Skocz do zawartości
Kurt_21

Wolniejsze pobieranie na nowym sprzęcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Kilka dni temu zakupiłem laptop lenovo legion 5. Pobieranie na tym urządzeniu jest dużo wolniejsze niż na moim pc, na laptopie wynosi około 2.00mb/s a na pc dochodzi do 8.00mb/s, dodam że nie korzystam z kabla tylko wifi i zastanawiam się w czym rzecz. Karta sieciowa na tych urządzeniach ma jakieś ograniczenia ? Czy połączenie przez kabel mogłoby rozwiązać problem?

Screenshot_1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Kurt_21 napisał:

Czy połączenie przez kabel mogłoby rozwiązać problem?

Powinno. A przynajmniej wskaże, czy problemem może być coś takiego jak na przykład zasięg WiFi.
 Jeżeli max co osiągasz to  64 Mbps (8 MB/s), to cokolwiek w standardzie N powinno wystarczyć. Problemem może być zaszumienie eteru jeżeli łączysz się do sieci 2,4 GHz, albo słaby zasięg (głównie w wypadku 5 GHz). Sprawdź prędkość będąc obok routera po WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej i tej wifi. Na pececie też się łączysz przez wifi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem z karta wifi w standardzie AX. Wejdź w zakładkę zaawansowane i wyłącz tryb pracy AX zostaw AC dla sieci 5ghz i powinno pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.07.2021 o 19:44, narmiak napisał:

Powinno. A przynajmniej wskaże, czy problemem może być coś takiego jak na przykład zasięg WiFi.
 Jeżeli max co osiągasz to  64 Mbps (8 MB/s), to cokolwiek w standardzie N powinno wystarczyć. Problemem może być zaszumienie eteru jeżeli łączysz się do sieci 2,4 GHz, albo słaby zasięg (głównie w wypadku 5 GHz). Sprawdź prędkość będąc obok routera po WiFi.

Przybliżenie się do routera nic nie zmieniło. Kupie kabel i sprawdzę jutro czy coś to zmieni.

9 godzin temu, toska78 napisał:

Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej i tej wifi. Na pececie też się łączysz przez wifi?

Sterowniki są w porządku. Na pc też się łączyłem z wifi 

8 godzin temu, Halfi napisał:

Miałem podobny problem z karta wifi w standardzie AX. Wejdź w zakładkę zaawansowane i wyłącz tryb pracy AX zostaw AC dla sieci 5ghz i powinno pomóc. 

Zmieniłem to i rzeczywiście podniosło trochę szybkość do 3.00mb/s ale nadal to nie jest tyle ile powinno być :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A router w jakim standardzie posiadasz? N czy AC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.07.2021 o 18:56, Kurt_21 napisał:

Wykonaj OBA polecenia z pierwszej linijki tego wpisu i wklej tu wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• ale to przecież nie ma żadnej różnicy - jak ludzie mierzą czas i na którym południku nie wpływa na pozorny ruch słońca na nieboskłonie, o ile wiem czytałem, że jak w USA wprowadzono strefy czasowe, gdzieś chyba na początku 20 wieku, to w wielu miastach odbywały się protesty przeciwko temu - ludzie obawiali się jakichś astronomicznych fenomenów; a jak np na ratuszu przestawiano wskazówki zegarów zgodnie z czasem strefowym tłumy gapiów stały przed budynkiem i część głośno się modliła albo śpiewała hymny kościelne z kolei jak papież Grzegorz wprowadził tzw kalendarz gregoriański w 1582 roku, używany dziś, to Polska była jednym z krajów, który go najszybciej przyjął - jeszcze w tym samym roku, a kalendarz wprowadzono w październiku, pojawiły się dokumenty kancelarii królewskiej z datami wg nowego kalendarza; najpóźniej kalendarz przyjęła Turcja - dopiero gdzieś w latach 20 XX wieku, po chyba? tzw rewolucji młodych turków
    • Nie wiem jak w Indiach, ale w Chinach akurat w dużych miastach drogi są nowe, dobrej jakości, szerokie, z przelotówkami na filarach. Tylko, że duże miasto w Chinach to od 10 milionów mieszkańców i często jeszcze więcej w aglomeracji podmiejskiej. Nie ma takich dróg których nie da się zapchać odpowiednią liczba samochodów. A samochód zajmuje sporo więcej miejsca niż człowiek. Żeby o się nie zapchało największe miasta ograniczają rejestrację nowych samochodów oraz wprowadzają różne zakazy wjazdu dla samochodów z obcymi blachami. Np. w Szanghaju co miesiąc jest do licytacji kilka tysięcy nowych blach, kto da więcej (na szczęście można przenieść stare tablice na nowy samochód albo odziedziczyć). Oczywiście Chiny mają tez rozwinięta komunikacje publiczną: głównie metro i autobusy. 6-7 (zależy czy liczyć po długości sieci, czy liczbie pasażerów) największych sieci metra na świecie jest w Chinach. Choć wiadomo, że jakaś szycha może nie chcieć się ściskać w metrze. No i o ile centra biznesowe sa gdzieś w centrach to zakłady produkcyjne czy handlowe raczej na obrzeżach, gdzie dojeżdżają tylko autobusy.
    • Po pierwszej poprawce (i uwzględnieniu specyficznych wymagań Wu70) tabelka teraz wyglądałaby tak (przypominam, że wyniki ST i MT - różowe - dla nowych Inteli są na razie tzw. placeholderami, choć nie są tak całkiem z sufitu  ):  
    • Czytam i czytam co chwila jakieś kłopoty i się zastanawiam jakim cudem przeszedłem całą grę z palcem w dupie wykorzystując tylko karabin, który znalazłem na samym starcie gry.  MS16 i headszotami zrobiłem całe FC6.    Na luzie i z przyjemnością okładałem wszelkie fale wrogów, które się pojawiły tym karabinem. Wystarczy celować w głowę co jest bardzo proste w tej grze.    Jakieś skradania, kombinowania.  Po co się skradać w FC6?  Wpadasz z tłumikiem na giwerze, kładziesz straże po cichu póki możesz, a jak pojawia się alarm to przecież tu się sprzedaje heady tak łatwo, że przerabiasz cały obóz wrogów w chwila moment.  Jak jest czołg to supremo + wyrzutnia i czołgu nie ma.       Ja nie wiem co wy tam robicie, że walka was pokonuje i jakieś skradania uprawiacie 😂😂😂  Miła i przyjemna gierka w masakrowanie mięsa armatniego przecież to jest. 
    • akurat nie dla ciebie to było przeznaczone
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...