Skocz do zawartości
Katana1

i7 10700kf w pulpicie ma maksymalne zegary. Problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz sobie na średni zegar ;)

Nie wiem jak miałeś przed zmianami w BIOS ale teraz wygląda normalnie

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średni zegar tak o tym wiem od początku, że tak jest, ale jak załącza się do pulpitu to cooler od proca rozkręca się do 80% i chodzi tak z 3 sec i później w pulpicie dzieje się podobnie co jakiś czas. Czy to normalne to nie wiem. Druga sprawa czemu w spoczynku trzyma bez obciążenia 4700ghz to tak ma być? Np nie może być liniowo jak było z i5 10400f, że zależnie od obciążenia chodził np na 2400 zegarze nie na maksa. Chyba, że procesory z serii k tak mają? Już teraz to nic nie wiem:D

Edytowane przez Katana1
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie maksymalny zegar 5.0 GHz na wszystkich rdzeniach trzyma ok 2 minuty od wczytania pulpitu po czym spada do 800 MHz. Oczywiście obserwuję skoki zegara w całym przedziale MHz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sniper76 napisał:

Oczywiście obserwuję skoki zegara w całym przedziale MHz.

 

Ja na 10400 mam identycznie. W całkowitym spoczynku jest np 800 Mhz. Wystarczy jednak ruch myszki i już skacze do 4000 Mhz. To tak ma działać.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Katana1 napisał:

Czyli cala drama o nic :] Wiesz co to efective clock chociaz? Bo krecisz drame nie majac pojecia o tym co widzisz w hwinfo ;) Do tego dochodzi jeszcze pobor pradu na pulpicie o czym zapewne tez nie wiesz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest effective clock i wiem czym jest pobór prądu na pulpicie. Wiem, że pewnie jesteś największym znawcą na tym forum, po za tym jakbym wiedział wszystko to bym nic nie pisał na forum (wydaje mi się, że od tego jest forum). Nie kręcę dramy tylko próbuję się czegoś dowiedzieć, z tego co widzę to ty masz jakieś takie dziecinne zaczepki i niczego merytorycznego nie wniosłeś do dyskusji, ale mniejsza z tym. Tak gdybam tylko pewnie się nie znam jak sam powiedziałeś . Poza tym, cooler dalej się rozkręca do 80 90% z niewyjaśnionych przyczyn. Jeśli tak ma być z tymi zegarami to spoko, rozumiem dziękuję za wyjaśnienia oraz za to, że traciliście dla mnie swój cenny czas. Sporo rzeczy się dowiedziałem dzięki wam to mój pierwszy CPU z serii k, z resztą jak widać muszę się jeszcze wiele nauczyć;). Dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc. Pozdrawiam:)

Edytowane przez Katana1
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Katana1 napisał:

niczego merytorycznego nie wniosłeś do dyskusji, ale mniejsza z tym.

Sorry ale jako jedyny poprosilem o screen z hwinfo w celu rozwiazania problemu, tak bys sie dalej bujal z tymi znafcami za 5zl, ktorzy ci sugerowali  obnizenie predkosci ramu i tym podobnymi wskazowkami :lol2: No ale jesli dla ciebie nic nie wnioslem , to tylko pokazuje jaki ignorant z ciebie . Dziekowac nie musisz ;)

Ten procesor ma wiekszy pobor pradu niz twoj poprzedni wiec przy pekach w spoczynku pobor pradu a co za tym idzie temperatura bedzie wieksza niz na 10400 stad cooler wskakuje na wieksze obroty. Najlepiej ustawic krzywa wentyli recznie w bios tak zeby do pewnej temp nie wstawal jak szalony ;)

