Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Poszukuję laptopa dla dziewczyny niestety wypadłem z obiegu i wole się upewnić u bardziej doświadczonych użytkowników;)

Jest potrzebny laptop :

- głównie do Photoshopa wydaje mi się że w takim razie najważniejszy będzie procesor + RAM a "pominąć" można kartę graficzną.

- jak największy ekran

- dobrze jakby był czytnik kart sd

-matryca błyszcząca / IPS

- zakładam że 16GB ram 512GB SSD + co najmniej procek 4/8

- i musi mieć system 

Na szybko poszukałem i mam takie propozycję

ASUS VivoBook 15 X571GT

Lenovo IdeaPad L340-15IRH Gaming

Dell Vostro 5502

 

Czy ma ktoś ew. jaki pomysł co by było tutaj najlepsze? Ew może coś innego?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez SoSexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MateBook 14 R7 4800H/16GB/512/Win10 Touch 3999 złotych

Jest wydajny, bardzo dobrze wykonany i w miarę kompaktowy. Ma świetną, chociaż błyszczącą matrycę. Ekran jest dotykowy 

ASUS VivoBook S15 M533UA R5-5500U/16GB/960/W10 3599 złotych 

Jest tańszy, ale nadal dobrze wykonany. Jest wolniejszy, ale ma matową matrycę FHD IPS z równie dobrym pokryciem sRGB. 

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najtańszy laptop, który nadaje się do jakiejkolwiek poważniejszej pracy w PS-ie, to ten:

https://www.x-kom.pl/p/630640-notebook-laptop-133-asus-zenbook-13-ux325ea-i5-1135g7-16gb-512-w10.html 

Przede wszystkim ma ekran OLED, w wypadku którego można liczyć na ponad 90% pokrycia palety Adobe RGB oraz ok 100% sRGB i DCI-P3 (mój prywatny Envy X360 ma 96% Adobe RGB oraz praktycznie po 100% sRGB i DCI-P3). Taki ekran to bardzo dobry materiał wyjściowy do kalibracji (polecam kalibrator Calibrate ColorChecker Pro lub Plus).

Minusy to ekran 13,3", tylko 4 rdzenie i 16GB wlutowanej pamięci.

Niemniej uważam, że warto go rozważyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- głównie do Photoshopa wydaje mi się że w takim razie najważniejszy będzie procesor + RAM a "pominąć" można kartę graficzną.

skąd wy bierzecie takie prawdy objawione ? pomijając akcelerację open cl, to przykładowo quadro mają dodatkowo akcelerację dekompresji importowanych formatów, przyspieszenie camera raw, obliczeń w photoshopie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T_G napisał:

- głównie do Photoshopa wydaje mi się że w takim razie najważniejszy będzie procesor + RAM a "pominąć" można kartę graficzną.

skąd wy bierzecie takie prawdy objawione ? pomijając akcelerację open cl, to przykładowo quadro mają dodatkowo akcelerację dekompresji importowanych formatów, przyspieszenie camera raw, obliczeń w photoshopie

 

Toż przecież mówiłem że raczej się nie znam 

 

Czy ew ten będzie ok?

 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-ryzen-5-16gb-ssd1000-gtx1650-win10-10196269496

 

Albo w zasadzie ten

 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-5-15-r7-16gb-512ssd-gtx1650-win10-10774851496

 

Tu jest ryzen 7

Edytowane przez SoSexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SoSexi napisał:

Toż przecież mówiłem że raczej się nie znam 

ależ ja nie mam do Ciebie żalu, zadałeś pytanie i tyle, gorzej, że "pomagacze" w większości nie mają pojęcia o zagadnieniu w którym doradzają

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabcoki z M1 są podobno bardzo, bardzo sprawne w PS.
Acha. Quadro nie potrzeba do PS, chociaż dedykowana karta może dostać coś do roboty.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jagular napisał:

podobno

nie ma to jak wiedza z pierwszej ręki... hahaha

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SoSexi napisał:

Toż przecież mówiłem że raczej się nie znam 

 

Czy ew ten będzie ok?

 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-ryzen-5-16gb-ssd1000-gtx1650-win10-10196269496

 

Albo w zasadzie ten

 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-5-15-r7-16gb-512ssd-gtx1650-win10-10774851496

 

Tu jest ryzen 7

Ten drugi ma niejasno podaną specyikację, bo niby jest napisane, że ma Ryzena 7 z 8 rdzeniami, ale jako model CPU ma wpisanego R5 4600H,

Stawiam, że obydwa mają 6 rdzeni.

 

Polecam się poważnie zastanowić, czy Twojej dziewcznie nie przydałby się ekran z dobrym odwzorowaniem kolorów. 

