Skocz do zawartości
Pioneer83

Powrót 3DFXa? Prawda to, czy zwykły trolling?!?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnego problemu, ponieważ GPU są duże.

GA102 to tylko 628mm2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.08.2021 o 00:25, blubaju napisał:

To jest teraz taki ogólnoświatowy trend. Jakaś firma krzak  kupuje prawo do jakiejś znanej marki sprzed lat, myśląc że zrobią na tym biznes. Po czym sprowadzają tani sprzęt z chin brandując nazwą zakupionej marki. Nawet na naszym polskim podwórku to spotkało takie marki jak DIORA, ELTRA czy Junak.

Jakie kupuje? Włosi np. normalnie zajumali na beszczela markę Commodore i jeszcze ją zdołali zarejestrować w EU jako własną wszystko jest trochę inne ale dla laika identyczne. Z resztą Commodore to chyba najczęściej kradziona marka na świecie xD Oczywiście potem brandują nią najgorsze chińskie gówno i dają cene z kosmosu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sideband przyznaje rację, wrzuciłem w kalkulator i dla VSA-100 oraz GA102 wychodzi ~0.55W/mm2

A wrzucę wam jeszcze taki wafelek eeprom albo rom możliwe że CEMI albo TSMC bo mam dwa ale nie mogę drugiego odkopać

2PlPw5h.jpg

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, _Unix_ napisał:

@sideband przyznaje rację, wrzuciłem w kalkulator i dla VSA-100 oraz GA102 wychodzi ~0.55W/mm2

A wrzucę wam jeszcze taki wafelek eeprom albo rom możliwe że CEMI albo TSMC bo mam dwa ale nie mogę drugiego odkopać

2PlPw5h.jpg

Prawdziwy maniak krzemowych wynalazków z Ciebie  hehe :P świetna kolekcja.

Edytowane przez shakal84
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym poborem prądu to zdaje się, że wszystko poszło mocno w górę odkąd GPU stały się de facto akceleratorami obliczeniowymi (GPGPU). GeForce 8800GTX/Ultra i Radeon 2900XT to były niezłe grzałki jak na swoje czasy, a potem było jeszcze gorzej. Kiedyś wydawało mi się, że grzałkami były też np. 6800 Ultra czy X1900, ale gdy po latach sprawdziłem specyfikację to wyszło, że jednak nie były, po prostu miały dość głośne układy chłodzenia. Nvidia po Fermi i AMD po Hawaii zaczęli się jednak samoograniczać.

Co do retro sprzętu to zacząłem budować (a w zasadzie już zbudowałem) topowy pc z czasów Windows XP/DX9 (Pentium D 965 + 2GB DDR2 Corsair Dominator + Radeon X1950XTX), ale z braku czasu przez parę miesięcy zdążyłem zapuścić na nim jedynie 3DMarka 2001. Kusi mnie złożenie zestawu Pentium III + Voodoo 2 SLI z Windows 98, ale znając życie to w najbliższym czasie nie znajdę na to czasu (poza tym z takimi rzeczami żona wygoniła mnie na strych, gdzie panują piekielne temperatury z powodu koparki :E).

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi