Skocz do zawartości
DziubekR1

Aliexpress - telefony nie maja dodawanego VAT?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,
Jak wiadomo, do wszystkich produktów dodawany jest na Ali VAT automatycznie przy przejściu do płatności. Dziwna sprawa, ale sprawdziłem teraz kilka telefonów i z niewiadomego mi powodu, nie ma do nich dodanego VAT przy płatności (mimo takiego info w ofercie). O co chodzi? Czy Telefony sa zwolnione z VAT?
Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doliczą w Polsce  w UC  :)  nie przejmuj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany które weszły w życie 1 lipca dotyczą przesyłek do 150 euro. Powyżej tej kwoty jest stare dobre polowanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Zmiany które weszły w życie 1 lipca dotyczą przesyłek do 150 euro. Powyżej tej kwoty jest stare dobre polowanko.

Jeśli chodzi o polowanko, to nigdy mnie nie upolowali, ale słyszałem plotki, że telefony sa wysyłane w jakiś inny sposób, bo maja baterie i wtedy jest gwarantowane spotkanie z UC. Prawda to, czy kłamstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kalderon napisał:

Zmiany które weszły w życie 1 lipca dotyczą przesyłek do 150 euro. Powyżej tej kwoty jest stare dobre polowanko.

Vat  masz na każdy zakupiony produkt  po za  UE  nie zależnie od jego wartości !


 

Cytat

 

Podejmując się importu z Chin, warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi zwolnienia z należności celno-skarbowych. Zgodnie z nimi, obowiązkiem opłacenia cła objęte są towary o wartości powyżej 150 euro. Wynika to z art. 23 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1186/2009 ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.

VAT doliczany jest do każdej przesyłki spoza UE, nie zważając na jej wartość. Oznacza to, że zamówienie jaikiegokolwiek towaru na Aliexpress – niezależnie od wartości – wiąże się z obowiązkiem odłacenia VAT (wyjąkiem są próbki). Kupując cokolwiek na Aliexpress zawsze musisz zapłacić VAT. Nie ma również znaczenia, czy zamawiasz tanie drobne przedmioty lub na paczce widnieje napis „gift”. Wielu chińskich sprzedawców podpisuje paczki jako „gift”, jednak nie do końca jest to legalne działanie

 

https://www.chinskiraport.pl/blog/aliexpress-vat-i-clo/

 

https://www.money.pl/gospodarka/od-jutra-podatek-od-zakupow-z-chin-jak-uniknac-koniecznosci-doplacania-6656257298418240a.html

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie o to chodzi, ze np. Realme GT czy Realme 8 Pro nie maja naliczonego VATu przez Ali, cena z ogloszenia jest cena, ktora mam zaplacic. No i tutaj pojawia sie pytanie, czy w takim wypadku dziala stare, dobre 1% szansy na złapanie przez UC, czy moze telefony ida do UC z automatu? Przeciez prawda jest taka, ze moze 1% przesylek bylo lapanych, bo ani UC, ani poczta nie maja tylu ludzi, zeby kontrolowac dziesiatki tysiecy paczek miesiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DziubekR1 napisał:

Ale wlasnie o to chodzi, ze np. Realme GT czy Realme 8 Pro nie maja naliczonego VATu przez Ali, cena z ogloszenia jest cena, ktora mam zaplacic. No i tutaj pojawia sie pytanie, czy w takim wypadku dziala stare, dobre 1% szansy na złapanie przez UC, czy moze telefony ida do UC z automatu? Przeciez prawda jest taka, ze moze 1% przesylek bylo lapanych, bo ani UC, ani poczta nie maja tylu ludzi, zeby kontrolowac dziesiatki tysiecy paczek miesiecznie.

Nie wiem na ile to prawda ale ponoć teraz każdy WER w Polsce jest zapchany przesyłkami z chin bo wszystko idzie na cło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...