Skocz do zawartości
Michał2008

Wybór źródła dźwięku przy jednocześnie podłączonych słuchawkach i głośnikach. Czy jest to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy jest możliwość wyboru źródła dźwięku pomiędzy słuchawkami, a głośnikami (win 10)?

Pod płytę główną mam podpięte głośniki, jak podpinam słuchawki pod front panel zaczynają grać słuchawki, a głośniki przestają, aby znowu przełączyć się na głośniki musze odłączyć słuchawki. Czy jest opcja, aby słuchawki były ciągle podłączone do front panela i manualnie wybierać, który sprzęt ma grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wydaje mi się, że po prostu musisz w opcjach zmienić wejście do którego podłączone są głośniki zmienić na domyślne i będą grały głośniki, a jeśli będziesz chciał później zmienić na słuchawki to zmieniasz znów na domyślne wejście gdzie masz słuchawki. Powinno wszystko grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można - na pasku zadań przy zegarze masz taki głośniczek, tu możesz wybierać gdzie dźwięk ma być wysyłany. 
U mnie wygląda to tak jak na obrazku poniżej, w co kliknę to tu leci dźwięk (teraz na słuchawki - taki zielony prostokącik przy aktywnym wyjściu):

n0ZJ8p0.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rzymo napisał:

Tak, można - na pasku zadań przy zegarze masz taki głośniczek, tu możesz wybierać gdzie dźwięk ma być wysyłany. 
U mnie wygląda to tak jak na obrazku poniżej, w co kliknę to tu leci dźwięk (teraz na słuchawki - taki zielony prostokącik przy aktywnym wyjściu):

n0ZJ8p0.jpg

 

 

Jak dokładnie wejść w to menu :) nie mogę tego znaleźć, mam tylko wybór pomiędzy głośnikami w monitorze, a głośnikami i tyle :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, Michał2008 napisał:

Jak dokładnie wejść w to menu :) nie mogę tego znaleźć

I nie znajdziesz bo to nie jest standardowy panel ustawień audio systemu Windows 10 - co widać po nietypowym wyglądzie.  :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, zapomniałem że siedzę na Win11 i tu są piktogramy przy nazwach urządzeń. W Win10 jest to samo, tylko bez ikonek przy nazwach wyjść dźwięku:

 

A8zfRyU.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, rzymo napisał:

A tak, zapomniałem że siedzę na Win11 i tu są piktogramy przy nazwach urządzeń. W Win10 jest to samo, tylko bez ikonek przy nazwach wyjść dźwięku:

Tak też myślałem. Windows 11 i wszystko jasne... :heu:

.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem, u mnie na 10 i tak nie mogę wybrać słuchawek.

Po rozwinięciu listy mam głośniki w monitorze i głośniki; słuchawek brak. Jedyne co udało mi się ustawić w realtek audio console, że słuchawki i głośniki grają jednocześnie, ale nie o to chodziło.

A może, tak jest bo mam podpięte głośniki 5.1? ale raczej to nie ma nic wspólnego?

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grają jednocześnie to po prostu wycisz słuchawki całkowicie pokrętłem lub wyłącz głośniki (zależy czego używasz) albo kup kartę która ma możliwość przełączania urządzenia odtwarzającego w sterowniku w dodatku słuchawki i głośniki mogą być podpięte z tylu np xonar ae.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2021 o 08:36, rzymo napisał:

A tak, zapomniałem że siedzę na Win11 i tu są piktogramy przy nazwach urządzeń. W Win10 jest to samo, tylko bez ikonek przy nazwach wyjść dźwięku:

 

A8zfRyU.png

rzymo, a ty masz jakąś akcesoryjną kartę dźwiękową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły zintegrowany Realtek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzymo a możesz pokazać ustawienia z Realtek Audio Console?

I czy jak podłączysz słuchawki na front panel wyskakuje ci jakieś okienko wyboru czy nie? Czy po prostu masz opcję wyboru na głośniczku w prawym dolnym rogu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z konsoli Realteka - i może tu jest różnica między nami?

Tak ogólnie to nie, jak wetknę słuchawki do gniazda to nie ma żadnego komunikatu, jedynie jest automatyczne przełączenie się na granie na słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w tej konsoli ustawić tak, że właśnie jak podpinam słuchawki to głośniki grają i wyskakuje okienko, które urządzenie ma grać wybieram słuchawki i grają słuchawki, ale nie o to mi chodzi... super by było jakby słuchawki i głośniki ciągle były podpięte i mieć wybór jak na screenach powyżej z poziomu głośniczka...

tak samo jak podpinam słuchawki pod front panel w oknie dźwięki nadal mam same głośniki, a chyba powinny być oddzielnie głośniki  i słuchawki?

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...