Skocz do zawartości
MGK1

Windows 10 bez sterowników gafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy da się wyłączyć automatyczne instalowanie sterowników w win 10?

Moja karta zakończyła swój żywot i wywala obraz po zainstalowaniu sterowników a jednak chciałbym poczekać w nadziei że ceny trochę spadną, jednak po odinstalowaniu w trybie awaryjnym, system działa kilka minut i znów się instalują - obraz gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, MGK1 napisał:

Czy da się wyłączyć automatyczne instalowanie sterowników w win 10?

Da się !    :banan:

1 godzinę temu, MGK1 napisał:

Moja karta zakończyła swój żywot i wywala obraz po zainstalowaniu sterowników...

To karta działa w trybie awaryjnym a sterowniki ją wyłączają ???    :glaszcze:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Szpajza napisał:

Da się !    :banan:

To karta działa w trybie awaryjnym a sterowniki ją wyłączają ???    :glaszcze:

Nie no, usuwam sterowniki ddu w trybie awaryjnym, uruchamiam ponownie kompa i grafika się wyświetla bez sterowników, ale windows zaraz sam instaluje i koniec czarny obraz.

 

Pytanie jak się da, bo na necie piszą tylko jak zatrzymać automatyczne aktualizowanie sterowników i już każdy sposób próbowałem a sterowniki dalej się instalują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie napisałeś jaka to karta.

AMD przestało wydawać sterowniki na stare Radeony HD 5830, 5850, 5870. Jest próbna wersja nowych sterowników działająca z tymi kartami, która jednak natarczywie proponuje upgrade... do wersji już niedziałającej. Dlatego najlepiej zainstalować stare Catalysty.

https://www.guru3d.com/files-details/amd-catalyst-13-1-whql-download.html

For AMD Radeon HD 5000, HD 6000 and HD 7000 Series

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach DDU musisz zaznaczyć:

6W6sJxd.jpg

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, MGK1 napisał:

Pytanie jak się da, bo na necie piszą tylko jak zatrzymać automatyczne aktualizowanie sterowników i już każdy sposób próbowałem a sterowniki dalej się instalują

Sterowniki instalują się domyślne z pakietu sterowników instalatora systemu - zawartych w samym pakiecie - bo jakieś sterowniki muszą być zainstalowane żeby urządzenie działało. A potem aktualizują się z Windows Update do wersji....sprzed kilku miesięcy. Nigdy nie jest to wersja aktualna, najnowsza - zwłaszcza jeżeli chodzi o sterowniki grafiki.

Automatyczne aktualizowanie sterowników można zablokować, ale nie można zablokować instalacji domyślnych, standardowych sterowników z pakietu zawartego w instalatorze bo...ekran byłby czarny cały czas - niczego byś nie widział na ekranie.  :hmm:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem powstrzymania autoaktualizacji sterowników przez Windows 10 jest zainstalowanie kompatybilnych sterowników z pliku, po odłączeniu internetu na czas instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Andree napisał:

Nawet nie napisałeś jaka to karta.

AMD przestało wydawać sterowniki na stare Radeony HD 5830, 5850, 5870. Jest próbna wersja nowych sterowników działająca z tymi kartami, która jednak natarczywie proponuje upgrade... do wersji już niedziałającej. Dlatego najlepiej zainstalować stare Catalysty.

https://www.guru3d.com/files-details/amd-catalyst-13-1-whql-download.html

For AMD Radeon HD 5000, HD 6000 and HD 7000 Series

A co za różnica ? Chce po prostu używać system bez sterowników.

 

5 godzin temu, caleb59 napisał:

W opcjach DDU musisz zaznaczyć:

6W6sJxd.jpg

Nawet to nie pomaga po 5 minutach słychać dźwięk nowego urządzenia i ekran gaśnie. Mógłbym używać w trybie awaryjnym ale brak dźwięku jest trochę przeszkodą.

 

1 godzinę temu, Andree napisał:

Najlepszym sposobem powstrzymania autoaktualizacji sterowników przez Windows 10 jest zainstalowanie kompatybilnych sterowników z pliku, po odłączeniu internetu na czas instalacji.

Tylko szkoda że ja nie chcę powstrzymać autoaktualizacji, tylko autoinstalacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, MGK1 napisał:

A co za różnica ? Chce po prostu używać system bez sterowników

Różnica jest taka, że stare karty czy inny sprzęt nie ma sterowników pod Windows 10 i dlatego źle działa, albo wcale.

Bez sterowników ??? To takich cudów nie ma ! To jak urządzenie ma działać w systemie ??? 

W trybie awaryjnym też są używane STEROWNIKI - tyle, że biedniusie, zubożone, ale jakieś muszą być.  :>

 

16 godzin temu, MGK1 napisał:

Nawet to nie pomaga po 5 minutach słychać dźwięk nowego urządzenia i ekran gaśnie. Mógłbym używać w trybie awaryjnym ale brak dźwięku jest trochę przeszkodą.

Brak dźwięku ??? To karta graficzna czy audio ???  Czy sam już nie wiesz o co ci chodzi ???   :glaszcze:

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o to, że w trybie awaryjnym nie ma dźwięku na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, MarioDee napisał:

Koledze chodziło o to, że w trybie awaryjnym nie ma dźwięku na komputerze.

Aaa...ja gupi, gupi ja...  :boink:    ...w trybie awaryjnym nigdy nie patrzyłem na dźwięk a używam tego trybu nadal i to często... :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Szpajza napisał:

Bez sterowników ??? To takich cudów nie ma ! To jak urządzenie ma działać w systemie ???

Widać nie słyszałeś o BIOS (nie UEFI). Czyli twierdzisz, że BIOS np. 4 MB ma sterowniki do tysięcy różnych urządzeń? Ba UEFI 10 MB już działa w 1080p i obsługuje myszy itp.

Co do tematu to mi się nic nie instaluje, zapewne dlatego, że mam "połączenie taryfowe". W ustawieniach sieci dajemy właściwości, tam połączenie taryfowe i nic się nie ściąga - aktualizacje Windows też (ale je sprawdza i pyta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2021 o 07:07, MGK1 napisał:

Witam, 

Czy da się wyłączyć automatyczne instalowanie sterowników w win 10?

można - poprzez edycję rejestru lub edytora zasad grupy (w10 pro) - określasz po id urządzenia, do których system ma nie instalować sterowników... dzięki temu basic display adapter będzie na stałe (nawet po aktualizacjach systemu z win update)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartosz302 napisał:

można - poprzez edycję rejestru lub edytora zasad grupy (w10 pro) - określasz po id urządzenia, do których system ma nie instalować sterowników... dzięki temu basic display adapter będzie na stałe (nawet po aktualizacjach systemu z win update)

Dzięki wielkie, edycja zasad grupy pomogła. Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, MGK1 napisał:

Dzięki wielkie, edycja zasad grupy pomogła.

A tego to jeszcze nie wiesz czy pomogła...na zawsze. 

Zobaczysz za miesiąc lub osiem czy pomogła. Jak Win Update zaktualizuje system kilka razy.  :>

,

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 godzin temu, bartosz302 napisał:

można - poprzez edycję rejestru lub edytora zasad grupy (w10 pro)

Ktoś się orientuje w którym kluczu rejestru dokładnie?  Wszakże nie wszyscy maja wersję pro win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 3.08.2021 o 10:01, toska78 napisał:

Ktoś się orientuje w którym kluczu rejestru dokładnie?  Wszakże nie wszyscy maja wersję pro win 10.

Zasady Grupy w wersji Home można łatwo uaktywnić i będzie tak samo prawidłowo działało jak w PRO.  :banan:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...