie wiem jaki w tym cel poza wprowadzaniem chaosu, ale już widziałem postulaty i propozycje odwieszenia ZSW, masowa rekrutacja bo 6 dywizji i skąd wziąć ludzi olaboga, Polska bezbronna. Potem oczywiście argument, że facetom by się przydało bo chodzą w rurkach :E

Tylko propozycji REALNYCH jak to ma wyglądać w praktyce oczywiście zero. Jak chcą 18 latków ściągać spoko, ale jak ktoś ma 26-40 lat, dobrą pracę, karierę, dom, kredyty to jak do wojska ma iść? Wojsko mu zapłaci 15-20k za służbę? Aha. 

Patrząc realnie to ZSW nie wróci, nie stać nas na to i mamy za mało ludzi. 

Czyli póki co czcze gadanie ludzi, którym marzy się coś nierealnego, albo jakichś fanatyków militarnych, a nie jakieś pomysły z ministerstw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, galakty napisał:

Patrząc realnie to ZSW nie wróci, nie stać nas na to i mamy za mało ludzi. 

ZSW mogłoby wrócić,ale dla tych ślepców,co głosują na PiS. W końcu jak kto mówią coś za coś :E

Wtedy to być może się przynajmniej dwa razy się zastanowią zanim zaznaczą odpowiedni kwadrat w karcie wyborczej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amsztel napisał:

W duzej czesci masz racje ale zwroc uwage, ze z reguly osoby, ktore maja inteligentne domy z masa urzadzen, komputerow, tabletow i calej innej masy innych mniej lub bardzie uzytecznych gadzetow - to jednak nie sa osobty, ktore zyja glownie z sociali ;) W dodatku z reguly rozumieja swoje potrzeby i wydatki energetyczne. A przejdz sie po mieszkaniach np. w blokach z wielkiej plyty albo po kamienicznych mieszkaniach podzielonych jeszcze za czasow komuny, gdzie wiekszosc osob wlasnie zyje z socjali.

Zobaczylbys stare pradozerne TV, stare pradozerne lodowki, brak zmywarek, oswietlenie zarowkami wolframowymi (SIC!) i stare piece weglowe :E Jakis czas temu pomagalem mojemu kumplowi w wywaleniu paru rzeczy z blokowego mieszkania jego niedawno zmarlej babci (kumpel chce zrobic remont pod wynajem) - i dokladnie tak to wygladalo... masakra. Jakby wszystko bylo zamrozone w czasie przynajmniej 30 lat.

Tylko też nie wszędzie blokowiska tak wyglądają. Sporo młodych ludzi pokupowało mieszkania na rynku wtórnym, porządnie je wyremontowali wraz z wymianą elektryki, rur itd. i sobie mieszkają w blokach z wielkiej płyty. Tu nie ma co generalizować a i trendy ciężko określić.

Smart dom w bloku też możesz zrobić i w zasadzie pewne rozwiązania powinny zawitać w blokach już dawno jak np. czujniki zalania połączone z automatycznymi zaworami, bo to oszczędza w bloku wiele kłopotu. Do tego patrząc na to co się obecnie zaczyna dziać w miastach to i czujniki ruchu, otwarcia drzwi i okien oraz kamery powinny też zagościć tam gdzie ktoś ma jakiś sprzęt itp. Pod smart dom podlega na prawdę wiele rozwiązań, które śmiało mogą być zastosowane również w bloku.

Edytowane przez LeBomB
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, oczywiscie - nie chodzilo mi o jakies generalizacje czy tylko o mieszkania w blokach. Domy tez podlegaja tym zjawiskom, o ktorych pisalem. A wiesz - ludzi zyjacych glownie z socjali nie stac na drogie remonty praktycznie wszystkiego, zeby dom/mieszkanie doprowadzic do pozadanego i porzadnego stanu.

Ot, chocby przyklad tego mojego kumpla, ktory wyliczyl ze na solidny remont tamtego mieszkania musi wylozyc 60-80k pln. Ludzi, ktorzy zyja glownie z socjali po prostu na to nie stac. Sama wymiana RTV/AGD na nowoczesne i energooszczedne to juz kupa kasy dla nich.

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

A wiesz - ludzi zyjacych glownie z socjali nie stac na drogie remonty praktycznie wszystkiego, zeby dom/mieszkanie doprowadzic do pozadanego i porzadnego stanu.

