Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z podświetleniem klawiatury mojego laptopa. Podczas próby kliknięcia obu klawiszy Fn+ " - " nic się nie dzieje. Laptop to MSI GL73 8RC. Klawiatura jest firmy Steelseries. Problem występuje od czasu reinstalacji Windowsa. (Kilka dni temu ~ 3 dni) Może czegoś brakuje? Pisałem już na stronie MSI, a oni napisali, żebym reinstalował sterowniki do kart graficznych (NVIDIA oraz Intel) oraz jeśli nie zadziała to trzeba oddać lapka do naprawy. Aktualizowałem również BIOS i EC ale nic nie dało. Wysyłam zdjęcie z menedżera urządzeń oraz spis/info (txt) komputera.  Info -----> Info kompa  Wie ktoś co z tym może być? 

Proszę o pomoc!

Menedzer_urzadzen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zainstalowany Dragon Center ze zbioru sterowników MSI  ----> MSI GL73 8RC, Jak inny zainstaluje to zatrzymuje się na rejestracji produktu, gdzie nie ma pola do wpisania numeru seryjnego laptopa.

EDIT: Spróbuję pobrać z twojego linku i sprawdzę.

EDIT2: Tak jak mówiłem. Nie wiem o co chodzi.   Obrazek

EDIT3: Udało mi się zarejestrować to. Trzeba było z tego wyjść i dodać nowe i już wszystko było git.

Edytowane przez KISIEL2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a przycisk fn ci działa? bo tez miałem z tym drobny problem a przypadkiem został przełączony ze znaczkiem Windows w dragon center .I przez to możne nie możesz załączyć podświetlenia. 

Edytowane przez Pawel_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk FN działa. Tylko skrót FN + "-" do rozjaśnienia klawiatury nie. W Dragon Center nie widzę takiej opcji do zmiany. Dodam zdjęcie Menedżera Urządzeń (po instalacji Dragon Center - z twojego linka).

 

EDIT: Tutaj podaję identyfikator sprzętu Standardowa klawiatura PS/2 (gdzie chyba powinno być Steelseries) ---->   ACPI\VEN_MSI&DEV_0007

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez KISIEL2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to coś pomoże:

https://www.msi.com/support/technical_details/NB_KB_LED

W Twoim modelu podświetlenie reguluje się FN i "+" z klawiatury numerycznej (jaśniej), FN i "-" z klawiatury numerycznej.

Sprawdź więc czy klawiatura numeryczna jest aktywna, i czy działa klawisz FN- np. czy można zwiększyć/ zmniejszyć głośność, jasność ekranu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już jakiś progres jest. Udało mi się zaktualizować sterownik do klawiatury i teraz wygląda to tak Zdjęcia z Menedżera Urządzeń (aktualizacja programem Driver Easy). Pod tym linkiem dałem jeszcze podgląd na program Steelseries GG. Jest tu tylko moja myszka Steelseries Rival 100.

Jest jakaś szansa naprawienia tego przed oddaniem laptopa do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń program steelseries, usuń stery klawiatury całkiem, zrestartuj kompa i sciagnij najnowsze stery ze steelseries i po instalacji zrestartuj kompa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SkubiDoo napisał:

Usuń program steelseries, usuń stery klawiatury całkiem, zrestartuj kompa i sciagnij najnowsze stery ze steelseries i po instalacji zrestartuj kompa ;) 

Chodzi ci żeby po restarcie zainstalował steelseries (a stery zainstalują się same z programem)?

EDIT: OK, zrobiłem tak jak zrozumiałem. Czyli odinstalowałem steelseries i stare stery klawiatury, uruchomiłem ponownie lapka, pobrałem i zainstalowałem steelseries, ponowne uruchomienie kompa. Stan na teraz z Menedżera Urządzeń poniżej. Czy powinna się wyświetlić klawiatura w steelseries? 

Steelseries + Menedżer Urządzeń

Edytowane przez KISIEL2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna. U mnie po takiej operacji mam ją widoczną w menadżerze urządzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym zaktualizował ten sterownik poprzez program do najnowszej wersji (przez program Driver Easy <- jak ostatnio z tego pobierałem to było do pobrania Steelseries PS/2 keyboard)?

