Skocz do zawartości
WKLitewski

Problemy z PC po zakupie 3080 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Doamdor napisał:

Kwestia grubość przewodu, duniek dobrze się orientuje w tej sprawie. 

Miałem RTX 3070 270W + Seasonic CORE GC-500, po godzinnym obciążaniu GPU, nie zauważyłem nic niepokojącego.

Raczej twój zasilacz nie powinien mieć problemów z RTX 3060Ti 240W.

Maks ile puściłem przez pojedynczy kabel 2x8 pin to 320W, ale to na AX860.

Patrzę pod kątem zmiany na coś szybszego coś jak 3070 Ti po UV. Z filmików widziałem, że najczęściej 50W idzie przez PCIE czyli na kabel poszłoby bez UV 230W. Pytanie ile wytrzyma wtyczka 8pin bezpośrednio podłączana do zasilacza.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Saren7 napisał:

Patrzę pod kątem zmiany na coś szybszego coś jak 3070 Ti po UV. Z filmików widziałem, że najczęściej 50W idzie przez PCIE czyli na kabel poszłoby bez UV 230W. Pytanie ile wytrzyma wtyczka 8pin bezpośrednio podłączana do zasilacza.

 RTX 3070Ti po UV to około 220W, więc zasilacz do twojego zestawu bez problemu wystarczy.

Wtyczka 8 pin 150W, 2 wtyczki 300W + slot pci-e 75W

Więc maks 375W.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Doamdor napisał:

 RTX 3070Ti po UV to około 220W, więc zasilacz do twojego zestawu bez problemu wystarczy.

Wtyczka 8 pin 150W, 2 wtyczki 300W + slot pci-e 75W

Więc maks 375W.

 

Ale kabel do samego zasilacza ma podpięcie 8pin. Chodzi mi o podłączenie kabel-zasilacz, nie kabel-karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Saren7 napisał:

Ale kabel do samego zasilacza ma podpięcie 8pin. Chodzi mi o podłączenie kabel-zasilacz, nie kabel-karta.

Jeżeli 1x 8 pin ma 150W, to dwa przewody dają 300W, czyli na wtyczce 8 pin od zasilacza masz 300W.  Tak jest ustalone przez producenta.

Jeżeli interesuje cię maks obciążenie wtyczki 8 pin w zasilaczu,  to idź z tym pytaniem do dunka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Doamdor napisał:

Jeżeli 1x 8 pin ma 150W, to dwa przewody dają 300W, czyli na wtyczce 8 pin od zasilacza masz 300W.  Tak jest ustalone przez producenta.

Jeżeli interesuje cię maks obciążenie wtyczki 8 pin w zasilaczu,  to idź z tym pytaniem do dunka.

Dzięki, za info, odezwę się do zasugerowanej osoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem sobie Aorusa B550 Pro AC i ryzena 5 5600X i… komp się nie włącza. Wgl nie reaguje na przycisk uruchomienia. Jak podłączyłem wszystkie potrzebne kable i włączyłem zasilacz to obudowa na chwile się zaświeciła, na 2 sekundy. I więcej nic się nie ruszyło, nic się nie kręci, zmiana kabli nie pomaga. Kilka razy próbowałem podłączyć panel przedni, nic nie dało. Czyżby zasilacz padł 0_0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś źle podłączyłeś i płyta padła w wyniku jakiegoś zwarcia. Jak możesz to sprawdź starą płytę tylko upewnij się że dobrze wszystko zostało podłączone. Albo procek źle siedzi w sockecie, o ile dobrze kojarzę to te płyty nie włączą się bez procesora. Kilka lat temu znajomy próbował samemu złożyć komputer i miał identyczną sytuację, komputer mignął a potem cisza i zero reakcji, okazało się że płytę uszkodził.

Edytowane przez ppawel26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Autora wątku:

A działa Ci obraz na HDMI? zerknij:

Również mam problem z tą kartą. Działa obraz tylko na DisplayPort, na DVI (przez płytę główną), ani HDMI obrazu nie ma. A karta (albo ten zasilacz 850W) głośna, wbrew tutejszym zachwytom nad tą wersją 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie był dobrze podpięty i procek ?‍♂️ w sensie, na starej płycie wszystko podpiąłem i nie działała, sprawdziłem czy zasilacz ma prąd i okazało się, że kabel był poluzowany, stara płyta odpaliła. Nowa nie chciała, więc wyjąłem i włożyłem ponownie procka. Odpaliło się wszystko tak jak powinno. Tylko teraz procek niemiłosiernie się grzeje i bardzo głośno działa. Chyba pastę wymienię i jeszcze raz sprawdzę czy wszystko dobrze dokręciłem.

Dzięki ogólnie wszyscy za rady ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...