Przestrzeń sRGB nie do końca nadaje się do bardziej profesjonalnych zastosować, bo jest dość wąska, węższa nawet od przestrzeni CMYK, czyli palety używanej do druku, nie wspominając już o przestrzeni Adobe RGB, która jest standardem przy profesjonalnej obróbce zdjęć: https://learn.zoner.com/srgb-prophoto-rgb-and-more-do-you-know-your-color-spaces/

Twoja dziewczyna będzie miała mocnego laptopa, ale z ekranem, który nie do końca będzie się nadawał do obróbki zdjęć i grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, T_G napisał:

nie ma to jak wiedza z pierwszej ręki... hahaha

 

Włącz sobie jakieś wideło na jutubie, test, cokolwiek, zobaczysz że M1, nawet w rozwiązaniu pasywnie chłodzonym, jest mocny. Mocniejszy od wielu laptopowych x86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 20 sekundach liczenia tym wspaniałym procesorem potrafi złapać temperaturę 99 stopni

ograniczenie ramu, ograniczenie w dyskach.... bez stacji dokującej, zabawka

 

p.s. ja nie czerpię wiedzy z testów, yt i sklepowych benchmarków

 

Edytowane przez T_G
p.s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wtedy, jak złapie 99 stopni? Eksploduje? Zrzuci zegary jak w innych laptopach.
Druga sprawa, cóż takiego w PS się liczy przez 20 sekund? PS to scenariusz on/off/on/off co 0.1-0.5 sekundy. No, czasami jakiś filtr (tylko kto używa dużo filtrów? kwestia sprofilowania scenariusza użytkowania).
Ograniczenia ramu i dysków? No, w czym mają przeszkadzać. Przecież to jest tani laptop do PS. Nikt na tym nie będzie ładować kilku projektów z P1 100Mpix z 50 warstwami na raz, nie?
Stacja dokująca? Co to jest? Prom kosmiczny? :E

Byłeś chociaż w tym samym pomieszczeniu, co sprzęt Jabcaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M1 to tani laptop do photoshopa....ok panie "podobno", niech założyciel tematu podejmie decyzję z kim chce rozmawiać, ja z tobą nie mam potrzeby... nie używamy filtrów, obliczeń, dysków a laptop do pracy niech se zrzuci zegary, niewątpliwie bez wpływu na wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M1 nie chce bo tam jest problem z external monitorami trzeba kupić dobrą (drogą stację) i generalnie to idzie w koszta absolutnie odpada.

Laptop do pracy i tak będzie podłączany do monitora zewnętrznego ew używany jako standalone 

Generalnie to już sam nie wiem co wybrać;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie podłączony do zewnętrznego monitora, to Legion będzie OK.

Jeśli natomiast do pracy będzie używany także ekran laptopa, to trzeba się poważnie zastanowić, czy nie poświęcić wydajności dla dobrego wyświetlacza, który po kalibracji będzie wyświetlał poprawne kolory (Asus Zenbook).

Twoja dziewczyna musi się zastanowić, co jest dla niej priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt na dłuższą metę nie będzie pracował na laptopie bez monitora zew. szkoda oczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, T_G napisał:

M1 to tani laptop do photoshopa....ok panie "podobno", niech założyciel tematu podejmie decyzję z kim chce rozmawiać, ja z tobą nie mam potrzeby... nie używamy filtrów, obliczeń, dysków a laptop do pracy niech se zrzuci zegary, niewątpliwie bez wpływu na wydajność...

Och. A może będziesz w stanie, panie śmieszkujący, wiecznie dążący do konfrontacji, wiecznie sfrustrowany, odnieść się merytorycznie do poruszonych zagadnień? :)
Tak, wiem, ciężko będzie. Przecież poza tym śmieszkowaniem, nie reprezentujesz już tak konkretnie niczego więcej. I to od lat, nie?

Bawta się dobrze :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty masz jakieś doświadczenie czy tylko jesteś w stanie powoływać się na internety ? panie "podobno" merytoryczny, ja już się odniosłem i założyciel tematu też a ponieważ mam i m1 i delle z quadro to mogę to ocenić i porównać a "podobno" to zostawiam forumowym "pomagaczom"
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SoSexi napisał:

Toż przecież mówiłem że raczej się nie znam 

Czy ew ten będzie ok?

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-ryzen-5-16gb-ssd1000-gtx1650-win10-10196269496

Albo w zasadzie ten

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-5-15-r7-16gb-512ssd-gtx1650-win10-10774851496

Tu jest ryzen 7

Konfiguracje ok, tylko same modele posiadają bardzo przeciętną matrycę. Jeżeli będziesz używał monitora zewnętrznego to nie jest problem, a możesz wybrać jeszcze wydajniejsze konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Galvatron napisał:

Jeśli będzie podłączony do zewnętrznego monitora, to Legion będzie OK.

Jeśli natomiast do pracy będzie używany także ekran laptopa, to trzeba się poważnie zastanowić, czy nie poświęcić wydajności dla dobrego wyświetlacza, który po kalibracji będzie wyświetlał poprawne kolory (Asus Zenbook).

Twoja dziewczyna musi się zastanowić, co jest dla niej priorytetem.

I to jest w zasadzie podsumowanie tematu;)

 

Wezmę tego Legiona lub Lenovo IdeaPad Gaming 3 15,6 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...