Skocz do zawartości
Kurt_21

Wolniejsze pobieranie na nowym sprzęcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Kilka dni temu zakupiłem laptop lenovo legion 5. Pobieranie na tym urządzeniu jest dużo wolniejsze niż na moim pc, na laptopie wynosi około 2.00mb/s a na pc dochodzi do 8.00mb/s, dodam że nie korzystam z kabla tylko wifi i zastanawiam się w czym rzecz. Karta sieciowa na tych urządzeniach ma jakieś ograniczenia ? Czy połączenie przez kabel mogłoby rozwiązać problem?

Screenshot_1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Kurt_21 napisał:

Czy połączenie przez kabel mogłoby rozwiązać problem?

Powinno. A przynajmniej wskaże, czy problemem może być coś takiego jak na przykład zasięg WiFi.
 Jeżeli max co osiągasz to  64 Mbps (8 MB/s), to cokolwiek w standardzie N powinno wystarczyć. Problemem może być zaszumienie eteru jeżeli łączysz się do sieci 2,4 GHz, albo słaby zasięg (głównie w wypadku 5 GHz). Sprawdź prędkość będąc obok routera po WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej i tej wifi. Na pececie też się łączysz przez wifi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem z karta wifi w standardzie AX. Wejdź w zakładkę zaawansowane i wyłącz tryb pracy AX zostaw AC dla sieci 5ghz i powinno pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.07.2021 o 19:44, narmiak napisał:

Powinno. A przynajmniej wskaże, czy problemem może być coś takiego jak na przykład zasięg WiFi.
 Jeżeli max co osiągasz to  64 Mbps (8 MB/s), to cokolwiek w standardzie N powinno wystarczyć. Problemem może być zaszumienie eteru jeżeli łączysz się do sieci 2,4 GHz, albo słaby zasięg (głównie w wypadku 5 GHz). Sprawdź prędkość będąc obok routera po WiFi.

Przybliżenie się do routera nic nie zmieniło. Kupie kabel i sprawdzę jutro czy coś to zmieni.

9 godzin temu, toska78 napisał:

Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej i tej wifi. Na pececie też się łączysz przez wifi?

Sterowniki są w porządku. Na pc też się łączyłem z wifi 

8 godzin temu, Halfi napisał:

Miałem podobny problem z karta wifi w standardzie AX. Wejdź w zakładkę zaawansowane i wyłącz tryb pracy AX zostaw AC dla sieci 5ghz i powinno pomóc. 

Zmieniłem to i rzeczywiście podniosło trochę szybkość do 3.00mb/s ale nadal to nie jest tyle ile powinno być :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A router w jakim standardzie posiadasz? N czy AC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.07.2021 o 18:56, Kurt_21 napisał:

Wykonaj OBA polecenia z pierwszej linijki tego wpisu i wklej tu wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi