Skocz do zawartości
BankaiGoku

Modularny zasilacz [ok. 700W][ok. 500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Składam nowy zestaw na zamówienie i się zastanawiam nad wyborem zasilacza. Całość pewnie będzie oparta na Ryzen 5 5600X z Asrock Amd X570 Steel Legend. Z mojego doświadczenia biorę pod uwagę takie firmy jak Corsair, Seasonic, Bequiet. Zakładam, że na zasilacz wydam 400-600 złotych i w tej cenie dostanę jednostkę z około 700W mocy maksymalnej. 

Corsair RMx 750W Gold (470 zł) - Za starych lat ta firma była klasą samą w sobie. Później mieli niezła obsuwę w jakości i z tego co widzę teraz, ponownie wracają do łask. Z opinii wyczytałem jedynie, że okablowanie jest takie sobie. Reszta ok. 

SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (420 zł) - Jak to bywa z SilentiumPC, coś kosztem czegoś. Dobry zasilacz, ale są i też minusy. Dużo opinii mówi o tylko standardowym wentylatorze (co zresztą sam się domyślam jaki jest, po ich łożyskach), czy braku jednego z zabezpieczeń, albo braku pół-pasywności w kulturze pracy. Mimo tego, najtańsza opcja. 

be quiet! Straight Power 11 750 W Gold (570 zł)- solidny zasilacz, a przynajmniej wiem, że o wentylator w nim nie muszę się martwić (chodź nie jest pół-pasywny). 

Seasonic (XXX zł)- odrzucam, bo seria Focus GX miała różnorakie opinie. Dopuszczam tylko modele z Prime, ale one są kilkaset złotych droższe, więc automatycznie przekraczają budżet (540 zł i 1080 zł za 750W). 

Odrzuciłem tego Corsair, bo jakoś nie umiem ponownie im zaufać. Miałem już brać tego SilentiumPC, co jest kompromisem i oszczędnością, jak się spojrzy na wydatki z GPU. Sam bym wziął najlepiej, to co już sam mam, czyli Seasonic PRIME Ultra 80plus Titanium 1000W, ale to nie półka cenowa zamawiającego. No i tak w ostatniej chwili zobaczyłem rekomendację Fractal Design Ion 760W 80 Plus Platinum. Kosztuje około 560 złotych, ale już na pierwszy rzut oka widać inną klasę. Moje pytanie brzmi, czy ktoś mógłby mi porównać tego Fractala do tego SilentiumPC? Jak z wnętrznościami, napięciami, długością kabli i ich ilością, itd.? W szczególności podziękuję za jakieś linki do testów na tle innych. Dopłacenie 150 złotych względem tego pierwszego nie jest wydatkiem, ale chcę wiedzieć, że jest to warte. 

 

 

Edytowane przez BankaiGoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair RMx 750W Gold to bardzo ale to bardzo dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kamilos69 napisał:

Corsair RMx 750W Gold to bardzo ale to bardzo dobry zasilacz.

Rozumiem, ale interesują mnie jakieś szczegóły, potwierdzenie w testach. Jeśli jest najlepszy w tej cenie, to w czym przewyższa Fractal Design Ion 760W 80 Plus Platinum? Bo przecież ten drugi teoretycznie ma lepszy certyfikat sprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły są takie że 10900K@5.2 + 3080 prowadzi bez problemu. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kamilos69 napisał:

Szczegóły są takie że 10900K@5.2 + 3080 prowadzi bez problemu. 

To nie szczegóły, a oczywisty fakt przy zasilaczach tej klasy. Natomiast ja potrzebuję nakreślenia różnic między nimi. 

@massas
Przemyślę i poczytam o nim, dzięki.

Edytowane przez BankaiGoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BankaiGoku napisał:

To nie szczegóły, a oczywisty fakt przy zasilaczach tej klasy. 

Więc w czym masz problem? 

2 godziny temu, BankaiGoku napisał:

Natomiast ja potrzebuję nakreślenia różnic między nimi. 

Jeżeli szukasz różnic to sprawdź w specyfikacji.

Wydaje mi się że już w pierwszym poście dokonałeś wyboru i szukasz potwierdzenia owego wyboru. I żadna inna odpowiedź nie będzie Ci pasować.  

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie dokonałem wyboru, bo Fractal, Corsair, czy wspomniany XPG wydają się być identyczne. Dlatego szukam technicznych różnic i potwierdzenia w testach, a nie ogólników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BankaiGoku napisał:

Właśnie nie dokonałem wyboru, bo Fractal, Corsair, czy wspomniany XPG wydają się być identyczne. Dlatego szukam technicznych różnic i potwierdzenia w testach, a nie ogólników.

Chyba raczej nie szukales i czekasz, az ktos zrobi to za Ciebie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, amsztel napisał:

Chyba raczej nie szukales i czekasz, az ktos zrobi to za Ciebie.

To nie elektroda, takie komentarze możesz zostawić sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wspomniane zasilacze są z najwyższej półki i w normalnym użytkowaniu nigdy nie zobaczysz różnicy między nimi. Dlatego też w internecie ciężko znaleźć jakieś konkretne i szczegółowe recenzje takiego sprzętu - bo każda recenzja wyglądałaby tak samo. Może przy jakichś ekstremalnych torturach zasilacza wyszłoby, że jeden jest głośniejszy od drugiego o 2dB albo ma minimalnie gorszą sprawność energetyczną, ale to wszystko. Jeśli szukasz po prostu niezawodnego i dobrego zasilacza, to nie ma tak na prawdę znaczenia który weźmiesz i możesz się kierować takimi rzeczami jak wygląd czy jakość i długość okablowania, a jeśli dla samej zasady szukasz TEGO JEDYNEGO LEPSZEGO o 0,5% od innych, to obawiam się że będziesz musiał sam je kupić i przetestować, bo wątpię żeby ktoś tutaj wyłożył Ci takie recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...