Skocz do zawartości
mementomorii

Intel czy Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajność zbliżona. Należałoby patrzeć na konkretne gry oraz jakie będzie możliwe OC i z jakim ramem będzie sparowany cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AMD masz dużo tańsze płyty główne np. MSI Mag B550M Bazooka za 400 pln w Media Expert lub MSI MAG B550 Tomahawk za 600 pln z allegro. 

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed takim samym wyborem i podszedłem do tego w taki sposób, że zawsze to 2r/4w więcej ale po czasie stwierdzam, że do gier na ten moment najlepiej kupić 10700 ze względu na stosunek ceny/wydajności. 

10r/20w to gruba przesada do gier, uważam tak po prawie roku użytkowania i9

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Wydajność zbliżona. Należałoby patrzeć na konkretne gry oraz jakie będzie możliwe OC i z jakim ramem będzie sparowany cpu.

Co chodzi o gry to Wiedzmin 3, Cod Warzone, csgo, Far Cry 5 itp. A ram to 2x8 HyperX fury 3600MHz CL 17 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS:GO AMD robi kółka wokół Intela, nawet 5600X rozjeżdża 10900K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sens jest w zakładaniu takiego tematu jak zakup takiego sprzętu trzeba rozważać pod konkretne zastosowanie, co ? teraz będą kłótnie o benchmarki ?

 

przykładowo, jeśli ryzen rozjeżdża intela w CS GO to do cs-a kupujemy ryzena a nie rozpisujemy się o tym na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie będą wydajne, ale Intel weźmie z gniazdka więcej prądu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, T_G napisał:

przykładowo, jeśli ryzen rozjeżdża intela w CS GO to do cs-a kupujemy ryzena a nie rozpisujemy się o tym na forum

To na intelu nie da się grać w CS GO?? Czy ludzie już tym marketingowym bełkotem i smarkami maja mózgi rozjechane??

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, B@nita napisał:

przykładowo, jeśli

i ... tak mają! w temacie o laptopach wyjaśniam różnicę między dwoma laptopami, które stoją u mnie na biurku, wchodzi koleś, który to co piszę neguje i mi mówi, żebym sobie poczytał w internecie

w temacie o szczepionkach, koleś zmienia sobie części mowy i całe wyrażenia (w tym sens)odnosząc się do nich a drugi go tłumaczy, że ten mieszka w stanach to nie musi znać dobrze polskiego

itd. itp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest podobnie. Niech cena zadecyduje, ale osobiście wolałbym pójść w R7 5800X.  Jak komp na dłużej to może przy topowych kartach w przyszłej generacji będzie widoczna jakaś różnica na PCIE 4.0. 10850K nie wspiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Saren7 napisał:

Jak komp na dłużej to może przy topowych kartach w przyszłej generacji będzie widoczna jakaś różnica na PCIE 4.0. 10850K nie wspiera.

Magia niezdrowych cyferek :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kamilos69 napisał:

Magia niezdrowych cyferek :-P

Skoro wydajność/cena prawie to samo to dlaczego nie warto kupić czegoś nowszego? Co innego jeżeli trzeba dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony masz 10/20 przeciw 8/16. Magia cyferek które w tej chwili i tak w grach nie mają znaczenia. 

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamilos69 napisał:

Z drugiej strony masz 10/20 przeciw 8/16. Magia cyferek które w tej chwili i tak w grach nie mają znaczenia. 

No nawet biorąc pod uwagę, że AMD dopiero coś zaczęło jako tako łatać biosy to kurde to jeśli można dołożyć to w grach 5800x jest tak samo szybki nawet bez PBO a przy okazji przy bierze dużo mniej prądu, którego ten i9 będzie potrzebował sporo aby wkręcić odpowiednie zegarki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto rozważa zakup 10850k lub 5800x nie będzie liczył kilka złotówek +/- co dwa miesiące rozliczeniowe z dostawcą energii. Bądźmy poważni.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kamilos69 napisał:

Ktoś kto rozważa zakup 10850k lub 5800x nie będzie liczył kilka złotówek +/- co dwa miesiące rozliczeniowe z dostawcą energii. Bądźmy poważni.
 

Bądźmy poważni to nie o cenę prądu chodzi. Raz w lecie przesrane z 3080 w czymś co potrafi zapychać wątki to będzie około 500W ciepełka zakładając, że trzyma GPU na stock. Dodatkowo dochodzi konieczność dokupienia chłodzenia z prawdziwego zdarzenia bo niestety aby zrobić zegary musi swoje wciągnąć tego nie przeskoczysz. Następna lipa to zasilacz, bo jak ktoś kupuje 10850k pod gry to raczej nie będzie go łączył z 2060S a raczej z 3080 a wtedy bez 850W to tak słabo i to zakładając, że GPU nie robi jakiś tragicznych chwilowych peaków w poborze. No i się nagle robi nie mała kasa.
No i tak naprawdę to do gier to lepiej brać 5600x a że OP celuje w takie a nie inne gry to wrzuci +200 autoOC i wsio to samo będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Art385 napisał:

Bądźmy poważni [...] Następna lipa to zasilacz, bo jak ktoś kupuje 10850k pod gry to raczej nie będzie go łączył z 2060S a raczej z 3080 a wtedy bez 850W to tak słabo i to zakładając, że GPU nie robi jakiś tragicznych chwilowych peaków w poborze. No i się nagle robi nie mała kasa.[...]

