Skocz do zawartości
piterroo00

Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5 Problem z wentylatorami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mianowicie mam taki problem karta jest półpasywna a wentylatory się non stop kręcą , ale kiedy zrobiłem formata i system zainstalowal mi zwykle sterowniki wentylatory nagle działają półpasywnie , nie wiem w czym tu jest problem jak instaluje sterowniki od producenta wiatraki kreca sie non stop. Dziękuje mam nadzieje że ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Windows akurat ma "wbudowane" sterowniki do kart z tej serii, więc zwyczajnie jeżeli w grach jest ok, to zostań z tymi Windowsowymi i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdz taktowanie karty w spoczynku bo może karta trzyma taktowania 3D = podwyższona temperatura = wentylatory w ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie co rozwiązany , ponieważ źle popatrzyłem bo karta posiada Rev.1.1 a ja pobrałem 1.0 i jest wszystko ok , ale problem pojawił się inny mam wrażenie że to zwarcie , jak dotkne gdzies karte to komputer się resetuje i po 5 sec gaśnie bez obrazu , a jak już się odpali to wiatraki znowu kręcą raz działa raz nie , diagnostyka płyty albo karty chyba zostaje

Z FPS mam tak samo , np League of Legends ustawiam 200 synchronizacja wyłączona , wydajność na maksa i mam caly czas 60 fps

Edytowane przez piterroo00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale co ma rewizja karty do sterowników? Jaki jest zasilacz w tym kompie? Karta dobrze siedzi w slocie? Przykręcony śrubkami śledź do obudowy? Z tymi fps-ami jest tak że przed tymi problemami było więcej fps-ów przy tych samych ustawieniach w grze? Sprawdź poszczególne parametry karty (taktowania, temperatury,szerokość szyny PCI-E) np. w render tescie GPU-Z. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz THERMALTAKE Toughpower 550W Gold, Karta Dobrze siedzi, jest przykręcona dobrze. Wcześniej było wszysko ok na tych samych ustawieniach z fps

 

Tutaj SS z GPU-Z nhv.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jaki monitor? Bo jeśli 60 Hz to może jest włączona blokada fps-ów w sterowniku dlatego max pokazuje 60 fps. Przed tymi problemami miałeś tą samą wersję sterownika (z czerwca 2017)?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kożystam z TV no i mam 60 Hz , ale jak mam w oknie to działa normlanie

A jakbym pod dvi podłączył , bo kożystam z HDMI

Sterownik był inny

Edytowane przez piterroo00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze sprawdź to. PPM na plik exe gry i w zakładce Zgodność kliknij na "Zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników". W otwartym oknie zaznacz "Wyłącz optymalizacje pełnoekranowe", zastosuj, ok i sprawdź czy to coś zmieni. Sprawdź w panelu nvidia czy nie ma włączonej synchronizacji pionowej (a nie tylko w grze).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No niestety ta funkcja weszła w wersji 17093 systemu (2018) i od początku do teraz powoduje "sztuczne" ograniczenie wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...