Skocz do zawartości
Kacper6384

Jaka Plyta pod i5 10400f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy branie płyty z490 pod i5 10400f ma sens czy lepiej brać jakąś b560? Ps chciałbym w przyszłości rozbudować komputer. zależy mi na rozmiarze atx!! 

 

Edytowane przez Kacper6384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset B560 pozwoli na podkręcanie RAMu, ale nie procesora (jeśli w przyszłości kupisz procka z serii K). Dopłacanie do ATX bywa kosztowne i lepiej od razu iść w Z490 (choć dla samego 10400F nie ma sensu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka płytę b560 byś polecił, tak jak pisałem u góry zależy mi na rozmiarze atx. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadną bo nie ma sensu płacić 550-600zł za płytę B560 jak za 660zł masz Z490 (MSI Z490-A Pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja a co myślisz, np o mpg z490 gaming plus?, tak z ciekawości pytam bo aktualnie na RTV EURO AGD jest chyba za 650zl

Edytowane przez Kacper6384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie to samo co A-Pro ale z lepszym audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z i5 10400f i ramem 16gb 3200 mhz będzie git, tak jak pisałem kiedyś napewno wymienię procek. Chociaż ten Intel to różny co wyjdzie nowa generacja to zmieniaja socket itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż teraz patrzę ta płyta obsługuje do 2933mhz a pisałeś że z490 pozwolą na podkręcenie ale procka a nie ram więc lepiej wziąść ramy 2933mhz i zaoszczędzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 generacja jest ostatnią obsługiwaną przez socket 1200.

Nie lepiej, obsługą RAMu zajmuje się kontroler pamięci w procesorze, płyta to tylko pośrednik, Z490 nie ma żadnej blokady. Dla 10400F oficjalny max to 2666, a w rzeczywistości zbliżysz się albo i przekroczysz 4000.

Wolniejsze RAMy nie są tańsze. Weź Ballistixy 3200 z niemieckiego Amazona (dobra cena) i podkręć do 3600CL16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolą na podkręcenie procka z K w nazwie. RAM podkręcisz bezproblemowo (zależy od podatności RAM-u na OC, ale troche się da).  Ja 3200 Mhz pogoniłem na tym A-PRO  na 3600 Mhz.

Co Panowie myślą o płytach Z 590?   Dlaczego są w sumie rzadko polecane (przynajmniej tuaj)? Cena nieadekwatna do tego co oferują?

4 minuty temu, kalderon napisał:

Wolniejsze RAMy nie są tańsze. Weź Ballistixy 3200 z niemieckiego Amazona (dobra cena) i podkręć do 3600CL16.

Mógłbyś podać pozostałe timingi (te pierwszorzędowe)?  Moje Vipery nijak nie chcą pracować na 3600 CL 16.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty Z590 są niepotrzebnie drogie i nie oferują nic ekstra. Procki 11 generacji mogą na nich nieco lepiej działać.

A Twoje Vipery mają kości Microna o takim potencjale podkręcania jak Ballistixy? Bo Crucialom czasami wystarczy zmienić prędkość z 3200 na 3600 (pozostałę ustawienia fabryczne) i ruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem patriot vipery 3600mhz ale opóźnienie cl17 co o nich sądzisz a są 20zl droższe od ballistixow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zostanę przy balistixach

Edytowane przez Kacper6384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kalderon napisał:

Płyty Z590 są niepotrzebnie drogie i nie oferują nic ekstra. Procki 11 generacji mogą na nich nieco lepiej działać.

A Twoje Vipery mają kości Microna o takim potencjale podkręcania jak Ballistixy? Bo Crucialom czasami wystarczy zmienić prędkość z 3200 na 3600 (pozostałę ustawienia fabryczne) i ruszą.

SK Hynix. To chyba nie bardzo. Niemniej jednak poszły na 3600 Mhz  CL 17-19-19-39.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam taki zestaw, płytę wyrwę taniej na RTV więc z tamtad kupię, i pytanie do was czy ten zasilacz będzie pasować do tego kompa bo go aktualnie posiadam, mam wrażenie że nie. 

 

https://www.x-kom.pl/lista/fw8p3mtwx

 

https://m.euro.com.pl/zasilacze-do-komputerow-pc/aerocool-zasilacz-pc-aerocool-pgs-vx650w-80-box.bhtml?gclid=CjwKCAjwr56IBhAvEiwA1fuqGkh6eaOFUBS0-zZNE3qrIBwzu91jguYkdxo_RJ_gyn2XWrzDQtiFqxoCRiEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez Kacper6384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mocowo da rade, ale nie wiadomo nic o jego ogólnej kondycji (to nówka, czy używany przez Ciebie wcześniej?)

Jaka grafika do tego?

Pomyślałbym o Crucialach ballistixach 3600 Mhz, albo Oc-nął te co wziąłeś.

Zastanawiam się czy warto dopłacać do Kingston KC 2500?

Jak składałem zestaw dla siebie też miałem brać tę płytę, ale przeszkadzały mi te LEDY.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballistixy 3200 na niemieckim Amazonie kosztują 310zł.

Złą obudowa, wersja X ma szklany front który nie przepuszcza powietrza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie spodobała mi się ta obudowa ale no jak będzie trzeba wziąść inna to wezmę 

Tak zasilacz był używany w poprzednim komputerze, lecz przy tamtym kompie poszło zwarcie na płycie, i nie mam co do tego zasilacza jakiejś 100 procentowej pewności czy działa, karta a w ogóle szkoda gadać przestarzały gtx 550ti, ale mam zamiar dozbierać do jakiegoś rtxa 2070 ale wiadomo muszę poczekać z tymi cenami kart, bo są one tragiczne 

 

Dodam zasilacz był używany około roku. 

Edytowane przez Kacper6384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...