 

driver.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, jedno naprawione, tylko dalej nie świeci i nie ma klawiatury w steelseries. Teraz przynajmniej jest napisane jaka klawiatura i nie ma tamtych urządzeń. 

sasasa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem Dragon Center na wersję ze strony z oprogramowaniem i sterownikami do mojego modelu laptopa.

W menedżerze urządzeń wyskoczyło znowu to (Inne urządzenia): 

 I

 I

V

asasadd.png

Edytowane przez KISIEL2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do klawiatury powinien zassać sam Windows z bazy online.

Spróbuj zainstalować to: https://download.msi.com/uti_exe/nb/SteelSeriesEngine3.19.2Setup_3.19.2_0xeec30749.zip

Aplikacja ma masę sterowników do klawiatur laptopów msi. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbować odinstalować sterowniki klawiatury i dragon center (i może steelseries GG), uruchomić ponownie i zainstalować dragon center (oraz Steelseries GG), uruchomić ponownie i wtedy sprawdzić?

Ja już sam nie wiem. Coś tutaj jest nie tak.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik do klawiatury zainstalował się ale te urządzenie z inne urządzenia Steelseries PS/2 Keyboard Forwarding Device został. Próbowałem zainstalować sterowniki ale wyskakuje błąd.

Za co to odpowiada?

 

forwarding.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukając odpowiedzi w internecie znalazłem coś takiego ---> (na ruskim bądź ukraińskim forum, nwm) Forum

Czy opisane tam działanie (z nadpisywaniem informacji w BIOS AMI DMI i klawisz Windows (sry za tłumaczenie GOOGLE :) ) jest kluczem do rozwiązanie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając trochę info w necie, pomyślałem aby posprawdzać BIOS lub system przywracania (nwm jak on dokładnie się nazywa).

Po próbie uruchomienia z przytrzymaniem shift, na chwilę pojawiła się ikona myszy i nagle ponowne uruchamianie komputera. 

Później spróbowałem uruchomić to przez Ustawienia / Aktualizacja i Zabezpieczenia / Odzyskiwanie i kliknąłem Uruchamianie zaawansowane. Przy próbie załadowania tego panelu wyskoczył błąd (poniżej).

Chyba system się psuje. Jak myślicie (różni ludzie odpisują ;) ), czy ten błąd z klawiaturą może być spowodowany przez uszkodzony system?

Wiem, może nie powinno być tutaj tego ale jest jakieś prawdopodobieństwo tego, że klawiatura nie działa przez system.

233056379_3962010597255457_6339779476987589106_n.jpg

Edytowane przez KISIEL2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma fabryczny system? Jeśli był formatowany dysk to utraciłeś partycję recovery. Postawienie na nowo systemu może powodować ten sam błąd, bo czegoś brakuje od klawiatury. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry, że tak późno odpisuje ale cały dzień mnie w domu nie było. Ogólnie ten laptop dostałem od kolegi bo kupił sobie nowy. I instalowaliśmy nowy system z pendrive, ale klawiatura normalnie działała. Mam tego laptopa od ok. miesiąca i z dwa razy był reinstal windows (przez pendrive) bo po podłączeniu pendrive z innym systemem (winpe 10-8 sergei strelec <- o tak się nazywał) popsuł on cały system i musiałem na nowo instalować go. Da się jakoś postawić na nowo system z działającą klawiaturą? Czy do serwisu go oddać (z dyskami)?

EDIT: Jutro mam wyjazd do miasta to mogę wstąpić z laptopem do Media Expert i dać na gwarancję. Jeżeli oczywiście nie naprawimy tego w sposób bez serwisowy.

Edytowane przez KISIEL2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym zainstalował na nowo system i zainstalował ręcznie wszystkie stery (zawsze instaluje poprzez Driver Booster <- może tutaj leży pies pogrzebany) to by coś pomogło w stosunku do klawiatury oraz do tej partycji MSI Recovery?

EDIT: Znalazłem tutaj coś takiego ---> MSI Recovery Fail

Edytowane przez KISIEL2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...