Skocz do zawartości
nozyczkowy

zmiana mac - klonowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ISP dodaje do sieci router po MAC. Oferuje pełną dowolność jeżeli chodzi o wybór routera. Chciałbym potestować drugi router (Asus RT-AX55), ale bez ingerencji w aktualny główny router. Chciałbym po prostu zamienić na czas testów routery, aby to chodziło. Dowiedziałem się, że możliwe jest sklonowanie MAC i w taki sposób będzie działać. W jaki sposób mam to zrobić? Czy jak sklonuje MAC, to obojętnie jaki router podłącze powinno chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, nozyczkowy napisał:

Dowiedziałem się, że możliwe jest sklonowanie MAC i w taki sposób będzie działać.

To się kiedyś robiło, gdy miałeś podłączony bezpośrednio najpierw komputer, a potem wstawiałeś pomiędzy router i wtedy klonowało się adres z komputera (a dokładniej jego karty sieciowej). Tutaj musisz wpisać w tym drugim routerze adres fizyczny MAC z pierwszego routera. Wtedy operator widzi tak jakby to był ten sam router.

46 minut temu, nozyczkowy napisał:

W jaki sposób mam to zrobić?

Spisujesz z pierwszego routera adres fizyczny MAC i wpisujesz go w sekcji WAN drugiego routera.

47 minut temu, nozyczkowy napisał:

Czy jak sklonuje MAC, to obojętnie jaki router podłącze powinno chodzić?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisałem MAC z pierwszego routera i wpisałem w sekcji konfiguracyjnej drugiego w WAN i nie działa niestety, jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, nozyczkowy napisał:

Wpisałem MAC z pierwszego routera i wpisałem w sekcji konfiguracyjnej drugiego w WAN i nie działa niestety, jakieś pomysły?

Zwróć się do operatora, powiedz że kupiłeś nowy router i nie możesz z niego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stary router może mieć 3 różne adresy MAC (albo i więcej):
1. WAN
2. Switch
3. WiFi
upewnij się, że wpisałeś ten dla WAN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, nozyczkowy napisał:

W tym miejscu wpisałem MAC adres tego głównego routera,

To jest adres MAC z interfejsu WAN tego Netgeara?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Port internetowy = port WAN. A teraz porównaj sobie MAC jaki jest w tym polu a jaki wpisałeś w Asusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadal to samo. Wpisałem 00:8E:F2:7F:24:DB w WAN na ASUS, reakcja trochę inna, gdyż tym razem zmieniła się kontrolka od "internetu" na routerze jakby chodziło (niebieska dioda), poprzednim razem było na czerwono, ale ani WiFi ani przez kabel nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, nozyczkowy napisał:

Nadal to samo. Wpisałem 00:8E:F2:7F:24:DB w WAN na ASUS, reakcja trochę inna, gdyż tym razem zmieniła się kontrolka od "internetu" na routerze jakby chodziło (niebieska dioda), poprzednim razem było na czerwono, ale ani WiFi ani przez kabel nie działa.

Wyłącz Asusa, z podłączonym kablem w porcie WAN włącz go ponownie. Potem włącz lub zrestartuj komputery czy co tam podłączasz do sieci. Może miały konfigurację z Netgeara (chociaż sama adresacja jest taka sama, czyli 192.168.1.0/24).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie pomogło. Próbowałem kilka urządzeń przez kable jak i WiFi i nadal to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.08.2021 o 16:31, nozyczkowy napisał:

Mój ISP dodaje do sieci router po MAC.

To weź pogadaj z ISP...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi