Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Otóż od dłuższego czasu poszukuję niewielkiego laptopa (do około 13 cali) i ciężko znaleźć coś zadowalającego. Szukam czegoś co się zmieści do małego plecaka lub torby. Będzie on przeznaczony głównie do robienia notatek, przeglądania sieci oraz pracy w programach pakietu Office i czasem do niezbyt wymagających gier.

Jak to często bywa u studenta, słabo z pieniędzmi więc potrzebuję czegoś taniego. Znalazłem już coś takiego:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-microsoft-surface-go-mhn-00004?gclid=CjwKCAjwo4mIBhBsEiwAKgzXOGnpJRINFyyI879Tn8p8Jnz-pfkunwkrtwBvM7Xn9CcdLDeDCw2NKRoCuioQAvD_BwE

ale ta pojemność dysku i 4 GB ramu to chyba trochę mało.

Więc chciałbym zapytać czy mógłby mi ktoś polecić coś lepszego lub podobnego w przystępnej cenie.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie określiłeś górnej granicy budżetu dla modelu 13" dlatego zaproponuję Huawei MateBook 13 R7-3700U/16GB/512/Win10 za 2 999 zł. Moim zdaniem parametry do ceny są tu optymalne. Procesor 4 rdzenie, 16 GB RAM, pojemny dysk i Windows 10. Wystarczy na parę ładnych lat komfortowej pracy.

Edytowane przez AUT06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz Surface, to tylko i wyłącznie Laptop 3 https://www.x-kom.pl/p/521016-notebook-laptop-133-microsoft-surface-laptop-3-i5-8gb-128-platynowy.html

Kupiłem go jakiś czas temu za 2100 zł i w tej cenie, to był strzał w 10. To miał być laptop, którego będę mógł wziąć ze sobą do auta, bo często diagnozuje fury, a i dotykowy ekran mega mi się przydaje, jak przeglądam pdfy. Ostatnio chyba też był na promocji, ale za 2300? 8GB RAM jest wystarczające, a rozmiar dysku jest akceptowalny. Jest usb-c, więc to raczej dzisiaj nie jest problem, aby kupić jakiegoś szybkiego pendrive, czy NVME wsadzić do obudowy i po usb działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dzisiejsze czasy 4GB to trochę mało, chyba że używasz Linuxa. 

W wypadku Windowsa celuj w przynajmniej 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź ten model HP;

6rdzeniowy Ryzen, 8GB RAMu z możliwością rozbudowy poprzez wolny slot, przeciętna ogólna jakość wykonania, matowa matryca IPS, spory dysk SSD 512GB, waży jedynie 1.35kg- 14" więc zmieści się w torbę / plecak, Windows w zestawie;

HP 14s Ryzen 5-4500/8GB/512/Win10 IPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.07.2021 o 14:43, Jogan napisał:

Witam serdecznie,

Otóż od dłuższego czasu poszukuję niewielkiego laptopa (do około 13 cali) i ciężko znaleźć coś zadowalającego. Szukam czegoś co się zmieści do małego plecaka lub torby. Będzie on przeznaczony głównie do robienia notatek, przeglądania sieci oraz pracy w programach pakietu Office i czasem do niezbyt wymagających gier.

Jak to często bywa u studenta, słabo z pieniędzmi więc potrzebuję czegoś taniego. Znalazłem już coś takiego:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-microsoft-surface-go-mhn-00004?gclid=CjwKCAjwo4mIBhBsEiwAKgzXOGnpJRINFyyI879Tn8p8Jnz-pfkunwkrtwBvM7Xn9CcdLDeDCw2NKRoCuioQAvD_BwE

ale ta pojemność dysku i 4 GB ramu to chyba trochę mało.

Więc chciałbym zapytać czy mógłby mi ktoś polecić coś lepszego lub podobnego w przystępnej cenie.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

Z własnego doświadczenia wiem, że przydałaby się konfiguracja z 8 GB ram, z drugiej strony, moim zdaniem jest to za mały sprzęt do robienia notatek. Sam posiadam jeden model Surface.

Jeżeli musi być model mniejszy 13" calowy to celowałbym w Matebooka od Huawei. Choć z doświadczenia zastanowiłbym się nad 14", praktycznie dużej różnicy nie ma, a tym bardziej w wadzę. Dostajesz sporo wydajniejszy i ciekawszy model.

Acer Swift 3 R3-4300U/8GB/256/W10 Srebrny 1999 zł
Matryca FULL HD IPS, procesor 4 rdzeniowy więc tutaj nie ma szans, że coś będzie zwalniać, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa, bardzo mobilny waga 1,2kg, więc praktycznie w torbie go nie odczujesz, bardzo dobre wyniki pracy na baterii. Klawiatura jest wygodna, aktualnie sam ten model testuje.

Ewentualnie taniej HP 14s i3-1115G4/8GB/256/Win10 IPS 1799 zł
Cena z kodem "wakacje". Konfiguracja troche słabsza z procesorem 2 rdzeniowym i tak sporo wydajniejszy od Surface. Wykonanie budżetowe, lecz jest system i matryca IPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi