Skocz do zawartości
Deverin

Problem z wydajnością na RTX 3070Ti

Rekomendowane odpowiedzi

BIOS fabrycznie ograniczył pobór prądu przez PCIe? Strasznie dziwna akcja, aż jestem ciekawy co to za BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://ibb.co/xY8VVjs to są ustawienia, które ręcznie musiałem ustawić z AUTO. I teraz jednak mam kolejny problem, niby we wszystkich grach wszystko działa wyśmienicie, ale gdy uruchamiam system to dla przykładu logo windowsa, które od razu po wyświetleniu powinno być widoczne doczytuje się samo i jest tak z każdym nowym "oknem", który monitor wyświetla a jak już system się załaduje to mam straszne lagi i momentami ekran robi się czarny na parenaście sekund. Zauważyłem jeszcze, że jak używam komputer w tym stanie to z czasem te lagi stopniowo znikają tak jak i pojawianie się czarnego ekranu. Dodatkowo te lagi robią się gorsze z każdym restartem systemu.

to samo z BIOSem....

moja płyta to MSI B550 Tomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrobiłem czysty rozruch systemu i systemowi niby powróciła szybkość, ale reszta nadal została..

Edytowane przez Deverin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiemy, jaki to zasilacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, HDR'o napisał:

Nadal nie wiemy, jaki to zasilacz. 

Corsair RM 850,napisał w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mniej więcej rozumiem skalę problemu. Im więcej resetuje komputer tym bardziej staję się wolniejszy i ekran zaczyna częściej flashować. Jeśli nawet odrobinę zwolni to wszystkie gry w których zazwyczaj mam około 150 fps spadają do około 1-10 fps na przykładzie wiedźmina. Znalazłem natomiast sposób by "zresetować" te lagi mianowicie wyłączam zasilacz na około 10 sekund po czym włączam i uruchamiam komputer. Nie mam pojęcia co może być źródłem tego problemu, ale wydaję mi się, że może być z kartą coś nie tak, bo poprzednia karta jaką miałem "GTX 950" działała wyśmienicie z tym sprzętem.

 

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj ten pc na jakiś serwis, niech przetestują kartę na innych gratach za flaszkę :E bo to co ty wypisujesz to są jakieś niewiarygodne historie wręcz :/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada mowi, ze nie bawimy sie w skladanie sprzetu jesli nie mamy zapasowych podzespolow do (w razie potrzeby) sprawdzenia doslownie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...