Polecam tez ustawic recznie zegary i napiecie na wartosci jakie oferuje ten cpu allcore, dzieki temu zrobisz UV i zmniejszysz poodb bez tracenia wydajnosci, na auto napiecie pod obciazeniem zawsze bedzie wieksze co przelozy sie na gorsza kulture pracy coolera i wyzszy pobor pradu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz można normalnie powiedzieć co i jak, a nie od razu zarzucać, że ktoś jest nieogarnięty i nie wie nic. Zdaję sobie sprawę, że to CPU potrzebuje sporo więcej papu (około 90W więcej niż 10400f) i wiem, że można skręcić na sztywno wętyle w coolerze (mam skręcone na karcie i 6 wentyli w budzie, żeby było ciszej, więc uprzedzając pytanie umiem;P). Z tym skręceniem zegarów to ciekawe, słyszałem na ten temat różne opinie niektórzy mówią, że warto inni, że nie warto bo czasami CPU boostuje na 5,1ghz i wgl. Też słyszałem o tym UV procka, na kartach robiłem UV nie raz. Na moim Rtxie 2060 mam zrobione i miałem też np. na r9 fury, ale na procku nigdy nie robiłem tego niestety.

No nic spróbuje zrobić tak jak mówisz, to jest dobry pomysł. Tak całkowitym laikiem to nie jestem, większość rzeczy przed pisaniem tutaj na forum robiłem (systemowe ustawienia CPU, przeinsalowywałem parę razy bios, przestawiałem w biosie od poboru CPU i od zegarów). Racja też ty "trzeźwiej" na to spojrzałeś pytając o HW info, tylko ja to monitorowałem i zmyliło mnie to, że poprzedni CPU chodził inaczej (rzadko boostował na maksa w pulpicie, ale pewnie CPU z serii k tak mają, a jak wcześniej już mówiłem to mój pierwszy CPU z tej serii). Także dziękuję Ci za pomoc i na przyszłość nie musisz tak od razu atakować, bo nie każdy się musi od razu na wszystkim znać. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Katana1
estetyczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Katana1 napisał:

na przyszłość nie musisz tak od razu atakować, bo nie każdy się musi od razu na wszystkim znać. Pozdrawiam. 

Nie atakuje, mam taki "ton" czy styl pisania i wiem, ze niektorzy tak wlasnie to odbieraja. Pomoglem na ile moglem reszta nalezy do ciebie, jak zaczniesz cos dzialac to daj znac jakie sa efekty i ew pytaj gdybys czegos nie weidzial ;) Dla przykladu u mnie sa wbite zegary na sztywno, HW info pokazuje 4900Mhz ale to nie Efective Clkock, pobor w idle to 4-8W pomimo braku zrzucania napiecia i wbicia go na 1.35v w bios. Pozdrawiam.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dam znać jak mi poszło, sam jestem ciekaw bardzo co z tego wyjdzie:). Zgłoszę się jak bd taka potrzeba na pewno, cały czas się uczę jak mogę;). Ty też posiadasz tą i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2021 o 23:02, Katana1 napisał:

Oczywiście dam znać jak mi poszło, sam jestem ciekaw bardzo co z tego wyjdzie:)

Bios tej płyty głównej jest aktualny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plan zasilania masz zrownowazony? czy wysoka wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor poszedł na zwrot, stwierdzono wadę fabryczną w postaci nie trzymania napięć (dokładnie tak mi powiedzieli... Nawet nie zdążyłem nic z nim zrobić, np. tego uv i zaczął coraz bardziej się psuć randomowo co 2 minuty gdzieś cooler na max obrotach, zawieszanie systemu i bluescreeny niestety. BTW, a nie mówiłem, że coś jest z nim nie tak;)). Także temat można zamknąć, dziękuję jeszcze raz za wiele chęci pomocy, będę pewnie częściej wpadał;). Pozdrawiam!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem calego watku, ale ja tak zrobilem celowo w swoim. Mimo max zegarow na pulpicie to bez obciazenia ma niskie temp kolo 36*.

Zeby zrobic max zegary na pulpicie dalem w BIOS Intel Speed Step na Disabled.

sprawdz ta opcje u siebie i daj na Enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...