No to teoretycznie oczywiste, choć u niektórych żyjących z socjali widuje się sprzęty takie, że niejeden legalnie pracujący sobie nie może pozwolić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to, ze spora czesc elektoratu PiS w ogole nie rozumie pojec takich jak transformacja energetyczna czy OZE. Fotowoltaika dla nich czarna magia, a ze w kosciele slysza iz to przez instalacje PV sa problemy z dostawami pradu - to sa nastawieni do tego mocno negatywnie. Pompy ciepla czy nowoczesne kotly kondensacyjne to dla nich spisek sztana no bo trzeba przeciez grzac "naszym polskim" weglem :E 

Naprawde ciezko jest ogarnac ich brak wiedzy w tak fundamentalnych sprawach dotyczacych otaczajacego ich swiata :E 

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LeBomB napisał:

 

Ponadto biorąc pod uwagę ile w wojsku jest jeszcze przestarzałego sprzętu, to zakupy w pierwszej kolejności idą na modernizację już funkcjonujących jednostek.

30 lat praktycznie nic nie kupowano, to co tam mają to tylko na złom lub na pobliska wojnę się nadaje do wykończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, amsztel napisał:

Mi chodzi o to, ze spora czesc elektoratu PiS w ogole nie rozumie pojec takich jak transformacja energetyczna czy OZE. Fotowoltaika dla nich czarna magia, a ze w kosciele slysza iz to przez instalacje PV sa problemy z dostawami pradu - to sa nastawieni do tego mocno negatywnie. Pompy ciepla czy nowoczesne kotly kondensacyjne to dla nich spisek sztana no bo trzeba przeciez grzac "naszym polskim" weglem :E 

Naprawde ciezko jest ogarnac ich brak wiedzy w tak fundamentalnych sprawach dotyczacych otaczajacego ich swiata :E 

Tu pełna zgoda, ale to i młodsze pokolenia też tak mają, bo kupują i ma działać. Nie ważne jak, nie ważne co, ma działać. Dopiero jak po fakcie okazuje się, że chcieliby żeby coś działało inaczej, to nagle potrafią jako tako wytłumaczyć o co im chodzi. W przypadku starszych, dalej pozostaje "ma działać" ewentualnie, "a na co mi to".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LeBomB napisał:

W obecnym stanie prawnym to mogą co najwyżej zaciągać roczniki, które 18 lat kończyły po wprowadzeniu zawodowego wojska. Reszta starszych roczników to daleka rezerwa w dużej części przeniesiona do niej automatycznie bez żadnego przeszkolenia i obycia nawet z podstawową bronią. Zatem można ich wezwać, ale są na końcu kolejki, bo nie mają ani kontraktu, ani realnego przydziału (karty mobilizacyjnej). Przydział można dać komuś kto zadeklaruje chęć wstąpienia do wojska, czyli zawrze tak zwany kontrakt. Przymusowy przydział dostaje się obecnie bodajże dopiero w określonych stanach (ogłoszenie mobilizacji lub wojna). Chyba że coś źle pamiętam, albo przymierzają się do zmiany przepisów.

A to chyba nie słyszałeś, że nawet na półtorej roku będą brali kogo chcą. Ale schowane pod podwójnym terminem. Raz ileś miesięcy. Drugi raz kolejne ileś, ewentualnie kumulacja jak potrzeba.

Jeszcze chyba jest zakaz spierdzielania za granicę. 

A w ramach równo uprawnienia, kobiety zostały wysłuchane. Też mogą dostać zaproszenie. 

A jakbyś chciał szerzyć propagandę ***** *** to prawie na pewno dołączysz do grona wybrańców, ku chwale ojczyzny. Może nie będą Cię tam gnoic, żebyś zmienił nastawienie. Ale na jakiś czas nie będzie niewygodnego obywatela. A jak już Cię wypuszcza, to 5 razy się zastanowisz, zanim znowu rzucisz gwiazdkami. 

 

Pamiętasz górników w czasie Covid jak strajkowali? Tak średnio, bo na wszelki wypadek okazało się że większość regularnie trafiała na kwarantannę dla swojego i innych bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

Na razie wszystko teoretyczne, nie wiem jaki w tym cel poza wprowadzaniem chaosu, ale już widziałem postulaty i propozycje odwieszenia ZSW, masowa rekrutacja bo 6 dywizji i skąd wziąć ludzi olaboga, Polska bezbronna. Potem oczywiście argument, że facetom by się przydało bo chodzą w rurkach :E

Tylko propozycji REALNYCH jak to ma wyglądać w praktyce oczywiście zero. Jak chcą 18 latków ściągać spoko, ale jak ktoś ma 26-40 lat, dobrą pracę, karierę, dom, kredyty to jak do wojska ma iść? Wojsko mu zapłaci 15-20k za służbę? Aha. 

Patrząc realnie to ZSW nie wróci, nie stać nas na to i mamy za mało ludzi. 

Nawet jak by płacili mi podwójną pensję to niech mnie cmokną w pompke. 

Unikał będę ile się da, bo to wojenka cwaniaków na górze, a kulke mam iść przyjąć ja? O ile mnie nie rozerwie na pół i będę powolnie zdychał.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

A to chyba nie słyszałeś,

No nie słyszałem, masz na to jakieś potwierdzenie, czy to także teoretyzowanie? Pytam wprost i konkretnie, bo wymyślać może każdy i po prostu trzeba uważać z takimi "newsami" bo one mogą też mieć konkretny cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glapcio weź no odpal drukarkę na full. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, LeBomB napisał:

No nie słyszałem, masz na to jakieś potwierdzenie, czy to także teoretyzowanie? Pytam wprost i konkretnie, bo wymyślać może każdy i po prostu trzeba uważać z takimi "newsami" bo one mogą też mieć konkretny cel.

https://www.prawo.pl/samorzad/obowiazkowa-sluzba-wojskowa-rzad-uchwala-przepisy,516677.html

Tak.. takie zapisy o uposażeniu mogą mieć konkretny cel. Z tym się zgodzę.

Godzinę temu, kogut199109 napisał:

Nawet jak by płacili mi podwójną pensję to niech mnie cmokną w pompke. 

Unikał będę ile się da, bo to wojenka cwaniaków na górze, a kulke mam iść przyjąć ja? O ile mnie nie rozerwie na pół i będę powolnie zdychał.

Tak na pewno dostaniesz podwójna pensje. 24h/dobę niewolnik. Nie 8h i do domu jak kontraktowi mają. W zamian nie interesowałem się co dają, ale kiedyś 200zl za miesiąc? Czyli jakieś 30gr za godzinę? Nawet jak dadzą 1-2zl za godzinę, to sami niech tam sobie idą.

Wojna czyli ludzie którzy kompletnie się nie znają i na oczy nigdy nie widzieli, zabijają się i umierają za tych, co znają się bardzo dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, bo o tym też pewnie nie słyszałeś i to też nie ma znaczenia. 

https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/kwalifikacja-wojskowa

 

Ale jeśli ktoś twierdzi że 1+1 = 0 i nie ma w tym żadnego celu tylko się nudzą tam na stołkach, to chyba takie rewelacje jedynie w TVPis podają.

Została prawnie zawieszona 1 stycznia 2010[1] w celu uzawodowienia armii. Zgodnie z uzasadnieniem zawieszenia poboru, zasadnicza służba wojskowa ma powrócić, w bliżej nieokreślonym czasie, po utworzeniu nowoczesnych struktur i stanów osobowych[2].

 

Zgadnij co robią firmy jak szukają pilnie pracowników? Jak nie radzą sobie sami z rekrutacja, to sięgają po wsparcie z urzędu pracy oraz firm leasingowych. A z tego co wiem, to chcemy mieć masę w armii? Darmowy pracownik to też łakomy temat. Można przecież czyszczenie kibli zlecić nawet takiemu co nie ogarnia, a  lepszych pracowników ze stażem obsadzić za operatorów maszyn?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Minciu napisał:

https://www.prawo.pl/samorzad/obowiazkowa-sluzba-wojskowa-rzad-uchwala-przepisy,516677.html

Tak.. takie zapisy o uposażeniu mogą mieć konkretny cel. Z tym się zgodzę.

Trochę nadinterpretacja, tym bardziej że zasadnicza służba wojskowa nie obejmuje osób powyżej 35 roku życia. Te osoby mogą być powoływane jedynie na ćwiczenia rezerwistów.

36 minut temu, Minciu napisał:

A, bo o tym też pewnie nie słyszałeś i to też nie ma znaczenia. 

 

Kwalifikacja wojskowa (czyli nadanie w zasadzie kategorii wojskowej) odbywa się przecież regularnie co roku dla wszystkich, którzy ukończyli 18 lat.  edit: obecnie 19 lat.

 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...