Skocz do zawartości
VioletS

HP Omen 15 lub inny laptop w okolicach 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem na etapie poszukiwania laptopa i zależy mi na sprzęcie, który posłuży mi chociaż przez kilka najbliższych lat. Podobno ciężko bywa teraz z matrycami, a nie ukrywam, że chciałabym kupić sprzęt z przynajmniej dobrą jakością obrazu. Mój budżet oscyluje w granicach 5000 zł.

W oko wpadł mi poniższy HP Omen i tutaj mam do Was pytanie: czy w tej cenie warto? Może posiadacie model z tej serii i jesteście w stanie powiedzieć o nim coś więcej, np. jak wygląda u niego sprawa awaryjności? Jeżeli macie inne propozycje o podobnych parametrach, to chętnie przyjrzę się im bliżej ?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2021 o 16:29, VioletS napisał:

Witam,

jestem na etapie poszukiwania laptopa i zależy mi na sprzęcie, który posłuży mi chociaż przez kilka najbliższych lat. Podobno ciężko bywa teraz z matrycami, a nie ukrywam, że chciałabym kupić sprzęt z przynajmniej dobrą jakością obrazu. Mój budżet oscyluje w granicach 5000 zł.

W oko wpadł mi poniższy HP Omen i tutaj mam do Was pytanie: czy w tej cenie warto? Może posiadacie model z tej serii i jesteście w stanie powiedzieć o nim coś więcej, np. jak wygląda u niego sprawa awaryjności? Jeżeli macie inne propozycje o podobnych parametrach, to chętnie przyjrzę się im bliżej ?

Pozdrawiam!

Do czego laptop będzie używany? Omen posiada dobrej jakości matrycę. Awaryjność nie ma reguły.

W przypadku najwyższej wydajności zdecydowanie lepiej wypada legion. Praktycznie najwydajniejsza konfiguracja w okolicach 5k, tym bardziej z grafiką 130W.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX3060 120Hz 5199 zł

Ewentualnie dopłata do wersji z 165Hz

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/1TB RTX3060 165Hz 5799 zł
Zachowujesz wydajność, przy tym dostajesz dobrej jakości matrycę z 100% pokryciem kolorów. Wiadomo laptop kupuje sie na dłużej.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Czekoladka2 napisał:

Do czego laptop będzie używany? Omen posiada dobrej jakości matrycę. Awaryjność nie ma reguły.

W przypadku najwyższej wydajności zdecydowanie lepiej wypada legion. Praktycznie najwydajniejsza konfiguracja w okolicach 5k, tym bardziej z grafiką 130W.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 RTX3060 120Hz 5199 zł

Ewentualnie dopłata do wersji z 165Hz

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/1TB RTX3060 165Hz 5799 zł
Zachowujesz wydajność, przy tym dostajesz dobrej jakości matrycę z 100% pokryciem kolorów. Wiadomo laptop kupuje sie na dłużej.

Tak naprawdę potrzebuję porządnego i wielofunkcyjnego narzędzia. Laptopa mam zamiar używać w wielu celach, także do gier czy obróbki graficznej. Nie ukrywam, że mam tendencję do pracowania na wielu otwartych oknach przeglądarki czy kilkoma aplikacjami otwartymi w tle i byłoby dobrze, gdyby poruszanie się między nimi było w miarę płynne.

Zastanawiałam się też nad Legionem, ale akurat Omen pierwszy wpadł mi w promocji, stąd mój post ? Do Legionów zniechęciły mnie trochę opinie o wadliwych zawiasach. Wiadomo, że kupując sprzęt za taką kwotę człowiek chciałby, żeby podziałał jak najdłużej. Nie wyraziłam się wcześniej jasno, ale to stąd pojawiło się moje pytanie o awaryjność w przypadku Omena - chodziło mi o to, czy może posiada konkretną wadę, która pojawia się częściej w tym akurat modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, VioletS napisał:

Tak naprawdę potrzebuję porządnego i wielofunkcyjnego narzędzia. Laptopa mam zamiar używać w wielu celach, także do gier czy obróbki graficznej.

To 120Hz matryca w Legionie odpada, przy tym budżecie to jednak powinieneś pozostać przy Omenie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legiona z matrycą 165 Hz wrzucają co jakiś czas na promocję za 4999 zł, warto polować.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2021 o 18:46, VioletS napisał:

Tak naprawdę potrzebuję porządnego i wielofunkcyjnego narzędzia. Laptopa mam zamiar używać w wielu celach, także do gier czy obróbki graficznej. Nie ukrywam, że mam tendencję do pracowania na wielu otwartych oknach przeglądarki czy kilkoma aplikacjami otwartymi w tle i byłoby dobrze, gdyby poruszanie się między nimi było w miarę płynne.

Zastanawiałam się też nad Legionem, ale akurat Omen pierwszy wpadł mi w promocji, stąd mój post ? Do Legionów zniechęciły mnie trochę opinie o wadliwych zawiasach. Wiadomo, że kupując sprzęt za taką kwotę człowiek chciałby, żeby podziałał jak najdłużej. Nie wyraziłam się wcześniej jasno, ale to stąd pojawiło się moje pytanie o awaryjność w przypadku Omena - chodziło mi o to, czy może posiada konkretną wadę, która pojawia się częściej w tym akurat modelu.

Jeżeli pracujesz na monitorze zewnętrznym to wersja z 120Hz wystarczy, choć lepiej dopłacić do 165Hz. Jeżeli chodzi o zawiasy nie słyszałem, aby a legion 5 był problem.
Były jakieś nie specjalne problemy z legionami 7 lecz wcześniejszą wersją.

Edytowane przez Czekoladka2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm coraz bardziej zaczynam się skłaniać ku Legionowi, ale tutaj pojawia się zagwozdka - czy nie lepiej trochę dołożyć i poczekać na jakąś promocję takiego cuda?

Lenovo Legion 7 16"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można poczekać, Legion 7 to jakościowo półka wyżej jeśli chodzi o wykonanie czy ekran. Sam użytkuję go od kilku dni i jestem zachwycony tym laptopem ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...