No wlasnie - badzmy powazni. Procesor za 2k pln i GPU za 5k+ to trzeba miec nie po kolei pod sufitem, zeby oszczedzac na zasilaczu.

Pomijajac juz fakt, ze przy budowaniu nowego PC to PSU jest pierwszym komponentem, ktory powinnismy odpowiednio dobrac pod reszte podzespolow ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, amsztel napisał:

No wlasnie - badzmy powazni. Procesor za 2k pln i GPU za 5k+ to trzeba miec nie po kolei pod sufitem, zeby oszczedzac na zasilaczu.

Pomijajac juz fakt, ze przy budowaniu nowego PC to PSU jest pierwszym komponentem, ktory powinnismy odpowiednio dobrac pod reszte podzespolow ;) 

Aktualnie zasilacz u ludzi co zasięgają tzw. drugiej opinii to jest na końcu byle tam miał jakieś certyfikaty a jak mogą zaoszczędzić to czemu nie? ewentualnie nie pytają nikogo i ktoś im wciśnie jakiś overkill w sklepie. Ci co dobierają pod resztę podzespołów to ci sami co robią OC a tych osób to jest z kilka %. W normalnym świecie istnieją niebywale gówniane OEM'y i ludzie próbujący ogarnąć jak najwięcej jak najmniejszym kosztem składając samemu często się ucząc.
W przypadku wyboru AMD mamy tę samą wydajność i znacznie niższe zużycie prądu co daje możliwość efektywniejszego operowania funduszami i w tym wypadku nie trzeba mieć nie równo pod sufitem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Art385 napisał:

W przypadku wyboru AMD mamy tę samą wydajność i znacznie niższe zużycie prądu co daje możliwość efektywniejszego operowania funduszami i w tym wypadku nie trzeba mieć nie równo pod sufitem. 

10700F spełnia wszystkie wymagania: jest tani, nie trzeba wodować żeby go schłodzić, nie potrzeba kW zasilacza, nie potrzeba drogiej płyty głównej Z, ma 8/16 i na rdzeniu robi 4.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozważam upgrade pc i wybrałem procesor 5600x z coolerem fuma2 ale sam nie wiem czy te 6rdzeni wystarczy na 2lata. I każdy ma inną opinie o tym, na reddicie podobnie,jedni doradzają brać 8rdzeniowca,drudzy mówią że 5600x starczy do czasu aż am5 stanieje. Przyznam że tak trudnego wyboru z dobraniem komponentów to nie miałem nigdy. A w moim budżecie tzn max 1500zł za procesor to nie mam co czekać na premiere 12gen intela. Co wy o tym sądzicie? 5600x czy 10700f? 

Edytowane przez Tazzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tazzu napisał:

Obecnie rozważam upgrade pc i wybrałem procesor 5600x z coolerem fuma2 ale sam nie wiem czy te 6rdzeni wystarczy na 2lata. I każdy ma inną opinie o tym, na reddicie podobnie,jedni doradzają brać 8rdzeniowca,drudzy mówią że 5600x starczy do czasu aż am5 stanieje. Przyznam że tak trudnego wyboru z dobraniem komponentów to nie miałem nigdy. A w moim budżecie tzn max 1500zł za procesor to nie mam co czekać na premiere 12gen intela. Co wy o tym sądzicie? 5600x czy 10700f? 

Śmiało można brać 5600x. To bardzo dobry procesor i na pewno da radę do czasu kiedy am5 będzie w normalnych cenach. Ja akurat miałem więcej gotówki to brałem 5800, ale taki 5600 spokojnie da radę.

Edytowane przez Pablloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tazzu napisał:

Co wy o tym sądzicie? 5600x czy 10700f? 

Do gier z tych dwóch zdecydowanie 10700f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tazzu napisał:

 Co wy o tym sądzicie? 5600x czy 10700f? 

5600X oblatuje zablokowanego 10700F jak chce ;-) Pozniej mozesz wymienic na nowe AMD, ktore wyjda prawdopodobnie pod koniec roku ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kamilos69 napisał:

Do gier z tych dwóch zdecydowanie 10700f.

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. ?Chyba biorę 5600x, poradzi sobie z grami + streamem i firefoxem w tle, przynajmniej przez dwa lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...